Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)

Knight online item dizememe challenge ve psikoloji bozulması

Öncelikle sadece içimi dökme amaçlıdır. Ne bir eleştiri ne de başka bir şey yoktur. Harf , noktalama işaretine dikkat etmiyorum fazla, dediğim gibi tek amacım içimi dökmek. Özel hayatımdan bazı kesitler, oyunla ilgili bazı anılarımı da anlattım. Hani bizene dememeniz için önceden yazıyorum.

Knight online´nın beni düşürdüğü durum daha doğrusu kendi kendimi düşürdüğüm durum mu demeliyim bilemiyorum. Knight serüvenim 12yaşında başladı. Hiç bir şey anlamıyordum şansa cleaver +8 basıp birisine hediye etmiştim. o günden sonra steam ko da yoluma devam ettim. Yoluma devam ettim dediğime bakmayın 3-5 kombo yapmayı bile bilmiyordum. Gel zaman git zaman öğrendim ki knight online´da fazla hile yapılmıyormuş makro bile ceza alıyormuş diye baştan usko ya başladım. Oyunu iyice öğrendim. O sıralar universite 1. sınıfım. Hornetlerde kastım,manticore kestim. Delosta solucan kestim. denemeler yaptım yeşil perinin daha iyi attığını öğrendim.mesela delostaki solucanının düşük levelde... Bir zaman sonra yakmalık slotunu keşfettim.Oyunu kız arkadaşıma da öğrettim. Birlikte deli gibi yakmalık kastık. Ne için kastığımızı bilmeden, deli gibi çöp kastık. GB biriktikce daha fazla nasıl kazanırız diye düşündük. Pazarcılığa karar verdik. Herkes buy pazar kurarken ben item cıkaranlara mesaj atıyordum. Bazen "ballı müşteri" buluyorum 4gb bile kastığım oluyordu. Psikolojik anlamda sıkıntılı dönemlerden geçtim. Kız arkadaşım ile özel sebeplerden "evsiz" kaldığımız oldu. Babam hastalandı. Annem hastalandı. bir çok sıkıntının yanında knight online`ye hiç ihanet etmedim. Her ay premium çektim pustan alınan itemleri çektim. Her çekişimde " oyunu desteklemek lazım. Herkes bedava oynarsa oyun gelişmez diye düşündüm. Günlerden bir gün yeni premium alacakken kız arkadaşımla bir ton gb kastık bu gbleri ne yapacağız ki? diye düşündük. Gerçekten bizim için çok fazla gb birikmişti. Pazar yapmaktan sıkılmıştık. "çete" diye tabir edilen insanlar çok baskı yapıyordu. Hepi topu iki laptopumuz vardı. " Cz ye gidelim dedik. Artık oynamanın vakti gelmişti. Bu arada yıl 2016-17 falan. 2 tane saronga aldık. Toplam 30gb. 2 tane belt of dex +2 aldık.(fiyatını hatırlamıyorum). Full plate +8 çektik. sanırım tanesi 70m civarıydı. +3 foverin aldık. Premiumları yükledik. Tek amacımız var. 2tane +7 azagai almak... Cz gittik gittiğimiz gibi tek yedik ilk Jr mize girdik. "ezikler inmesin" diye hakaretlere uğradık. Çoğu zaman "elindeki silahın adı ne güzelmiş" dense de hiç bir zaman "eziklik"ten çıkamadık. Gerçekten bahsettiğim itemleri emekle almak çok uzun zamana mal oluyor. Tek tek hesaplarsanız anlarsınız buna rağmen eziğiz... universite 3.sınıfa geçtik. Herkesin başından geçen sıradan olaylar bizimde geçti. Yeri geldi yalnız kaldık, arkadaşlarımız tarafından satıldık, gerçekten burada bahsedemeyeceğim kadar kötü bir hastalık anne ve babamın başına geldi. Ne bileyim hatırlıyorum o sıralarda bile kafa dağıtmak için birbirimize arenada 3lü5li giriyorduk. Gerçekten oyunu seviyoruz. her neyse... Bir gün Jr tıklayıp half troll berserker kesecektim. slot boştu girdim. bir tane adam " slot dolu devam edersen arkadaşları çağıracağım" dedi. ben de pt gel 5dakika kasıp gidicem zaten jr çekecek dedim. birden 8 kişi olup hakaret ettiler. o gün beddua ettim sayemde 1 gün sonra çöp slotları kaldırıldı dermişim. Gerçekten de öyle oldu. bir gün sonra çöp slotları kaldırıldı Harbiden çok sevindim ya. Adama mesaj attım. gülüştük beraber nasıl beddua ettin falan dediler . Çöp slotu kaldırılınca bizim azagai hayali yalan oldu. nasıl kasacam ki okadar para diye düşündük. Acaba tekrar pazarcılığa mı dönsek yoksa yeni bir şeyler mi bulsak diye düşündük. o sıralarda her itemin değeri Gb olarak düşüyordu. Azagai almak için satmaya çalıştım. Sarongalara herkes yarı fiyatını teklif ediyordu. Çok moralimiz bozuldu. bir ton emek verdik. Örneğin bir itemi 10 günde aldık. Değeri 10gb. suan 5gb oluyor yani mantıken 5 günlük emeğimiz boşa gitti gibi anlatabiliyor muyum?. iyice karar verdik ve itemleri ölü fiyatına sattık. Fp+8ler 15m. (pazarcıların bahanesi=çöp slotları gitti kim fp alsın). vs vs sarongaları bile 8 gb den zor sattık. 