Page 138 of 290 FirstFirst ... 3888128136137138139140148188238 ... LastLast
Results 1,371 to 1,380 of 2894
    Ko Forum Tarihi Boyunca Views: 203,070 görüntülenme almamıştır

Senior Member ISpeedycort's Avatar
    Nickname
    빠른코르트
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad

Lightbulb

Quote Originally Posted by EsTeLLeY View Post
    O Değilde Ziyaretçi Sayısı Rekorunu Bu Haber Bile Kıramadı 8 Nisan'da Ne Olmuştu Acaba?
    En Çok Ziyaretçi Sayısı: 2,067, Tarih 08-04-2017 Saat 10:56 AM İçinde Çevrimiçi Oldu.

Junior Member
    Arkadaşlar merhaba. Bir reklamcı olarak yazıyorum. Öncelikle her reklam kampanyasının haftalar, belki aylar süren mutfak aşaması vardır. birincil ve ikincil hedef kitleleri, bir swot analizi, pazar incelemesi, yaratıcı brief vs vs. gibi aşamaları vardır. Nttgame' in yürütmüş olduğu bu kampanyanın sanılanın aksine eski oyuncular için değil yeni oyuncular için yapıldığı görüşündeyim. Şahsi analizim;

Özetin özetiyle:

Birincil hedef kitle;
    10-16 yaş aralığında ki yeni nesil
    kapitalizm' in yeni çocuğu ' oyunculuk ' akımına kendini kaptırmış genç nüfus
    vsvsvs

İkincil Hedef Kitle;
    Knight Online Oynamış ve şuan oynamaya devam eden herkes
    Korsan sunucularda ki oyuncu kitlesi
    Oyun oynayan herkes.
    vvssvs

Nttgame' in basic bir şekiilde swot analizini yapıp sadece güçlü ve zayıf yonlerini ele alalım:
    Güçlü yönler:
    Köklü bir oyun olması
    Günümüzde ki 15- 40 yaş ( belki daha fazla ) herkesin bir yerlerden görmüş yada tecrübe etmiş olmas
    Vs.Vs. Sıralanabillir
    Zayıf yonler:
    Pahalılık
    Oyunun ticarete dönüşmesi
    Oyunun oyun olmaktan çıkması.
    Vs.Vs. Sıralanabilir

Ben bu analizlere baktığımda, Levo thaldrin vs. LOL yani günümüz neslinin 10- 18 en çok oynadığı oyun yayıncılarının Knight Online yayını açması, 1. tezimi doğruladığını görüyorum. Ayrıca asılan afişler, verilen internet reklamları incelendiğinde ( gördüğüm kadarı ile ) Yeni kitle tezimi doğrular nitelikte.

Son olarak afişlerde hiç bir bilgi verilmeyip sadece tarih düşülmesinin ' Başarılı bir kampanya ' süreci oluşturduğunu düşünüyorum. Umarım, güzel güncellemeler ile beklentiler karşılanır. Eğer yeni bir server açılıp geçilir ise, oyunda ki düzen değişmez ise korkarim ki bu kampanyanın sonu koca bir 0 olacak.

Herkese iyi oyunlar, yazım hataları için kusura bakmayın işteyim hızlı yazmam gerekti
    Last edited by GamesDepot; 01-10-2019 at 12:30 PM.

Member Sweeeny's Avatar
    Nickname
    Sweeny
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Vanguard
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by winchs313 View Post
    Arkadaşlar merhaba. Bir reklamcı olarak yazıyorum. Öncelikle her reklam kampanyasının haftalar, belki aylar süren mutfak aşaması vardır. birincil ve ikincil hedef kitleleri, bir swot analizi, pazar incelemesi, yaratıcı brief vs vs. gibi aşamaları vardır. Nttgame' in yürütmüş olduğu bu kampanyanın sanılanın aksine eski oyuncular için değil yeni oyuncular için yapıldığı görüşündeyim. Şahsi analizim;

Özetin özetiyle:

Birincil hedef kitle;
    vsvsvs

İkincil Hedef Kitle;
    Oyun oynayan herkes.
    vvssvs

Nttgame' in basic bir şekiilde swot analizini yapıp sadece güçlü ve zayıf yonlerini ele alalım:
    Güçlü yönler:
    Köklü bir oyun olması
    Günümüzde ki 15- 40 yaş ( belki daha fazla ) herkesin bir yerlerden görmüş yada tecrübe etmiş olmas
    Vs.Vs. Sıralanabillir
    Zayıf yonler:
    Pahalılık
    Vs.Vs. Sıralanabilir

Ben bu analizlere baktığımda, Levo thaldrin vs. LOL yani günümüz neslinin 10- 18 en çok oynadığı oyun yayıncılarının Knight Online yayını açması tezimi, 1. tezimi doğruladığını görüyorum. Ayrıca asılan afişler, verilen internet reklamları incelendiğinde ( gördüğüm kadarı ile ) Yeni kitle tezimi doğrular nitelikte.

