Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26
    Senior Member VSTiTrek's Avatar
    Nickname
    TiTrek
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by gtercan0111 View Post
    Gordion'da oynamadım ve cidden bilmiyorum ama 2 senedir forumda geziniyorum ve Gordion birleşimi kadar birleşim istenen başka bir server görmedim. Ne yani bir server birleştirmek için, 2 kötü server mi lazım illa ? Birinde oyuncu az olur, diğerinde fazla olsun, ne fark edecek ? Önemli olan oyuncuların daha iyi bir oyun oynaması değil mi ?
    tabi ki değil xD önemli olan piyasanın olabildiğince az etkilenmesi
    KO bir oyun olabilir mi dersin ?

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by gtercan0111 View Post
    Gordion'da oynamadım ve cidden bilmiyorum ama 2 senedir forumda geziniyorum ve Gordion birleşimi kadar birleşim istenen başka bir server görmedim. Ne yani bir server birleştirmek için, 2 kötü server mi lazım illa ? Birinde oyuncu az olur, diğerinde fazla olsun, ne fark edecek ? Önemli olan oyuncuların daha iyi bir oyun oynaması değil mi ?
    Bunun sonu yok işte. Mesele orada. Bugün ares birleşsin yarın olympia yarın manes destan vs vs gider bu. Bi dönem bi server kalabalık olur, bi dönem diğeri popüler olur. Bunu yapacak olan nttgame değil, o server'de oynayan kişiler. En basit örnek, manes açıldı, diğer serverlerden çok kişi oraya geçti. İlerki dönemde yeni server açılmadığı için yeni/tekrar başlayanlar hep manesi tercih ettiler. Bunların çoğu da daha sonra manesi bırakıp destan/rosetta/ares gibi serverlere geçti. En basit örnek eski gm olup şu an twitch yayınları yapan kişiyi gösterebiliriz. GM'liği bıraktı maneste başladı, daha sonra destana geçti. Bunun gibi çok kişi var böyle geçip giden. Sebebi belli. Oyuncular. Bak şimdi yeni server açıldı manesin olympianın hali ortada. Çünkü o serverdekilerin %80'i oyunu pk için oynamıyordu. Bi ara maneste pk clanları bf zamanı kesecek adam yok diye, anlaşarak bf taşını kestirmiyorlardı diğer clanlara lfdsldfksdfs Öyle bi serverin ayakta kalması mümkün mü? Yeni sw açılır böyle olur. Bunun böyle olacağını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.

O yüzden bu birleşim işleri inanın bi şey kazandırmıyor kimseye. Ben yeni server açılacağını söyledikleri konuya da aynısını yazdım. Yeni server açılır, 2 gün sonra eski serverler birleşsin derler, daha sonra tekrar yeni server derler. Yeni sw'de piyasa diğer serverler gibi olsun, oralarda da birleşim isteyecekler emin olun.

Eğer her server birbirine yakın ve birbiri kadar kalabalık/aktif olacaksa 7-10 tane server olmasının pek bi anlamı olmuyor. Madem öyle açsınlar tek server ya da 2-3'e düşürsünler herkes orada oynasın. Oyun size seçenek sunmuş, 10 tane sunucu açmış. Serverin durumuna göre istediğinizi seçip oynayın çünkü bu işin sonu yook. :F
    Last edited by GengaR_AreS; 02-09-2019 at 06:05 PM.

Birleşirse güzel olur bence

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    diez + gordion birleşsin derim
    item seviyeleri aynıysa

