Results 1 to 6 of 6
 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  Nov 2018
  Posts
  1

  Diğer ülkelerde KnightOnline

  Evet arkadaşlar konu kapatılabilir ben banlanabilirim ama ben burada bir çok kişinin bilmediği bir olayı sizlere aktaracağım. Evet nttgame in size nasıl bir taktik uygulayarak insanları nasıl sömürdüklerini anlatıcam.

  Şirketler; noahsystem mgame ve nttgame bu oyundan kar eden 3 şirket arkadaşlar. noahsystem grafikleri vs işleri yapan şirkettir zaten kendileri ufak bir şirkettir. Mgame oyunu noahsystem e yaptıran ve oyunun tüm finansmanını sağlayan şirket yani büyük kaymağı yiyen şirkettir aynı zamanda. nttgame ise oyunu allayıp pullayıp piyasayada yayınlayan 3 4 seneden beri mgame kadar da kaymak yiyen bir şirkettir. ve bunu hiçbir zaman kaybetmek istemez. şimdi bir kaç detaylar vericem size.


  https://54.digeam.com/index/

  evet arkadaslar üstte görmüş olduğunuz link yeni açılan çinko dur girip bakma şansınız varsa nttgameclient ile server ini değiştirip proxy ile girebilirsiniz servera ve sadece çinli userlardan oluşur max lv 70 oyun mgame e ait bir oyun digeam tarafından yayınlatılıyor. yani bizim nttgame gibi düşünün. sadece yuanla alışveriş yapabilirsiniz ve dolar molar yok arkadaslar. ama bizim puslar malesef dolarla alınıyor. şimdi size bir link daha vericem..

  http://knight.iccgame.com/

  bu yukarda verdiğim link yıllardır açık olan çin ko ve oda mgame in iccgame e işlettiği server 83/1 dir bu server ve yıllardır açık. ama mgame eskiye dönmek isteyen oyuncu kitlesini görmüş ve başka bir yayımcı firmaya 70/1 server açtırmış arkadaşlar yani oyunun yayan mgame istediği şekilde yayınlama hakkına sahip. ne acıdır ki bu yayıncıların serverin da da dolar molar yok arkadaslar yine local paralarını kullanarak alışveriş yapabilmekdeler.

  KOREKO VE JAPKO hakkında fazla şeyler söylemicem zaten orayıda hepiniz biliyorsunuz aşağı yukarı onlardada kendi local paralarıyla alışveriş yapılabilmekte.

  Arkadaşlar demem odur ki nttgame bize tl ile pus aldırmıyor ve bunu bilerek yapıyor. bu kadar user pus fiyatlarından yakınırken onlar alacağı para tl bazından olup düşecek diye bunu malesef mgame e bildirmiyorlar. ayrıca 1299 a ya da 1453 e dbsiyle oynamak isteyen user sayısı cok fazla ama bunu bir kere olsun nttgame mgame e iletmemiştir çünkü şu an pus alışverişlerinden kazandıkları yüzde bunlara yetmekte hiç riske atmak istemezler. yani demem odur ki %100 para odaklı bir şirkettir. Çinde japonyada ve korede userın istekleri doğrultusunda mgame hareket ederken burada malesef nttgame userin sesi olmuyor user isteklerini kesinlikle ve kesinlikle mgame e aktarmıyor,sadece para kazanmaya odaklı işler yapıyor.

 2. #2
  Senior Member xkikiemrex's Avatar
  Join Date
  Jan 2019
  Location
  İstanbul
  Posts
  468
  Class
  KO -> Mage
  Clan
  Regain
  Race
  Karus
  Zaten hep diyoruz kur olayı hikaye diye.

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  Jan 2015
  Posts
  25
  Adamlar bir şirket. Hiçbir şirketin Ahlakı olmaz. Şirketlerin duygusu olmaz şirketler insan değildir. Şirketler cennete yada cehenneme gitmez. Şirketler hurilerle cima eyleme peşine düşmez. Şirketin dini imanı yoktur.

  Şirketlerin tek ve yegane amacı kardır.

