Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 33

Thread: Test sunucusu

Senior Member
    Nickname
    ObirArchMage
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Bende karşıyım açıkcası.

Senior Member ITaladroI's Avatar
    Nickname
    ITaladroI
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Undeaths
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Mayans_ View Post
    Antidef ve defans hesaplaması yapmak istiyorum. Bana bununla ilgili detaylı açıklamayı yaparsan bende istemeyecegim. Konu sahibini ikna edip konuyu kapattıracağım.

Quote Originally Posted by Savas3725 View Post
    Antidef görünürde bir defans vermez. Sadece rakibin vuracağı hasarı %100 üzerinden belirli oranda kırar.

Mesela
    10 iron neck
    10 iron belt
    DD 25 olsun.

100 üzerinden %ile hesaplanır
    10 iron neck kırdı %90 kaldı
    10 iron belt kırdı kalan %90 üzerinden %10 düşülerek hesaplanır. %81 kaldı.
    DD 25 81 üzerinden %25 kırdı 60.75 kalır.

Yani 10+10+25 DDyi 45 değil 40dd olarak kullanabilirsin. Yerler değişse de sonuç yine aynı çıkar.
    Arkadaş gerekli cevabı vermiş öncelikle teşekkürler. Şimdi bu arkadaş dediğin olayı test serverin de mi denedi? Ares gibi bir server de bu dediğini uygulamalı olarak deneyemiyorsan kusura bakma ama bu senin eksikliğin.

Member ShakespiiiiiiiR's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    BETA TEST SERVER'ı
    Hem oyuna yeni başlamak isteyenler için tek tıkla giriş, hem premiumu yükleyebilmek hem de henüz sahibi olmadığı itemleri deneyimlemek için savaş haritaları kapalı bir şekilde gelirse oyun açısından gayet iyi bir iş olur. Hem güncellemeleri de rahatlıkla userlerle test edebilir yönetim ardından serverlara getirir. Gayet mantıklı bir talep.
    “If money go before, all ways do lie open.”

Sir William Shakespeare

Senior Member Mayans_'s Avatar
    Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ITaladroI View Post
    Arkadaş gerekli cevabı vermiş öncelikle teşekkürler. Şimdi bu arkadaş dediğin olayı test serverin de mi denedi? Ares gibi bir server de bu dediğini uygulamalı olarak deneyemiyorsan kusura bakma ama bu senin eksikliğin.
    Ben bu oyunu sürekli oynamıyorum dostum. 3 4 aydır kardeşimin isteği üzerine jr lere giriyorum. Ama denemek istediğim seyler var bunlar için pazar pazar dolaşıp anti def vs. Toplayıp uğraşmak istemiyorum. Boyle birsey açılırsa kendi testimi yapacağım. Yazın böyle bir server varmış. Şimdi neden olmasın? Savas beyin testi dogru mu? Bununla ilgili bir video gösterin amenna. Neden bir skill aynı defansa farklı damageler atıyor?

Savaş bey anti def artırırken defans sabit tutmazsanız değişken defansta gelecek damageye etki edecek farkında mısınız?

Senior Member Savas3725's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayans_ View Post
    Ben bu oyunu sürekli oynamıyorum dostum. 3 4 aydır kardeşimin isteği üzerine jr lere giriyorum. Ama denemek istediğim seyler var bunlar için pazar pazar dolaşıp anti def vs. Toplayıp uğraşmak istemiyorum. Boyle birsey açılırsa kendi testimi yapacağım. Yazın böyle bir server varmış. Şimdi neden olmasın? Savas beyin testi dogru mu? Bununla ilgili bir video gösterin amenna. Neden bir skill aynı defansa farklı damageler atıyor?

Savaş bey anti def artırırken defans sabit tutmazsanız değişken defansta gelecek damageye etki edecek farkında mısınız?
    Sonuç olarak onu hesaplaman için hasar yemen lazım, onun için de istediğin yerin pkya açık olması lazım. Tabiki antidef taktığında kullandığın iteme göre defansın düşebilir veya artabilir. Önceki mesajda da dediğim gibi Antidef harici olarak defans vermez, gelen hasarı kırar.

Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Sonuç olarak onu hesaplaman için hasar yemen lazım, onun için de istediğin yerin pkya açık olması lazım. Tabiki antidef taktığında kullandığın iteme göre defansın düşebilir veya artabilir. Önceki mesajda da dediğim gibi Antidef harici olarak defans vermez, gelen hasarı kırar.
    Test sunucusu Marodon bölgesinde olduğundan ve 2 adet açık arena mevcut olduğundan testi orada gerçekleştirebilir. Kapalı arena, cz, delos ve savaş haritaları gibi bölgeler kapatılarak yalnızca Marodon kullanımı ile gayette kullanıcılar için efektif olabilecek bir PBE sunucusu yaratılabilir. Böylece kullanıcıların itemler hakkında bilgisi genişler hem daha stratejik oyun tarzı olur hem de değerinin 10 100 1000 katını ticarette vermek zorunda kalmaz.

Sir William Shakespeare

Yeni başlayanlar icin ve oyundaki tüm kombinasyonları denemek isteyenler için iyi olur, yanlış karakter kasmamak için tüm karakterlerin, skillerin, statların ve itemlerin denenebilecegi bir server cok güzel olurdu. Bunun pwp gibi kullanılmaması icin pk haritalarının kapalı olması lazım hatta maradon haritası olsun yeter.

Senior Member Savas3725's Avatar
    Quote Originally Posted by ShakespiiiiiiiR View Post
    Test sunucusu Marodon bölgesinde olduğundan ve 2 adet açık arena mevcut olduğundan testi orada gerçekleştirebilir. Kapalı arena, cz, delos ve savaş haritaları gibi bölgeler kapatılarak yalnızca Marodon kullanımı ile gayette kullanıcılar için efektif olabilecek bir PBE sunucusu yaratılabilir. Böylece kullanıcıların itemler hakkında bilgisi genişler hem daha stratejik oyun tarzı olur hem de değerinin 10 100 1000 katını ticarette vermek zorunda kalmaz.
    Yok artık bide arena kullanımı ?

Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Yok artık bide arena kullanımı ?
    kapalı arena kullanımı değil maradonda mevcut olan 2 adet açık arena dedim orada pk atacaksalar zaten diyecek bir şey yok. Marodon hariç her yeri kapatsınlar dedim zaten yorumumda. Yukarda anlattığımı anlamıyorsan ya KO hakkında fikrin yoktur yeni başlamışsındır ya da +10 adet bilgisayara sahip kurian ticaretçilerinden birisindir. PBE bu oyunun ihtiyacı olan bir şey, yokluğu alttan user yetişmemesinin en büyük sebeplerinden birisidir.

Sir William Shakespeare

Junior Member
    Quote Originally Posted by fenageldikkkkk View Post
    Ne kadar saçma istek bu ya bana bunun bir tane örneğini göster herhangi bir mmorpg oyundan. Emekle zamanla yıllarca oynayarak karakter güçlendirme oyunudur mmorpg. senin istediğin her 3 ayda bir yapılan parti turnuvası her 3 ayda bir katılabilirsin zaten hem bol bol ödülüde var? yani yeterli zamanın yoksa oyuna ayıracak mmorpg oynamazsın anlatabiliyor muyum?
    Test sunucuları neredeyse her MMORPG'de bulunmaktadır. Gerçek para ile milyonlarca dolarlık *itemlerin* bulunduğu Eve Online'dan, dünyada en çok kullanıcıya sahip oyunlardan biri olan World of Warcraft'a kadar neredeyse her MMORPG'de test sunucuları var.

Test sunucuları iki amaca hizmet eder, biri yeni gelen güncellemelerin oyuncuların tarafından denenmesi, kontrol edilmesi ve bugların tespit edilmesi için, bir diğeri ise oyuncuların oyun içerisindeki itemleri/karakterleri/eventleri kurcalayabilmesi için.

Bu oyuna test sunucusunun gelmesi oyundan herhangi bir şey götürmez, hatta çok şey katabilir. Şuan neredeyse tüm oyun hurafeler, varsayımlar ve ezber üzerinden dönüyor. Bir itemi veya seti kullanıyorsunuz çünkü diğer oyuncularda kullanıyor. Tüm karakterler adeta birbirinin kopyası, oyunda özgünlük yok.

Test sunucusu sayesinde yeni metalar, dizilimler, kombinasyonlar bulunabilir, değersiz veya "çöp" gözüyle bakılan eşyalar değere binebilir.
    Lütfen itemleriniz 2-3 gb değer kaybedebilir diye her yeniliğe ve fikre bu kadar mantıksızca karşı olmayın