Son olarak afişlerde hiç bir bilgi verilmeyip sadece tarih düşülmesi ' Başarılı bir kampanya ' süreci oluşturduğunu düşünüyorum. Umarım, güzel güncellemeler ile beklentiler karşılanır. Eğer yeni bir server açılıp geçilir ise, oyunda ki düzen değişmez ise korkarim ki bu kampanyanın sonu koca bir 0 olacak.

Herkese iyi oyunlar, yazım hataları için kusura bakmayın işteyim hızlı yazmam gerekti
    Güzel ve açıklayıcı bilgiler winchs. Bu tip paylaşımları okumak ayrı keyif veriyor, teşekkürler.
    ★ Vanguard ★

Özetin özetiyle:

Birincil hedef kitle;
    vsvsvs

İkincil Hedef Kitle;
    Oyun oynayan herkes.
    vvssvs

Güçlü yönler:
    Köklü bir oyun olması
    Vs.Vs. Sıralanabillir
    Zayıf yonler:
    Pahalılık
    Vs.Vs. Sıralanabilir

Ben bu analizlere baktığımda, Levo thaldrin vs. LOL yani günümüz neslinin 10- 18 en çok oynadığı oyun yayıncılarının Knight Online yayını açması, 1. tezimi doğruladığını görüyorum. Ayrıca asılan afişler, verilen internet reklamları incelendiğinde ( gördüğüm kadarı ile ) Yeni kitle tezimi doğrular nitelikte.

Son olarak afişlerde hiç bir bilgi verilmeyip sadece tarih düşülmesinin ' Başarılı bir kampanya ' süreci oluşturduğunu düşünüyorum. Umarım, güzel güncellemeler ile beklentiler karşılanır. Eğer yeni bir server açılıp geçilir ise, oyunda ki düzen değişmez ise korkarim ki bu kampanyanın sonu koca bir 0 olacak.

SW analizi yapmışsın OT nerde onlarıda ben yapıyım
    Opportunities
    Yeni server olmasından dolayı herkes eşit başlıycak
    UTC krowaz gibi şeyler çok yüksek ihtimalle kapalı olcak
    bu eşitlikten dolayı vakit harcayan kazanıcak
    Threats
    P2win politikasını düzeltmesi gerekli parayı basan kral olursa oyuna başladığı gibi 1 ay sonra bırakan çok kişi olucak
    beklenti çok yükseldi yeni server gelmezse bırakan kitle oyuna başlayandan daha çok olucak

Junior Member
    Quote Originally Posted by bgrdstn1 View Post
    SW analizi yapmışsın OT nerde onlarıda ben yapıyım
    Opportunities
    Yeni server olmasından dolayı herkes eşit başlıycak
    UTC krowaz gibi şeyler çok yüksek ihtimalle kapalı olcak
    bu eşitlikten dolayı vakit harcayan kazanıcak
    Threats
    P2win politikasını düzeltmesi gerekli parayı basan kral olursa oyuna başladığı gibi 1 ay sonra bırakan çok kişi olucak
    beklenti çok yükseldi yeni server gelmezse bırakan kitle oyuna başlayandan daha çok olucak
    +1

Tamamlaman güzel oldu

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by EsTeLLeY View Post
    Bkz. https://forum.nttgame.com/forum/show...831-Dragon-Box

Junior Member
    Yeni server yeni heyecan demek artık açılsada akşamları keyf alarak oynasak farmcı ve pazarcıları hiç sevmiyorum vu arada

Senior Member
    +1

Tamamlaman güzel oldu
    Bu sadece senin tahmini. öyle bir yenilik gelirki. yeni server'dan daha çok kşi başlar nerden biliyorsun. herşeyi yeni server'a baglamayın
    Last edited by GamesDepot; 01-10-2019 at 12:32 PM.