Page 250 of 290 FirstFirst ... 150200240248249250251252260 ... LastLast
Results 2,491 to 2,500 of 2894
    Quote Originally Posted by MrRetter View Post
    Espor gelecek.
    E spor gelirse.! bırakın 10 senedir oynamayanları memleket bu oyunu oynar. maaş alacaksın baba

Junior Member
    Quote Originally Posted by Mehmet_Ali_Gocmen View Post
    Arkadaşlar mobil oyun desteği geliyor telefonlarda oynayabileceğiz mgame açıkladı
    bazı sığırlar sanıyoki bu oyunun mobili yapılamaz ball gibi yapılır,neden yapılamasın, sanıyolarki oyunu bütün skilleri,tüm mekanikleri ,herşey aynı şekilde telefon ekranına sığacak ,tabiki öyle olmucak,efekler değişicek ,maplar değişicek,mekanikler eklenicek,günlük hediyeler olucak, tamamen mobil platformdan girilebilen misler gibi knight online mobile ,adı bile ne guzel oturuyo agıza, bende aynı şekilde mobil desteği gelebiliceğini yada yenilikli bir yeni server düşünüyorum, çünkü mevcut olan serverlara patch atmak için, bu kadar istanbulun köşe bucagına kadar afiş asılmaz,mevcut serverlara patch atıcak olsalardı ,afiş mafiş bu kadar para harcamazlardı reklama, gece görücez bakalım.

Quote Originally Posted by erd_Q5karNMn View Post
    bazı sığırlar sanıyoki bu oyunun mobili yapılamaz ball gibi yapılır,neden yapılamasın, sanıyolarki oyunu bütün skilleri,tüm mekanikleri ,herşey aynı şekilde telefon ekranına sığacak ,tabiki öyle olmucak,efekler değişicek ,maplar değişicek,mekanikler eklenicek,günlük hediyeler olucak, tamamen mobil platformdan girilebilen misler gibi knight online mobile ,adı bile ne guzel oturuyo agıza, bende aynı şekilde mobil desteği gelebiliceğini yada yenilikli bir yeni server düşünüyorum, çünkü mevcut olan serverlara patch atmak için, bu kadar istanbulun köşe bucagına kadar afiş asılmaz,mevcut serverlara patch atıcak olsalardı ,afiş mafiş bu kadar para harcamazlardı reklama, gece görücez bakalım.
    haha Pk nasıl atıcaksın? ts3 e nasıl giriceksin. ? pazar nasıl yapıcan ? ws nasıl atıcan. özellikle asas ?

Junior Member
    Herkese Merhabalar;

Yazılanları okudukça bende bir tahminde bulunayım istedim

5 VS 5 özelliği eklenecek , E-SPOR eklenecek ve yeni server gelecek diye tahminlerim var

Herkese iyi forumlar.

Teşekkürler

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Kalan süre: 1 gün 2 saat 30 dakika
    Konuda 350 bin görüntülenme ve 2500 yorum var.
    Konu açıldığından beri takip ederek tek tek tüm yorumları okudum. Herkes hayal gücünü konuşturmuş
    Bende kendi tahminlerimi yazayım.

3. ırk geliyor diyenler var. ELF ırkı diye isim verenler de var ama bence o iş sıkıntılı. Çünkü tüm haritaların değişmesi gerekecek, ardream base cz lunar haritaları dahil her yer. Bence 3.ırk değilde haritadaki "Elf minark forest" bölgesi kullanıma açılır. Bu bölge tamamen farm-pvp bölgesi olur. Burası ikinci bir cz gibi olacak. Cz'deki yaratıklarda (aoc dahil) drop oranları düşecek, exp oranları artacak, Elf minark forest bölgesinde yüksek droplar olacak. Delostaki Magic Hammer ve Transformation Scroll atan moblar dahil burada, çoğu slotta bus bes ve türevi kağıt dropları olacak. Elf minark bölgesi cz'den biraz daha büyük, daha çok slota sahip ve farm için daha çok seçeneğe sahip bir harita olur.
    Sadece tahmindi ve bence hayalgücümü kullanayım dedim
    Sayaç bunun için mi geldi, o kadar reklam bunun için mi verildi? Bence hayır. Beklentiler çok yüksek. Oyun yapımcı firmadan tüm haklarıyla satın alınacak cash fiyatları TL ile olacak falan bunlar da çok ütopik. Ama olursa güzel olur.
    Tüm bu yenilik ve güncellemelerle çoğunluğun beklentisi sayaç bittiğinde Pus indirimi ve yeni server duyurusu, görünen o. Ama benim büyük bir beklentim yok. Bu konuyu bir oyuncu değil de bir oyun yetkilisi "Büyük sürpriz geri sayım" gibisinden bir başlıkla açıp da üste sabitleseydi o zaman büyük değişim beklentilerim olurdu. Ama biz burada kendimiz çalıp kendimiz oynadık. Sayaç biter de sitenin yeni tasarımı h.o. deseler de kimsenin bişey demeye hakkı yok
    Kaldı 1 gün. Bakalım 15 gün beklemeye değecek birşeyler olacak mı, yoksa dağ fare mi doğuracak yarın akşam göreceğiz

