Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 82
    Junior Member
    Harika olmuş 100 kişiden 1'i olarak faydalandım bu konudan teşekkürler

Senior Member
    Güzel bir konu

Senior Member YouNeverKnowsl's Avatar
    Nickname
    YouNeverKnows
    Class
    Rogue
    Clan
    Nuev0
    Server
    Destan
    Race
    Karus
    sms onayı için 5 npoints istiyor ama cash satışları en az 400 bence cevabı basit ama oyunun kabullenmediği bir olay

Junior Member
    Class
    Rogue
    Server
    Resurrection
    Race
    Karus
    iyi günler benimde bir sorum olacak ben macbook aldım üni.öğrencisiyim ve knightı oynamak istiyorum bootcamp ile xp veya başka bir sistem kursam knight online hile diye algılamaz değil mi ?
    Quote Originally Posted by SpirosVondas View Post
    Oyuna yeni başlayan, henüz acemi olan, yada yıllar sonra oyuna dönen arkadaşlarımız için bir soru cevap kısmı oluşturmak istiyorum, siz userlarımızın da katılımı ile bu konuyu geliştirelim lütfen.

1- Oyunda Trade atamıyorum, pazarlara bakamıyorum, kuramıyorum, sebebi ne olabilir?

Premiumsuz kullanıcılar, hesaplarına sms onayı yapmadan trade/merchant özelliğini kullanamazlar. Ayrıca sms onayı yapılsa bile lvl 30 sınırı vardır.

2- Sms onayı nasıl yaparım?

Siteye giriş yaptıktan sonra my account sekmesinden Sms Verification'a tıklatarak cep numaranızı giriniz, daha sonra gelen kodu istenilen kısma yapıştırınız.

3- Görevleri nasıl yaparım, nasıl bulurum?

Herhangi bir worm kestiğimizde karakterinize MAX, oyuncu yardımcısı bağlanır. Oyun menüsünün sol alt kısımda bulunan bu arkadaşa tıklayıp, Find M. diyerek görevleri aratınız, daha sonra level'ınıza uygun bulduğunuz görevi buradan nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca size görev verebilecek NPC'lerin üzerinde sarı soru işaretleri vardır, bu da görev seçmenizde size yardımcı olacaktır.

4- Oyunu nasıl Türkçe yaparım?

Oyun clientini açtığınızda options sekmesine tıklayarak en alttaki Language seçeneğinden oyunu Türkçe hale getirebilir, oyunu Türkçe oynayabilirsiniz.

5- Nasıl Cash yüklerim?

Oyunun resmi sitesinde bulunan yetkili ESN satıcılarından yapacağınız cash alışverişleri ile, yada kredi kartı bilgileriniz ile oyun içinden, yada resmi siteden alışveriş yapabilirsiniz.

6- Oyun bilgisayarımda kasıyor.. Bunu nasıl engellerim?

Daha önce Max'tan bahsetmiştik, sol alttaki bu arkadaşımıza tıklayarak Option>Graphic option diyerek görselleri kısabilir, yada kapatabilirsiniz.

7- Partilere giremiyorum. Neden olabilir?

Sizi partiye almak isteyen kişinin level'ı sizden çok yüksek ise bu kişilerin partilerine giremezsiniz. Eğer bu kişiler sizin ile aynı ırktan ise, clana alarak sizin ile canavar kesebilir.

8- Level 10 oldum, ne yapacağım?

Sağ alt menüde bulunan ev sekmesine tıklayarak town atın, daha sonra tüm merdivenleri çıkıp Grand Merchant Kashian dan ilk görev tamamlayışınızı alın. Bu ödül size yeni skiller getirecek ve daha güçlü yaratıklara kafa tutacaksınız.

9- Lvl 35 oldum, şimdi ne yapacağım ?

Bu lvl sizler için çok önemli şovalyeler. Artık Pk alanlarına gidebilir, Irkınızın kalesine gidebilirsiniz.. Irkınızın kalesine gittiğinizde orada sizi yeni maceralar ve görevler bekleyecek. Irkınızın kalesine gitmek için; oyun menüsünün sağ altında bulunan ' Ev ' sembolüne tıklayarak town atınız, daha sonra El Morad iseniz El Morad Warp Gate. Karus iseniz, Karus Warp Gate'e tıklayarak buradan, Luferson Castle, yada El Morad Castle seçeneklerine tıklayarak ırkınızın kalesine ulaşabilirsiniz.

10- Bu garip ekranlar nedir? Ekrana belirli saatlerde Border Defence War, Chaos seçenekleri geliyor, bunlar nedir?

Görmüş olduğunuz ekranlar oyunun etkinliklerine giriş için biletinizdir. Bu etkinliklere ücretsiz katılabilir ve muhteşem ödüller kazanabilirsiniz. Border Defence War isimli etkinlikte karşı ırk ile savaşıp, Monument alarak zaferinizi elde edebilirsiniz. Chaos etkinliğimizde ise diğer oyuncular ile savaşıp, zirveye yükselip mükemmel hediyeler alabilirsiniz. Bu eventlere girerken yanınızda para bulundurmayın, paranızı kasaya atın.

9- Görevleri aldım, ancak keseceğim canavarları bulamıyorum !

Her görev aldığınızda ekranın sağ orta kenarında bir sekme açılır, buradaki sekmeye tıkatarak keseceğiniz yaratıkların haritadaki yerlerini görebilirsiniz. Haritaya bakmak için M tuşunu kullanınız.

10- Üzerimde çok eşya var.. Yeni eşya koyamıyorum, ne yapabilirim ?

