Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Drop Oranları Çok Düşük

Merhaba değerli arkadaşlar ve sayın yetkililer,

Öncelikle neden bu şekilde düşündüğümü çok ufak bir örnekle açıklamak istiyorum. Karakterim bir asas ve üzerinde tamamen görev itemleri bulunmakta. Hesapta ise Bronz Premium var. Bugün [Failed Mission] görev serisinin ilkini yapmak için görevi aldım. Görevde Raven Harpy'den çıkan bir itemden 5 tane istiyor. Şimdi sorun şu; atağımı sadece 30 arttıracak bir silahı almak için tam 57dk uğraştım. Evet oyunu zevk almak için oynarken bir anda kendime eziyet ederken buldum. Bu görevi yaparken tam 300 civarında kırmızı pot gitti. 2 kez silah repair etmem gerekti. Bunlar oyuna yeni başlayan biri için maliyet ve eziyet. Zaten üzerimde 4m var, sadece bir görev için 2m gidiyor yani bu ne kadar mantıklı? O zaman 5-6 görev yapacağız ve para bitecek oyunu oynayamayacak mıyız?

Bu anlattığım örnek çok alt sınıftan bir örnekti ancak orta kesim ile üst kesim de bence bu şekilde düşünüyordur. Oynadığımız oyun zevkten çıkıp eziyete dönüşmemeli. Oyunda mesaiye kalmak gibi bir şey bu.

Oyuna para (noah) girişini bir şekilde engellemek istiyorsunuz, çok da doğru bir adım oyunun daha sağlam bir şekilde devam etmesi için. Ancak bunun illa ki başka yolları vardır. Lütfen oyunculara eziyet olmayacak şekilde oyunu düzenleyin.

Teşekkür ederim.

Senior Member
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Bu 5 adet itemi eslantta bulunan kişilere sorsan birinin illaki yardım edeceğini düşünüyorum.
    Görevi hemen yapmak istiyorsan bu 5 adet itemi pazardan alman sana zaman kazandırabilirdi.
    Tek görev yapmak her zaman zordur, bu görev için eslantta bir party oluşturabilir, bir kaç kişiden yardım isteyebilirdin.

"Her şeyi tek yapacağım, benim yolum bu" dersen işin içinden çıkamayız, bu raven harpy slotu veya X Y Z slotlarının drop oranlarında değişiklik olması halinde slotta 8 kişilik bir party toplasan bile görevi çok zor yapacagını üzülerek söylemek isterim.Şu video sadece bir örnek

Junior Member
    Quote Originally Posted by _Cartales_ View Post
    Merhaba değerli arkadaşlar ve sayın yetkililer,

Öncelikle neden bu şekilde düşündüğümü çok ufak bir örnekle açıklamak istiyorum. Karakterim bir asas ve üzerinde tamamen görev itemleri bulunmakta. Hesapta ise Bronz Premium var. Bugün [Failed Mission] görev serisinin ilkini yapmak için görevi aldım. Görevde Raven Harpy'den çıkan bir itemden 5 tane istiyor. Şimdi sorun şu; atağımı sadece 30 arttıracak bir silahı almak için tam 57dk uğraştım. Evet oyunu zevk almak için oynarken bir anda kendime eziyet ederken buldum. Bu görevi yaparken tam 300 civarında kırmızı pot gitti. 2 kez silah repair etmem gerekti. Bunlar oyuna yeni başlayan biri için maliyet ve eziyet. Zaten üzerimde 4m var, sadece bir görev için 2m gidiyor yani bu ne kadar mantıklı? O zaman 5-6 görev yapacağız ve para bitecek oyunu oynayamayacak mıyız?

Bu anlattığım örnek çok alt sınıftan bir örnekti ancak orta kesim ile üst kesim de bence bu şekilde düşünüyordur. Oynadığımız oyun zevkten çıkıp eziyete dönüşmemeli. Oyunda mesaiye kalmak gibi bir şey bu.

Oyuna para (noah) girişini bir şekilde engellemek istiyorsunuz, çok da doğru bir adım oyunun daha sağlam bir şekilde devam etmesi için. Ancak bunun illa ki başka yolları vardır. Lütfen oyunculara eziyet olmayacak şekilde oyunu düzenleyin.

Teşekkür ederim.
    Destekliyorum

Junior Member
    Quote Originally Posted by byiss26 View Post
    Bu 5 adet itemi eslantta bulunan kişilere sorsan birinin illaki yardım edeceğini düşünüyorum.
    Görevi hemen yapmak istiyorsan bu 5 adet itemi pazardan alman sana zaman kazandırabilirdi.
    Tek görev yapmak her zaman zordur, bu görev için eslantta bir party oluşturabilir, bir kaç kişiden yardım isteyebilirdin.

