Results 1 to 3 of 3
    Junior Member

Bana tam bilgi verebilecek moderatör

MERHABA bu oyunda 2.kez soyuldum otp programıda vardı bakıyorum yıllardır oynayan hiçbirşeyi çalınmayan halen devam edenler var bu sorunu nasıl çözüyorlar ne yapmak gerekiyor nerde yanlış yapıyorum nasıl oluyor sorular sorular.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Selam, moderatör değilim ancak bilgim doğrultusunda sana yardımcı olmak isterim.

Oynamakta olduğumuz oyunda ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın her zaman bir yolunu bulup insanların emeklerine göz diken hırsızlar maalesef ki oluyor. ICS servisine kayıt olup OTP programını kullanmama rağmen "nasıl soyuldum?" diye sorarsan eğer şu şekilde oluyor:

Bilgisayarına indirdiğin bir program veya güvenilir olmayan bir siteye giriş yapman doğrultusunda bilgisayarına virüs bulaşabiliyor. Sisteme bulaştırdıkları bu virüs sayesinde bilgisayarına uzaktan bağlantı aracılığı ile ulaşarak verilerini ve oyun içerisinde bulunan eşyalarını çalabiliyorlar.

Bu noktada "iyide ben OTP programını kullanıyorum hesabıma nasıl erişebilirler?" dediğini duyar gibiyim. Bunu ise iki şekilde yapabiliyorlar.

Birincisi: Bilgisayarına sızdırdıkları virüs sayesinde uzaktan bağlantı kurarak karakterinin oyunda olup olmadığını kontrol ediyorlar. Karakterin eğer oyunda ise ve sen bilgisayar başında değilsen eşyalarını ve oyun içerisindeki paranı çalıyorlar.

İkincisi: OTP programı bilgisayarında kuruluysa eğer sızdırdıkları virüs sayesinde bilgisayarına keylogger yerleştiriyorlar. Veya anlık olarak bilgisayarda yaptıklarını izliyorlar ve sen bunun farkında dahi olmuyorsun. Dolayısıyla OTP programının şifresine, karakterinin kullanıcı adına ve şifresine kolayca erişebiliyorlar. Sonrasında ise maalesef ki hesabını ele geçiriyorlar veya eşyalarını çalıyorlar.

Peki bunlara ne gibi önlemler alınabilir?

Kullanmakta olduğun işletim sisteminin orijinal olmasına önem vermen gerekiyor. Lisanssız olarak kullanılan işletim sistemlerine çok rahat bir şekilde sızabiliyorlar.

İndirdiğin tüm dosyalar ve programları güvenilir sitelerden indirmen gerekiyor. Buna en sabit örnek olarak TS programını verebiliriz. Bir çok kişi arama motoruna TeamSpeak yazıyor ve ardından ilk gördüğü reklama veya siteye tıklayarak indiriyor. Daha sonrası ise malum olanları hepimiz biliyoruz.

Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsan eğer AdGuard reklam engelleyici programını uzantılara ekleyebilir, internet üzerinde güvenli olmayan sitelere girişleri kapatabilir ve reklamları kapatabilirsin. Bu sayede bir anlık dalgınlığını kullanarak bilgisayarına sızmalarını engelleyebilirsin.

Antivirüs programlarına hiç değinmek istemiyorum çünkü antivirüs programları sistemi kararsız çalışmaya zorlayarak performansı düşürüyorlar ve virüs yakalama ve bulma konusunda yeterli değiller. Lisanslı neredeyse tam koruma sağlayan antivirüs programları var ancak aylık ve yıllık lisans ücretleri oldukça pahalı.
    Last edited by LiteraryLuckys; 01-01-2019 at 05:17 PM.

Otpden Soyulman imkansiz kanka