Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Junior Member

x7 mouse kullanımı hakkında

Herkese selamlar,
    Başlıkta belirttiğim gibi merak ettiğim ve defalarca açılmış bir konuyu dile getireceğim. Macro mouse yani kibarcası gaming mouseleri kullanmak serbest kabul ama orjinal programına yazdığımız macroları kullanmak suç. Peki bunu nasıl tespit ediyorlar? Misal sürekli z1 basmak denmiş bir konuda. bunu ellede yapabiliyoruz? karakter ok kaldırırken seri z1 yapınca hapse düşmez mi o zaman? 5 tuşuna minör macrosu yapmak ve bunu kullanırken hapse düşmek ne kadar sağlıklı? zamanlama tutmadığı taktirde mesela minor coldowndan daha hızlı şekilde defalarca aynı tuşu basması mı sorun? Bazı şeyleri cidden kafam almıyor Konuya gelecek mod var ise lütfen daha detaylı bir şekilde yorum atarsa sevinirim malum kafamız biraz odun ) yani editsiz programlı mouse yasal, ama o mouseyle macro yaparsan suç demesin. nasıl tespit edildiğini söylesin. Zaten şöyle bir şey var macro programına yazdığınız macrodan sonra sağ alttan edit programını kapattığınzda bile macrolar mousede kayıtlı kalıyor. Herkese iyi forumlar... Konuyu takip ediyorum bilen kişiler ve modlar yanıtlarsa sevinirim.
    Last edited by Khenarth; 02-12-2019 at 08:26 AM.

Junior Member
    Yani nasıl tespit edildiğini öğreneyim ve yakalanmadan kullanayım mı demek istemiş acaba arkadaş yoksa ben mi çok fesat düşünceliyim

Junior Member
    Quote Originally Posted by DraykoN View Post
    Yani nasıl tespit edildiğini öğreneyim ve yakalanmadan kullanayım mı demek istemiş acaba arkadaş yoksa ben mi çok fesat düşünceliyim
    Öğrenmekle alakası yok, kullanan çok zaten ama tespit ediliyor denmesi tuhaf. Illegalite gözükmüyor donanimsallar bana göre

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by ANTIBIYONIK View Post
    Herkese selamlar,
    Başlıkta belirttiğim gibi merak ettiğim ve defalarca açılmış bir konuyu dile getireceğim. Macro mouse yani kibarcası gaming mouseleri kullanmak serbest kabul ama orjinal programına yazdığımız macroları kullanmak suç. Peki bunu nasıl tespit ediyorlar? Misal sürekli z1 basmak denmiş bir konuda. bunu ellede yapabiliyoruz? karakter ok kaldırırken seri z1 yapınca hapse düşmez mi o zaman? 5 tuşuna minör macrosu yapmak ve bunu kullanırken hapse düşmek ne kadar sağlıklı? zamanlama tutmadığı taktirde mesela minor coldowndan daha hızlı şekilde defalarca aynı tuşu basması mı sorun? Bazı şeyleri cidden kafam almıyor Konuya gelecek mod var ise lütfen daha detaylı bir şekilde yorum atarsa sevinirim malum kafamız biraz odun ) yani editsiz programlı mouse yasal, ama o mouseyle macro yaparsan suç demesin. nasıl tespit edildiğini söylesin. Zaten şöyle bir şey var macro programına yazdığınız macrodan sonra sağ alttan edit programını kapattığınzda bile macrolar mousede kayıtlı kalıyor. Herkese iyi forumlar... Konuyu takip ediyorum bilen kişiler ve modlar yanıtlarsa sevinirim.
    Zaten bu ban yiyenler abartanlar dostum İnsan gibi kullanan kimse ban yemiyor Örneğin herkes durmadan yok domenico macro yok levo macro yok o macro bu macro diyor. İyi de bu adamlar abartmadan kullanıyorlar işte. Banlananların %99 u slotları haksız kazanabilme amacıyla macro açanlar ya da birilerine rahatsızlık verirken yakalanan kullanıcılar.

Senior Member
    2 tür macro kullanımı var.
    birisi yürek yemiş arkadaşlar. direkt açıyorlar.
    bir kişi sürekli z1 z1 de yapabilir. ama gm gelip başka bir yere teleport eder kişi bilgisayar başındaysa noluyor lan der ve atağı keser. macro varsa atağa devam eder sonuç disiplin zindanı. oyun içi kontrol oluyor, olmuyor sanmayın. bizzat başıma geldi ancientlerde içerdeyken birden yola doğru teleport edildim.

ikinci kısım kendisini zeki sananlar.
    bunlar da genie altı macro açarlar. genie atağı z1'e göre yavaştır. mob doğduğu anda atak yapmaz. macro ise yapar. video ile kabak gibi belli olur.

gelelim sizin sorunuza.
    minöre macro ayarlarsak ne olur.
    tespit edilmesi imkansız değil. oyun içinde tespit edilmeseniz bile şikayet olur ve loglarınız incelenirse döngüsel macro kullandığınız net ortaya çıkar ve sonunuz yine zindan olur.