15gb ye almıştık. elimize geçen gb miktarını görünce haliyle moralimiz bozuldu. mesela 100gb icin 100gün emek verdik elimizde 45gb var. yani 100günlük emek 45günlük emeğe eşit oldu gibi bir şey demeye çalışıyorum.Gb ler ziyan oldu. 1 hafta oyuna girmedik. premium almadık. gelen gblerle silver gem kırdım. moralim bozuldu çünkü zarar ettim. kız arkadaşımla tartıştık bu yüzden. sonuçta onunda emeği var. ne yaptık ettik. Gene devam ettik. Buy kurdum. üstelik ks bile atmadık, ölüm tehtidi aldık. telefon verdi telefonlaştık. Safım valla sanıyorum ki tatlıya bağlanır konu. Yok işte bilmem kaç yıldır unique piyasası onunmuş da kimse başa çıkamıyormuş da bir ton tehtit etti. Haliyle işler inada bindi. ne yapsak oyunumu bıraksak yoksa kendini mafya sanan bu gereksize dersini mi bildirsek? dedik. Üniversite 4.sınıfa geçtik o sıralar. Gördüğünüz gibi yıllarımızı verdik. pazar çetesi tarafından çok fena darlandık. sevgili olduğumuz günden itibaren hep tatile gitme hayali kuruyorduk bunun için para biriktiriyorduk kumbarada.50tl,1tl demeden bayağı birikmiş. Gözüm döndu bu parayla PC alcam bende o adama haddini bildircem falan yaptım bi ton kavga ettik en sonunda dandik bilgisayar satan siteden 4 adet masa üstü bilgisayar aldık. 2tanede laptopumuz vardı ettimi 6 pc. Artık bizde bir çeteydik Adam telefonla aramaya devam etti. Anladım ki adamın pazar charlarının telefon numarasıymış o yüzden bukadar rahat. bir daha ararsa polise vereceğimi söyledim telden rahatsız etmedi ama oyundan rahatsız etti. gittik portu açtık. bir ton masraf yaptık. Trade açma vs. pazar kurar kurmaz gene " seni tanıdım. barınamazsın buralarda" diye tehtitler aldım. pazarım tutuldu itemin selli buyu arasında 1m fark oldu olmadı. Güzel dille adama anlattım. Bak kardeşim yaptığın ayıp . oyun hepimizin. kalıcı değiliz.istediğimiz itemleri alana kadar bize müsade et lütfen. öğrendim ki başka insanlara da aynı şekil de davranmış. tam 30gün boyunca ölümüne mücadele edip elimizde olan gbleri de iteme çevirip üstüne tekrardan adamın buyuna atmak zorunda kalıp erittik. Elimizde tam 40gb para kalmıştı. Başka alternatiflere yöneldik. Mage oynamayı düşündük bizim için imkansızdı çok zor geliyordu ama pes etmedik onuda öğrendik.Ft girmeyi öğrendik. gittik krowaz aldık ,old takı... Birlikte harpy döndük, boss kovaladık. ilk kez bi klana girdik. İlk defa teamspeak yüklemek zorunda kaldık. Bir çok ilki mage de yaşadık bayağı sevdik mageyi. JR , ft,farm hatrı sayılır para kastık. +3 fr almamiz lazımdı paramız dual +2 Fr yetti. iki kişi alınca masrafıda çok oluyor. yani şöyle düşünün 4-5ay emek verip dual Fr +2 alıyorsunuz . +0 fr 130m idi ozaman. siz hesap edin. Fr piyasası aniden düşüşe geçti. umrumuzda olmadı. +0 Fr 20m düştü. Napalım dedik daha iyi oldu +3leriz işte dedik. Sonra mageye bir şey oldu nerf falan herhalde Krowazın değeri 8,5 gb düştü. setini 20 gb den almıştık. dedik napalım olmucak herhalde istediğimiz okcu, mage ile devam edelim. Sıkıldık. Klandan çıkmak zorunda kaldık. Herkes ft ye kankalarını alıyor. Jr desen çoğu zaman kaybediliyor. itemleri tekrar sattık. Nakit olarak tuttuk. toplamda 20gb çıkmadı. Oyuna 1hafta gene ara verdik. Maddi yönden çoğu öğrenci gibi zor durumlar geçirdik premiuma para bulamadım. son kalan 20 gb ile almak istemsekte gittik pazardan dc pre bir kaç pus çektik. karttanda mor peri çekip "yamuk bow" ile ardreama başladık. Gördüğünüz gibi bir ton emekle kasılan para eridi gitti. Ardreamda her ok salladığımda bir gün cz de de oynayacağımızı falan söylüyordum. Kız arkadaşım bıkmıştı artık. dizilmiyor işte bütce yetmiyor. gel ardreamda dizelim ne kasarsak belki bura daha iyi olur bizim için falan diyordu. Başta reddetsemde kabullenmek zorunda kaldım. ilk kastığımız parayla helenid reb 1 aldık. şöyle diyeyim eğleniyorduk. Bus kasıyorduk. İtemli adamlar gelince elimiz titreyrek town atıyorduk. Ancak geri gidip adamı kesmeye calısıyorduk. Coğu zaman kesemesekte kestiğimiz zaman "çak" diyip gülüyorduk. eğleniyorduk kısaca ama "eskiden".

