Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Junior Member

Knight Online Hikayem Ve Yeni Server İsteyenlere Tepkim

Merhabalar

Ben 22 yaşında üniversite 3. öğrencisiyim.Bu oyuna 2005-2006 yıllarında bu aylarda abim sayesinde başladım.Tüm mahallenin büyükleri(14-21) yaş aralığında olanların hepsi knight online oynarlar Amasya'da her internet cafeyi doldururlardı abim de onlardan birisiydi haliyle ben de çok merak salmıştım.Gel zaman git zaman hayatımızı etkileyecek düzeydeydı Cypher serverında 74 level bir wariorumuz vardı abimle beraber oynadığımız.O sabahcıydı ben öğlenci sabah erkenden internet cafeye gider klasik masamız olan 24 e oturur farm yapar level kasardım.Abim okuldan çıktığında ise o gelir benim mesaim biterdi.

Bu sırada oyunda bir sürü dupe kol gezmekteydi.İnternet cafe sahibi abi Heaven clanının adı geçen isimlerindendi bilmiyorum hatırlayan olur mu gerçek adı Akın oyundaki nicki ReturnOfTheKing'di ve gözlerim ile üstündeki her şeyin +10 olduğunu gördüm elinde no reb +10 raptor vardı üstü de aynı şekilde +10 no reb shell set vardı bu durum Heaven clanı içinde sır gibiydi bir çok üyesine de durum söylenmezdi tabi takılardan bahsetmiyorum iron set rof vs.Soranlara iron setim var +7 shell set +8 raptor demekteydi ki her wssini dikkat ederek atmış ancak pklarda dupe seti takmaktaydı oturur pklarına ağızımız açık bakardık. [Daha sonra bariz bir şekilde açık verdiği forumlara fotoğrafları düştüğü için ban yemiş(np sıralamasında karus 6.sıydı)klandan ona itemleri verenler ile sert kavgalar etmişti ona itemleri verenler aynı şekilde devam etmekteydi]

Bu internet cafe durumu uzun sürmedi,ailem internet cafede çok zaman geçirdiğimiz için eve internet bağlatıp bilgisayar almaya karar vermişti.Tabi karşılığında ders çalışılacaktı ki çalışmayan insan değildik amma velakin tabiki yetersizdi.İnternet bağlanınca eve ilk ve tek iş olarak knight online yüklemiştik wariorumuza emek verip 80 yapma kararı almıştık.Koxp yaygınlaşmaya başlamıştı biz hiçbir şekilde kullanmayıp karşı olmamıza rağmen +8 shell set +7 lugias +8 deep scarı olan ama her şeyi emekle kasılmış sözü piyasada geçen çarımız partydekiler illegal olduğu tespit edildiği için ftde ban yedi.Ne kadar dert yansak kullanmadığımızı söylesek de yetkilileri ikna etmeye yetmemişti.Daha sonra Knight Online'ı hem dupeli itemlerden hem koxptan dolayı bırakma kararı aldık(knight bırakılmaz ara verilir bunu o zaman bile biliyor bıraktık;diye kendimizi kandırmıştık.)

Aradan belirli süre sonra eve abim eve geldiğinde heyecanlı bir şekilde Knight Online'a yeni server gelecek demişti bunu yeni bir başlangıç yapmalıydık.Gelecek yeni server Ronark'tı 000000 videoları izleyip gaza geldiğimizden ötürü kesinlikle asas açmalıydık.Ancak level kasmak uzun süreceği için bu asas ardream olmalıydı planlar yaptık ettik daha sonra bir adet priest açıp yüksek level olduktan belirli yerlere geldikten sonra paramız ile yan çar olarak asas oynayacaktık.Plan tıkırında gitti kısa zamanda çok güzel bir çar dizmiştik +7 shard +8 cleaver +7 chitin set 1 rol 1 silver earing falan o zamana göre mükemmeldi.Boş vakitlerde priest akşam 2-3 saat sc ile pk yapardık semboller falan derken zaman geçti baya.Koxplar çoğalmış can sıkmaya başlamıştı ama hala aşırı zevkliydi.Daha sonra karakterimiz çalındı sebebini hala bilmiyoruz tek bildiğimiz şey mail dahil her şeyin yok olduğuydu.Mail dahil yok olunca da bir şekilde geri alma imkanımızın ortadan kalkmış biraz boşa çırpınmıştık.

Uzun süre boyunca oyunu bırakmıştık geri başlamak da istemedik koxp boyutu öyle bir duruma gelmişti ki skill cooldownu olmadan seri skille oynuyordu herkes yapımcı firma ise bunu engellemek yerine oyuna yeni güncellemeler eklemekteydi.Userleri duymamaktaydı.O zaman açık olan serverlardaki insanlar ise yeni hesap açıp illegal ile item kasardı sonra ise bu itemlerini illegal kullanmayan hesabına aktarır gelir elde ederdi.Şu an oynanılan Manes hariç her serverda illegal ile kasılmış +9 lar duruyor belki eski serverlarda ise +10 itemler dupe ile kasılan buslar hala kol gezmekte...

Knight Online eskisi gibi olmadğını değiştiğini öğrendiğimde yeni server ile başlama kararı aldım ancak açılan yeni server Üniversite zamanına denk geliyordu(AKARA-MANES) Dolayısı ile başlayamadım ve hala yeni server beklemekteyi.Ben 8-9 yıl önce bu olayları gördüğüm serverlara girip o +9-+10 itemi olan belki illegal belki kendi kasmış insanlara yem olmak istemiyorum.Benim 10 yıl önce 1 m np olduğum herkesin uçarak skill vurduğu servera insanlar yeniden başlıyor anlam veremiyorum.

SONUÇ OLARAK BAZI YERLERDE BU YENİ SERVER İSTEĞİMİ DİLE GETİRDİĞİMDE ''FARMCI ERGEN'' DENMESİNDEN AŞIRI RAHATSIZ OLDUM SIRF KENDİ ZARAR ETMEMEK İÇİN YENİ SERVER İSTEMEMEK HERKESİN HAKKI ANCAK İNSANLARI BU ŞEKİLDE ELEŞTİREN +9-+10 SAHİBİ İNSANLAR BELKİ OKUR DA VAZGEÇER BİR NEBZE YENİ SERVER İSTEYEN BEKLEYENLERE HAK VERİR DİYE BU KONUYU AÇIYORUM VE İDDİA EDİYORUM Kİ MANES HARİÇ TÜM ESKİ SERVERLARDAKİ İTEMLER (ÖZELLİKLE +10LAR) İLLEGAL YOLLA YAPILDI VE BEN ONLAR İLE AYNI SERVERDA OLMAK İSTEMİYORUM
    Last edited by TheFujin123; 01-04-2019 at 01:02 AM.

eeeee sonra noldu

Junior Member
    yanlışlıkla post dedim bitmeden düzenliyorum

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    SONUÇ OLARAK BAZI YERLERDE BU YENİ SERVER İSTEĞİMİ DİLE GETİRDİĞİMDE ''FARMCI ERGEN'' DENMESİNDEN AŞIRI RAHATSIZ OLDUM SIRF KENDİ ZARAR ETMEMEK İÇİN YENİ SERVER İSTEMEMEK HERKESİN HAKKI ANCAK İNSANLARI BU ŞEKİLDE ELEŞTİREN +9-+10 SAHİBİ İNSANLAR BELKİ OKUR DA VAZGEÇER BİR NEBZE YENİ SERVER İSTEYEN BEKLEYENLERE HAK VERİR DİYE BU KONUYU AÇIYORUM VE İDDİA EDİYORUM Kİ MANES HARİÇ TÜM ESKİ SERVERLARDAKİ İTEMLER (ÖZELLİKLE +10LAR) İLLEGAL YOLLA YAPILDI VE BEN ONLAR İLE AYNI SERVERDA OLMAK İSTEMİYORUM

Öyle bir ön yargı var malesef

güzel yazmışsın hocam 10 itemli adamlar kendi serverlarında dursunlar yeni server niye bu kadar rahatsız ediyorki insanları. Zaten eninde sonunda gelecek o riski göze almıyorsan çar dizmeyecektiniz.
    Last edited by GamesDepot; 01-04-2019 at 09:27 AM.

Junior Member
    Madem mevcut serverlardan memnunlar kendi aralarında clanlar olarak anlaşıp yeni servera geçmesinler itemlerini satmasınlar.Neden böyle yapmak yerine her yeni sunucu isteyene kin kusuluyor küfüre ulaşacak hakaretler ediliyor anlamıyorum

Member
    Nickname
    FullMetalAlchemist
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    katılıyorum sana yeni serverda +9 olmasın

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by stalin54 View Post
    katılıyorum sana yeni serverda +9 olmasın
    Aynen dostum çok iyi olur.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Çok net hatırlıyorum Manes açıldıktan 6 ay sonra serverın başlangıçtaki userının yarısı bile yoktu. Bırakanların çoğu eski serverlardan gelmiş, parasını kasmış geri dönmüştü. Diğer bir taraftan çoğu solo oyuncu da tutunamayıp bıraktı. Kalanların bir çoğu da Maneste farm yapmak için kaldı. Sanıyorsunuz ki yeni server açıldığında değişen bir şey olacak. Yine büyük slotlara kalabalık clanlar çökecek. Yine kasamayanlar bırakıp gidecek. Eski serverlardan gelenler parasını kasınca geri dönecek. Bu sefer foruma gelip Bus fiyatı şöyle farm slotları neden kapatıldı diye konu açanlar olacak çünkü yaptıkları farm ve item seviyesi diğerlerinden geride kalacak forumda extra farm slotu konuları dönecek.

Uzun lafın kısası açılan yeni bir serverın eski serverlara dönüşmesi maksimum 2-3 ayı alıyor. Sonrasında forumda yeniden yeni server isteniyor. Döngü böyle devam edip duruyor.

Bu arada eski serverlardaki tüm itemleri toplayıp sadece farm yapmak için oyuna giren arkadaşların itemlerinin fiyatının düşmesi ve zarar etmelerini istediğim için yeni server isteyenlerdenim ben de.

Junior Member
    Nickname
    Tyraell
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    MONEY
    Herkez ikiye bölünmüş durumda. aslında olay çok basit şu an eski bi sunucuda oynıyan bi oyuncu kesinlikle yeni bir sunucunun gelmesini istemiyor, nedeni ise cz deki user yeni sunucuya gidicek ve de üzerindeki artık emek harcıyarak veya tl ile yaptığı itemlerin fiyatları baya değer kaybedicek.o kişi ise ya herkeze ayak uydurup yeni sunucuya başlıcak yada sunucusunda kalıp ilerki zamanda sunucu boşluğundan bir birleşme talep edicek.şu an oynamayan ve 2 senedir yeni sunucu bekliyenler ise, tüm partyleri ,tüm clanları ,tüm itemleri oturmuş bi sunucuda neden başlıyayım diye kendine sorup, gelicekse yeni sunucuda başlarım gelmiceksede eski bir sunucuya girmem mantığında.(en azından benim açımdan durum böyle)farmcılık konusunda ise eski sunuculardaki gb fiyatları malum site üzerinde belli zaten farmcı bir kişi şuan eski bir sunucuda rahat rahat farmını yapıyor.bir elin on parmağı bile aynı olmazken yeni sunucu bekliyen kesime farmcı gözüyle bakmak,direk bunlar farmcı demek malesef ki ülkemizde adet haline dönüşmüş durumda.sana tavsiyem kulak asma bırak kim ne istiyorsa desin bugün olmassa yarın elbet açılcak yeni bi sunucu nickimiz belli herkez görür o zaman farmcıyı