Results 1 to 1 of 1
    Game Master Khaliz's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    El-Morad

Bug/Hata Bildirimi - Bilet Oluşturma Rehberi

Merhaba,

Destek sistemimizde Bug/Hata Bildirimi kategorisi için oluşturacağınız biletler hakkında genel başlıkları ve açıklamaları aşağıda görebilirsiniz.

Soru 1: Rebirth basamıyorum. Tüm görevlerimi tamamladım ama bana rebirth eşyasını ulaşmadı. Ne yapacağım?
    Cevap 1: Karakteriniz üzerinde Rebirth seviye şartlarını yerine getirdikten sonra NPC üzerinden görevlerinizi tamamladığınızda size Qualification of Rebirth eşyası verilir. Fakat bu eşyayı alabilmeniz için envanterinizin boş olması gerekmektedir. Eğer bu işlem sırasında envanteriniz dolu ise görev tamamlanmış görünür, fakat gerekli eşyayı alamazsınız. Rebirth işlemini tamamlayabilmeniz için karakterinize bizler tarafından Qualification of Rebirth eşyasının yüklenmesi gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmemiz için Rebirth görevlerini tamamladığınızı gösteren bir videoyu bizimle paylaşmanız gerekmektedir.

[Tarot Reader] Melkin NPC'sine giderek Proof of Credentials: Power, Credentials: Proof of Goods, Credentials: Proof of Fame görevlerini ve Reincarnation seçeneklerini tıklayarak bu görevleri bitirdiğinizi ve Reincarnation adımında ise ilk üç testi bitirmeniz gerektiği mesajını göstermeniz gerekmektedir.

Bu videoyu bizler ile paylaştıktan sonra karakterinizi inceleme sürecini başlatacağız ve sonuca göre karakterinizin envanterine Qualification of rebirth eşyasını ekleyeceğiz.

Not: Bu konuda oyuncularımızı en çok endişelendiren kısım ise görevleri tamamlamaya çalıştıklarında tekrar 100m Noah ve 10.000 ulusal puan vereceklerine dair düşüncedir. Siz bu işlemi yaptığınızda sizlerden ulusal puan veya Noah eksilmemektedir. Sadece görevin tamamlandığını gösteren ekran gelmektedir.

Soru 2: Karakterimde saç görünmüyor. Karakterim kel kaldı. Bunun çözümü nedir?
    Cevap 2: Bu durum bazı ırk, karakter sınıfı ve saç kombinasyonlarında meydana gelen bir hatadan kaynaklanmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız bizlere karakterinizin resmini göndermeniz gerekmektedir. Sorunun iki farklı çözüm yolu bulunmakta.

*Sistem tarafından rastgele bir yüz tipi ve saç ayarı verilmesi.
    *Karakteriniz ile aynı yapıda ( aynı ırk, cinsiyet, sınıf vb) bir karakterin isim ve sunucu bilgilerini tarafımıza ileterek karakterinizin saç şekli aynı olacak şekilde ayarlanması.

Bu iki yöntemden birini tercih ederek bize bildirebilirsiniz.

Soru 3: Envanterimdeki eşya silindi/kayboldu. Yardımcı olun.
    Cevap 3: Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız bizlere aşağıdaki bilgilerin yer aldığı bir bilet gönderebilirsiniz.
    *Sorunun yaşandığı tarih
    *Eşyayı elde ettiğiniz tarih
    *Eşyanın tam ismi
    *Eşyanın adedi
    *Eşyayı en son kullandığınız tarih

Bu bilgiler doğrultusunda karakterinizin kayıtlarını inceleyerek eşyanız hakkında sizlere bilgi verebiliriz.

Soru 4: Eşyam karardı hareket ettiremiyorum. Dupe hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?
    Cevap 4: Bu durum hatalı eşyalarda veya eski etkinlik eşyalarında sıkça rastlanmaktadır. Böyle bir durumda;

*Eşyanın tam ismi
    *Eşyanın bulunduğu yer (envanter, üstünüz, magic bag vb.)
    *Eşyayı gösteren ekran görüntüsü

bilgilerini içeren bir bilet oluşturunuz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda inceleme yaparak eşyayı silebilir veya yeniden ekleyebiliriz.

