Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Junior Member

Hesabım Soyuldu (Nedeninin ne olduğunu bilen birisi açıklarsa iyi olur)

Hiç bir illegal program indirip kurmadığım ve yaklaşık olarak soyulmadan 20 gündür oynadığım karakterimin, 5 dakika evvel durduk yere soyulma hikayesi.

Bilgisayar indirdiğim son şey USKO Clienti idi. Yani herhangi bir indirme işlemi gerçekleştirmedim.

Oyunda iken (slotta farm yaparken) birden internetimin kopmamasına rağmen bilgisayarımın internet bağlantısı kesildi ve herşey düştü. Telefondan Wifi ile bağlanabiliyordum, ama bilgisayardan bağlanamadım. Hemen modemi resetledim ve tekrar internetim düzeldi. Oyuna girdiğimde hesap moradondaydı. Nasıl oldu derken üzerimdeki paranın gittiğini farkettim.

Bu olay nasıl, neden gerçekleşti bilmiyorum.

Yetkili şahıslardan yardım bekliyorum. En kesin sonuç bunun önüne geçmek için nedir ?

Junior Member
    Aciliyetli yardım bekliyorum, bunu yapan karaktersizlerin de oyundan uzaklaştırılmasını istiyorum; eğer bulunması mümkünse. Ve nasıl yaptıkları hakkında en ufak fikri olan (sorunun tam olarak nerden kaynaklı olduğunu) söylerse ona göre aciliyetli önlem almak istiyorum.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Hesabınızda otp var mıydı?

Junior Member
    Hayır OTP yoktu fakat bunu yapan kişi bunu nasıl yapmış olabilir ? Ve bu saatten sonra OTP kurmak hesabımı bundan sonrası için güvene almama yeter mi ?

edit: Yani bunu yapan kişi bilgisayarıma erişimi olan birisi mi ? Tüm şifreler, dosyalar vb.

Junior Member
    OTP Kurdum şu an itibari ile mobil üzerinden daha güvenli olur diye ordan kurdum hatta. Bundan sonra bir sıkıntı çıkarma durumu olabilir mi ? Çünkü yapan kişi bilgisayarımı komple internete kapatıp, karakterime giriş yapıp paraları alıp çıkmış. Belki dahasını da alacaktı ama ben modem resetlediğim için alamadı bilmiyorum. Bunun tam olarak neyden kaynaklandığı hakkında net bir bilgi sağlama şansınız var mı acaba ?

Junior Member
    Ah be kardeşim, neden otp kullanmazsın.

Geçmiş olsun. OTP kullanmaman sana yapılacak GM desteğini çok azaltacaktır.

Junior Member
    Destek, Geri iade, ya da herhangi birşey istemiyorum. Bunun kaynağını öğrenmek istiyorum nasılını ki önlem alabileyim. Yapan kişi nasıl benim internet bağlantımı kapatıp o anda kendisi devam edebildi benim hesabımda ? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Eğer böyle birşey yaptıysa, oyundan düşmem çıkmam otp kurup kurmamam çok birşey ifade etmez, kendisi zaten şifrelerime sahip olur. ben bunun nasılının peşindeyim yoksa format atacam şimdi bir de durup dururken :/

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Oyunun oyunculara sunduğu her şey kullanılmalıdır. Bunlardan biri de ek güvenlik sistemi olan OTP'dir.

Sisteminizi çok büyük bir virüs bulaştırılarak sızdıklarını düşünmekteyim. İnternetin kapatılması, erişimin engellenmesi gibi eylemlerden bu sonucu çıkarabiliriz.

Bilgisayarınıza format atmadıysanız HDD'inizi alarak size en yakın bilişim suçlarına gidip suç duyurusunda bulunmanızı öneririm.

Eğer suç duyurusunda bulunmak istemiyorsanız da sisteminizi formatlamanızı öneriyorum.

Team speak gibi yazılımları kurarken sahte sitelerden indirip kurmadığınıza emin olun. Adblock uzantısını kurarak reklamları engellemenizi öneriyorum.

Yine aynı virüsü sisteminize sızdırırsanız OTP olmasına rağmen hesabınızın erişimini kaybedebilirsiniz.

Dikkatli olmanız gerekiyor.

Aşağıdaki videoları da izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz

Junior Member
    Antivirüs programı kurup bilgisayarı iyice temizlemek yeterli olacak mıdır ?

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by SIEYEN View Post
    Antivirüs programı kurup bilgisayarı iyice temizlemek yeterli olacak mıdır ?
    Hayır bu yeterli gelmeyebilir. İşinizi garantiye almanızı öneririm.