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Gordiyon nasıl oldu hangi Serverlar ile birleşti..?
    Edana olduğunu biliyorum da diğerleri hangileri. Edenanın güzel sohbeti olurdu. Kimse PK atmaz, İtem basmaz...
    Cyper falan vardı. Türksayısı bir anda çoğalınca Edana açılmıştı. Birdünya karakterim var orada canımız sıkıldıkça yeni char açar oynardık, panayır alanı gibi bi server. Diez ile birleşmeli biraz item görürler. Millet neleri upgrade ediyor, neleri yakıyor vs. Edanaya verdiğim emeği başka sv ye versem güzel karakterlerim olurdu. Herşey gitti sadece anısı kaldı. Eskilerden kimse yok neredeyse..
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by LastDitchStand View Post
    Gordiyon nasıl oldu hangi Serverlar ile birleşti..?
    Edana olduğunu biliyorum da diğerleri hangileri. Edenanın güzel sohbeti olurdu. Kimse PK atmaz, İtem basmaz...
    Cyper falan vardı. Türksayısı bir anda çoğalınca Edana açılmıştı. Birdünya karakterim var orada canımız sıkıldıkça yeni char açar oynardık, panayır alanı gibi bi server. Diez ile birleşmeli biraz item görürler. Millet neleri upgrade ediyor, neleri yakıyor vs. Edanaya verdiğim emeği başka sv ye versem güzel karakterlerim olurdu. Herşey gitti sadece anısı kaldı. Eskilerden kimse yok neredeyse..
    Önce XIGENON (ilk sunuculardan biri), EDANA, LOGOS birleşmiş 1 server olmuş. Carnac-East, Carnac-West, IONIA birleşmiş 1 server olmuş.. Sonra 2 server tekrar birleşmiş GORDION olmuş. Carnacların biri bildiğim kadarıyla sadece Avrupa'dan girişe açık serverlerden biriydi. Yanılıyor da olabilirim. Gordiondaki itemlerin çoğu da xigenon ve edanadan gelme zaten.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Önce XIGENON (ilk sunuculardan biri), EDANA, LOGOS birleşmiş 1 server olmuş. Carnac-East, Carnac-West, IONIA birleşmiş 1 server olmuş.. Sonra 2 server tekrar birleşmiş GORDION olmuş. Carnacların biri bildiğim kadarıyla sadece Avrupa'dan girişe açık serverlerden biriydi. Yanılıyor da olabilirim. Gordiondaki itemlerin çoğu da xigenon ve edanadan gelme zaten.
    Carnakları ben onları ilk fark ettiğimde test serveri sanmıştım. Evet sadece avrupaya açıktı biri,
    Edanada millet +7 Chaos Wirinom basma çabasındayken bir kişi +9 basmıştı. Ardına 200tl ye sınırsız satılan +9lar türemişti.
    +10 shard +4 ROL lü bi cins türemiş zaten o olaylar baya oyuncu kaçırttı.
    83 pachkı gelmeden evvet GMler demo test serverı açmıştı orada +8 item ve +3 takılar NPC de satılıyordu. Akşama kadar tonla yakıp atlatamamıştık, +9 basmak yine kolaydı da +4 takı çok zordu.
    Son zamanlarda Edanada +9shell set vardı. ortada gezip duruyordu, bana beleş fiyatına teklif edildi almamıştım. Çünkü set yoktu sayılı kişide bazı parçalar vardı.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Junior Member UEFAruhu's Avatar
    Server
    KO -> Gordion
    Gordionun bir yılı aşkın süredir birleşime ihtiyacı olmasına rağmen, forumda konusu her geçtiğinde gmler tarafından ölü taklidi yapılıyor veya ''birleşim düşünülmemektedir.'' şeklinde üstünkörü geçiştiriliyor. Üç yeni sunucunun açıldığı şu günlerde gordion iyice hayalet server haline geldi. NTT Game olarak yayıncılık felsefenizde ''Paramı sayar, keyfime bakarım.'' anlayışı hakimse altar, sirius ve vega sunucusu üzerinden kazandığınız paraları saymaya, eski sunuculardaki oyuncuları üstünkörü cevaplarla geçiştirmeye devam edebilirsiniz. Ayın 11'i olmasına rağmen sağ taraf 2k kasan adamda NP işareti bulunuyor. Servera yeni başlayan birinin(gerçi kim başlar.) eslantta parti bulması imkansız gibi bir şey. Camp 1'de yeri geliyor bir sayfa oyuncu olmuyor. Camp 2 de ise genellikle stone golem kesen bir, iki mage dışında kimse olmuyor. Savaşlarda millet sırf lunar war win achieve'i açmak için haritaya girip townda put gibi duruyor. +9 +10 iteme sahip charların %90'ı 7/24 galeride sergilenen otomobiller gibi moradonda oturuyor. Merak ediyorum, şu serverı bir Diezle birleştirmek ve oyunculara canlı bir ortam sunmak çok mu zor?

Senior Member
    Gordionda oynamiyorum ama server bos ise birlesmelerinde fayda goruyorum daha kalabalik olmak daha guzel degilmi manes olimpia gordion bu serverlara ben yeni kayit olabilecek bir insan goremiyorum acikcasi

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    İstemezük.