Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Senior Member
    Nickname
    FS0ciety
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    skilin tutma şansı tamamen rakibin glacier resistine bağlı sen bu oranı arttıramazsın.

Senior Member Mayans_'s Avatar
    Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by VviperV View Post
    Lighting ile alakalı olabilir onun dışında rakibin direnci cok önemli.

Unutmadan en büyük şehir efsanesi olan "Dex tutma oranını arttırır" balondur.
    Dex tutturma oranını artırması (shock stun leg cutting) icin evet ama skill sekmesine engel oluyor. Bu balon degildir.

Senior Member Lasttear's Avatar
    Nickname
    StarS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    ORC
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by VviperV View Post
    Lighting ile alakalı olabilir onun dışında rakibin direnci cok önemli.

Unutmadan en büyük şehir efsanesi olan "Dex tutma oranını arttırır" balondur.
    Serilik değil miydi o ya )

Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Lasttear View Post
    Serilik değil miydi o ya )
    Karakter sayfasını açıp dex. Üzerine geldiğiniz zaman açıklaması mevcut.

" Increase the success rate the attacks and attack power knife, bow etc."

Hatırladığım kadarıyla böyle yazıyordu. Atağınızın başarı oranını artırır ve Bıçak yay gibi rogue silahlarına atak gücü verir. Sanıldığı üzere atak hızı artırması yoktur. İsteyen deneyebilir. Sekmeyi düşürür (test edilmiş onaylanmıştır) Sekmeye etki edebilecek itemler de (Sherion da mevcut olan dodging rate) mevcuttur ise yaradığı test edilmiştir (Sherion sağ el ise) onaylanmıştır.

Ben haricen Dota oynamaktayım. Dota üzerinde dexterity (agility) çeviklik beceri anlamında vuruş hızını ve koşu hızını artırmaktadır fakat bu oyunda farklılık göstermektedir. Kınayt onlaynı çok iyi bildiğini sanan arkadaşlar var. "Gözle görülür farkı yok ama atak hızını artırır" veya "R vuruşunda daha hızlı vurur 1v1 de farkı görülür" şeklinde. Bu konuda da aynı Gamesdepot arkadaşımız çok iyi bir şekilde açıklamış Teşekkür ederiz. Kurian videosunun devamını da acilen bekliyoruz.

Deneme için tavsiye:
    1. Warrior karakter alın base dex ile kuklalara 100 r vuruşu yapın. Kaç kere sektigine bakın.
    2. Ezik sete +5 sete dex basıp lugias ile 100 r vuruşu ile deneme yapın.

100 vuruşta sonuç belli olmaz derseniz 1000000000 vuruş yapabilirsiniz sonuç değişmeyecektir.

Senior Member SuperT's Avatar
    Yahu kaç yıllık oyun ama hala şu konular açık net değil.Bu GM arkadaşlarımız neden sadece okuyup geçiyorda bir netlik kazandırmıyor yoksa onlarda mı bilmiyor?

Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SuperT View Post
    Yahu kaç yıllık oyun ama hala şu konular açık net değil.Bu GM arkadaşlarımız neden sadece okuyup geçiyorda bir netlik kazandırmıyor yoksa onlarda mı bilmiyor?
    Herşey net ve şeffaf. Denemeler yaparak öğrenebilirsiniz. Youtube de bununla ilgili videolar da mevcut. Hurafeler dolaşıyor sürekli. Clever çok seker veya çift el shard çok seker vb. uydurma sözler dolaşmakta ki bu arkadaş shard alacak ve piyasa düşürme çabasında sanırım yani deneme yöntemiyle sonuçları görebilirsiniz. Yaz aylarında herşeyin oldugu bir server varmış yetişemedim yetişmiş olsaydım bir çok deneme yapma imkanım olacaktı. Ama çoğu şeyi denemek için pek coins harcamadan yapabilirsiniz.

Senior Member ITaladroI's Avatar
    Nickname
    ITaladroI
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Bu konu çok uzun ve detaylıdır. Elimden geldiğince tüm tecrübelerimi anlatmaya çalışacağım. Bir dönem scream üzerinde testler yapmıştım. Başarılı olduğunu söylemek isterim.