  Sabancı da koç da metro truzim de ntt game de hepsi kar amacıyla kurulan yapılardır şirketlerin iyilik meleği olması beklenemez. Haa pus tlye dönerse emin ol kar içindir 1299 db gelirse yine emin ol kar içindir sen güzel güzel oyna ben 1 tl az kazanayım demez hiçbir şirket. Adam sigorta ödüyor maaş ödüyor vergi veriyor. Adamların gelir gider dengesini gözetmesi gerekiyor.hayır asıl konu ise şirketler kar ediyor diye suçlanır oldu o garibime gidiyor. Hiç nestle 7 liradan damak satıyor diyen yok aramızda adam tlyle satıyor ama bi tablet çikota 7 lira deli para

  Ayrıca ntt game Türk firması mı ben onu merak ediyorum aslında

 4. #4
  Merhaba ,

  oyuncular olarak Türkiye'den değil, yurtdışından alışveriş yapıyor sayılıyoruz.
  Bu şekilde de NttGame KDV ödemiyor, alışverişlerimizde bize fatura kesmiyor.

  Dövizli işlem yapılmazsa ESN Kodları Türkiye'den temin etmek zorundalar ve buna istinaden de faturalandırmak zorundalar.
  Yoksa vergi kaçakçılığına giriyor.

  İşin özü ; vergi vermemek için pus fiyatları döviz bazlı.

 5. #5
  Senior Member tellimantar's Avatar
  Join Date
  Nov 2018
  Location
  İstanbul
  Posts
  192
  Nickname
  GipsyKING
  Class
  KO -> Warrior
  Race
  El-Morad
  Quote Originally Posted by lSayMyNamel View Post
  Merhaba ,

  oyuncular olarak Türkiye'den değil, yurtdışından alışveriş yapıyor sayılıyoruz.
  Bu şekilde de NttGame KDV ödemiyor, alışverişlerimizde bize fatura kesmiyor.

  Dövizli işlem yapılmazsa ESN Kodları Türkiye'den temin etmek zorundalar ve buna istinaden de faturalandırmak zorundalar.
  Yoksa vergi kaçakçılığına giriyor.

  İşin özü ; vergi vermemek için pus fiyatları döviz bazlı.
  O zaman şöyle yapalım. Dolar üzerinden değil de Kore parası üzerinden alış-veriş yapalım. Avrupa'da oyunu oynayan kişi mi kaldı? Madem vergiden istifade ediyorlar, etsinler abi Kore Wonu ile alışveriş yaparız biz. Sıkıntı yok.

 6. #6
  Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
  Join Date
  Feb 2013
  Location
  Miami / FL
  Posts
  42,461
  Class
  KO -> Rogue
  Server
  KO -> Ares
  Race
  Karus
  Konuyu açan arkadaşımız bir şeyler yazmış ama ne yazdığını kendi bile okumamış sanırım. Bahsettiği sunuculara o ülke dışından giriş yapılamaz ve diğer yollarla giren kullanıcılar tespit edilirse yasaklanırlar. USKO açıldığı günden beri Knight Online World olarak bilinir ve diğerlerine göre ulusal bir oyundur. Yasaklı ülkeler haricinde dünyanın her yerinden giriş yapabilirsiniz. Oyunu oynayan çoğunluğun Türk olması oyunu TRKO yapmıyor ve yayıncı firma bir Türk firması değildir. Fiyatlara gelirsek de bu oyundaki fiyatlandırma 2004 yılından beri aynıdır. 400 n-point 5 Usd'dir. Ülkemizdeki kur 1 liraysa 5 lira ödersiniz, 2 liraysa 10 lira ödersiniz, ne kadar öderseniz ödeyin firmanın kazanacağı tutar 5 Usd'dir. Kur nedeniyle ben çok ödüyorum çok kazanıyorlar diye düşünüyorsanız bu yanlıştır.

  Türkiye'de ofis açan her yabancı firma gibi NTT Game'de vergi mükellefidir. Forumda eleştiri yapabilirsiniz ancak karalama ve iftira yaparsanız ceza alırsınız.
  Cheat Report konuları açan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.


Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •