Results 1 to 10 of 10
    Senior Member White_Troll's Avatar
    Nickname
    DragonEye
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Question Makro mouse hakkında

ben internetten makro mouse siparişi verdim hatta elime ulaşmadan yazılımını da yükledim. Şimdi benim bu makro mouse kullanımı ile ilgili merak ettiğim şey skilleri istediğim tuşa atamam da bir sorun olmuyor değil mi ? Yani ben priestimle sağ tık mana potu başka bir tuşa hp potu atamak istiyorum makro programı kurulu ve atama yaptığım tuş yüzünden makro oyuna müdahale ediyor diye ceza almam söz konusu olmaz değil mi ? Bir de mouse ayarlama yapıldığında bir tıklama ile 1 ile 255 arası istediğin sürede (en az 5sn) seri tıklama yapılabiliyor o tarz özellikleri felan sıkıntı olabilir mi? Şuan pk karakterim priest ve çok işe yaramaz gerçi ama asas oynarsam defans ve light feet yan tuşlara sağ tık minör sol el ile r ve skill oynarım diye düşünüyorum macro kısmına herhangi bir ayar koymadan boş bırakacağım tabi.
    macro programının görüntüsü bu

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    GM Khenarth'ın bu konudaki net açıklaması

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Merhaba,

Bahsettiğiniz şekilde bir ayar yapmanız, herhangi bir ceza almanıza neden olmayacaktır. Örnek veriyorum, bilgisayar başında oynarken 8 tuşunda wolf skilli var ve bunu mouse'ta bir tuşa atayıp, o tuş ile wolf basabilirsiniz. Ama süresini ayarlayıp, otomatik olarak devamlı o skilli yada herhangi bir skilli kullandığınızda tespiti halinde hesabınız ceza alacaktır.

Bu konuda kurallar gayet açık, işi otomatiğe döküp, bu şekilde eylemde bulunmanız ceza sebebi, fakat kolaylık sağlaması açısından klavyede bulunan 9 tuşu yerine mouse'ta herhangi bir tuşa atama yaptıktan sonra her seferinde basmanız, problem teşkil etmemektedir.

Bilginize.
    Burada yer alıyor. https://forum.nttgame.com/forum/show...=1#post1390809

Nickname
    DragonEye
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Philly View Post
    GM Khenarth'ın bu konudaki net açıklaması

Burada yer alıyor. https://forum.nttgame.com/forum/show...=1#post1390809
    sağol bende o adam gibi ts tuşunu da atayabilirim aslında bi tuşa ts bi tuşa hp pot sağ tık mana potu ama bir tıklama ile çok fazla tıklama ayarlama ile ilgili bişey dememiş orada mesela ben ileride asas olursam sağ tık minör alsam ve onuda bir tıklama ile 5 saniyede 255 kere tıkla diye ayarlasam bu makro mu oluyor? eğer makro oluyor ise kaç tıklamaya kadar müsade gösterilir ? ilk kez böyle bir mouse aldığım için tam bilemiyorum şuan bahsettiğim ayarın ss ini aşağı bırakıyorum

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by White_Troll View Post
    sağol bende o adam gibi ts tuşunu da atayabilirim aslında bi tuşa ts bi tuşa hp pot sağ tık mana potu ama bir tıklama ile çok fazla tıklama ayarlama ile ilgili bişey dememiş orada mesela ben ileride asas olursam sağ tık minör alsam ve onuda bir tıklama ile 5 saniyede 255 kere tıkla diye ayarlasam bu makro mu oluyor? eğer makro oluyor ise kaç tıklamaya kadar müsade gösterilir ? ilk kez böyle bir mouse aldığım için tam bilemiyorum şuan bahsettiğim ayarın ss ini aşağı bırakıyorum
    Kural çok basit. Tekrara dayalı makrolar yazmak yasak. Kolaylık amaçlı pot vb işler için makro kullanmakta sorun yok. Anlamayacak bir şey yok.

Nickname
    DragonEye
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Philly View Post
    Kural çok basit. Tekrara dayalı makrolar yazmak yasak. Kolaylık amaçlı pot vb işler için makro kullanmakta sorun yok. Anlamayacak bir şey yok.
    macro bölümünden yapılmadığı için ayrı sordum onu hem demek istediğim mousenin kullanabileceğim ve yasak olmayan her özelliğini kullanayım diye iyice öğrenmeye çalışıyorum birde sonradan ceza alınca gelip niye böyle oldu diye sormayalım başkaları gibi

Senior Member
    Tuş ataması tekrara dayalı olsun olmasın kişiye fayda sağladığı için yasak olması gerekir kurallar böle değil miydi sadece tekrarlı tuş atamaları mı yasak

her türlü avantaj sağlar parmaklarının yetmediği yada yetişmediği potu yada skili mause a aktarmanın cezası olmalı kanısındayım

Senior Member
    Nickname
    FrankDuX
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Ts bile macro atama suç diye biliyorum.

Senior Member
    Nickname
    ExtraWhite
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Saçma Hesabın Hapise Gönderilecektir ilk taramada

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by White_Troll View Post
    Tek tıklamada 1 kere basacaksa yasak değil ama 5 saniyede 255 kez bassın diyorsan yasak. Otomatik olmayacak. 255 kez minör basmak istiyorsan o minörü atadığın tuşa 255 kez basman gerekecek. Bir de sakın Anlamazlar deme anlıyorlar

Nickname
    DragonEye
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by P4RGALI View Post
    Ts bile macro atama suç diye biliyorum.
    ts atamak niye suç onu anlamadım