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Şimdi gelelim en çok yakındığımız konuya. Biz halen Cz de oynamak istiyoruz. +7 azagai, ardream takıları +3, mytril +7. bukadar uzun süre bu oyunda var olduğumuz için en azından bu itemleri hakettiğimizi düşünüyoruz. Bunun için ciddi anlamda 5ay önce ardreama başladık.Bezdik. inanın çok yorulduk. Şöyle anlatayım. Hiç bir şey eskisi gibi değil. elimizde kalan minicik parayla +2 judi,+2 foverin, reb 5helenid aldık. Tek char dizmek zorunda kaldık. Diğeride itemsiz priest. Ne isterken ne olduk... Şöyle özetleyim farm yapıp item alma olayını

Slota giriyorsunuz,parıl parıl parlayan adam sizi spikelıyor kesemiyor,(priest heali). abartmıyorum 5 kişi slotta bekliyor. ama akşama kadar. Abartmıyorum bakın. O char kesilecek o ego tatmin olacak. bir kere kesmekte yetmiyor. akşama kadar kesecekler. çünkü niye biliyor musunuz size-bize tek atamadı abimiz. Portular geliyor ağaca saklanıyor izliyoruz portu var bizi izliyor üstümüze saldırıyor. 3-5 yapıyorum bir tane ok isabet ediyor gerisi etmiyor. çıldırıyorum ya inanamıyorum neredeyse hiç bir portuya 3lü5 li isabet ettiremiyorum. aynı adamı maradonda görünce 4 vuruşta kesiyorum. E haliyle aklımıza bunlar hile kullanıyor galiba demek geliyor. bir de şöyle diyeyim okadar nefret besliyorlar ki farm yapan insanlara kinini kesilir kesilmez anlıyorsunuz. bir ton yazı yazıyorlar. slotta bekliyorlar kafayı takıyorlar. Kendimiz için konuşuyorum , Diyoruz ki burası pk alanı tabiki kesecek bize düşen itemleri bir an önce arttırmak karşılık vermek. item alana kadar klana girmeye çalıştık. Klana alım yok kardeşim diyip ( her türlü yardımlar edildi, buflar dağıtıldı) ertesi gün biz hariç herkes klana girmiş. Elinde yamuk bow olan bile orada baskınlığı olan klanlara girebiliyor ancak biz sonradan fark ettik ki hepsi birbirini tanıyor sülalecek oynuyorlar. Ardream bir mahalleye benziyor karusu humanı birbirini tanıyor. Şöyle özetleyiyim bu durumuda.

