Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 82
    Senior Member SpirosVondas's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    Karus

Exclamation Yeni başlayanlar için Soru Ve Cevaplar.

Oyuna yeni başlayan, henüz acemi olan, yada yıllar sonra oyuna dönen arkadaşlarımız için bir soru cevap kısmı oluşturmak istiyorum, siz userlarımızın da katılımı ile bu konuyu geliştirelim lütfen.

1- Oyunda Trade atamıyorum, pazarlara bakamıyorum, kuramıyorum, sebebi ne olabilir?

Premiumsuz kullanıcılar, hesaplarına sms onayı yapmadan trade/merchant özelliğini kullanamazlar. Ayrıca sms onayı yapılsa bile lvl 35 sınırı vardır.

2- Sms onayı nasıl yaparım?

Siteye giriş yaptıktan sonra my account sekmesinden Sms Verification'a tıklatarak cep numaranızı giriniz, daha sonra gelen kodu istenilen kısma yapıştırınız.

3- Görevleri nasıl yaparım, nasıl bulurum?

Herhangi bir worm kestiğimizde karakterinize MAX, oyuncu yardımcısı bağlanır. Oyun menüsünün sol alt kısımda bulunan bu arkadaşa tıklayıp, Find M. diyerek görevleri aratınız, daha sonra level'ınıza uygun bulduğunuz görevi buradan nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca size görev verebilecek NPC'lerin üzerinde sarı soru işaretleri vardır, bu da görev seçmenizde size yardımcı olacaktır.

4- Oyunu nasıl Türkçe yaparım?

Oyun clientini açtığınızda options sekmesine tıklayarak en alttaki Language seçeneğinden oyunu Türkçe hale getirebilir, oyunu Türkçe oynayabilirsiniz.

5- Nasıl Cash yüklerim?

Oyunun resmi sitesinde bulunan yetkili ESN satıcılarından yapacağınız cash alışverişleri ile, yada kredi kartı bilgileriniz ile oyun içinden, yada resmi siteden alışveriş yapabilirsiniz.

6- Oyun bilgisayarımda kasıyor.. Bunu nasıl engellerim?

Daha önce Max'tan bahsetmiştik, sol alttaki bu arkadaşımıza tıklayarak Option>Graphic option diyerek görselleri kısabilir, yada kapatabilirsiniz.

7- Partilere giremiyorum. Neden olabilir?

Sizi partiye almak isteyen kişinin level'ı sizden çok yüksek ise bu kişilerin partilerine giremezsiniz. Eğer bu kişiler sizin ile aynı ırktan ise, clana alarak sizin ile canavar kesebilir.

8- Level 10 oldum, ne yapacağım?

Sağ alt menüde bulunan ev sekmesine tıklayarak town atın, daha sonra tüm merdivenleri çıkıp Grand Merchant Kashian dan ilk görev tamamlayışınızı alın. Bu ödül size yeni skiller getirecek ve daha güçlü yaratıklara kafa tutacaksınız.

9- Lvl 35 oldum, şimdi ne yapacağım ?

Bu lvl sizler için çok önemli şovalyeler. Artık Pk alanlarına gidebilir, Irkınızın kalesine gidebilirsiniz.. Irkınızın kalesine gittiğinizde orada sizi yeni maceralar ve görevler bekleyecek. Irkınızın kalesine gitmek için; oyun menüsünün sağ altında bulunan ' Ev ' sembolüne tıklayarak town atınız, daha sonra El Morad iseniz El Morad Warp Gate. Karus iseniz, Karus Warp Gate'e tıklayarak buradan, Luferson Castle, yada El Morad Castle seçeneklerine tıklayarak ırkınızın kalesine ulaşabilirsiniz.

10- Bu garip ekranlar nedir? Ekrana belirli saatlerde Border Defence War, Chaos seçenekleri geliyor, bunlar nedir?

Görmüş olduğunuz ekranlar oyunun etkinliklerine giriş için biletinizdir. Bu etkinliklere ücretsiz katılabilir ve muhteşem ödüller kazanabilirsiniz. Border Defence War isimli etkinlikte karşı ırk ile savaşıp, Monument alarak zaferinizi elde edebilirsiniz. Chaos etkinliğimizde ise diğer oyuncular ile savaşıp, zirveye yükselip mükemmel hediyeler alabilirsiniz.

9- Görevleri aldım, ancak keseceğim canavarları bulamıyorum !

Her görev aldığınızda ekranın sağ orta kenarında bir sekme açılır, buradaki sekmeye tıkatarak keseceğiniz yaratıkların haritadaki yerlerini görebilirsiniz. Haritaya bakmak için M tuşunu kullanınız.

10- Üzerimde çok eşya var.. Yeni eşya koyamıyorum, ne yapabilirim ?

Üzerinizdeki malzemeleri kasanıza aktarmanız gerekmekte, town atıp en yakın kasa, Inn Hostess e giderek üzerinizi boşaltabilirsiniz, unutmayınız ki itemlerinizi sundries gibi malzeme satan NPC'lere satmak başlarda sizi üzebilir, üzerinizdeki malzemelerin görevlerini öğrenene kadar, kasanıza atıp saklayınız.

11- Maradonda denk geldim de, magic anvil nedir?

Bu tıkladığınız NPC sizin malzemelerinizi güçlendirmeye yarar. Her malzeme lvl'ı için belirli bir oran vardır. Başlarda bu oran çok kolay olsa da ilerleyen upgrade seviyelerinde çok zorlaşır. +3 e kadar itemleriniz çok büyük oranlarda geçer, ancak bundan sonrası için oranlar sürekli düşmektedir. Bunu unutmayınız.

12- Yaratığa öldüm, neler kaybederim?

Eğer bir yaratığa ölürseniz şovalyeler, kaybedeceğiniz şey deneyim puanlarınızdır. Başlarda çok önemsiz gözükse de ileri zamanlarda saatlerce kazanmaya uğraştığınız deneyim puanlarınız, bir anda bir ölüm ile gidebilir.. Bunun için üzerinizde her zaman sundries'ten alacağınız 'stone of life' adlı itemi bulundurunuz. Bu item siz öldüğünüzde priest arkadaşlarınızın sizi kaldırmasına ve kaybedilen deneyim puanlarınızın çoğunun geri gelmesine yardımcı olur.

13- Başka bir oyuncuya ölürsem neler kaybederim?

Ardream, Ronark Land, Ronark Land base; bu haritalara gittiğinizde karşı ırk size saldırabilir, siz onlara saldırabilirsiniz.. Eğer bir oyuncuya son vuruşu yaparsanız ve öldürürseniz oyuncuyu kesmiş sayılırsınız. Eğer o sizi keser ise karakterinizden, National Point ( u tuşuna basarak öğrenebilirsiniz ) gider.

14- Param bitti ne yapabilirim ?

Elinizdeki malzemeleri, görevlerden gelen hediye eşyaları, pazar kurarak satabilirsiniz. Pazar kurmadan önce diğer pazarlardaki fiyatlara dikkat ediniz. Pazar kurmak için ise sol altta bulunan M adlı butona basıp, oradan; Merchant>Selling merchant diyerek itemlerinizi satabilirsiniz, ayrıca buying merchant diyerek de aradığınız itemleri belirli bir fiyat belirleyerek alabilirsiniz.

15-Benim de hayvanım olsun istiyorum.

Oyunda pet sistemi vardır, MoradonTrainer [Kate]'i ziyaret edip pet görevini yaptıktan sonra size verilen pet yumurtasını alıyoruz. Ardından aynı npc üzerinden familiar summon alıyoruz. Daha sonra petinizi oluşturabilirsiniz.

16- 60 level oldum, Elmorad Castle - Luferson Castle bana yetmiyor.

Oyunda 60 level olduğunuzda yapmanız gereken 2 şey vardır. Öncelikle master açmak için jobunuza göre master npc'nizi ziyaret edin. Warrior, Portu ve Priestler için townda [Warior Master Skaki, Pirest Minevra, Elder Morbor ], Rogue için Asga, Belluga daki [Secret Agent] , Mage için ise Linate'daki [Archmage Drake ] ziyaret ediniz. Sizden istenilen materyalleri topladıktan sonra karakterinizi çok daha güçlendirecek, master olmuş olacaksınız. İkincisi ise Eslant mapidir. Eslant +60 kişiler için ideal exp kasma slotları ile doludur. Karakterinizi çok daha güçlendirebilirsiniz bu şekilde. Eslant'a gitmek için, Town>Eslant Entrence>Eslant ( gateler ile ) bu yolu izleyiniz.

Aklıma geldikçe ekleyeceğim. Knight Online'a hoş geldiniz şövalyeler. !!!
    Last edited by Daeso; 05-15-2016 at 02:11 AM.

Senior Member RyuunosukeMiyosaki's Avatar
    Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Yeni başlayanlar için güzel soru ve cevap olmuş. Elinize sağlık

Senior Member DunnoATMx's Avatar
    Nickname
    Gone for a Year #
    Class
    Priest
    Server
    US->Attila
    Race
    Karus
    Yeni başlayan adam burayı bulacakta ohoo

Yine de uğraş güzel.
    http://www.youtube.com/watch?v=gy3VLtJXMgw | Sadece Oyundan ibaret değil , UNUTMA ; UNUTTURMA.

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by DunnoATMx View Post
    Yeni başlayan adam burayı bulacakta ohoo

Yine de uğraş güzel.
    Normalde en çok hit alan genel tartışma bölümünde olması gerekir, ancak sürekli uplamak vs vs gibi işlemlerden hoşlanmadığım için buraya açarsam görülme ihtimali daha yüksek olur diye düşündüm yeni başlayan userlar tarafından

Senior Member Defertep's Avatar
    Nickname
    OutOfTouchLabel
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Bunlari suracak adama rastlamadım daha guzel paylaşın eline sağlık

Senior Member 1xgebzelix1's Avatar
    Nickname
    xgebzelix
    Class
    Warrior
    Clan
    Zion
    Server
    US->Athena
    Race
    Karus
    100 kişide 1 kişi foruma girip bu konuya bakar gerisi yine oyundan gelir seni bulur sana sorar. Benim başıma çok geliyor bu gibi sorular. Son dönemlerde '' PAZARA niye bakamıyorum ben'' sorusuyla çok karşılaşıyorum. İnsallah faydalanan inşalar olurda emeklerin boşa gitmez.
    İnadına ATATÜRK
    İşte Benim Bayrağım . İşte Benim Liderim
    Var mı Ötesi
    Alemlerin Nuru yüce Allahın sevgilisi iki cihan serveri Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) ehlibeytine can-ı gönülden muhabbet besleyen ALEVİlerdeniz biz

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 1xgebzelix1 View Post
    100 kişide 1 kişi foruma girip bu konuya bakar gerisi yine oyundan gelir seni bulur sana sorar. Benim başıma çok geliyor bu gibi sorular. Son dönemlerde '' PAZARA niye bakamıyorum ben'' sorusuyla çok karşılaşıyorum. İnsallah faydalanan inşalar olurda emeklerin boşa gitmez.
    Doğrusun 1 kişi anca Ancak şunu belirteyim, daha önce bir kaç online oyunda denk geldim, bu gibi bir konuya, çok yararlanmıştım başladığımda.. O yüzden belki bir kaç kişiye yardım ederim dedim artık napalım

Junior Member rocknrollababy37's Avatar
    Nickname
    1stWizard
    Class
    Mage
    Server
    Gaia
    Race
    Karus
    Elinize sağlık ancak bir gerçek ben son bir kaç yıldır knight online a yeni başlayan oyuncu kitlesi pek görmedim oyun senelerdir aynı userlerle dönüp duruyor yeni açılan hesapların tahminimce yüzde 90 ı eski oyuncuların yeni hesaplarıdır.Şimdi ben online oyun arayan biri olsam ve nette ufak bir araştırma yapsam en son oynayacağım oyunlardan biri knight online olurdu doğruya doğru.oyunla ilgili şikayetten dertten bol birşey yok hiçbiryerde ayrıca grafik yönünden de bir çok online oyundan geride kalması diğer bir eksik tarafı adam bakar videolara resimlere grafikler cazip gelmez.seneler önce bu oyunun pk sını tatmış oyuncular ın gözüdebaşka oyun görmüyor işte bu nedenle dediğim gibi hep eski oyuncular yeni hesaplar.Son zamanlarda oyunun geliştirilmeye, yeni oyuncular kazanılmaya çalışılıyor bu güzel yenilikler devam edip koxp kullanımına karşı daha iyi önlemlerde alınırsa o zaman bu tarz konular daha yararlı olacaktır.
    Değişmek zordur yeğenim ama bazen... Aynı adam olmak daha zordur... Hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatırdarsın.
    Bazen öyle acır ki için değiştin sanırsın şimdi dersin... Şimdi her şeyi yapabilirim...
    Bazen hayat seni öyle zorlar ki yeğenim yolun başında kimdin... Unutursun...

Junior Member
    Eline koluna saglıkta yeni hesap acılmıyor ki yeni baslıyalım bi yardım edınde yeni hesap acalım eski hesaplarada gırılmıyor nedense ne yaptıysam yeni hesap acamadım?

Senior Member RyuunosukeMiyosaki's Avatar
    Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by jonywhite View Post
    Eline koluna saglıkta yeni hesap acılmıyor ki yeni baslıyalım bi yardım edınde yeni hesap acalım eski hesaplarada gırılmıyor nedense ne yaptıysam yeni hesap acamadım?
    Ne gibi hata alıyorsunuz ?