Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

NTTGAME den gelen SMS MESAJI ??

Bu mesaj bana charımı ICS servisine bağlarken ID PW verilen mesajın geldiği yerden geldi resimde de görüldüğü gibi böyle bi mesaj geldi neyin nesi bu ?

https://hizliresim.com/
    Last edited by SkCLucky; 12-11-2018 at 12:04 PM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Maalesef SMS protokülünde başlık bilgisi değiştirilebilmektedir. Bu yüzden başlık bilgisinin nttgame.com olması o mesajın bizim tarafımızdan gönderildiği anlamına gelmemektedir.
    Bu şekilde sizi mesaj içeriğinde farklı sitelere yönlendirmeye çalışıyorlar, resmi site adresi bellidir farklı sitelere kesinlikle giriş yapmayınız.

Ayrıca,

Bu gibi mesajlara itibar etmemeniz gerektiği konusunda oyun içerisinden ve Forum üzerinden gerekli açıklamalar uzun zamandır yapılmaktadır.

Oyun içerisinden, Forum ve Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılan uyarılara dikkat etmenizi ve takip etmenizi öneriyoruz.

Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında
    Last edited by AlonsoPedroLopez; 12-11-2018 at 12:20 PM.

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Merhaba,

Tarafınıza gelen sahte bir mesajdır. İtibar edip mesaj içeriğinde gelen siteye giriş yapmayınız lütfen. Ek olarak yasal işlemlerin başlatılması adına sevgili CluTaah'a mesajın geldiği cep telefon numarasını paylaşınız.

Detaylı bilgi için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

[DUYURU] Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında

ben bunun sahte bir mesaj oldugunu zaten biliyorum ama bunu bilmeyen insanlarda olabilir resmen charımla alakalı otp nin id pw yollanan mesajın ustune atıldı bu mesaj bunun önüne geçmek zorundasınız bu oyun yılların oyunu knıght online millet yediğinden içtiğinden artırıp bu oyunu oynayabilmek için para harcıyor emeklerımızı bizim dikkatimizle korumak yerine açıklarınızı kapatmayı deneseniz keşke

Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Maalesef SMS protokülünde başlık bilgisi değiştirilebilmektedir. Bu yüzden başlık bilgisinin nttgame.com olması o mesajın bizim tarafımızdan gönderildiği anlamına gelmemektedir.
    Bu şekilde sizi mesaj içeriğinde farklı sitelere yönlendirmeye çalışıyorlar, resmi site adresi bellidir farklı sitelere kesinlikle giriş yapmayınız.

Ayrıca,

Bu gibi mesajlara itibar etmemeniz gerektiği konusunda oyun içerisinden ve Forum üzerinden gerekli açıklamalar uzun zamandır yapılmaktadır.

Oyun içerisinden, Forum ve Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılan uyarılara dikkat etmenizi ve takip etmenizi öneriyoruz.

Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında
    K.bakma da senın resmi mesajının üzerine aynı numaradan dolandırıcıdan mesaj gelıyorsa bunun sorumlusu sensın ben değılım.Ve buna acil çözüm bulmak zorundasınız.
    Last edited by AlonsoPedroLopez; 12-11-2018 at 12:19 PM.

Quote Originally Posted by antremi View Post
    K.bakma da senın resmi mesajının üzerine aynı numaradan dolandırıcıdan mesaj gelıyorsa bunun sorumlusu sensın ben değılım.Ve buna acil çözüm bulmak zorundasınız.
    demek istediğim buydu kardeşim ağzına sağlık

Junior Member
    Fake site'de, nttgame.com alanini nasil bir baskasi almis. Nttgame'nin kullandigi kod: B043 BİMTEL İLETİŞİM VE BİLİŞİM TİC. LTD. ŞTİ.

Quote Originally Posted by Naruto2704 View Post
    demek istediğim buydu kardeşim ağzına sağlık
    Dalgınlıkla heyecanla birisi girip hecklenecek soyulacak yıne umursuz bir şekilde sahte siteye girmişsiniz bizim sitemiz belli diye cıkıp ahkam kesecekler. Senin siten değişti belki ben bunu takip etmek zorunda değilim ki sen bana mesaj atıyorsun resmi kanal dan bende sana inanıyorum. Ama her halükarda ne olursa olsun suçlu oyuncu olacak Temiz,Pak ve aydınlık NTTGAME de hata olmaz olması düşünülemez bile. "Kore'ye talepte bulunduk mesaj a bakacaklar." derler şimdi.

Quote Originally Posted by antremi View Post
    Dalgınlıkla heyecanla birisi girip hecklenecek soyulacak yıne umursuz bir şekilde sahte siteye girmişsiniz bizim sitemiz belli diye cıkıp ahkam kesecekler. Senin siten değişti belki ben bunu takip etmek zorunda değilim ki sen bana mesaj atıyorsun resmi kanal dan bende sana inanıyorum. Ama her halükarda ne olursa olsun suçlu oyuncu olacak Temiz,Pak ve aydınlık NTTGAME de hata olmaz olması düşünülemez bile. "Kore'ye talepte bulunduk mesaj a bakacaklar." derler şimdi.
    oyuna rakip bi PVP alanı güçlü farklı bi oyun gelmiyor ki bağımlı kaldık oyuna adamlar parasına bakıyor bizim emeklerimiz umurlarında değil

Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Öncelikle şunu Mod arkadaşların dediği bilgileri bana gönderirseniz eğer kişiler için yasal işlem ve SMS gönderimlerinin durdurulması için gerekli bildirimler yapılabilir. Bu bilgilerin talep edilmesi işlemlerin hızlandırılması içindir.

Diğer bir husus ise SMS firmaları üzerinden konu başlığı değiştirilerek çok kolay bir şekilde bir firma, banka ya da polis olarak tarafınıza SMS gönderimi yapılabilir ya da aranabilirsiniz. Bu durumlar için polis ya da bankalar sizlere zaten bilgilendirme yapmaktadır. Dediğiniz gibi durum evet bu durumu çözmek bizim şirketimizin elinde ve gerekli adımları atıyoruz. Ama bu gibi SMS'lerin tarafınıza gelmesini istemiyorsanız eğer telefon numaranızı ulaşılabilir ortamlarda kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Not: Belirtildiği şekilde SMS ekran görüntüsünü ve kullanmakta olduğunuz (SMS'in geldiği) telefon numaranızı benimle özel mesaj üzerinden paylaşın lütfen.

İyi oyunlar dilerim.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn