Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Angry yeni hack yöntemlerimi ?

Bugün bana nttgame.com dan telefonuma mesaj geldi..
    otp için gereken bilgileri veren yer ile aynı yerden direk nttgameden yani..
    Karakterinizin şifre ve mail değişikliği için ticket atıldı. Hemen knight.nttgamestr.com adresimizden ticketi onaylamazsanız şifre mailiniz değişecektir b139
    Birebir bu mesaj geldi. pcden baktım nttgamenin hiç bir sayfasında böle bir adres yok. telefondan girdim baktım otp değişimine kadar yönlendirdi. orasınıda yapmadım tabi. sonra hesaba baktım 109 cash varken 45 cash'e düşmüş. ticket sayfasına baktım hiç ticket falan yok. oyunda açıktı bi yandanda tabi bende çar elden gidiyo diye herşeyi buya verip tüm parayıda sitelere sattım telaştan..
    şimdi bu olay nedir yetkili arkadaşlar bi açıklayabilirmi artık hackerlar sizin adıınıza mesaj atabiliyormu yoksa başka birşeylermi var ?
    itemlerin zararına gitmesinemi üzüleyim. eğlencemizin yok olmasınamı bilemedim...
    yetkili arkadaşlar ilgilenebilirse sevinirim..

Quote Originally Posted by k3ll3co View Post
    Karakterinizin şifre ve mail değişikliği için ticket atıldı. Hemen knight.nttgamestr.com adresimizden ticketi onaylamazsanız şifre mailiniz değişecektir b139
    Birebir bu mesaj geldi. pcden baktım nttgamenin hiç bir sayfasında böle bir adres yok. telefondan girdim baktım otp değişimine kadar yönlendirdi. orasınıda yapmadım tabi. sonra hesaba baktım 109 cash varken 45 cash'e düşmüş. ticket sayfasına baktım hiç ticket falan yok. oyunda açıktı bi yandanda tabi bende çar elden gidiyo diye herşeyi buya verip tüm parayıda sitelere sattım telaştan..
    şimdi bu olay nedir yetkili arkadaşlar bi açıklayabilirmi artık hackerlar sizin adıınıza mesaj atabiliyormu yoksa başka birşeylermi var ?
    itemlerin zararına gitmesinemi üzüleyim. eğlencemizin yok olmasınamı bilemedim...
    aynı konuyu açtım yetkililer cevabını verdi saçmada olsa bi göz at istersen NTT den SMS diye bi konu güncel sayfada

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by k3ll3co View Post
    Sizler sağdaki soldaki sitelere birşeyler satabilmek için o sitelerde üyelikler açıp, üyelik bilgilerinizde telefon numaralarınızı verdiğiniz sürece, oyun içerisinde telefon bilgilerinizi paylaştığınız sürece bu durumlar asla bitmeyecek. Konunun NTTGame ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen sizinle alakalı bir durumdur.

1. Telefonunuzu oyunda veya sosyal platformlarda ( forum, face vs vs..) paylaşmayın.

2. Telefonunuza veya mailinize gelen sahte (fake) adreslere girmeyin. Bilgilerinizi ( id, şifre, otp, vs vs.. ) buralarda girmeyin.

Senior Member
    Gelen mesajda B0423232 diye bir kod olması lazım o kod ile hangi şirketin attığına ulaşabilir oradan kimlerin bu kodu gönderdiğine ulaşabilirsin fakat bunun için iyi bir ugraşılması gerekiyor bunu nttgame yapması daha doğru olacaktır çünkü nttgame şirketi adına atılan bir sms insanları dolandırmak amaçlı atıldığı için bu işlemlerin hızlandırılması gerekiyor.

Suçluların cezalandırması gerekiyor.

Junior Member
    Benim anlamadığım direk nttgame'in kendi adresinden geliyor mesaj otp için gerekli bilgileri veren yer ile aynı yerden geliyor.. ve 64 cash'im gidiyor o mesaj geldikten sonra o nasıl olucak ? suçu direk bana atmışınız ama üyelğim yıllardı aynı yerlerde extra bir yere üye olmadım yada numaramı vermedim. oyunda herkesi tanımasakta ister istemez trade den birşeyler alıp veriyoruz. onla alakalı olabilecğini düşündüm ticket meselesinin falan ama nttgame adına nasıl mesaj atıyorlar hala anlamadım.. suç atmadan önce dikkatlı okusanızda mantıklı cevap verseniz olurmu lütfen..

Bu şekilde toplu smslerin başlığına istedikleri şeyi yazabiliyorlar isterse NASA bile yazar inanmaman gerekir. Başta kendin de söylüyorsun ''Hemen knight.nttgamestr.com adresimizden ticketi onaylamazsanız şifre mailiniz değişecektir'' diye mesaj gelmiş ama nttgamestr diye bir uzantı yok dikkate almaman gerekirdi mesajı. Bu şekilde uzantıların bir kaç harfini değiştirip domain alıp milleti dolandırıyorlar sonra otp vardı hesabım çalındı otp korumuyor diye burada başlıklar açılıyor. Ne olduğu belirsiz sitelere girmediğiniz sürece hesabınızın çalınma ihtimali yok. Geçmiş olsun umarım tekrar karakterinin eşyalarını toplayabilirsin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by SmithJR View Post
    Bu şekilde toplu smslerin başlığına istedikleri şeyi yazabiliyorlar isterse NASA bile yazar inanmaman gerekir. Başta kendin de söylüyorsun ''Hemen knight.nttgamestr.com adresimizden ticketi onaylamazsanız şifre mailiniz değişecektir'' diye mesaj gelmiş ama nttgamestr diye bir uzantı yok dikkate almaman gerekirdi mesajı. Bu şekilde uzantıların bir kaç harfini değiştirip domain alıp milleti dolandırıyorlar sonra otp vardı hesabım çalındı otp korumuyor diye burada başlıklar açılıyor. Ne olduğu belirsiz sitelere girmediğiniz sürece hesabınızın çalınma ihtimali yok. Geçmiş olsun umarım tekrar karakterinin eşyalarını toplayabilirsin.
    hocam son bir sorum olucak peki o mesajdan sonra 64 cash nası gitti ticketlara baktım ama hiç ticket falan atılmamış yada birşey alınmamış durduk yere nasıl gitti o cash ?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhaba,

Tarafınıza gelen sahte bir mesajdır. Hemen aşağıda ilgili konuyu okuyabilirsiniz. Yasal işlemlerin başlatılması adına sevgili CluTaah'a mesajın geldiği cep telefon numarasını paylaşınız.

[DUYURU] Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında

Oyun içi yapılan bir eylem var ise bunun kontrolünü portala hesabınız ile giriş yaptıktan sonra NPOINTS > NPOİNT GEÇMİŞİ > İŞLEM GEÇMİŞİ'ni kontrol edebilirsiniz.

Aynı zamanda destek bileti göndererek hesabınızın incelenmesini talep edebilirsiniz.

Destek bileti