Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18
    Junior Member
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    illegal sunuculara para ödeyip 3. haftada kapandı diye ağlarken sana başarılar dilerim. İşine gelmiyorsa gidersin kimse seni zorla tutmuyor. Oyuna giriş önceliği bir ayrıcalıktır f2p ile alakası olan bi durum yok ortada. İnsanlar premium alarak o ayrıcalığı elde ediyor oyuna girmek için para yatırmıyor tıklarım en kalabalık saatte oyuna giremeyince ağlarım kafası çok değişik bi kafa. Ayrıca zenginlik anlayışınıza hayran kaldım 1 ay için 50 lira yatırmak nasıl bi zenginlik ? Bugün arkadaşlarla kahvede oyun oynadık hesap 70 tl çıktı multimilyoneriz biz demek ki sizin kafanızda.
    Öncelikle konuşma tarzın hoş değil,
    1-illegal sunuculara para ödemedim, toplasan bir kere oynamısımdır
    2-bu oyun daha fazla oyuncuya şahit oldu server kapasitesi denen bir şey var umarım kısa surede ne oldugunu arastırırsın
    3-bende para yatırıyorum oyunu aktif oynadıgım aralıklarda o ayrı bir mesele

burada sözünü ettigimiz sey ortada, bu serverların kapasitesi arttırılabilir.serverların kapasitesini arttırarak oyunculara biraz saygı gösterilebilir, bunu hakettigimizi dusunuyorum.yıllardır bu oyuna kalben baglıyız.oyunu bıraksakta eninde sonunda tekrar basladık.birazcık saygıyı haketmiyor muyuz dostum sence de?

ek olarak oyunda tasvip etmedigim bir sey daha var oyunda macro yasaklanıyor(macro kullanmam battlepriest oynuyorum zaten kullanmam mumkun değil, saldıracak bir tayfa var aaa macrocu bu bunu banlayın ehe ehe diye onden yazayım.) macro yasak olup ban sebebi oluyor genie sistemi ise cash karsılıgı satılıyor ismine de bir seyler denmiş karakter cini mi oyle bir şey şimdi soruyorum sana dostum bunlar aynı seyler degil mi sence?

ayrıca birbirimize saldırmamıza gerek yok .burası forum bir seyler tartısıyoruz bir seyler istiyoruz, hepimiz bu oyunun playerlarıyız oyunun iyi bir yerlere gelmesini istiyoruz eski usko alevini canlandırmak istiyoruz. haksız mıyım? acıkca soylemek gerekirse ben artık bu oyunu oynarkan biraz kullanıldıgımı hissetmeye basladım, nefes almak bile para olmus durumda oyunda potu npcden alsak masraflı oluyor kc ile alıyoruz oyuna giricez premium alıyoruz oyuna giriyoruz item yapıcaz bronz premium yetmiyor disc premium alıyoruz disc premium alınca, perisi cıkıyor. bunları aldık emc eslant farmı bitiriliyor gittikce. guclu gucsuz herkesi cz bekliyoruz diye acıklama geliyor gm arkadaslarımızdan, czye gittiginde ise gorecegin ve yasayacagın sey husrandan baska bir sey degil. farm yaparken harcadıgım pus scrolları yaptıgın farmı bile kurtarmıyor. bunu tabi ki sadece nttgame ve mgamee yıkamayız ulkemiz zor durumlardan geciyor dolar kuru eskisi gibi değil fakat biz bu ulkede yasıyoruz durum bu..gecenlerde bir arastırmayla ilgili makale okudum ve turkiyenin 100de90ının yoksulluk sınırında oldugu soyleniyordu.bu oyunu oynayanların hepsi sen ben gibi değil ki dostumpremium ceksin perisini alsın potlarını alsın itemlerini ceksin oyununu oynasın acıkcası ben bu mantaliteyle devam ederse oyunun iyi yerlere gidecegini hic sanmıyorum.

