Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member

Hesabıma erişimi kaybettim cash yüklenmiş

Çarım bu gün 23:30-01:30 saatleri arasında oyunda değildim. Çarım soyulmuş itemleri almışlar. Ancak cash çekip genie ve blue potion almışlar bol miktarda. Bilişim suçlarına yarın şikayette bulunacağım benim hesabıma son yüklenen cash'in hangi ip'den yüklendiğini öğrenebilir miyiz?
    Last edited by GamesDepot; 11-29-2018 at 11:11 AM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bu bilgiler sadece adli makamlar istediğinde yine sadece onlara verilir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    dün benimde başıma geldi şimdi foruma yazdım karakterimi ve itemleri çalmışlar buna bi dur demek gerek artık yeter.bi adam akıllı oynayamıcazmı şu oyunu

Junior Member
    Hemen bulunduğun yerdeki siber suçlar müdürlüğüne git. Görevli memurlardan biri sana yardımcı olacaktır. Şikayet dilekçesi yazıp savcılığa götürmen gerekiyor. Benim hesapta npoints harcaması yaptıklarını için kscleri götürdüm. Orada çarın soyulduğu dakika bile belli. Bilgisayarı istemediler ama bilgisayarı getirmeni de isteyebilirler. Hırsız Türkiye'den çıkarsa şanslısın demektir. Sen şikayetçi olmaktan vazgeçsen bile kamu davası açılıyor nitelikli dolandırıcılıktan 4 yıl siber suçtan 2 yıl toplamda 6 yıl hapis cezası var. Ama polisler genelde knight dolandırıcılığının yurtdışından çıktığını söylediler.

NTT Game güvenlik açığımız yok diyor ama bence var. Çevrem knight oynuyorum dediğim zaman o ne diyen insanlarla dolu. 6-7 sene sonra oyuna başladım hesabım 5 aylık ve oyunda şifremi verecek kadar kimseyle de samimi olmadım.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by senalif06 View Post
    NTT Game güvenlik açığımız yok diyor ama bence var. Çevrem knight oynuyorum dediğim zaman o ne diyen insanlarla dolu. 6-7 sene sonra oyuna başladım hesabım 5 aylık ve oyunda şifremi verecek kadar kimseyle de samimi olmadım.
    Aklınıza bile gelmeyecek bir nedenden dolayı bilgisayarınızın erişimini kaybetmiş olabilirsin. Oyunda güvenlik açığı olmadığı gibi, OTP açığı da bulunmamaktadır. Bu işlerle uğraşan kişiler boş değil. O kadar çok yöntem var ki hangi birini yazabilirim. En bilinen konu, uzaktan erişim ile oyuncuyu izlemek ve en beklenmedik zamanda harekete geçme durumudur.

Ne yazık ki kullanıcı hatalarından dolayı bilgisayarların erişimi kaybedebiliyor. Bu nedenle "Crack"li yazılımlar, bilinmeyen sitelerden indirilen dosyalar, torrent dosyaları vb. indirmemeliyiz/ziyaret etmemeliyiz. Örnekleri çoğaltabiliriz. Bu konu çok hassas bir konu ve kullanıcı olarak tüm cihazlarımızın güvenlik önlemlerini almamız gerekiyor.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    En bilinen konu, uzaktan erişim ile oyuncuyu izlemek ve en beklenmedik zamanda harekete geçme durumudur.
    Uzaktan beni izleyebilmesi için 3 seçenek var.
    1. Beni yakından tanıyor olacak, ev adresimi tel numaramı bilecekki ip yi öğrenip uzaktan erişim sağlasın.
    2. Sizinde bayiniz olan npoint ve gb satın aldığım sitedeki açıktan ip adresimi tespit edebilir.
    3. Oyundaki bir açık sayesinde eleman benim ip adresimi tespit edebilir.

Onun haricinde teamwiever bağlantısı falan çok fantastik geliyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulama ile 3-4 bin liralık bir çarı olan birini bulup soymaya çalışmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey.