Quote Originally Posted by Seidelbaum1890 View Post
    Konu açıldığından beri takip ederek tek tek tüm yorumları okudum. Herkes hayal gücünü konuşturmuş

3. ırk geliyor diyenler var. ELF ırkı diye isim verenler de var ama bence o iş sıkıntılı. Çünkü tüm haritaların değişmesi gerekecek, ardream base cz lunar haritaları dahil her yer. Bence 3.ırk değilde haritadaki "Elf minark forest" bölgesi kullanıma açılır. Bu bölge tamamen farm-pvp bölgesi olur. Burası ikinci bir cz gibi olacak. Cz'deki yaratıklarda (aoc dahil) drop oranları düşecek, exp oranları artacak, Elf minark forest bölgesinde yüksek droplar olacak. Delostaki Magic Hammer ve Transformation Scroll atan moblar dahil burada, çoğu slotta bus bes ve türevi kağıt dropları olacak. Elf minark bölgesi cz'den biraz daha büyük, daha çok slota sahip ve farm için daha çok seçeneğe sahip bir harita olur.
    Sayaç bunun için mi geldi, o kadar reklam bunun için mi verildi? Bence hayır. Beklentiler çok yüksek. Oyun yapımcı firmadan tüm haklarıyla satın alınacak cash fiyatları TL ile olacak falan bunlar da çok ütopik. Ama olursa güzel olur.
    Tüm bu yenilik ve güncellemelerle çoğunluğun beklentisi sayaç bittiğinde Pus indirimi ve yeni server duyurusu, görünen o. Ama benim büyük bir beklentim yok. Bu konuyu bir oyuncu değil de bir oyun yetkilisi "Büyük sürpriz geri sayım" gibisinden bir başlıkla açıp da üste sabitleseydi o zaman büyük değişim beklentilerim olurdu. Ama biz burada kendimiz çalıp kendimiz oynadık. Sayaç biter de sitenin yeni tasarımı h.o. deseler de kimsenin bişey demeye hakkı yok
    Kaldı 1 gün. Bakalım 15 gün beklemeye değecek birşeyler olacak mı, yoksa dağ fare mi doğuracak yarın akşam göreceğiz
    aynen ++++++++++++++++++++++++++++++++

Katılıyorum...

Mobil gelirse diyelim. Servera giriş kotası koyamaz. Buda kimsenin servera girmek için premium almayacağı anlamına gelir. Bu riski bunlar alamazlar. Diyelim mobil geldi servera giriş kotası koydu. Yeni oyunu indiren adam oyuna girmek için premium almak zorunda olduğunu öğrenirse. Direk telefondan oyunu siler. Yabancılar bizim gibi paralı oyunlardan daha çok free play tarzında oyunlarda oynamayı severler. Sadece 4 temmuz veya o tarz günlerde para harcamayı seviyorlar oyun içi itemlere. Mobil oyun olarak Marvel Contest of Champion misal verelim yılda 100 milyon dolar kazanıyor. Servera giriş kotası yok. Herkez bağlanabiliyor.
    Not: Yukarda örnek verdiğim oyuna başlamayın. Knightonline yılda 10 bin veriyorsunuz. O oyuna 100 bin tl harcarsınız. Aman tuzağına düşmeyin. Biz kurtulamıyoruz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Seidelbaum1890 View Post

Yüzüklerin efendisi izlediysen bilirsin Elfler Ormanına Çeli Çöpü Şeş Farmcıları sokmazlar bururlar iki gözü ortasından

Junior Member
    Merhaba arkadaşlar. Verilen reklamlar ve sayaç benim gibi yıllar önce bu oyunu bırakmış insanları bile heyecanlandırmayı başardı. Düzenli olarak bu konuyu takip ettim, çoğu yorumu okudum ve son gün olduğu için dayanamayarak bu yorumu yazmak istedim. Sizlerin de yorumlarını merak ediyorum.

1-Yeni server isteyen ve istemeyenler gibi iki grup oluşmuş ve tartışmalar oluyor. Soruyorum size arkadaşlar, benim gibi oyunu özleyip geri dönmek isteyenler neden eski serverlara girmek istesin ki ? Pvplerde bile olmayan itemlere sahip karakterler, çeteleşmiş gruplar ve farmcılar varken neden boş cz de dolanalım ki ? Şimdi çıkıp birileri o serverlerda item yapmak daha kolay diyebilir, ben herkesle eşit seviyede bu oyuna başlamak istiyorum. Para yatıranlar, çok kalabalık girenler beni yine geçecek, ama ben o heyecanı istiyorum. Bu nedenle yeni server beklemek kadar doğal bir şey olamaz, bunu isteyen herkes farmcıdır bilmem nedir diyerek haksızlık yapmayın.

2-Bu başlık bence en önemli başlık. Yorumlarda 1299 isteyenleri çok gördüm. Bende bunlardan biriyim. Ama anlatılmak istenen aslında versiyonun 1299'a geri dönmesi değil, oyun ve kullanıcı ortamının 1299'a dönmesidir. Yazılım Mühendisi olarak mobil oyunlar yapan bir şirkette çalışıyorum ve bu işleri bilirim. Oyun sevdalısı biri olarak söylemem gerekir ki hiç bir yapım yerinde sayamaz ve geri dönemez. İlerlemek mecburidir yoksa silinirsin. Sonuçta bu oyun bir üründür ve her zaman güncel kalmalıdır. Fakat güncelleme yapılırken oyun kendini inkar etmemelidir ve sevilen özelliklerini bozmamalıdır. Fazla uzatmadan örneklere geçmek istiyorum.

1098 ve 1299 gibi en eski sürümleri oynamış biri olarak şunları söyleyebilirim. O zaman level kasmak çok önemliydi. Her bir levelin, her yeni açılan skillin bir kıymeti vardı. Kurulan partyler, clanlar ve arkadaşlıklar exp slotlarında kurulurdu. Şimdi 1 hafta da 83 oluyorsunuz. Allah aşkına hangi MMORPG oyununda, hangi uzun soluklu olması istenen oyunda son seviyeye 1 hafta da çıkılır ?

Eskiden her itemin bir değeri vardı, bir raptor için saatlerce dm dönerdik, şimdi neredeyse harpynin md atması gibi raptor shard kasılabiliyor. Böyle bir ortamda bırakın plate, full plate vb itemleri shardın raptorun bile önemi kalmadı. Eskiden +6 +7 yaparsan kraldın, şimdi 8 sıradanlaştı. Eskiden oyuna bu kadar gb ve item girmezdi, şimdi 1 hafta geçmeden 8 ler 9 lar havada uçuşuyor.

Bugün anket yapsanız, gerçek oyuncuların hepsi o eski dönemleri ister, en azından büyük oranda eski versiyonlar seçilir. Aslında istenen şey grafik ve içerik olarak geriye dönmek değil, yukarı da kısaca anlatmaya çalıştığım o ortamın özleniyor olması. Bunu sağlamak çok zor değil. İstenilirse rahatça yapılabilir. Fakat para herkese tatlı geliyor maalesef. Eğer bir server açılırsa ve bahsettiğim şeylere yönelik değişiklikler olmazsa 1-2 ay sonra diğer sunuculardan çokta farkı kalmayacak.
    Bu nedenle exp, gb ve item olarak zorlaştırılmalı, + basmak bu kadar kolay olmamalı ve bazı şeyler pustan kaldırılmalı. Tekrar söylüyorum, uzun soluklu olması istenen hiç bir MMORPG'de 1 hafta da son seviyeye ulaşamazsınız. 1-2 hafta da 8 9 itemler yapamazsınız. Hatta ben görevlerin verdiği exp ve itemleri bile fazla gören bir insanım. Md lerin glavielerin bile değeri olmalı.

Knight Online ile büyüyen bir nesil var, bu insanlar artık iş güç sahibi, kimisi evli çocuklu.. Artık bahsettiğim gibi zor bir oyun istemiyor olabilirler. Ama şunu unutmayın, bu bir oyun ve sindirerek oynamak en keyifli olanıdır. Sidik yarıştırır gibi level ve item yarıştırmak zorunda değiliz. Eskiden bu oyunu sevdik çünkü bize o ortamı sağlıyordu, her günün bir amacı vardı. Şimdi her şey çok kolay ve TL ye dönmüş durumda. Bunu gören karar vericiler dikkatle düşünmeli ve oyunu eski günlerine döndürmek için zorlaştırmalıdır. Böylece uzun vade de daha fazla kazanacaklarını düşünüyorum.

Bence yeni server gelecek gelmeyecek değil, gelirse nasıl gelmeli bunu tartışmalıyız. Okuyup olumlu ya da olumsuz yorum yazanlara şimdiden teşekkür ederim.