"Her şeyi tek yapacağım, benim yolum bu" dersen işin içinden çıkamayız, bu raven harpy slotu veya X Y Z slotlarının drop oranlarında değişiklik olması halinde slotta 8 kişilik bir party toplasan bile görevi çok zor yapacagını üzülerek söylemek isterim.Şu video sadece bir örnek

Öncelikle bu görev itemi örneği sadece bir örnekti. Slotlarda farm yapan, bus kasan, cardinal jewel vs. kasan arkadaşlar için de bu durum geçerli. Adam 3 gün Cardinal'a koyuyor charını toplamda 3000'e yakın cardinal jewel kasıyor. Masrafları bi çıkartıyorsunuz en fazla 1 GB civarında kasabilmiş oluyor. (Genie'sinden harcadığı Ok sayısına kadar) Yani 3 günlük bir emek için az bir ödül bana kalırsa. (Hiç yapmadığım için hesaplardan emin değilim izlediğim videolardan edindiğim bir bilgi yanlışsa düzeltin.)

Benim durumuma gelirsek; görev itemini pazardan almak zaten oyundan alacağım zevki anında sıfıra indirecek çünkü emek harcamadan bir şeyler yapmak istemiyorum. Yani para vererek bir şeyler kazanmak istemiyorum. Böyle bir amacım olsa zaten Raven Harpy görevi ile işim olmaz.

Eslanttan yardım isteme konusuna gelirsek; genelleme yapmayı sevmem ancak şöyle bir gerçek var çoğu kişi "5 item işte git pazardan al" kafasında oynadığından benim için Raven Harpy dönmek onlar için gereksiz geliyor. Bir de atağını 30 arttıracak bir silah için kimse uğraşmıyor açıkcası. Bu "Git pazardan al" mantığını artık sabrın taştığı ve oyunun eziyet haline gelme noktası zaten. İşte bu hissi yaşamayalım. Zaten 2-4 saat arasında oyunu oynuyorum bunun 1 saati bir görev için gitmemeli. Ancak yardım isteme konusu Knight Online'da en sevdiğim şeylerden biri. Gerçekten yardımsever insanlara denk gelindiğinde yardımlaşma oyuna çok renk katıyor. Birine Swift atmak bile bana zevkli gelir yani siz düşünün.

Bir party oluşturmak, bir yardım istemek benim durumum için şahane bir çözüm bunu kabul ediyorum. Farm slotları için bu geçerli olmuyor ama. Biraz para kasmak için Yüce Cardinal Farmcılarından(!) fırsat bulup bir slotta kasayım dedim, 30dk içinde 600k para kastım bunun 300ksı masraflara gitti. Bir sonraki gün 15dk da 1.2m kastım bu sefer 150k sı masraflara gitti sonra slotun sahibi(!) geldi tabi kestirmedi bana.

Yukarıda anlatmak istediğim slot droplarında bir denge yok. 15dk da 5 tane çıkarken, 15dk da 1 tane de çıkabiliyor. (Slot boş ve kesilen mob sayısı hemen hemen aynıdır.)

Bu oyundaki P2W etkilerini 64 Level civarlarında yaşamayı beklemiyordum açıkcası. Bu oyun böyle değildi. (Bu arada Bronz Premium'u oyuna girebilmek için aldım, üzere 400 cash çekip PUS'tan Premium Potion aldım çünkü pot param bitmişti ve ben oyun oynamak istiyordum.)

Banned
    Oyunu bunlar dolduruyor doldursunlar beklemeye devam.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Warrior kasarken partilere girmeyip HP-MP doldurmak için otura otura görevleri yaptım hep, oturduğumda HP-MP dolarken alt tab yapıp farklı işlerimi hallettim. Çünkü gerçekten pot-rpr bile çok büyük bir masraf oyunda.

Farm falan yapıyorsanız haydi gelirinizden bir kısmını ona ayırıyorsunuz eyvallah ama oyunu sadece oynamak isteyenler için sürekli bir yük bu oyun pahalılığı.

Eslant droplarında gözle görülür drop düşüşü var. Saatte 5-8 arası md drop aldığımız raven slotunda. 2 3 drop alıyoruz. hatta baze 1 bile düşüyor.

Senior Member
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Riz_lYM1S37W View Post
    Eslant droplarında gözle görülür drop düşüşü var. Saatte 5-8 arası md drop aldığımız raven slotunda. 2 3 drop alıyoruz. hatta baze 1 bile düşüyor.
    md droplarının tamamen şans oldugunu düşünüyorum, geçtiğimiz günlerde arkadasımın attıgı ksc 10 ravende 3 md + Bronze Pre

Senior Member
    2019da herşeye gelen zamlardan sonra drop konuları açılır diye tahmin etmiştim açılmış

Tags for this Thread