Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 57
    Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Quote Originally Posted by Savas3725 View Post
    % olarak 100 üzerinden hesaplarsak:
    DD talia %50 kırar 50 kalır.
    DD 25 kalan 50nin %25ini kırar 38 kalır.
    İron belt +3 kalan 38in %13ünü kırar 33 kalır.
    İron neck +3 kalan 33ün %13ünü kırar 29 kalır.

Küsüratlar falan var ama ortalama 28-29 falan bişey kalıyor.
    Bu hesapta yanlış. Once hangi antiyi taktiginiza gore hasarı sektirmeniz değişiyor o zaman.
    Ornek1: iron neck taktim 100 damage 90'a düştü. Talia giydim 90 in yarısını kesti 45 kaldi.
    Ornek2: dd Talia giydim 100 un 50 sini kırdı 50 kaldi neck taktim 50 nin yuzde 10" u kırıldı 45 kaldı.
    45=45 oldugu icin.
    Bi dakika bu hesap dogru )

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Peki mesela 90 defans açıyoruz ya bdw den. Bu 90 defans ne kadar hasarı engelliyor bizden? Ful 3 takılı bir warior 90 defansı açması ile olduğu takılı bir wariorun 90 defansı açması da farkli olur galiba. Ne kadar hasar engeller bu 90 defans
    Spike dan 2k yedim 90 defans açıldığında 1910 a düşüyor gibi basit bi hesap yok galiba . ortalama ne kadar etki ediyor ?

Quote Originally Posted by IIYAMTARII View Post
    Peki mesela 90 defans açıyoruz ya bdw den. Bu 90 defans ne kadar hasarı engelliyor bizden? Ful 3 takılı bir warior 90 defansı açması ile olduğu takılı bir wariorun 90 defansı açması da farkli olur galiba. Ne kadar hasar engeller bu 90 defans
    Spike dan 2k yedim 90 defans açıldığında 1910 a düşüyor gibi basit bi hesap yok galiba . ortalama ne kadar etki ediyor ?
    anti ile def arasında da bır ılıskı var bir gm bunları deneyıp bızı aydınlatmalı valla kafamda delı sorular

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Yüzdeler büyükten küçüğe göre yüzde oranlarıyla hesaplanıyor diye biliyorum.
    Üst üste koyularak toplansa bile yıllar önce okuduğum bir yazıya göre en fazla %75 koruma sağlıyor. Toplamı %300 bile olsa %75e kadar koruma sağlıyor.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Yada şöyle olabilir. Adamın elinde 100 ap'li bir dagger var diyelim. Bizde 25 dd kıyafet. Adamın elindeki dagger'ın atağını 75 ap'ye çekip ona göre damage vurduruyor olabilir. Bu daha mantıklı geldi bana.

Senior Member biskuvit's Avatar
    Nickname
    Killerduke
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Desperado
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Bu yöndeki genel kanı iron neck gibi anti veren itemlerin, sizin defansınızı o silah tipine karşı % olarak artırdığı yönündedir. Örneğin iron neck takıyorsunuz ve karakterinizin 1000 defansı var. Elinde dagger olan bir karakter size 1100 defansınız varmış gibi hasar verir. Dolayısıyla defansınız ne kadar fazla ise taktığınız anti itemlerin etkinliği o kadar artar. Daha basit bir açıklama ile vereceğiniz hasar karakterin kaç anti taktığından çok, defansının kaç olduğu ile alakalıdır. Bu yüzden defansı çok olan warrior ve priest karakterlerde iron set gibi bir item size ciddi anlamda dayanıklılık sağlar. Ancak mage gibi defansı düşük bir karakterde etkinliği aynı olmaz.

Anti itemlerden en çok Rogue sınıfı etkilenir. Çünkü bir çok skilli %hasarı üzerine işlemektedir (örneğin spike %600, thrust %400, dark pursuer %350). Warrior skillerinin temel hasara ek olarak %hasarı olduğu için anti itemlerinden Rogue sınıfı kadar etkilenmez. Yani 100DD takan bir karaktere atılan spike hasarı ile 100spear defansa atılan bir berserker echo aynı oranda düşüş yaşamaz. Bunu etkileyen diğer bir husus silahın sahip olduğu elemental hasardır. Bu hasar rakibe antiden etkilenmeksizin direk olarak yansır.

Ve tabiki random number generator denen bir olayımız var. Yani atacağınız skill hasarları belli bir sayı aralığında oyun tarafından rastgele seçilir (örneğin spike bir bakmışsın 2000 vururken bir bakmışsın 1800 vurur). Hal böyleyken detaylı bir anti item etkinliği testi ancak çok yüksek defanslı bir karaktere (atılacak hasar aralığını düşüreceği için) elemental hasar eklenmemiş bir silah ile 100anti defans üzerinden yapılabilir.
    The games we play are deadly, aren't they?