Scream skilli elbette diğer tüm skiller gibi tutma şansı bulunmaktadır. Bunu unutmamalıyız. Kendime şunu sordum: "Nasıl daha çok tutmasını sağlayabilirim? " Analizler yapmaya başladım.

Öncelikle rakibin direnci çok önemlidir. Resistansları ne kadar yüksekse o kadar az tutuyor. Özellikle glacier direnci düşükse screamin daha çok tutma şansı oluyor.

Bu kanıya nasıl vardım?

Okçularda Light Shot tuttuğunda partide rengin mora dönüştüğünü göreceksiniz. Ice shot tuttuğunda ise yeşil renge dönüştüğünü göreceksiniz. Light bazlı bir skill cure ile geçmez. Kitlenir ve hareket edemezsiniz. Ice bazlı bir skill cure ile geçer ve "T" ye basmış gibi yavaş hareket edersin.

Warriorlarda Light bazlı çalışan skill Shock Stundur. Aynı Lightning shot gibi çalışmaktadır. Parti barı mor renge dönüşür. Cure alınmaz, hareket edemez. Town atamaz.

Ice bazlı çalışan iki skill vardır. Bunlar scream ve leg cutting'dir. Leg cutting becerisi okçulardaki ice shot gibi çalışmaktadır. Tuttuğu zaman parti barı yeşile dönüşür. "T"ye basılmış gibi yavaş yürür, cure alınabilir, town atılabilir.

Scream tuttuğu zaman partide rengimizi yeşil renk olarak görürüz. Cure alınabiliyor, town atılabiliyor vs. Bu skillin ice bazlı çalıştığına emin olmak için yeterlidir.

Hatta şununla sağlama yapalım. Scream tuttuğunda herkes kitlendim der. Ancak herkesin yanıldığı nokta var. Scream ice bazlı çalışıyorsa kitlenmememiz gerekiyor öyle değil mi? Doğru zaten scream tuttuğunda kitlenmezsiniz. Hareketler o kadar yavaş olur ki, bunu görebilmek için karaktere inanılmaz derecede dikkatli bakmamız gerekiyor. Hareketiniz inanılmaz yavaşlıyor.

Bu veriler doğrultusunda warrior karakterime Glacier Damage'li silahlar ve takılar dizdim. Silahların ve takılar Lightning damagesi/Glacier damagesi efektif özelliğine sahip bir beceri kullanılacaksa oranı arttırıyor. Hasar olarak incelemiyoruz o tamamen başka bir konu karıştırmayınız. Konumuza devam edelim.

Diez sunucuda oynuyorum. +21 nebiros ile 110 glacier damage, +7 Javana Axe 80 atak gücü 90 glacier damagesi vardır. Tek eldir. 2 tip axe'si vardır. Burada da dikkat etmeliyiz. Buy merchant'a Javana yazdığınız vakit ne demek istediğimi anlayacaksınız. Javana yazdık karşınıza iki tip Axe çıkacak. Bizim takabildiğimizin silahın üstünde isminin Giantic Axe yazdığını göreceksiniz. Bu ayrıma da dikkat ettikten sonra silahlarda kimsenin kafasına soru işareti kaldığını sanmıyorum.

Silahlardan gelen toplam glacier kaç oldu 110+90=200 Bunları +3 Taurus Ring ile destekledim. 50+50=100.
    Toplamda 300 Glacier Damage'ye sahiptim.

Bu şekilde scream denediğim de şaşırtıcı derece Scream'in bir çok defa tuttuğuna şahit oldum. Leg cutting'de sürekli tutuyordu.

Yani genel manada özetlersek bir efektifli becerinin tutmasını takacağımız silahlar, karşı rakibin direnci yani Resistance ve şans oranı sağlamaktadır.

Umarım bu bilgi herkese yardımcı olur.
    Güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler. Bu ve buna benzer bazı olayların youtube üzerinde denemeleri mevcut. Biraz araştırma yapmak ve gerekirse bazı şeyleri de deneyerek bilgi sahibi olmak zor olamamalı.

Page 2 of 2 FirstFirst 12