Üzerinizdeki malzemeleri kasanıza aktarmanız gerekmekte, town atıp en yakın kasa, Inn Hostess e giderek üzerinizi boşaltabilirsiniz, unutmayınız ki itemlerinizi sundries gibi malzeme satan NPC'lere satmak başlarda sizi üzebilir, üzerinizdeki malzemelerin görevlerini öğrenene kadar, kasanıza atıp saklayınız.

11- Maradonda denk geldim de, magic anvil nedir?

Bu tıkladığınız NPC sizin malzemelerinizi güçlendirmeye yarar. Her malzeme lvl'ı için belirli bir oran vardır. Başlarda bu oran çok kolay olsa da ilerleyen upgrade seviyelerinde çok zorlaşır. +3 e kadar itemleriniz çok büyük oranlarda geçer, ancak bundan sonrası için oranlar sürekli düşmektedir. Bunu unutmayınız.

12- Yaratığa öldüm, neler kaybederim?

Eğer bir yaratığa ölürseniz şovalyeler, kaybedeceğiniz şey deneyim puanlarınızdır. Başlarda çok önemsiz gözükse de ileri zamanlarda saatlerce kazanmaya uğraştığınız deneyim puanlarınız, bir anda bir ölüm ile gidebilir.. Bunun için üzerinizde her zaman sundries'ten alacağınız 'stone of life' adlı itemi bulundurunuz. Bu item siz ödlüğünüzde priest arkadaşlarınızın sizi kaldırmasına ve kaybedilen deneyim puanlarınızın çoğunun geri gelmesine yardımcı olur.

13- Başka bir oyuncuya ölürsem neler kaybederim?

Ardream, Ronark Land, Ronark Land base; bu haritalara gittiğinizde karşı ırk size saldırabilir, siz onlara saldırabilirsiniz.. Eğer bir oyuncuya son vuruşu yaparsanız ve öldürürseniz oyuncuyu kesmiş sayılırsınız. Eğer o sizi keser ise karakterinizden, National Point ( c tuşuna basarak öğrenebilirsiniz ), paranızın yarısı gider.

14- Param bitti ne yapabilirim ?

Elinizdeki malzemeleri, görevlerden gelen hediye eşyaları, pazar kurarak satabilirsiniz. Pazar kurmadan önce diğer pazarlardaki fiyatlara dikkat ediniz. Pazar kurmak için ise sol altta bulunan M adlı butona basıp, oradan; Merchant>Selling merchant diyerek itemlerinizi satabilirsiniz, ayrıca buying merchant diyerek te aradığınız itemleri belirli bir fiyat belirleyerek alabilirsiniz.

15-Benim de hayvanım olsun istiyorum.
    Oyunda pet sistemi vardır, maradon Trainer [Kate] i ziyaret edip pet görevini yaptıktan sonra size verilen pet yumurtasını alıyoruz. Ardından aynı npc üzerinden familiar summon alıyoruz. Daha sonra petinizi oluşturabilirsiniz. Pet kullanmak için premiuma ihtiyacınız vardır.

16- 60 level oldum, elmorad castle- luferson castle bana yetmiyor.
    Oyunda 60 level olduğunuzda yapmanız gereken 2 şey vardır. Öncelikle master açmak için jobunuza göre master npc'nizi ziyaret edin. Warrior, portu ve priestler için townda [Warior Master Skaki, Pirest Minevra, Elder Morbor ], rogue için asga, belluga daki [secret agent] , mage için ise linate'daki [archmage drake ] ziyaret ediniz. Sizden istenilen materyalleri topladıktan sonra karakterinizi çok daha güçlendirecek, master olmuş olacaksınız. İkincisi ise Eslant mapidir. Eslan +60 kişiler için ideal exp kasma slotları ile doludur. Karakterinizi çok daha güçlendirebilirsiniz bu şekilde. Eslanta gitmek için, Town>Eslant Entrence>Eslant ( gateler ile ) bu yolu izleyiniz.

Aklıma geldikçe ekleyeceğim. Knight Online'a hoş geldiniz şovalyeler. !!!

Senior Member SpirosVondas's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by R0EE View Post
    iyi günler benimde bir sorum olacak ben macbook aldım üni.öğrencisiyim ve knightı oynamak istiyorum bootcamp ile xp veya başka bir sistem kursam knight online hile diye algılamaz değil mi ?
    Bootcamp ile yapılan kurulumu xigncode sanal pc tehditi olarak algılayabilir. Banlanmazsınız. Lakin güvenlik programının sizi hapise gönderme ihtimali olabilir. Bu durumda forumda bunu belirten bir konu açınız, yahut özel mesaj ile durumu moderatörlerden birine iletiniz.

Junior Member
    Class
    Rogue
    Server
    Resurrection
    Race
    Karus
    konuyu nereye açmam gerek lütfen bana yardımcı olurmusun..

Junior Member
    Class
    Rogue
    Server
    Resurrection
    Race
    Karus
    BUNU kimden öğrenebilirim ? giren arkadaşlar var diye duymuştum..
    Quote Originally Posted by SpirosVondas View Post
    Bootcamp ile yapılan kurulumu xigncode sanal pc tehditi olarak algılayabilir. Banlanmazsınız. Lakin güvenlik programının sizi hapise gönderme ihtimali olabilir. Bu durumda forumda bunu belirten bir konu açınız, yahut özel mesaj ile durumu moderatörlerden birine iletiniz.

arkadaşlar oyuna giremiyorum

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    ben savunma actım fakat savunma 2 kısmına yazdım sadece mod gm ve juriler gorebiliyordu herhalde acaba doğru yere mi yazdım yanlış sa düzelmek için zamanım varmı?

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    biri cevap verebilirse çok memnun kalacağım