Deruda kasıyorum, priestim healliyor arada. adamın birisi hiç bir şey demeden slota girdi. Sessizce ks atmaya devam etti. Haliyle "gidicem zaten ks atma kardeşim" yazdım. cevap bile vermedi. Bunu yazdıktan 10 saniye sonra karşı ırktan on kişi üstüme saldırdı. Ancak adama dokunmadı bile. Her geldiğimde slota kesiyorlardı ben de lanet edip o gün slotu bıraktım başka yere geçtim. orada da kestiler on kişi gelip. akşama kadar rahat vermediler. Çok bunaldım. kapattık pcleri aramızda tartışıyoruz şu itemi alsak hadi birini keserim ama geriye kalan 9 kişiyi nasıl kesicez?. oyun olduğunun farkındayız ama yanlış anlamayın ama gerçekten tartışmaya başladık. ben diyorum ki full+full de dizsek bu adamlara güç yetmez. kız arkadaşım diyor ki full+full ol yeter. Abartısız söylüyorum sabaj jrsini kaçırmadık akşam jrsi kaçırmadık Ft kaçırmadık tüm zorluklara rağmen ardreamda farmladık. yeri geldi kastıklarımızı satmak icin saatlerce pc açık kaldı. sadece 1 adet judi +3 almaya para yetti yaklaşık 8 gb civarı oynadığım sw de. Siz yerimde olsanız alır mıydınız? bir ton emek veriyorsunuz ya. simdi diyeceksiniz ki neden +3 diziyorsun. adamlar on kişi üstümüze dalıyor bu yüzden yapmak zorundayım. Yaptıktan sonrada işe yarayacak mı bilmiyorum ama bir belt bile okadar etki ettiki kesemediğim adamları kesmeye başladık. Mutlu oldum içinde bulunduğum saçma durumdan yavasca kurtuldum gerçek hayata döndüm yani artık kafamda su itemi alsam nolur bu itemi alsam nolur derdi kalmadı. bi nefes aldım üstümden büyük yük kalktı. artık ardreamın zevkini bende alacaktım. Dizimi filmimi izledim ardreama girdik beraber. misyon edindik kimseye vurmayacağız daha önce vurduğumuz veya aramızda ne diyim problem yasadığımız kim varsa eğil kalkla hallettik. zaten çok fazla pk attık diyemeyiz. Aşırı pk atan itemliler dışında tabi. Nasıl desem oyunun bir açığımı diyeyim yoksa bir hatasımı diyeyim bilmiyorum ama kendi ırkıma ok atmak istiyorum ben ya. Ne kadar itemli olursam olayım kendini bir şey sanan insanlar özellikle itemsiz olanları kast ediyorum slottayken gelip ks bile atsa karşı ırktan parıl parıl parlayan kankasını Teamspeakten üstümüze salıyor. neymiş hakaret etmişiz neymiş slottaymış pot almaya gitmiş ks atmışız külliyen yalan ne bir hakaret ne başka bir sey etmeyiz.Trolü boş bulmak gibi bir hata yaptık slota girdik. slot sahipli denildi. nasıl ya dedik x kişisi kasıyordu simdi bende sıra dedi. ne kadar safım ben de diyorum ki ne yapabilirsin ki en fazla kardeşim slottaydık işte 20dk oldu yapma böyle falan derken çatır çatır yerden yere vurulduk benim belt +3 8gb lik item ne halta yaradı. slota gidiyorum slottaki asas geliyor tekliyor. adamı kesemiyorum ya. adama 3-5 isabet etmiyor bakın beceriksiz değilim gerçekten adam öyle