Results 1 to 3 of 3
    Member
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    rosetta / ares
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Maksimum güvenlik icin mobil uygulama önerisi

Bir uygulama geliştirseniz sadece kullanicilarin kendi tc kimlik numarasiyla ve telefon numarasina gelen sms onay kodu ile giris yapabileceği hatta hesaba giris yapildigi an sms veya bu uygulama araciligi ile bildirim alsak o anda hesabımızın ve itemlerimizin çalınmasına müdahale edebiliriz boyle bir uygulama cok daha guvenilir olmaz mi hatta 60 saniye olan otp saniyesi azaltilsa daha iyi olmaz mi kullanicilarin hirsizlar tarafından dolandirilmasi minumuma düşer

Senior Member HavaliBaal's Avatar
    Tc kimlik değilde mobil uygulama mantıklı olabilir.Herkes Tc kimlik numarasını girmek istemeyebilir.Ama eşyaların her biri için sms gönderimi maliyetli olabilir , kullanıcıya yansıtılırsa sorun olmaz.

Otp içinde şöyle olabilir ,otp şifresi girildiğinde mac adresinin de kontrolü yapılabilir.Mesela benim pc de ID , Pass girdim , otp yi açtım , şifreyi girerken mac adresininde kontrolunu yaparsa otp , şifre birinin eline geçse bile mac adresi uyuşmadığından dolayı şifre geçersiz olacaktır.
    Bazı insanlar alçak gönüllüdür , bazıları da alçak olmaya gönüllüdür.

Senior Member ErrorMacro's Avatar
    Bu Türk insanındaki "Tc kimlik numarası ile işlem" fetişizmine akıl sır erdirmek mümkün değil. Genç arkadaşlara bir bilgilendirme yapayım; Tc kimlik numarası oyuncak değildir.
    -We are Many, You are but One!