Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 44
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    ISpeedycort'u kendine örnek alabilirsin, bir kez banlandı ve bak sonradan açtığı hesaplardan hiçbirisi uyarı bile almadı. Kendisi forumun en koyu eleştirilerini yapabiliyor, en koyu muhalefet olabiliyor. Peki neden o ceza veya uyarı almıyorken sen sürekli banlanıyorsun? Üstelik bir forumda moderatörken bunu başarabiliyorsan kendini sürekli sorguluyor olman gerekiyor. Ben merak ettiğim ya da hobisini yaptığım pek çok şey forumunda müdavim konumunda bir kullanıcıyım öyle ki sadece isim soyisimle ve gerçek profil fotoğrafı ile kayıt olunabilen ve yine sadece bey, hanım diye hitap edilen forumlarda da bulunuyorum. Oralarda senin olduğunu düşünüyorum da daha ilk postunda oradan da banlanırdın sanırım.

ISpeedycort konusunu şaka olarak yazmadım, gerçekten de onun izinden gidebilirsin. Banlanmadığını ya da uyarı almadığını görebilirsin. Bir de KimJongUn var, o da başarılı bir kullanıcı, bu şekilde olan 1-2 kullanıcı daha var. Onlara bak bir de kendine bak, kendi kendini kendi hayatından banlarsın
    Aynı seyı bende yasadım.. olımpıa serverında bır cete ıle ugrasmaktan ımanım gevredi.. ustune kufur ve hakaretler yedıgım halde.. konuya bır cozum bulamayınca solugu forumda konu acarak cozmeye calısdım.. cunku bızler de robot degılız bır yerden sonra bızımde sınır sıstemımız cokuyor .. haklıyken haksız duruma düştüğümüz oluyor ama server ıcınde yasadıklarımızın yarısını yasamanız lazım kı bızı anlayın..kımse durduk yerde gelıp burda agır ıthamlarda bulunmaz argo kullanmaz.. tasnıp de etmıyorum zaten..yanlıs seyler

Quote Originally Posted by ITaladroI View Post
    Uzun süre köklü bir firmada mt olarak görev yaptım. Yanlış bilgiye sahipsin. Müşteri çağrı esnasında kafasına göre konuşamaz. Saygı sınırlarını aşıyorsa mt gerekli uyarıları yapar ve çağrıyı sonlandırır. Ayrıca konu hakkında tl ekibine durumu ileterek müşterinin kara listeye alınmasını ve hiçbir şekilde destek almamasını sağlayabilir. Son olarak banlayan da,banlanan da herşeyi gayet iyi ve net biliyor. Yani anormal bir durum yok. Etki ve tepki.
    Kardesım bızde devletın kargo fırmasında ve özel bır kargo fırmaasında temsıcılık yapdık.. gunde en asagı 30 defa kufur hakaret ıceren telefonlarla karsılasdım.. Ama ne telefonu musterının suratına kapatanı gordum ne kara lısteye alınanı gordum.. musterı velınımettır ve musterı her zaman haklıdır mantıgı her fırmada var.. devlet kurumunda telefonu haklı da olsan musterının suratına kapatsan bır sıkayette tutanak yersın.. bızzat şef ımın bu nedenle tutanak yedıgını gördüm

Quote Originally Posted by ITaladroI View Post
    Uzun süre köklü bir firmada mt olarak görev yaptım. Yanlış bilgiye sahipsin. Müşteri çağrı esnasında kafasına göre konuşamaz. Saygı sınırlarını aşıyorsa mt gerekli uyarıları yapar ve çağrıyı sonlandırır. Ayrıca konu hakkında tl ekibine durumu ileterek müşterinin kara listeye alınmasını ve hiçbir şekilde destek almamasını sağlayabilir. Son olarak banlayan da,banlanan da herşeyi gayet iyi ve net biliyor. Yani anormal bir durum yok. Etki ve tepki.
    Ben zaten kufur hakaretı tasnip etmıyorum dogru bulmuyorum..Sadece serverda ınsanları bazılarının cıleden cıkardıgını cr den cozum bulamayınca sınırle foruma daldıklarını soyluyorum..boyle olunca o ınsanlardan ıstanbukl beyfendısı gıbı konusmadını derdını anlatmasını bekleyemzsın cesıtlı ıthamlarda bulunup argo konusur cunku nabız bılmen kac olmus adamın

forum yonetıcılıge zor vala

Senior Member Lasttear's Avatar
    Nickname
    StarS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    ORC
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Mod olup ne yapacaksın dostum. Gir oyununa stresine stres katma derim

Senior Member FFferik16's Avatar
    Bu foruma göre değerlendirirsek, benim gördüğüm moderatör ve test moderatörlerin ortak özelliği otosansür. Problem oyuncuda olduğu zaman net bir tavırla yaklaşabilirken, problem yayıncıda olduğu zaman otosansür uyguluyorlar kendilerine. Oyuncu olarak bakış açıları da çok sınırlı oluyor.

