Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Droplar hk.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Droplar hk.

Herkese merhabalar ve iyi forumlar. Öncelikle yazacaklarımı iyice okuyup düşününce bana hak verenler olacaktır. Farklı her türlü yoruma da açık olduğumu belritmek isterim. Özellikle eleştrim yönetim ekibinedir.

Gerek sosyal medya gerekse sosyal yaşantımızda onlarca yer/mekanda reklamlarla yeni sunucuları açan NTTGAME yönetimi başarılı bir iş yapmıştır. Fakat ortada atlanan bir nokta vardır. Slotların boşluğu. Bunun başlıca sebeplerine gelecek olursak ;

Slotlardan çöp eşyalar atmaması : Aslında herkes için servere yüklü gb giriyor gibi görünse de sonuç olarak daha çok kullanıcı bu oyunu oynuyor / daha çok kullanıcı exp kasıyor / hem exp kasıp hem farmlıyordu. Bu da slotlarda doluluk oranını yüksel tutuyordu. Şuanda slotlar bence kan ağlıyor. Demeyin bana 4 sunucu 2 şer camp var diye. Yetmez arkadaş yeni servere yetmez bu yoğunluk.

80 sınırdan sonra en azından slottan sonra elindeki parayla eşya alıp bir nebze pk ya katılanlar oluyordu. Şuanda genie + periye bıraksa da 80 levele gelince herhangi bir eşya alamayacaktır. Bu ortalama masraf 500 tl nin üzerindedir.(premiumla birlikte)

Bu da oyuncu sayısında ciddi düşüşe sebep olmaktadır.

Bakmayın yayıncısına özellikle magelerin çoğu ilk 2 aydan sonra bırakacaktır. Farm yapayım item yapayım derdi karakter para ederken satayım derdi saracaktır. Çoğu korsan sunucu oyuncusudur. Uskonun o slotlarda kasanları ise çoğu serverde uzun süre kalan usko oyuncusudur unutmayın.

Ve bugün doom slotları satiros slotları half trol slotları bomboşsa bunun sorumlusu yanlış karardır diye düşünüyorum.

Bu oyuna bağlamak için 1 haftalık peri vb yeterli değildir. Oyuncu oyundan bir şeyler yapmak ister. Her oyuncunun clanı yoktur. Ciddi farm işlerine 20bin cashlik MSS işlerine giremez. Slotta kasarken bir yandan kastığı parayla ufaktan item yapan insanları sildiniz diye düşünüyorum.

Bu oyun bir ticarethane değildir. Oyundan gelir elde edenlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe de yaramamıştır bu uygulama.

Belli başlı clanlar yürürken kimisi tıkanacaktır. Pk ya dahi çıkamayacaktır unutmayın. Ve belli clanlar etrafında dönecek belli bir yerden sonra çok bir şey beklemeyin derim.

Umarım demek istediğimi anlatmışımdır. Bu arada ben zamanım olmadığı için direkt karakter alacağım. Hani sende çöp slotlarnda duramadın da exp para kasamadın ondan mı yazdın demeyin lütfen. Bu oyun iyiyse hepimize yarar kötüyse hepimiz zarar görürürz

Saygılarımla...
    Last edited by GamesDepot; 01-25-2019 at 12:18 PM.

Şahsım adına konuşayım.
    Exp kasarken çöp gelmediği için çar harcadığı pot parasını çıkaramıyor.
    Boş zamanlarda görev itemi çıkarıp satıyorum ki pot param çıksın. Onları da satamazsam pot parası bile kazanamıyorum çünkü hiç drop yok.
    Delostan gem kasıp para yapıyım dedim orda da saatte 15-20 tane düştü. Tanesi 50k’dan 1m para yaptı, yine yetmedi.
    Anlamıyorum. Premıum pot kullanmak daha mantıklı ama sadece premıum için tl yatırmak istiyorum ben oyuna. İnternete ayda 70₺ verirken bronze preye 50₺ veriyorum. Asgari ücretli çalışanım. Ben daha napıyım yav bu oyun için.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by lSayMyNamel View Post
    Şahsım adına konuşayım.
    Boş zamanlarda görev itemi çıkarıp satıyorum ki pot param çıksın. Onları da satamazsam pot parası bile kazanamıyorum çünkü hiç drop yok.
    Delostan gem kasıp para yapıyım dedim orda da saatte 15-20 tane düştü. Tanesi 50k’dan 1m para yaptı, yine yetmedi.
    Anlamıyorum. Premıum pot kullanmak daha mantıklı ama sadece premıum için tl yatırmak istiyorum ben oyuna. İnternete ayda 70₺ verirken bronze preye 50₺ veriyorum. Asgari ücretli çalışanım. Ben daha napıyım yav bu oyun için.
    oynamamak en mantıklısı.
    Bronze premiumda drop oranları çok düşüktür. DC premium alırsan aradaki farkı göreceksin.