eskiden oynayan insanları geri kazanmak için reklamlar yapıldı metrolarda, forumda donen sayac muhabbetleri vs. insanlar bunu gorup geliyorlar merak edip, ben discordda bir suru isyan eden insanla karsılastım bu durumlarla alakalı .acıkcası gelip bu sekilde karsılandıgı icin baslamaktan vazgecen insanlar olduguna da adım kadar eminim..artık bence nttgame, mgame biraz bizim isteklerimize de onem vermeli.isteklerimize onem verildigini dusunmememin yanı sıra herhangi bir sekilde bu konunun acılmasını dahi istemediklerini dusunmeye basladım.artık oyuncu kitlenize lutfen sahip cıkın ve saygı gosterin.
    Last edited by Death_Stroke; 01-15-2019 at 06:10 AM.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    oyun ölmüştü. gerçekten ölmüştü.
    şu ara sanki yeniden doğuyor gibi.
    oyuncu sayısında önemli artışlar var.
    artık prime time yani iş dönüşü 18:00- 22:00 arası pre siz herhangi bir servere girebilmek pek mümkün değil.
    evet eskiden daha kalabalıktı iğne atsan yere düşmezdi yinede girerdik fakat şu an mümkün değil.

Senior Member
    Quote Originally Posted by lalvares96 View Post
    dostum çok güzel durumu özetlemissin, peki bir oyuncu neden f2p bir oyunda oyuna girebilmek icin farm yapar bunu açıklar mısın bize?
    akşam saat 8 i geçmemek şartıyla manes 1 e giriş yapıp orada f2p oynayabilirsiniz. tabi eğer 10 tane bilgisayar ile pazar yapmaya çalışmıyorsan sadece oynamak istiyorsan manes 1 en iyi alternatif.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by lalvares96 View Post
    Öncelikle konuşma tarzın hoş değil,
    1-pvplere para ödemedim pvp toplasan bir kere oynamısımdır
    2-bu oyun daha fazla oyuncuya şahit oldu server kapasitesi denen bir şey var umarım kısa surede ne oldugunu arastırırsın
    3-bende para yatırıyorum oyunu aktif oynadıgım aralıklarda o ayrı bir mesele

burada sözünü ettigimiz sey ortada, bu serverların kapasitesi arttırılabilir.serverların kapasitesini arttırarak oyunculara biraz saygı gösterilebilir, bunu hakettigimizi dusunuyorum.yıllardır bu oyuna kalben baglıyız.oyunu bıraksakta eninde sonunda tekrar basladık.birazcık saygıyı haketmiyor muyuz dostum sence de?

ek olarak oyunda tasvip etmedigim bir sey daha var oyunda macro yasaklanıyor(macro kullanmam battlepriest oynuyorum zaten kullanmam mumkun değil, saldıracak bir tayfa var aaa macrocu bu bunu banlayın ehe ehe diye onden yazayım.) macro yasak olup ban sebebi oluyor genie sistemi ise cash karsılıgı satılıyor ismine de bir seyler denmiş karakter cini mi oyle bir şey şimdi soruyorum sana dostum bunlar aynı seyler degil mi sence?