Tabii bu ilişki neredeyse her yerde geçerli ama çoğunluğun gerçekleştirdiği bir davranış normalleşse de doğrudur anlamına gelmez ve bu bence doğru değil. Genel olarak gelişimin eleştirel bakış açısıyla gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Hatta bu eleştirel yönelim bu oyun için şart gibi gözüküyor.

Ayrıca yeri gelmişken söyleyeyim, maalesef kendilerinde bolca dil bilgisi hatası görüyorum.
    Last edited by FFferik16; 12-09-2018 at 05:40 PM.

Forumun ilk üyelerindenim bazı egomanyalar yüzünden forumu bıraktım bizim zamanımızdaki forum ile şimdiki forumun online süre ve paylaşımlara bakılırsa gerçek ortaya çıkacaktır. Bu süreçten itibaren 2013 tarihinden bu yana gelen karakterimin şifresini unuttum yaptım ve mailimin şifresini sildim attım. Forumu bıraktım ve bu süreçten sonra arada CR hile bildirimine gelir giderim bazı Scorplar yüzünden.

Eski bir Forum Moderatörü olarak hiç tavsiye etmem forum Moderatörü olmayı, müdavini olmak daha keyifli olacaktır.
    Last edited by 34alcn59; 12-09-2018 at 07:17 PM.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by kemec1986 View Post
    Bu forumda ismini tam hatırlayamadığım bir mod vardı buronofmuydu ne idi.
    Forumla ilk tanıştığım zamanlarda hangi konuyu açsam kapatıyor ve tokat gibi cevap yazıyordu sürekli banlıyordu.
    Allahın işine bak sonunda kendisi banlandı etme bulma dünyası çoğu modun akibeti böyle oldu.
    Önemli olan kurallara bağlı olmak değil yada bir çatı altında korunmakta değil bana göre önemli olan anlayıştır.Foumda medet umman çaresiz insanlara alaycı yazı yazmak ceza vermek işinizi daha zora sokar.

Modluk fırsatçılık yada bir sıfat yada takma ad bakii değildir.Bakii olan şey giydiniz maskedir.
    Bu brunofun mevzusu ne acaba, baya bir şeyler yaşanmış o dönem forumda değildim.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bu forumda ban yemek dünyadaki en zor şeylerden birisidir. Ya küfür etmeniz gerekir ya da gerçekten de kuralları aşırı şekilde çiğnenemiz gerekir ki siz bu konuda oldukça iddialı konumdasınız. Öyle ki Guinness rekorlar kitabına başvursanız 1000'in üstünde hesabınızı banlatmayı başardığınız için plaket bile alabilirsiniz.
    Tam olarak ne oldu ne yazdım da öyle seviyesiz postların sahiplerinin ceza almadığı ya da 3-5 uyarıdan sonra ceza aldığı platformda, uyarı almadan sınırsız ban cezası aldım?
    tec_FqlsXTGy eski kullanıcı adım. Hangi kuralmış ihlal edilen? Uyarı bile yok uyarı.
    Bilgilendirirseniz sevinirim. Herhalde aynı posta yazan Multi hesap sanarak ceza verdiniz? Benim aklıma başka ihtimal gelmiyor.
    Teşekkürler.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by olr_yqhdrJBL View Post
    Tam olarak ne oldu ne yazdım da öyle seviyesiz postların sahiplerinin ceza almadığı ya da 3-5 uyarıdan sonra ceza aldığı platformda, uyarı almadan sınırsız ban cezası aldım?
    tec_FqlsXTGy eski kullanıcı adım. Hangi kuralmış ihlal edilen? Uyarı bile yok uyarı.
    Bilgilendirirseniz sevinirim. Herhalde aynı posta yazan Multi hesap sanarak ceza verdiniz? Benim aklıma başka ihtimal gelmiyor.
    Teşekkürler.
    Mesai saatleri içinde kontrol edeceğim.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.