Junior Member
    Quote Originally Posted by VisamLord_ View Post
    2 tür macro kullanımı var.
    birisi yürek yemiş arkadaşlar. direkt açıyorlar.
    bir kişi sürekli z1 z1 de yapabilir. ama gm gelip başka bir yere teleport eder kişi bilgisayar başındaysa noluyor lan der ve atağı keser. macro varsa atağa devam eder sonuç disiplin zindanı. oyun içi kontrol oluyor, olmuyor sanmayın. bizzat başıma geldi ancientlerde içerdeyken birden yola doğru teleport edildim.

ikinci kısım kendisini zeki sananlar.
    bunlar da genie altı macro açarlar. genie atağı z1'e göre yavaştır. mob doğduğu anda atak yapmaz. macro ise yapar. video ile kabak gibi belli olur.

gelelim sizin sorunuza.
    minöre macro ayarlarsak ne olur.
    tespit edilmesi imkansız değil. oyun içinde tespit edilmeseniz bile şikayet olur ve loglarınız incelenirse döngüsel macro kullandığınız net ortaya çıkar ve sonunuz yine zindan olur.
    Bende bunu diyorum işte. Işınlama konusunu biliyorum. Döngüsel olan konuda aynı rakamsal tuşlamalarin sürekli devamlılığı sanırım

Member 17thofOctober's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Hocam bir kere söylediğiniz şey ile çelişiyorsunuz. Bunun anlaşılmayacak bir durumu mu var? İnsanların yapabileceği ve yapmaya devam edebileceği kapasite bellidir. İnsan kusurlu bir varlık olduğu için eylemlerindeki kusurlar da açıktır. Sen minör makrosu diyorsun kendi ağzınla. Tuş ataması farklı bir şey, makro farklı bir şey. Sen mouse'unun sol tarafındaki tuşlardan birine minörü koyabilirsin. Bu ceza sebebi değil. Ama gidip de o tuşa birden fazla eylem gerçekleştirmesini istediği iki ayrı tuş atayamazsın.

Junior Member
    Quote Originally Posted by 17thofOctober View Post
    Hocam bir kere söylediğiniz şey ile çelişiyorsunuz. Bunun anlaşılmayacak bir durumu mu var? İnsanların yapabileceği ve yapmaya devam edebileceği kapasite bellidir. İnsan kusurlu bir varlık olduğu için eylemlerindeki kusurlar da açıktır. Sen minör makrosu diyorsun kendi ağzınla. Tuş ataması farklı bir şey, makro farklı bir şey. Sen mouse'unun sol tarafındaki tuşlardan birine minörü koyabilirsin. Bu ceza sebebi değil. Ama gidip de o tuşa birden fazla eylem gerçekleştirmesini istediği iki ayrı tuş atayamazsın.
    Dostum iyi güzel konuşuyorsun tamam da bak ben zaten mageyim macroyla isim yok ama sense diyosun cümlenin sonlarında. Farenin tuşuna bastığın an verdigi komut 7 8 yada 678 şeklinde veya baska bir tus. Sağ alttan program kapalı olsa bile mouse içindeki ayar öyle kalıyor ve çalışıyor. Klavyedeki atadiğıniz rakamları tusluyor ve bunun tespiti imkansız bence. Tek tık basili iken cikan rakamlar ntt gamede rakam olarak gozukur peogram kapali çünkü.. Yanlış düşünüyor isem belirtiniz lütfen..

Senior Member
    Nickname
    ExtraWhite
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by 17thofOctober View Post
    nasıl yani sadece sag tık olarak minoru atayabiliyor muyuz ?

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ExtraWhite View Post
    nasıl yani sadece sag tık olarak minoru atayabiliyor muyuz ?
    1 tıklamada 1 minör atarsan sıkıntı olmaz. Ama 1 kere tıklayıp 5 saniye boyunca 100 minör atsın dersen ya da aç kapa şeklinde 1 kere basayım sürekli minör atsın tekrar basayım durdursun minörü şeklinde ayarlarsan ya da 1 tıklamada 2-3 skill birden bassın dersen ceza alırsın.