Senior Member Savas3725's Avatar
    Quote Originally Posted by IIYAMTARII View Post
    Bu hesapta yanlış. Once hangi antiyi taktiginiza gore hasarı sektirmeniz değişiyor o zaman.
    Ornek1: iron neck taktim 100 damage 90'a düştü. Talia giydim 90 in yarısını kesti 45 kaldi.
    Ornek2: dd Talia giydim 100 un 50 sini kırdı 50 kaldi neck taktim 50 nin yuzde 10" u kırıldı 45 kaldı.
    45=45 oldugu icin.
    Bi dakika bu hesap dogru )
    İtem sırası değişse de %de sonuç yine aynı çıkar. Deneyelim:
    100 üzerinden
    13 iron neck %87 kalır.
    50 DD talia %44 kalır.
    13 iron belt %38 kalır.
    25DD kafalık %28 kalır.

Küsüratları düz hesap yaptığım için dediğim gibi 28-29 falan öyle bişey çıkar.

Senior Member Lasttear's Avatar
    Nickname
    StarS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    ORC
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 1453a View Post
    dd talia 50
    dd kafalık 25
    iron belt +3 13
    iron neck+3 13

toplam = 101 ahanda adam dan %1 damage alacaklı olduk ? bence başka bir şekilde işliyor bu sistem.
    Bu güzeldi

Senior Member Lasttear's Avatar
    Nickname
    StarS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    ORC
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 1453a View Post
    dd talia 50
    dd kafalık 25
    iron belt +3 13
    iron neck+3 13

toplam = 101 ahanda adam dan %1 damage alacaklı olduk ? bence başka bir şekilde işliyor bu sistem.
    Quote Originally Posted by biskuvit View Post
    Bu yöndeki genel kanı iron neck gibi anti veren itemlerin, sizin defansınızı o silah tipine karşı % olarak artırdığı yönündedir. Örneğin iron neck takıyorsunuz ve karakterinizin 1000 defansı var. Elinde dagger olan bir karakter size 1100 defansınız varmış gibi hasar verir. Dolayısıyla defansınız ne kadar fazla ise taktığınız anti itemlerin etkinliği o kadar artar. Daha basit bir açıklama ile vereceğiniz hasar karakterin kaç anti taktığından çok, defansının kaç olduğu ile alakalıdır. Bu yüzden defansı çok olan warrior ve priest karakterlerde iron set gibi bir item size ciddi anlamda dayanıklılık sağlar. Ancak mage gibi defansı düşük bir karakterde etkinliği aynı olmaz.

Anti itemlerden en çok Rogue sınıfı etkilenir. Çünkü bir çok skilli %hasarı üzerine işlemektedir (örneğin spike %600, thrust %400, dark pursuer %350). Warrior skillerinin temel hasara ek olarak %hasarı olduğu için anti itemlerinden Rogue sınıfı kadar etkilenmez. Yani 100DD takan bir karaktere atılan spike hasarı ile 100spear defansa atılan bir berserker echo aynı oranda düşüş yaşamaz. Bunu etkileyen diğer bir husus silahın sahip olduğu elemental hasardır. Bu hasar rakibe antiden etkilenmeksizin direk olarak yansır.

Ve tabiki random number generator denen bir olayımız var. Yani atacağınız skill hasarları belli bir sayı aralığında oyun tarafından rastgele seçilir (örneğin spike bir bakmışsın 2000 vururken bir bakmışsın 1800 vurur). Hal böyleyken detaylı bir anti item etkinliği testi ancak çok yüksek defanslı bir karaktere (atılacak hasar aralığını düşüreceği için) elemental hasar eklenmemiş bir silah ile 100anti defans üzerinden yapılabilir.
    Doğru tespit bu sanırım. Masterdan gelen anti deflerde düşünüldüğünde gayet mantıklı

Senior Member phati's Avatar
    Nickname
    T0SBA
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Benim düşüncem silahın atağı düşme durumudur. misal 172 AP raptor li bir adam 20 Spears def takan adama vurduğunda elindeki 152 AP silah gibi hasar vermektedir.cs varsa 50 spear da ordan savunma gelir ki buda raptorun atağını 102 ye düşürür o yuzden damage atilmaz diye düşünüyorum.eger defansın fazla olması ile ilgili olsaydı Malice torment yendiği zaman iron set etkisi de farklı olurdu denemek lazım bunu kanıtlamak icin. yani düşük defans bir karaktere iron setin etkisi kiyaslanmali.