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by senalif06 View Post
    Uzaktan beni izleyebilmesi için 3 seçenek var.
    1. Beni yakından tanıyor olacak, ev adresimi tel numaramı bilecekki ip yi öğrenip uzaktan erişim sağlasın.
    2. Sizinde bayiniz olan npoint ve gb satın aldığım sitedeki açıktan ip adresimi tespit edebilir.
    3. Oyundaki bir açık sayesinde eleman benim ip adresimi tespit edebilir.

Onun haricinde teamwiever bağlantısı falan çok fantastik geliyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulama ile 3-4 bin liralık bir çarı olan birini bulup soymaya çalışmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey.
    IP Adresleri için oyunla alakalı herhangi bir açık yok. Böyle bir şey de mümkün değildir. Bu bilgileri sadece adli makamlar ile öğrenme şansınız vardır ki o bilgiler de direkt olarak size verilmemekte.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Uzaktan erişim denilince akla diğer yazılımların gelmesi yanlıştır. Sisteme bulaşacak bir virüs uzaktan bağlantıyı sağlamak için yeterlidir. Örneğin bir çok kullanıcıyı ilgilendiren ve yine en genel konulardan biri olan; sahte sitelerden indirilen sesli konuşma yazılımıdır. Kullanıcı normal yazılımı indirdiğini sanıyor, sistemine kuruyor, bağlantıyı sağlıyor. Normal şekilde kullanıyor. Halbuki sahte yazılımı indirerek sistemine virüs bulaştırdığının farkında olmuyor. Tüm erişimi ilgili şahsa sağlamış oluyor. Ve bu işi uygulayan şahıs en beklenmedik zamanda harekete geçiyor. Bu sadece bir örneklemeydi.

Site'de bir açık varsa bunun sorumlusu site sahibidir. Resmi mecralara başvurulduğunda bu tarz tespitler yapılabiliyor. Ancak bunlar size paylaşılmaz.

Oyunda bir güvenlik açığı bulunmadığı için ip'nizin bu yolla öğrenilmesi durumu söz konusu değildir.

Sisteminden kullanıcı sorumludur. Biraz evvel dediğim gibi aklınıza bile gelmeyen bir durumdan ötürü erişimi kaybetmiş olabilirsiniz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by AlonsoPedroLopez View Post
    IP Adresleri için oyunla alakalı herhangi bir açık yok. Böyle bir şey de mümkün değildir. Bu bilgileri sadece adli makamlar ile öğrenme şansınız vardır ki o bilgiler de direkt olarak size verilmemekte.
    Bana verme zaten bir işime yaramaz. Savcılık isteyecek oraya gönderirsin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Sisteminden kullanıcı sorumludur. Biraz evvel dediğim gibi aklınıza bile gelmeyen bir durumdan ötürü erişimi kaybetmiş olabilirsiniz.
    Benim erişimim dünyaya tamamen kapalı diye bir iddiam yok zaten. Adobe proglarımlarını lisanlı kullanıyorum, library ve typekit için erişim izni verdim. 3Dmax kullanıyorum render uygulaması v-ray için erişim izni olmadan render alamıyorum. E-imza uygulaması var aynı şekilde. Anlatmak istediğim bunların oyunla bir bağlantısı yok. Bu oyunla alâkadar olan, kimde ne item var vs. bilen birileri tarafından yapılmış olması lazım. Dünya Knight online oyunun etrafında dönmüyor. Benim içinde aynı 5-6 sene sonra oyuna başlamışım, çar dizmişim, 5 ay 3 gün sonra soyulmuş. Oyunu bıraktığım dönemde de bu sıkıntılar vardı şimdi de var geçen sürede hiçbir şey değişmemiş, o zamanlar başka firma vardı şimdi başka firma var. Yazılımda bi sıkıntı olmayabilir ama arada insan faktörü var, insanların olduğu yerde de herşey beklenir.