bir minör atıyor ki gözükmüyor canı oynamıyor. adamı bir şekilde kestik varın düşünün nasıl azmettiysem gitti 3 asas geldi teklendik. nasıl 3 asası keseyim . simdi tekrar diyorum klan bulmak imkansız. herkes tanıdıklarını alıyor. eskiden oynadıklarını alıyor. Hani gerçekten bir ekibe dahil olmak imkansız ötesi.herkes menfaatini düsünüyor. Adamla cok güzel muhabbetimiz var diyor ki ilk fırsatta aldırcam seni klana zaten seni tanıyorlar çok yardımın oldu bize falan yapıyorlar. sabah oyuna giriyorum itemsiz adamları bile almışlar soruyorum x kişisinin biradereyim bilmem neyin şeyiyim diyip öyle aldılar diyor. Az önce oyuna girdim 45 dakika dolaştım yemin ediyorum 1 bus bile kasamadım. kesilmiyorum gerekiyorsa town atıyorum ama kinli bir şekilde geliyorlar. Bazı okcular var yürürken 1 metre öteden 3-5 yapıyorlar. deruya giriyorum derunun icinden 3lü5li tutuyor. ya ben bu itemleri dizip her ay 2 dc pre çeksem valkrie ceksem neden yani anlatabiliyor muyum? 45 dakika 1 bus kasamayıp aksine sinir hastası olmak icin mi yani . arayışa girdim. sürekli tartışıyoruz .bir zamanlar keyif alarak oynadığım oyun resmen zehir oldu. slotta boş boş bekliyordum ( telefondan mesaj yazıyorum) karşı ırktan elinde yamuk bow ve armorcudan satılan esyalı adam geldi beni kesti slota girdi. özür dilerim ama adamı kestim gerçekten kusura bakmayın hem de tek yedi. yani gerçekten özür dilerim adamı kestiğim icin. pisman oldum. hic saldırmayan adamlar üsütme cullandı. paranoyaya bağladım la bunlar beni mi takip ediyor diye düsündüm. cünkü npt oldum. adamı arenada yakaladım msj attım neden diye. Sen benim kuzeni slotta kesmişsin zaten farmcılardan tiksiniyorum isabet oldu sana bir daha farm yok. yazıldı. Yani kusura bakmayın ama item dizmek öylemi güldürmeyin beni. o itemi dizip yamuk bowlu adamı bile kesmeye hakkımız yok. başka oyunlarda bile cezası var nebileyim bir kişi 20 kere keserse beni atıyorum oyun dc etsin adamı nebileyim ban yesin var öyle seyler saldırı ihlali. tek bir adam sana tüm günü zehir edebiliyor. ne kadar itemli olursan ol. Yani hep görüyorum burası pk alanı kesilmekte var diye ama adam kesliyor karşılığında oyunu zehir ediyor. bizim gibiler ise hic bir sey yapamıyor. artık düsünüyorum bırakmanın vakti geldi mi? yoksa pes etmeden bir şekilde farmımı yapıp istediğim itemlere sahip olmalımıyım diye. Keyif alamıyorum artık. istediğim itemlere sahip olsam bile kimseyi kesmeye hakkım yok. cünkü abilerini kankalarını karşı ırktan adamları cagırabiliyorlar. ırk olarak kücücük ardreamda üstüme koşuyorlar ben oyundan cıkınca onlarda cıkıyor. hep hayalini kurduğum cz de ki o charlara ulaşabilmek icin ardreama gittim halen olmadı. şimdi ne yapmam lazım nasıl bir yol izlesem bilmiyorum çok sıkıldım gerçekten.

