View Poll Results: Ön Kayıt Kaldırılmalı mı?

Voters
301. You may not vote on this poll
  • Evet

189 62.79%
  • Hayır

112 37.21%
Page 9 of 14 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 81 to 90 of 137
    Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Kimse isyan etmez mi? İnsanlar iş hayatlarını bile buna göre ayarlamış durumdalar. Kimisi izin almış kimisi yıllık izne çıkacağım diyor. Bence durumu kabullenin arkadaşlar.
    Niye kabullenmek zorunda insanlar bu konu hakkında yayında net birşey söylenmedi yada ben kaçırdım.
    1-) Knight online da erken kayıt demek yıllardır aynıdır server açılmadan 1-2 gün önceden açılır nicklerini alır server saati oyuna girer.Yayında erken kayıt olursanız 1 gün önceden oyuna girip nickiniz alabileceksiniz diye bir söz kullanıldı.İnsanlar farklı algıladı .
    2-)15 gün geri sayım sayıldı ama bozuk program yüzünden çoğu kişi askıda kaldı problem yaşadı p1 kayıt olamadı.
    3-)3. server olayı konuşulmaya gerek yok görüşündeyim.P1 den 4G ye geçelim dedik 4G kapanmış 3. server açılmış.2-3 parti başlıcak clanların oyuncuları işten güçten aynı anda server değiştirmek kolay değil herkes bilgisayar başında aynı anda olamıyor.

Ayrıca 2 serverın ön kayıt kapasitesi doldu 3. server açıldı tamam güzel.Şimdi mantıken 3. server açıldığına göre ilk 2 server kayıtlı oyuncuyu kaldıramaması gerekir.Yani full kapasite olması lazım.Eğer bunlar full kapasiteyse ön kayıt miktarı full kapasite mi belirlendi.Yani ön kayıtın ne mantığı kaldı.Burdan çıkarılcak tek olay ilk gün millet rahat oynasın sonraki 5-8-12 ay serverın durumu yönetim için mühim değil.

P1 de clan olarak oynamak isteyip dolunca 4g ye kayıt olan yüzlerce clan üyeleri var aynı şekilde 3. servera.Bunlar 4g ye başlamayıp 1gün bekleyip p1 e girecek.Bana göre pazar charlarınıda katarsak P1 de %20-25 4G de %35-40 hayalet kayıt var.3. serverdan bahsetmiyorum bile.

Çözüm olarak ya son gün değişeme açılmalı ya da 4g ve 3.server kodları birleşip aynı isimde olmalı.

Umarım iyi özetlemişimdir .

Kimse isyan etmez mi? İnsanlar iş hayatlarını bile buna göre ayarlamış durumdalar. Kimisi izin almış kimisi yıllık izne çıkacağım diyor. Bence durumu kabullenin arkadaşlar.
    Ya dostum para yatırıyoruz vakit ayırıyoruz insanlar zor birşey istemiyor.Neden?

Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Arkadaşlar tamam, kayıt öncesi sorun yaşayanların mağduriyetini anlıyorum, uygulama yeni ve ilk defa kullanılıyor. Yeni server ile aynı anda yayınlanması çok hatalı bir hamleydi. Ön kayıttan önce hesap entegrasyonu için bir süreç olmalıydı. Yaşanacak sorunlar hesap edilmeliydi ve ön süreç olmalıydı serverlara kayıt için, kesinlikle hak veriyorum.

Ama ön kayıt olayının ehemmiyeti büyük. Bilbordlara kadar reklam yapıldı farkındaysanız. İlk defa 2 sene gibi bir süreden sonra server açılıyor. Sadece yayını 20 bin kişi izledi. Bu kadar kişinin ilk gün serverlarda nasıl bir kaos yaratacağının farkında mısınız bilemiyorum. Destan da bile aylardır yoğunluktan JR bugu oluşuyor, onu bile düzeltmekte zorluk yaşanıyorsa, yeni serverın hali için hani biraz tahayyül sınırlarınızı zorlamanızı öneririm.

