Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Exclamation Bilgisayarım Knight Online Oyununu Oynarken Sürekli Mavi Ekran Hatası Veriyor.

Windows 10 Home Single Language
    Sürüm:1803
    is Derlemesi:17134.471

Ekran Kartı;
    Geforce 940m
    Sürücü sürümü 417.35

(2 Gb Intel HD Graphics Family ve 2 Gb Geforce940m)

WDDM:2.0

İşlemci;

Intel(R)Core(TM) i7-4712MQ CPU @ 2.30GHz
    Çekirdek; 4 sanal 4 makinada olmak üzere 8 adet bulunmaktadır

Ram ; 16 gb
    Direct X 12

Bilgisayarım Aşırı Bir Şekilde Mavi ekran veriyor ve sadece knight online oynarken veriyor yardımcı olursanız sevinirim bütün grafikler dahil herşey ya yokta yada en düşükte oynuyorum ama mutlak son kaçınılmaz oluyor bilgisayarı ayriyetten 4 lü fan ile sogumasına katkıda bulunuyorum laptopun.

Senior Member HavaliBaal's Avatar
    Quote Originally Posted by BlackPlayboy35 View Post
    Windows 10 Home Single Language
    Sürüm:1803
    is Derlemesi:17134.471

Ekran Kartı;
    Geforce 940m
    Sürücü sürümü 417.35

(2 Gb Intel HD Graphics Family ve 2 Gb Geforce940m)

WDDM:2.0

İşlemci;

Intel(R)Core(TM) i7-4712MQ CPU @ 2.30GHz
    Çekirdek; 4 sanal 4 makinada olmak üzere 8 adet bulunmaktadır

Ram ; 16 gb
    Direct X 12

Bilgisayarım Aşırı Bir Şekilde Mavi ekran veriyor ve sadece knight online oynarken veriyor yardımcı olursanız sevinirim bütün grafikler dahil herşey ya yokta yada en düşükte oynuyorum ama mutlak son kaçınılmaz oluyor bilgisayarı ayriyetten 4 lü fan ile sogumasına katkıda bulunuyorum laptopun.
    Ya işletim sistemi dosyalarından değişeni var yada bellek (Ram) hatası.

Büyük ihtimal ramlardan biri gitmiş.Ana sabeplerinden biri klavye ve Mouse ile verilen komutların bu aygıtların devre dışı bırakılarak direk belleğe komut göndermesinden kaynaklanır.

Ram de de sorun yok yoksa 16 yı görmez 2 adet 8 lik var ama ne hikmetse tilt ediyor olmuyor.

Senior Member HavaliBaal's Avatar
    Ram de de sorun yok yoksa 16 yı görmez 2 adet 8 lik var ama ne hikmetse tilt ediyor olmuyor.
    Gördüğüi için hata vermez zaten , rami görür veya görmez ama çalışır hata da vermez.Benim tavsiyem ramları test etmen bununla alakalı yazılımlar mevcut araştırabilirsin uzun sürebilir taraması.

Yada direk birini çıkarıp tek tek deneyerek sonuca yaklaşabilirsin.Olduda ramlarda sorun çıkmadı , sıfırdan işletim sistemi kur extra hiç bir yazılım kurma ekran kartı driveride dahil.

Eğer sorun vermiyorsa yüklediğin driver veya uygulamaların işletim sistemiyle uyumsuz olması , yada sistem dosyalarında değişikliğe sebebiyet verdiğini anlayabilirsin.

Eğer bu şekilde kullanırsan o mavi ekranıda göremezsin artık.Sistem açılmamaya başlar tüm aygıtlar çalışır ama önce işlemciden başlar , anakartla beraber alaşağı eder.Sanada minimum 3500 4000 tl lik yeni bir sistem gereksinimi doğar
    Last edited by HavaliBaal; 12-13-2018 at 10:17 AM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    2 ramde de sorun varsa tespit etmen zor olabilir. Umarım tekini çıkarıp arızalı olanı bulabilirsin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    MemTest86 programı ile ramlerini test edebilirsin.

Junior Member _Lunatic_'s Avatar
    Ben de aynı sorunu yaşıyordum. PUBG oynarken sıkıntı yok KO ya giriş yaptığımda 2-3 saatte bir mavi ekran yiyordum. Çareyi format atmakta buldum. 2-3 gün oldu sorun yok gibi görünüyor

Quote Originally Posted by _Lunatic_ View Post
    Ben de aynı sorunu yaşıyordum. PUBG oynarken sıkıntı yok KO ya giriş yaptığımda 2-3 saatte bir mavi ekran yiyordum. Çareyi format atmakta buldum. 2-3 gün oldu sorun yok gibi görünüyor
    kanka sıfırladım yok gene aynı

Senior Member ISpeedycort's Avatar
    Nickname
    빠른코르트
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    kanka sıfırladım yok gene aynı
    Uyumluluk W7 Yada Xp Yönetici Olarak Çalıştır Yaparak, Güvenlik Duvarına Knight Online Güvenli Tanıtıp Virüs Programı Ve Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırakarak Deneyebilirsin.

Benim oyle oluyordu. Herseyi denedim. Hdd degistirme, ram degistirme, isletim sistemi degistirme vs.... en son ne oldu biliyormusun. Ekran karti sizlete omur. Bir sure sonra ekran kartin gidebilir.

Tags for this Thread