Results 1 to 5 of 5
    Junior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Eski Sunucuların Gidişatı Hk. (Başlıklı Konunun Silinmesi)

Tam olarak aşağıdaki metni barındıran bir konu açmıştım. Fakat herhangi bir açıklama yapılmaksızın konu silinmiş. Neler oluyor?

Selamlar,

Burada ifade edeceklerimi bir başka konu başlığı altında daha öz bir şekilde yazmıştım. Fakat son zamanlarda yeni sunuculara odaklanan bir ilgi ve alaka oluşmasından ötürü, bu sitem dolu metni kaleme almak da zaruri oldu. Siz değerli oyun ve forum yöneticileri ile birlikte, oyunun asıl sahipleri olan oyuncu arkadaşlarıma seslenmek istiyorum.

Peki ama eleştirdik, eleştirdik de ne yapılabilir, söylemediniz, denilmesin. Stokçulara müdahale edin… Oyun kurallarını yazıp, istenildiği gibi değiştiren sizlersiniz. Oyun içi eşya alış verişini PUS üzerinden Npoint aracılığı ile yapabileceğimiz bir sistem getirin. En kötü ihtimalde ise eski sunucuları tek çatı altında birleştirerek şu mafyalara rakip çıkartın ki sunucuların sahibi artık daha fazla olamasınlar…

Esen kalın, saygılarımla…
    Last edited by AlonsoPedroLopez; 02-12-2019 at 12:32 PM.

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Sayın hocam öncelikle bir akademisyenin bu oyunu oynuyor olması ve böylesine derli toplu ve güzel bir metinle düşüncelerini dile getirmesi çok hoşuma gitti. Bu oyunu oynayan kitle artık belli bir yaşın üstünde. Piyasada bu kadar fazla “çabuk eğlence” sunan popüler oyun varken hala bu oyunu oynayan insanlar olarak bir avuç insan kaldık.

Dediklerinizzde o kadar haklısınız ki.

Steamden bir MMORPG oyunu oynamıştım. Şimdi ismini vermeyeyim de mesajıma zeval gelmesin başka oyun ismi verdim diye. Oradaki pazar sistemi oyun tarafından belirleniyordu. Yani bir iteminiz var diyelim o iteminizi satmak istediğinizde satabileceğiniz minimum ve maksimum miktar belliydi ve o miktarların altına inemeden veya üstüne çıkamadan satışınızı yapmak zorunda kalıyordunuz. Böylece itemlerin değeri asla uçmuyor, oyun içi mafyavari uygulamalarla belirlenmiyor ve herkes için belli bi miktarda ulaşılabilir oluyordu. Knight’ı bitiren bu serbest piyasa uygulamasıdır. Olsun, olmasın demiyoruz. Ama mafyaların önüne geçilmiyor olması oyunu resmen iş kolu haline getiriyor bazı kişiler tarafından. Gerçekten düşününce tiksiniyorum.

Ben de sırf türk oyuncu kitlesiyle birlikte oynamak istemediğim için oynadığım serverda yabancı bir klan buldum. Yabancılar size dayatma yapmıyor. Oyunu oyun için oynuyorlar ve bunun bilincindeler. Bundan önce bir Türk klanına girmek istemiştim ama şaka gibi, bana aylık full pus (yani aylık kira öder gibi 600 700 tl) harcama dayatması yaptılar. Arkama bile bakmadan ayrıldım ekiplerinden.

20bin tl 30bin tl gibi fiyatlara item satılan başka bir oyun yok dünyada. Bunu söyleyince modlar ve yöneticiler gelip “oyundaki hiçbir eşyanın tl cinsinden değeri yoktur” diye cevap veriyorlar. Var arkadaşım var. Bunu söylemek tam anlamıyla görmezden gelmektir, at gözlüğü takmaktır. Var olan bir gerçeği inkar etmektir. Oyunda nelerin döndüğünü sanki bilmiyormuş gibi sırtını dönmektir, kolaya kaçmaktır.

(Konunun silinmesi benim de çok garibime gitti. Tam da bu yorumu yapmıştım ancak silindiği için gönderemedim. Neyse ki yorumu kopyalama şansım olmuştu. Saygı çerçevesinde açılmış olan sayılı eleştiri konularından bir tanesi. Keşke herkes böyle olsa.)

Junior Member
    askeri ücret
    *asgari ücret
    Last edited by Tatsuoooo; 02-12-2019 at 12:29 PM.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    konunuzun silinmesine vesile olmuş olabilirim.
    zira bir özet yazmıştım. sanırım forum yöneticisinin pek hoşuna gitmemiş olabilir.
    tekrar incitmeden yazayım.
    daha öncede serverlar birleştirildi.
    bir kısım oyuncu kitlesi yeni server açılsın diye uzun süre forumda yazılar yazdılar!
    oyun yöneticileri ve canlı yayına çıkan birçok GM diyelim. yeni server açılmayacağını hatta uzun bir süre açılmayacağını üzerine basa basa altını çize çize yazdılar ve söylediler.
    sonrasında bir baktık ki 3 server birden açılıvermiş.
    şimdilerde de yeni serverlarda oynayan arkadaşların farmcı ve paracı güruhtan yakınmalarını okumaktayız.
    yani değişen birşey olmamakta.

(burada yazdıklarımdan alınılacak birşey olmasa gerek. silmeyin istirham edeceğim konuyu .)

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Oyun içerisindeki eşyaların değerlerini tl bazında sınıflandırıp bir konu olarak açılmasına izin vermemekteyiz.
    Konunuzu güncelleyip yada değiştirip tekrar açabilirsiniz. Fakat aynı içerikte tekrar konu açmanız durumunda forumdan uzaklaştırılacaksınız.