Results 1 to 9 of 9
    Junior Member
    Nickname
    WtheF
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    BigFORCE
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad

Exclamation Önce DC sonra OTP Hatası

Öncelikle selamlar,

2 haftadır oyuna geri dönüş yaptım. Premium çektim,GB çektim. Az çok itemimizi dizdik. Dün güzelce pkmızı attık. Yaklaşık yarım saat önce pazardayken DC yedim. Ardından tekrar girdim ve yine DC yedim. Tekrar hesaba girdim ve hareket edemeden aynı şekilde DC yedim. Şimdi hesaba OTP hatası alıp giremiyorum. Siteden şifremi değiştiremiyorum. OTP hesabımdaki numara kullanımdışı kaldığı için OTP sıfırlayamıyorum. Hayır yani şu an zaten hali hazırda verdiğim paranın daha fazlasını verip bu tarz benden kaynaklanmayan bir hata için NPoints alma gibi bir olasılığım yok. Konunun acil düzeltilmesini istiyorum.

Server: Diez
    Char: JrCasualFire

Gerekli loglar mı kontrol ediliyor yoksa başka bir şey mi bilmiyorum fakat bu tarz bir yapımcı firmadan kaynaklı bir hata için kaybım olması durumunda bu sorunların kimse adına yaşanmaması adına yasal adımlarda bulunmak zorunda kalacağım.

NOT: Karakterin soyulmasının imkanı bile yok,olmamalı. Hep aynı bilgisayardan girildi. Bilgisayardan güvenli olmayan bir siteye veya farklı bir programa giriş yapılmadı.

Aldığım hatanın SS'ini de buraya bırakıyorum.

LİNK: https://ibb.co/3v5dkX9

Ayrıca 564 civarı saatlik premiumum varken ve internetimde anlık bir sorun yaşamıyorken ne diye DC yiyorum onu da anlamış değilim.

Umarım gereken ivedilikle yapılır.
    Saygılarımla

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Selam,

Genellikle hesap bilgilerini başka bir oyuncuya emanet etmek, erişimine izin vermek ve şifre, hesap adı gibi bilgilerini paylaşmak ya da dolandırıcılık amaçlı sahte web siteleri, etkinlikler, hile programları yüzünden mağduriyet yaşamanız kaçınılmaz.

Gerekli incelemelerin yapılması için Destek Ekibine Bilet Gönder > NTT Portal > Hesap Çalınması bölümünden bilet göndererek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Ekibi

Junior Member
    Nickname
    WtheF
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    BigFORCE
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Sanırım mesajlar tam okunmuyor. Klasik olarak "Copy-Paste" yapılıyor. Herhangi birisine emanet etme,şifre verme,paylaşma gibi bir durum yok ortada. Bazı konu başlıkları gibi aynı IP'den 50 kişi oynuyoruz bir kişi yüzünden ban yedim tarzı bir durumda değil. Ayrıca hile gibi illegal programlar ID'nin açılışından itibaren hiç kullanılmadı. Şimdi siz benden NTTGame'n anlamadığım bir hatası yüzünden 400NP çekip ticket atmamı ve inceleyeceklerini mi söylüyorsunuz ???

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Yaşadığınız probleme üzüldüm. Oyunda OTP ya da oyun içi bir güvenlik açığı yoktur. Sisteminizin erişimini kaybetmiş olabilirsiniz. Aklınıza bile gelmeyen bir nedenden dolayı virüs bulaşmış olabilir. Genelde sahte sitelerden indirilerek kurulan programlar aracılığıyla hesap erişimi kaybedilebiliyor. Bu nedenle kullanıcı olarak indirilen programlara çok dikkat etmeliyiz.

Bu işle uğraşan kişiler boş değiller. En beklenmedik anda harekete geçiyorlar. Bir çok yöntem mevcut. Bazı kişiler sisteme sızsa da OTP'yi geçemiyor. Geçemeyince de OTP'yi bloke ediyor. Hesap sahibinin OTP'yi kapatması için sabrını sınıyor. OTP kapatıldığı an kişi harekete geçiyor.

Yukarıda bahsettiğim konu yöntemlerden biriydi. Bu neden sistemimizi çok iyi korumamız gerekmektedir. Aşağıda paylaştığım iki video'yu izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca HDD'inizi ya da kasanızı alarak size en yakın bilişim suçlarına gidip suç duyurusunda bulunmanızı öneririm.

Eğer hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız destek bileti atarak müşteri hizmetlerinden yardım talep edebilirsiniz.

Destek Bileti

Junior Member
    Nickname
    WtheF
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    BigFORCE
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Sayın hocam,

Sizi çok iyi anlıyorum ancak kendimi yeterince ifade edemediğimi düşündürtmeye başladınız. Kronolojik olarak;

1)Yaklaşık 10saatlik ONLİNE süreci sonunda pazar sırasında "Disconnect" yedim.
    2)Oyuna tekrar sorunsuz bağlandım ve 5 saniye sonra tekrardan "Disconnect" yedim.
    3)Oyuna tekrar sorunsuz bağlandım ve hiç hareket edemeden, oyun donarak "Disconnect" yedim.
    4)OTP bu hatayı verdi giremedim.
    5)Zaman ayarlamasını yaptım,giremedim.
    6)Şifremi yenilemeye çalıştım. OTP şifresi istediğini belirtti ve PORTAL kitlendi yenileyemedim.
    7)Tekrar oyuna girmeye çalıştım bu hata ile karşılaştım.