Junior Member
    İntihar etmede ne yaparsan yap. Bir 100 cc rakı açtırır bu yazdıkların. Her ne kadar hepsini okumasamda

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Hocam tüm yazıyı okudum ve inan ki uykum var yatacağım ama okudum yani. Senin gözünden objektif olarak değerlendirmem gerekirse o kadar haklısın ki.. Oyunda bir sahiplenme psikolojisi var ve artı olarak aşağılık kompleksi mevcut insanlarda. Kin besleme intikam alma vb. saymakla bitmez. Pk alanında kesilince 2-3 saat söyleneni de biliyorum, bir parti adamı çağıranı da, koca klanı ayağa kaldıranı da.

Şu zamana kadar samimi söylüyorum, dolu olan hiç bir slota girip ks atmadım, sebebsiz yere insanlarla uğraşmadım, klanıma "ks attılar gelin yardım edin" ya da "şu adam beni kesti gelin kesin şunu" demedim. Ks gelen adamı partiye alıp kasmışlığım bile var. Gecenin bir yarısı uyumak üzereyim bir pm geldi. Urukta partideler adamlar, arkadaşı afk, dedi ki kardeş seni partiye alsam, 2dk slotta dursan ben gelene kadar moradona gidip geleceğim, arkadaş yatmasın maksat dedi. Yemin ediyorum partiye girip adamı beklemişliğim var. Bir dünya görevini yaptığım, cidden ihtiyacı olduğunu görüp item verdiğim var. Şu son zamanlarda yenilenen günlük görevde bile partime, kimseye ks atılmayacak bekleyeceğiz adam gibi dediğim bile oldu. Ama bunların dışında elbette beni kesen adamı kovalayıp kestim. Benimle uğraşanla da uğraştım yalan değil. Ama dediğim gibi sorunum kimleyse onunla, ne klanımı soktum araya ne de onun klanından diye başka adamları kestim.

Hani demem o ki, senin karşılaştıkların cidden çok kötü örnekler. Ve evet bir kısım insan, yaşı ne olursa olsun, olması gereken olgunluk seviyesinde değil maalesef bu oyunda. Benim örnekler hep kendi üzerimden oldu ama inan ki kendim gibi bir çok da insan tanıdım. Hala da birlikte oynadığım insanlar. Umarım sen de tanırsın, karşına çıkarlar. Üzüldüm yaşadığın şeylere.

Yeni serverda olmak gibi bir planın var mı bilmiyorum, ama yeni bir başlangıç size iyi gelecektir diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member xunspokenx's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kusura bakma okuyamadım.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Öncelikle, geçirmiş olduğun bunca zamanı ve emeklerini taktir ederek başlamak istedim. Şimdi ise sana birtakım tavsiyeler vermek istiyorum;

Bildiğin üzere bu oyun bir takım oyunu, sende bu takımlardan birine dahil olmalısın,;hemde hiç vakit kaybetmeden.Yoksa diğer türlü oldukça zor ilerleyecek ve diğer oyunculara çoğu zaman mağlup gelme ihtimaliniz var.

Savaş alanlarında rekabet her zaman olacaktır, bu savaş alanlarının vazgeçilmez kuralı. Siz isterseniz buna ks deyin isterseniz de savaş. Ve bu durum bir suç niteliği taşımamaktadır.