ayrıca birbirimize saldırmamıza gerek yok .burası forum bir seyler tartısıyoruz bir seyler istiyoruz, hepimiz bu oyunun playerlarıyız oyunun iyi bir yerlere gelmesini istiyoruz eski usko alevini canlandırmak istiyoruz. haksız mıyım? acıkca soylemek gerekirse ben artık bu oyunu oynarkan biraz kullanıldıgımı hissetmeye basladım, nefes almak bile para olmus durumda oyunda potu npcden alsak masraflı oluyor kc ile alıyoruz oyuna giricez premium alıyoruz oyuna giriyoruz item yapıcaz bronz premium yetmiyor disc premium alıyoruz disc premium alınca, perisi cıkıyor. bunları aldık emc eslant farmı bitiriliyor gittikce. guclu gucsuz herkesi cz bekliyoruz diye acıklama geliyor gm arkadaslarımızdan, czye gittiginde ise gorecegin ve yasayacagın sey husrandan baska bir sey degil. farm yaparken harcadıgım pus scrolları yaptıgın farmı bile kurtarmıyor. bunu tabi ki sadece nttgame ve mgamee yıkamayız ulkemiz zor durumlardan geciyor dolar kuru eskisi gibi değil fakat biz bu ulkede yasıyoruz durum bu..gecenlerde bir arastırmayla ilgili makale okudum ve turkiyenin 100de90ının yoksulluk sınırında oldugu soyleniyordu.bu oyunu oynayanların hepsi sen ben gibi değil ki dostumpremium ceksin perisini alsın potlarını alsın itemlerini ceksin oyununu oynasın acıkcası ben bu mantaliteyle devam ederse oyunun iyi yerlere gidecegini hic sanmıyorum.

eskiden oynayan insanları geri kazanmak için reklamlar yapıldı metrolarda, forumda donen sayac muhabbetleri vs. insanlar bunu gorup geliyorlar merak edip, ben discordda bir suru isyan eden insanla karsılastım bu durumlarla alakalı .acıkcası gelip bu sekilde karsılandıgı icin baslamaktan vazgecen insanlar olduguna da adım kadar eminim..artık bence nttgame, mgame biraz bizim isteklerimize de onem vermeli.isteklerimize onem verildigini dusunmememin yanı sıra herhangi bir sekilde bu konunun acılmasını dahi istemediklerini dusunmeye basladım.artık oyuncu kitlenize lutfen sahip cıkın ve saygı gosterin.
    Konuşma tarzım ?? Yanlışlarınızı söyleyince neden nahoş bi durum olarak görüyorsunuz bu durumu karşıt bi eleştiri yapıyorum tabiki de sizin söylediğinizin karşıtı birşeyler yazacağım senin söylediğin şeyin aynısını yazarsam o zaman desteklediğimi düşünerek cevap yaz. Şimdi 1.si f2p diyip duruyorsunuz dostum f2p oyunda bulunan şeylere para vermeden de erişebildiğini sağlayan bir sistem değil. Şu oyuna giremiyoruz diyenler önce "oyuna giriş önceliğinin" f2p mantığı dışında satın alınan bir avantaj bir hak olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Bronze premium a para veren adamın para ödemesinin tek sebebi oyuna istediği gibi giriş yapıp çıkabilmektir.

2.si bu serverlardaki kotalar pazar charları tarafından dolduruluyor ve bu pazar charları 15 günde 1 res zamanı oyundan çıkıp tekrardan giriyor. Sıra bekleyip girilmemesinin sebebi de bu. 50 kota artarsa oraya 50 tane pazar charı daha girecek ne yararınıza olacak bu durum söyler misiniz ? Durum böyleyken oyuna her giremeyen için durmadan 50 kota mı arttırılsın ? Milletin evindeki bilgisayarın sayısını siz belirleyemezsiniz ki.

3.sü de durmadan eskiden premiumsuzlar için kota çok yüksekti diyenler eğer gerçekten o dönemlerde oyunu oynayan kişilerse şu soruyu bi düşünsünler "o dönemlerde oyunda koxp kullanmayan kaç kişi görüyorlardı ? Ya da görüyorlar mıydı ? Kimse kusura bakmasın ama bu oyunu oynayan oyuncuların çoğunluğu premium alıp oynayan kişiler. Cebinden aylık 50 tl çıkmasın diye uğraşıp didinen kişiler yüzünden premiumlu oyuncu işkence çekmek zorunda değil. Buradaki işkence kelimemi istersen para yatırmadığı için kaybı olmayacak ve koxp kullanacak olan playerların artışı olarak yor istersen de oyunda bi kota olmadığı için her yerin af.k boş charlarla dolacağı için oluşacak olan lag olarak yor.