Soru 5: Juraid Mountain etkinliğinde hata ile karşılaştık ve karakterim dışarı çıkmadı. Lütfen mağduriyetimi giderin.
    Cevap 5: Bu durumda etkinlik alanında kaldığınızı, geri sayım saatinin ilerlemediğini, etkinliği kazandığınızı ve Deva'ya verdiğiniz hasarı gösteren kısa bir videonun yer aldığı bir bilet oluşturduğunuz takdirde inceleme yaparak telafi işlemi gerçekleştirebiliriz.

Soru 6: Character Seal Scroll eşyasını karakterim üzerinde kullanamıyorum. Bunun sebebi nedir?
    Cevap 6: Bu sorunun birçok sebebi olabilir. En çok karşılaştığımız sebep ise Automatic Looting eşyasının karakter üzerinde unutulmasıdır. Bu eşyayı sizler oyunda pet üzerinden aktif etsenizde oyuncu tarafından görülmeyen ve karakter üzerinde bulunan bir slot üzerinde saklanmaktadır. Bu yüzden petinizi aktif ederek loot eşyasını çıkarmanız gerekmektedir.

İkinci bir neden ise uzun süre değiştirilmeyen Security Key veya VIP Key şifreleridir. Bu şifreleri sıfırlayarak da çözüme ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Bunları yapmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa karakter adını ve sunucu bilgisini belirterek bilet oluşturmanız gerekmektedir.

Soru 7: Görev eşyamı çöpe attım. Geri alamıyorum. Görevi nasıl tamamlayacağım?
    Cevap 7: Bu durumda aşağıdaki bilgileri içeren bir bilet oluşturarak yardım talep edebilirsiniz.

*Görev ismi (tam haliyle)
    *Eşya ismi
    *Eşyayı sildiğiniz tarih

Soru 8: Draki Tower etkinliğinde ödül kazandım ama gelmedi/Draki sıralamasında görünmüyorum. Sorun nedir?
    Cevap 8: Draki Tower ödülleri sistem tarafından otomatik olarak verilmekte olup bizlerle sıralamaya girdiğiniz tarih ve sürenize ait bilgileri paylaşmanız durumunda inceleme için yapımcı firmaya iletebiliriz.

Soru 9: Irk değişimi sonrası görev alamıyorum. Ne yapmalıyım?
    Cevap 9: Bu durum ırk değişiminden önce görevlerin iptal edilmemesimden kaynaklanmakta olup, işlem yapabilmemiz için bizlerle üzerinizde görev olmadığını ve yeni görev alamadığınızı gösteren kısa bir videoyu paylaşarak bilet oluşturmanız halinde inceleme yapabiliriz.

Soru 10: Üzerimde silinemeyen eşyalar var. Bunları nasıl silebilirim?
    Cevap 10: Eski etkinlik eşyaları gibi bazı uzun süredir etkin olmayan eşyalar üzerinde oyuncularımız işlem yapamamaktadır. Bu durumda eşya ismi ve bulunduğu yere dair bilgi vererek bilet oluşturmanız halinde bu eşyaları üzerinizden silebiliriz.

Soru 11: Eski karakterim hesabımda görünmüyor. Bunun sebebi nedir?
    Cevap 11: Bunun nedeni genellikle birden fazla hesaba sahip oyuncularımızın hesaplarını karıştırmasıdır.
    İnceleme yaparak sizlere bilgi verebilmemiz için karaktere ait aşağıdaki bilgileri bizler ile paylaşarak bilet oluşturmanız gerekmektedir.

*Karakter adı;
    *Sunucu
    *Seviye
    *Karakterin sınıfı
    *En son giriş yaptığınız tarih
    *Karakterin bulunduğu hesabın id si:

Burada yer alan sorular ve yanıtları zamanla güncellenebilir.
    Last edited by Khaliz; 01-15-2019 at 03:07 PM.