Results 1 to 3 of 3
    Junior Member

Yüksek Ping Sorunu - Gamer TTNET Temsilcisi

Arkadaşlar size yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum.

Oyun açıldığından beri bilgisayarım neredeyse hiç kapanmadı. Sorunsuz 3-4 ping ve 24Mb internet ile oynuyorum ancak dün akşam 19:00 itibari ile pingim 300'lere kadar çıkmaya başladı, oyunda ciddi gecikme yaşıyorum ve aynı zamanda download hızım da 2-6-8-11 gibi rastgele inip çıkıyor. Ancak gece 12:30 itibari ile internetim eski hızına döndü bu akşam ise tekrardan 300 pinglere çıktı.

Çok uzatmak istemiyorum konu dağılmasın.

Az önce bi ttnet görevlisi ile konuştum kendisi de bir gamer olduğunu söyledi ve bu sorunun oyundan kaynaklandığını söyledi. Öncesinde modem res vs birçok işlem yaptık ancak pingim düşmedi. Kendisi de bu sorunu yaşadığını ve nasıl çözdüğünü anlattı. Şimdi onun dilinden anlatıyorum.

Bu sorun oyun kaynaklı gibi görünüyor. Oyundaki yoğunluktan dolayı pingim artıyor ve bu benim internetimi etkiliyor. Oyunda olmasam bile internetimi bozduğu için uzun bir süre bu sorun kalıcı oluyor. Bir süre oyuna veya herhangi bir yoğunla bulaşmayıp bilgisayarı ve modemi dinlendirdiğimde tekrar eski hale döneceğini söyledi. Bu sorunun çözülmesi için ise oyun sunucularında güncelleme yapılması gerekiyormuş...

Arkadaşlar bana hiç mantıklı gelmedi bu söylenenler? Ben 15 gündür Knight'da son 4 aydır da internette hiç sorun yaşamıyorken neden 2 gündür akşam saatlerinde pingim 300 400 lere çıkıyor?

Deli gibi araştırıyorum ama bunun çözümünü bulamıyorum. TTNET bizle alakalı hiçbirşey yok sinyalleriniz düzgün geliyor diyor.

Var mı burada tecrübeli arkadaşlar 2 gündür neden böyle bir sorun yaşıyor olabilirim

Junior Member
    ttnetin internet hizmeti çok kötü bence.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    [QUOTE=semihcimen17;2145463]ttnetin internet hizmeti çok kötü bence.[/QUOTE]

Trdeki bütün internet firmalarının TTnetin alt yapısını kullandığını biliyorsun değil mi ? fiber olarak bazı firmalar kendi alt yapısını kullanıyor fakat bir çoğu hala daha adsl olarak ttnetin alt yapısını kullanmakta.
    ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsin

[url]https://www.webtekno.com/tek-soruluk-dev-anket-turkiye-nin-en-iyi-internet-servis-saglayicisi-hangisi-h56825.html[/url]