ve konunun adındaki gibi "zengin" kelimesi ayda 50 tl veren adama kullanılmaz. En düşük gelirli adam bile aylık 50 tl yi keyfi harcamaları için kullanabilir bırakın şu gücü yoktur veremez bilmem ne gibi ütopik yalanları artık. 50 tl verince hayatı sekteye uğrayacak adam eve geldiğinde bilgisayar başında bu oyunu oynamak yerine iş-kur un sayfasında kendisine iş aramakla meşgul olur. Yani şu konuları açarken ya da yorum yaparken dürüst olun arkadaşlar. Bu dürüst olun dememe de hiç hoş bi tarz değil diyeceksindir ama alakası yok kusura bakmasın kimse ama evet "50 tl veremiyorum hayatım sekteye uğruyor" diyerek bu oyunu oynama peşinde koşuyorsa onu söyleyen kişi yalancıdır dürüst bir insan değildir.

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Nyyd View Post
    Eşitlik olsaydı bu kadar cezbetmezdi.
    Bu sözü oyunun baş sayfasına koysunlar. Aforizma gibi söz. O kadar doğru anlatıyor ki her şeyi. Bizler eşitliği sevmeyiz. Ezmeyi, öne geçmeyi severiz. Bazen paramızı bazen gücümüzü kullanarak. Ama asla yeteneğimizi değil. Bu oyun da bu yüzden hala bu kadar cezbedici herhalde.

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Konuşma tarzım ?? Yanlışlarınızı söyleyince neden nahoş bi durum olarak görüyorsunuz bu durumu karşıt bi eleştiri yapıyorum tabiki de sizin söylediğinizin karşıtı birşeyler yazacağım senin söylediğin şeyin aynısını yazarsam o zaman desteklediğimi düşünerek cevap yaz. Şimdi 1.si f2p diyip duruyorsunuz dostum f2p oyunda bulunan şeylere para vermeden de erişebildiğini sağlayan bir sistem değil. Şu oyuna giremiyoruz diyenler önce "oyuna giriş önceliğinin" f2p mantığı dışında satın alınan bir avantaj bir hak olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Bronze premium a para veren adamın para ödemesinin tek sebebi oyuna istediği gibi giriş yapıp çıkabilmektir.
    1-83 level arası %20 exp. gelir.
    Yaratıklardan düşürdüğünüz item droplarında artış.
    Öldüğünüz zaman daha az exp kaybı yaşarsınız.
    İtem tamir ücreti %50 düşer.
    +5 fazladan national point (np)

Bunlar bronz prenin diğer artıları. zaten premium mantığı budur. ekstra özellik sağlar. free to play oyunda oyuna girmek için para ödemezsin yani. oyuna zaten girersin, ekstra şeyler istiyorsan premium alırsın. sizin şu kafanız yüzünden sıra sayıyor zaten şu an serverlar. inanılmaz bi kabulleniş içindesiniz.

Senior Member Mayans_'s Avatar
    Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Ben bu oyunu akşamları jr için oynuyorum. Çok fazla oynamıyorum. Oyun pay2win durumunda. Bu yüzden sadece etkinliğe katılıyorum. Aldığım odulleride kardeşime veriyorum. Ben zevk aldığım bir şeye tabi ki para veririm. Dünyanın en çok ödül dağıtan oyununu oynuyorum. Bahse konu ödüller sadece esporculara dağıtılıyor. Oynadığım oyuna en az 8 10 bin lira verdim. Ama oyunda meleke, yetenek ve zeka konusur para degil. Oyun tamamen pay2skip. Oyun pay2skip olmadığı sürece suan kemikleşmiş kadro haricinde yeni oyuncu beklemesinler. Gelenler ise geri gidecektir. Yarın buyuk gun.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.