Şimdi bunların üstüne benim herhangi bir virüs bulaşmasının söz konusu dahi olmadığını size iletmem, gerektiği takdirde kanıtlamam gerekir. Herhangi bir sonuç paylaşabilirim. Bir diğeri işimden dolayı herhangi bir güvenlik sertifikasına sahip olmayan Web Sitesine girmemem konusunda zaten bilinçli olmak durumundayım. Yani o saçma saçma hile programı üreten insanların web sitelerine vs ulaşmamın mümkünatı yok. Oyunda sadece siz "Tanıdıklarınıza Trade atın" sadece deme ihtimalinizin çok yüksek olmasından dolayı tanımadığım insanlarla trade dahi kullanmıyorum. Bana gelip "Copy-Paste" cevaplar veriyorsunuz. Ayrıca destek alma talebimin herhangi bir ücretlendirilmesi söz konusu olamaz. Bireysel bir hatadan kaynaklı bir durum olsa dahi bilgi alma hakkım sonsuzdur, hadi hepsini geçtim zaten size para ödeyen biri olarak bu tarz bir istek için 5-10 lira dahi olsa ödenmesine karşıyım. Bu problem sizin sisteminizden kaynaklıysa ki öyle olacağını göreceğiz. Bunun telafisi saçma bir özür ve devamında iyi oyunlar dileriz mi olacaktır ?

Şayet zaten eğer hesap ele geçirildiyse bilişim suçlarına hem sizin için hem ele geçiren arkadaş için iletişime geçiyor olacağım. Aynı zamanda "Tüketici Sınıfı" dahilinde olduğumuz için hizmet veren için Tüketici Mahkemesine dilekçe vereceğimi de bildirmek isterim.

Saygılarımla.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Merhaba,

Hesabınızı kontrol ettiğimde farklı bir IP adresinden giriş ya da herhangi bir bilgi değişikliği bulunmuyor. Buna ek olarak size yardımcı olmaya çalışan insanlara vermiş olduğunuz cevaplar kabul edilebilir türden değil.

Hesap bilgilerinizi güvenli bir bilgisayar üzerinden değiştirdikten sonra OTP ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Oyundan kopma sorununuz ve OTP hatası almanız yapımcı/yayıncı kaynaklı değil, bireysel olarak sizin hatanızdan kaynaklanmaktadır.

Bilginize,

Junior Member
    Nickname
    WtheF
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    BigFORCE
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara karşı herhangi bir saygısızca cevap verilmedi. Sadece işleyiş ile alakalı olarak bir problem olduğuna dem vuruldu. Anlatmak istediğimin anlaşılmamasına. İlk gelen cevabın hesabınızı birine verdiniz yada hile kullandınız,ikinci gelen cevabın ise hacklenme vurgusuna tepkiydi. Yoksa GamesDepot gibi arkadaşları yayıncılık hayatlarından zaten tanıyor ve biliyorum.

Bu oyunu yaklaşık var olduğundan beri oynadım ben. Hatta buradaki diğer arkadaşlarda belkide hep bu tarz problemleri olan bir oyun oldu. Her zaman tüketicinin attığı ticketlar ciddiye alınmadı. Yada geçiştirme cevaplar verildi. Bunların örneklerini Google'n herhangi bir yerinde dahi SS'li şekilde bulabileceğinizden eminim ben. Oyunda etkinlik yapmak yerine nacizane isteğim,talebim kullanıcılara önem verilmesi artık. O yüzden yukarıdaki mesajlarda size aslında olduğundan çok daha sert geldi. Herhangi bir Moderatör arkadaşla veya oyun içi herhangi bir karakterle dahi sorunum olmadı,olmayacak da. Bundan 10 sene önce karakterim soyulduğunda benim hatamdı ve ticket dahi atmadım. Çünkü benim hatamdı. Oyundan kopma sorunumun ve OTP hatamın nereden kaynaklandığına dair incelemeyi de tüm arkadaşlarla paylaşacağım. OTP sayfasındaki 100 cashten 34 cash'e indim ama hala yeni tek kullanımlık şifreyi alamıyorum 5 cash değil miydi? sorunu gibi olacağını hissetmeye başladım. Ne diyelim canınız sağ olsun Biz harcama yaparız, zaman veririz.

Dediklerim lütfen kişisel algılanmasın. Bu forumdaki veya oyundaki birçok user bunun çok daha kötülerini size söylemek için can atabilecek durumda. Sizin isteğiniz gibi bizim isteğimiz de gençlik yıllarımızda ki keyifli Knight Online farmları yapmak,pkları atmak,arkadaşlıklar kurmak.

Yardımlarınız için teşekkürler,saygısızlık ettiysek ise özür dilerim Sayın Khenart, GamesDepot, SkCLucky

Saygılarımla,
    Last edited by eli_SJGUm5yP; 12-20-2018 at 11:16 AM.

Junior Member
    Nickname
    WtheF
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    BigFORCE
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Tekrardan merhabalar,

Peki OTP sıfırlamak için telefona kod gideceği yazıyor. Bu telefon numarası artık kullanım dışı. Sıfırlama konusunda da Ticket ile yardımcı olabiliyorsunuz değil mi ?

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by eli_SJGUm5yP View Post
    Tekrardan merhabalar,

Peki OTP sıfırlamak için telefona kod gideceği yazıyor. Bu telefon numarası artık kullanım dışı. Sıfırlama konusunda da Ticket ile yardımcı olabiliyorsunuz değil mi ?
    Durumunuz ile ilgili destek ekibine OTP > ICS / OTP kategorisinden bilet göndererek hesabınıza ait bilgilerle numara değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Tags for this Thread