Açık konuşmak gerekirse anlayışsız insanlar pek çok yerde karşımıza çıkabiliyor, bu yüzden kişisel bilgilerinizi gizli tutmayı ve bu tarz meseleleri kafaya takmamanızı öneririm.

Size hakaret veya sürekli rahatsız eden kişileri bize bildirebilirsiniz, gerekli kontroller yapıldıktan sonra gerek görülürse cezai işlem görebiliyorlar ve bunların tekrarı sonucunda sınırsız hesap kapatılmasına kadar giden bir yol mevcut.

Ban politikamıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ban Politikası

#Aklınızda soru kaldıysa bunu belirtmekten çekinmeyiniz.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Hikayenin son bölümünde hiç kız arkadaşından bahsetmiyorsun ayrıldınız mı Neyse şaka bi yana uyandım uyku tutmadı foruma girdim baya bi gülerek okudum yazdığın herşeyi. Sendeki azmi cidden ayakta alkışlarım ama sonuçta oyun olan birşey için bu kadar ciddi ve sistemli çalışmak iyi değil dostum. İnsanlar şunu anlamıyor bu oyunda "oyundan keyif almak için herşeyin en iyisine en üst modeline sahip olmak gerekmiyor ve bu bir oyun gelir kapısı değil"

Maneste oynuyorum venom... bilmem ne diye bi çocuk var 18 19 yaşında birşey geçen bi çöp slotunda denk geldi kenarda bekliyor slota hiç ks atmıyor ve o beklediği kenarda çıkan tek mobu kesip tekrardan çıkmasını bekliyor bu bi 15 20 dk devam etti. Sonra pm attım adama "Napıyon la sen orda" diyip güldüm adam da pot param bitti buradan para kasıp pot alıyorum aga dedi. Ben de dedim öyle tek mobla uğraşacağına gir slota hepsini kes madem ne kadar kasacaksan ben beklerim dedim saol dedi 15 dk falan döndü slotu yeter bu kadar 2 gün pot parası etti bu dedi oturdu slotta. Konuştuk falan nasıl lvl kasacam nasıl item kasacam kimse partye almıyor falan dedi ben de bi clana girmesi gerektiğini falan söyledim veya solo olarak nerelerde farm yapabileceğini söyledim. Adamın hiçbirşeyden haberi yok "clana almazlar ki beni daha 2gün oldu pm atmayı öğreneli ahahaha" yazdı ulan nasıl kıskandım adamı 1 2 gün yazdı bana konuştuk biraz ve adamın yazdıklarından anladım ki ben yıllardır o adamın aldığı zevkin %10 unu bile almıyorum oyundan adamda benim chardaki yedek kalkanın yarısını alabilecek item yok ama nasıl kıskandım adamı anlatamam aslında hepimiz o adamın oynadığı gibi oynamalıyız biz böyle hırs yaparken oyundan keyif almayı unutmuşuz cidden. Milletin bu oyundan para kazanıp karnımı doyuracam mantığı değişmez o yüzden bu yaşadığın şeyler her zaman devam edecek sen bu kadar ciddi olmayı bırakıp keyif alma kısmına geç
    Last edited by Hmps; 01-18-2019 at 02:18 AM.

Yazdıklarının tümünü okudum ancak üzülmedim. Çünkü sen de o çeteler gibi oyunu fazla ciddiye almışsın full+full char dizmeye o kadar ugrasacagina vücut geliştirme yapar onların oyunda kastığı egonun 100 mislini gerçek hayatta kasardın. Oyun bu sadece bir oyun ne gerek var günlük 10 saat 15 saat oynamaya 4pc almaya

Junior Member
    okuyanlara çok teşekkür ediyorum

Junior Member
    Oyunu bırakma kararı aldık arkadaşlar, yazdıklarımın üstüne 3-5 olay daha eklendi hepinize kolay gelsin