Bende görev itemi kasıp satmaya çalıştım ancak birileri sürekli yaratık çekip yatırttı. Esland towna bir tane Harpy Queen çekilmesi orada 1 tane oyuncunun afk olarak sağ kalmayacağının göstergesidir. Çok kez HQ'ya yatırdılar. Guardlara bile neredeyse 3-5 atıyor. Guardların güçlendirilmesi lazım.

Quote Originally Posted by lSayMyNamel View Post
    Şahsım adına konuşayım.

Üstad bu oyun asgari ücretliler için değil malesef. Aylık en 4-5 bin alacaksın da öyle oynayacaksın. Ben de başladığıma bin pişman olmuş durumdayım. Adamlar hiç bir bilgilendirme yapmadan madeni 70 lvl e çekmişler, 70 olduk hala maden yapamıyoruz, üstüne hiçbir ilgilenen de yok. Bir çok kişinin verdiği paralar çöp oluyor.
    Last edited by -umut-1_6; 01-25-2019 at 12:20 PM. Reason: Alıntı

Drop meselesi yüzünden bende oyunu bırakıyorum. Dc pre aldım 15-20 adet ms ye girdim hiç takı atmadı. Drop 0 denecek kadar az maden kasabilmek için 2 gün 70 olmak için uğraştım. Ama dedikleri gibi değil 70 sonrası da madende çıkan gold mine itemi kırdırılmıyor. Dropu olan bir şey ama işe yaramıyor. Yapılan açıklamada 70 lwl olduktan sonra madende hiç bir sıkıntı yok denildi ama yalan.
    Last edited by IceFeel; 01-25-2019 at 12:25 PM.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by -umut-1_6 View Post
    Üstad bu oyun asgari ücretliler için değil malesef. Aylık en 4-5 bin alacaksın da öyle oynayacaksın. Ben de başladığıma bin pişman olmuş durumdayım. Adamlar hiç bir bilgilendirme yapmadan madeni 70 lvl e çekmişler, 70 olduk hala maden yapamıyoruz, üstüne hiçbir ilgilenen de yok. Bir çok kişinin verdiği paralar çöp oluyor.
    70 olduktan sonra nasıl yapamıyorsun maden? 70 olunca açılacak diyorlardı sanki

Banned
    iyi olmuş arkadaşlar kimse kusura bakmasın burası pvp değil usko dc pre demek çöp slotlarından ibaret değil kaldıki bukadar şikayet etmenizin sebebi gb kasıp satamamanızdır oyunu ticarethaneye çevirmeyin lütfen ben exp preyle bile pot parası çıkartıyorum böylesi daha iyi oldu oyun enazından biraz dengelenmiş zaten DC premiumun başlı başına olması bile bir hataydı ama dropları düşürerek dengelemişler

Quote Originally Posted by BnbPars_ View Post
    70 olduktan sonra nasıl yapamıyorsun maden? 70 olunca açılacak diyorlardı sanki
    Yok yapılmıyor. Drop olarak gold mine atıyor ama kırdırılmıyor.

Quote Originally Posted by transit View Post
    iyi olmuş arkadaşlar kimse kusura bakmasın burası pvp değil usko dc pre demek çöp slotlarından ibaret değil kaldıki bukadar şikayet etmenizin sebebi gb kasıp satamamanızdır oyunu ticarethaneye çevirmeyin lütfen ben exp preyle bile pot parası çıkartıyorum böylesi daha iyi oldu oyun enazından biraz dengelenmiş zaten DC premiumun başlı başına olması bile bir hataydı ama dropları düşürerek dengelemişler
    Saçma saçma konuşmayalım arkadaşım. Sandığın gibi buradan herkes evine ekmek götürmüyor! Binlerce TL yi yatıramayıp oyun içinden kazandıklarıyla kendine karakter dizip oynamaya çalışanlarda var...

Banned
    Quote Originally Posted by -umut-1_6 View Post
    Saçma saçma konuşmayalım arkadaşım. Sandığın gibi buradan herkes evine ekmek götürmüyor! Binlerce TL yi yatıramayıp oyun içinden kazandıklarıyla kendine karakter dizip oynamaya çalışanlarda var...
    tamam işte bunlardan biriside benim oyun azda olsa eskiye benzemeye başlamış sevineceğiniz yere şikayet ediyorsunuz derdiniz ne sizin serverin 3. gününden yine +9 shardmı basılsın istiyorsunuz ???