Results 1 to 6 of 6
    Junior Member

Konu silinmesi hakkında

ticket atıyorum kapatılıyor, konu açıyorum siliniyor. bu sefer rica edeceğim, konumu silmeyip haksızlığımı ve mağduriyetimi gidermek adına bir hamle yapın. dün 15.01.2019'da uygunsunz dil - ip eşleşmesi sebebiyle uygunsuz dil kullanan ve benimle aynı yerde kalan bir arkadaşımızın hesabıyla birlikte aynı yerden oynayan ben ve başka bir arkadaşımın daha hesapları kapatıldı. bu hesaplar tamamen bizim kişisel hesaplarımız olmakla ve ban atılan hesapla tek alakası aynı çatı altında ve pclerde oyun oynamamız olmasıyla birlikte, herhangi bir küfür, uygunsuz dil, argo vs. duruma karışmamıştır. farklı bir bireye ait farklı bir hesaba atılan banın, yine ban atılan kişiden farklı olan bireyler olan, farklı hesaplarda oynayan, bizim hesaplarımıza yansıması skandaldan öte bir şey değil. uygunsuz dilden aynı yerde oynayan farklı kişilere ip ban mı atıldı gerçekten? komik değil mi sizce bu? bu durumu örtbas etmeye çalışmak yerine, hiçbir kural ihlali yapmamış, suç işlememiş olduğum kendi bireysel hesabıma ban atılarak bana yaşatılan bu mağduriyeti düzeltmek adına destek olmanızı rica ediyorum. destek ekibi destek olmak için var konuyu göz ardı edip kestirip atmak için değil.

sesimi çıkaramamam için haksız bir şekilde portal erişimi de kaldırılan hesabımdan attığım ticketın numarası:
    #DMY-931-74030
    Last edited by TRUNKSS; 01-16-2019 at 01:53 PM.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Ortak IP kullanıyorsanız birbirinizin davranışlarının doğuracağı sonuçları da kabulleniyorsunuz demektir. Tıpkı IP eşleşmesi sonucunda banlanan hesaplar gibi.

Oyundaki bir çok insan asıl hesabım ban yemesin dur yeni bir hesap açayım da onunla söveyim mantığında olduğu için haklı olarak IP üzerinden işlem yapıyorlar.

Junior Member
    Quote Originally Posted by JoyoAppilance View Post
    Ortak IP kullanıyorsanız birbirinizin davranışlarının doğuracağı sonuçları da kabulleniyorsunuz demektir. Tıpkı IP eşleşmesi sonucunda banlanan hesaplar gibi.

Oyundaki bir çok insan asıl hesabım ban yemesin dur yeni bir hesap açayım da onunla söveyim mantığında olduğu için haklı olarak IP üzerinden işlem yapıyorlar.
    Bahsettiğin şey Ban Politikasında TPT - TBL banları için yazıyor haklısın ama Uygunsuz dil için IP adına herhangi bir şey bulunmuyor, ayrıca aynı şekilde TPT-TBL banlarının da IP olarak atılması da ne kadar küfür banının IP halinde atılması kadar gereksiz olmasa da yine anlamsız bir uygulama. Birlikte aynı çatı altında Knight Online oynama yasağı diye bir şey yok. Herkes kendi bireysel hesabından sorumludur aynı evde de oynansa, aynı kafede de oynansa bu kişi babam da kardeşim de olsa, ev arkadaşım, yurt arkadaşım da olsa başkasının bireysel hesabının sorumluluğu benim üstüme yıkılamaz.

Ek olarak bahsettiğin durum oyuncular arasındaki çekişme. Benim durumumda GM'e karşı uygunsuz dil kullanıldığı için benim hesabım da IP eşleşmesinden ban yedi. Sence oyunu hala aktif olarak oynayan biriyken yeni hesap açıp GM'e uygunsuz dil kullanınca benim kazancım ne olabilir de bunu yapayım?
    Last edited by TRUNKSS; 01-16-2019 at 02:05 PM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by TRUNKSS View Post
    Bahsettiğin şey Ban Politikasında TPT - TBL banları için yazıyor haklısın ama Uygunsuz dil için IP adına herhangi bir şey bulunmuyor, ayrıca aynı şekilde TPT-TBL banlarının da IP olarak atılması ne kadar küfür banının IP halinde atılması kadar gereksiz olmasa da yine anlamsız bir uygulama. Birlikte aynı çatı altında Knight Online oynayamama yasağı diye bir şey yok. Herkes kendi bireysel hesabından sorumludur aynı evde de oynansa, aynı kafede de oynansa bu kişi babam da kardeşim de olsa başkasının bireysel hesabının sorumluluğu benim üstüme yıkılamaz.
    Nerede yazıyor? Hesap açıp herkese sövelim o zaman nasılsa asıl kullandığımız hiçbir zaman banlanmayacak sizin mantığınıza göre. Ortak internet kullanımı konusunda araştırma yapınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Nerede yazıyor? Hesap açıp herkese sövelim o zaman nasılsa asıl kullandığımız hiçbir zaman banlanmayacak sizin mantığınıza göre. Ortak internet kullanımı konusunda araştırma yapınız.
    İmzanızdaki Yeni Ban Politikası'nı açıp okuyunuz. Ek 8. Maddeyi işaret eden suçta yazıyor bahsedilen konu. Fakat uygunsuz dil kullanımı ile ilgili IP üzerinden atılabilecek bir banın yazıldığına rastlayamıyoruz IP banlarının bahsedildiği ek maddede, ki yazılı olsaydı da bu suça ve cezasına ban politikasında rastlansaydı bile bu durumun anlamsızlığından bahsediyoruz zaten.
    Last edited by TRUNKSS; 01-16-2019 at 02:10 PM.

Banned
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    swearing sucuyla ilgili ip ban uygulamasini ilk defa duymus bulunuyorum.
    benim yaptigim swearing reportlarinda ip ban atilmadi, sadece suclu bunun pmlere ait hesaplar 1-3 gun banlandi.
    swearing icib ip ban uygulamaniz var ise geriye donuk ticketlarimin kontrolunu rica ediyorum.