Ayrıca kapasite sınırı söylenmedi konusunda haksızsınız. Yayında söylendi, forumda yazıldı, hatta kayıt sayfasındaki açıklamalarda da mevcut. Ben okudum ve dinledim. Yani "kayıt" değil de "ön kayıt" olmasının bir mantığı olmalı diyerek bile, araştırma yapılıp öğrenilebilirdi. Özellikle yayında dikkat ettim, yeni server açıklandıktan sonra izleyici sayısı 20 binlerden 4 binlere düştü. Söylenmedi diyen arkadaşların çoğu yüksek ihtimal yayını kapatıp giden kısımda.

Ve artı olarak şunu anlayamadım: Yetişeceğiniz şey nedir tam olarak? Hadi kapasite yok kaldırıldı, size rakip 9878585 tane klanla ne yapacaksınız ilk 24 saatte? Neyi elde edebileceksiniz ki bu kadar yaygara yapıyorsunuz? Yine ks olacak, yine slot kavgası olacak, yine bir dünya küfür yiyeceksiniz, fark yok, olmadı ve olmayacak da.

Yani şuan düşündüm de, cidden kapasite olmasaydı, muhtemelen herkes ilk 1 saat dc ola ola oynayacaktı, 2. saatte de yüksek ihtimal oyun çökerdi. Bu ihtimaller şu haliyle bile mevcut. O zaman forumun halini gerçekten görmek isterdim. Mağduriyet nedir iliklerimize kadar görürdük sanırım.
    Emin ol oyunun ilk 24 saati, 2 haftaya bedel o ilk 24 saatin zevkini başka hiçbir şey vermez bu hayatta

bu oyunun düzelmesi için ilk önce yönetimdeki bazı kişilerin deyişmesi gerekiyor. Üst YÖNETİM ekibi artık bunu görmesi gerekiyor..!

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by KaeL3477 View Post
    Emin ol oyunun ilk 24 saati, 2 haftaya bedel o ilk 24 saatin zevkini başka hiçbir şey vermez bu hayatta
    Bilemedim dostum, bana mantıksız geliyor. Hani tamam sıfırlansın ön kayıtlar emin ol ses etmem. Mesela benim ekibim yok 2 arkadaş kafamıza göre takılacağız, ki arkadaşım da sorunlar yaşadı ilk başta beklemek durumunda kaldık, baya da isyan ettik. Ama o kalabalıkta oynayamadıktan sonra, 5dk da bir dc olduktan sonra kapatıp 1 hafta sonra girerim, kafam rahat olur. O keşmekeş bana zevkten çok, eziyetmiş gibi geliyor. Şu an bile yazarken darlandım
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Junior Member
    Tek çözum ön kayıt yapmış ve 2 hakkı bulunanların son 24 saat ıcerısınde dıger serverlerı secme hakkı verılmelı baska care yoktur. Sıfırdan ön kayıt yapan tamam secsın 3.yu eyvallah ama daha once on kayıt yapmış olanlardan madur olan çok var acil çözum lutfen.

merak ediyorum 2 adet seçim hakkı nerede kullanılacak

kabullenmekle dayatmak aynı şey deyil..!

2 kez server değişim hakkı verilmiş ve ön kayıt bitmemiş nttnow uygalamasının daha yeni kullanılıyo olması ve bazı hataları vs olması gibi durumlar yaşanırken ve insanlar sağlıklı bi şekilde durumu tam olarak idrak edememişken yani bunu 3 ay önceden haber verilen ve kayıt süresi 20-30 gün süren sınav sistemiyle benzeştirip burda haklarını arayan insanlara bu şekilde örnek vermen yanlış hocam.

Junior Member
    Oyuna minimum 300 TL ile başlıyor herkes ve buna rağmen benim başlayacağım servera siz mi karar vereceksiniz ? Benim arkadaşlarımın bir kısmı 1. serverda bir kısmı 2. serverda ben ise 3. serverda mı oynucam böyle bir saçmalık nerde görülmüş MMORPG oyunlarda ilk başlangıç için 1 saatin bile ne kadar önemli olduğunu yayında siz belirtiyordunuz 24 saat sınırı koyuyorsunuz. Şu saçma 24 saati kaldırmanız ümidiyle..