Results 1 to 5 of 5

NTTGAME.COM isimli göndericiden gelen sms hakkında

NTTGAME.COM isimli gönderici sms ile bana 25-12-2018 den beri sms gönderiyor , bu gün 20-09-2019 saat 10:21 de karakterinizin sifre ve maiil değişikliği için ticket atıldı.Hemen nttegame.com/knight adresimizden ticketi onaylamazsanız bilgileriniz değişecektir. B121
    şeklinde mesaj geldi dikkatli incelediğimde nttgame değilde nttegame.com olduğunu fark ettim ve şüphelendim sanırım dolandırıcı insanlardan gelen bir mesaj ama aylardır mesaj gelen bir yerden gelince insan şüphe duyuyor. benim gibi bu mesajı alan varsa dikkate almalı mı almamalı mı ?

Member Mandy_Maria's Avatar
    Nickname
    MandyMariaIsBack
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    1-2 gun oncekı konu cevap

Quote Originally Posted by Okikech View Post
    Sevgili dostlar,

Bu sabah tarafıma gönderilen SMS '' NTTGAME.COM ''yazmasına rağmen gönderdiği linke bakarsanız ;

www.nttegame.com/knight
    nttnow.nttegame.com
    gibi farklı internet sitelerine yönlendirmektedir.
    Nasıl oluyor'da NTTGAME'in orijinal smsinden bana bu mail gelebiliyor ?

Sadece e harfinin fazlalığıyla anlaşılması zor olan bu dolandırıcılık yöntemine dikkat edelim !

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Tarafınıza gelen sahte bir mesajdır. İtibar edip mesaj içeriğinde gelen siteye giriş yapmayınız lütfen. Ek olarak yasal işlemlerin başlatılması adına sevgili CluTaah'a mesajın geldiği cep telefon numarasını ve mesajın ekran görüntüsünü paylaşınız.

Günümüz teknolojisinde telefon numaranızı elde etmeleri sahte mesaj göndermeleri için yeterlidir. İsterlerse banka isminde, isterlerse oyun firmaları isminde mesaj gönderebilirler. Çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Telefon numaralarınızı nasıl elde ediyorlar?

1. Yöntem: Korsan sunuculara kayıt olunurken yazılan telefon numarası

2. Yöntem: Herkese açık olan herhangi bir site veya forum bölümlerinde telefon numarasının yazılması.

3. Yöntem: Sell/Buy Merchant Notice bölümüne telefon numarası yazılması.

4. Yöntem: Exp kasmak için veya başka bir nedenden dolayı bilmediğiniz Whatsapp Gruplarına katılmanız.

Bu ve buna benzer durumlar neticesinde telefon numaraları elde ediliyor.

Nttgame'in güvenlik sertifika kodu B043'dür.

Detaylı bilgi için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

[DUYURU] Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında
    ''Az bekle Gelicem''

Senior Member
    Duyduğum kadarıyla sms için kullanılan teknolojide kimse gönderenin kimliğini doğrulamıyor. Yani gönderen kim olduğunu söylerse gsm şirketleri bu bilgiyi doğrulamadan sms alan kişiye aynen iletiyor. Dolayısıyla sms başlığındaki bir isime güvenmek imkansız. O isim sadece gönderenin karar verdiği bir şey. İçeriğe bakıp gerçek olup olmadığını anlamak lazım. Kısaltmalı linkleri de kullanmamak lazım.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Bana da sürekli olarak geliyor nttgame.me var birde orayada yönlendiriliyor birde mailiniz srkn347@gmail oalrak değiştirilecektir yazmışlar en son valla ne diyelim Allah knight online ı oyuncularından korusun

Quote Originally Posted by Mandy_Maria View Post
    1-2 gun oncekı konu cevap
    böyle bir duyuru olduğunu görmemiştim çok teşekkür ederim