Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 40
    Senior Member iVibe's Avatar
    Afk farm yapılmasına karşıyım bitcoin gibi charları bırakıp para kasması mmorpg mantığına ters.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Foruma açılan her konu bizler tarafından okunuyor. Önerdiğiniz ya da eleştirdiğiniz tüm konular değerlendirmeye alınıyor ama farm için bir düzenleme yapılmayacağı daha önce söylenmişti. Bu oyunu gerçekten de para kazanmak için oynuyorsanız ve daha fazla para kazanmak için bu tür konular açıyorsanız çok yanlış yerdesiniz. Oyunlar eğlence için oynanır, param yok, durumum yok, fakirim gibi şeyleri lütfen buraya yazmayınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Foruma açılan her konu bizler tarafından okunuyor. Önerdiğiniz ya da eleştirdiğiniz tüm konular değerlendirmeye alınıyor ama farm için bir düzenleme yapılmayacağı daha önce söylenmişti. Bu oyunu gerçekten de para kazanmak için oynuyorsanız ve daha fazla para kazanmak için bu tür konular açıyorsanız çok yanlış yerdesiniz. Oyunlar eğlence için oynanır, param yok, durumum yok, fakirim gibi şeyleri lütfen buraya yazmayınız.
    Çok şükür halim vaktim yerinde, önceki yazımı dikkatli okursanız BELKİ kelimesini yazdığımı görmüşsünüzdür. Asıl konuya gelecek olursak haklısınız bu oyunu para için oynamak bu oyunun doğasına aykırı ama gerçekçi olmalıyız bu oyuna para yatırmadan cz'ye çıkıp oyundan zevk almak mümkün değildir. Bahsettiğim paraların miktarıda az bir para değil durum ortada malesef, bir araba parası yatırmadan düzgün bir char sahibi olmak imkansız gibi birşey. Neyse yapacak hiçbirşey yok malesef, konu öyle yerlere çekildiki benimde canım sıkıldı . Mümkünse konunun kilitlenmesini rica ediyorum.

Senior Member VviperV's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by inaN3 View Post
    Çok şükür halim vaktim yerinde, önceki yazımı dikkatli okursanız BELKİ kelimesini yazdığımı görmüşsünüzdür. Asıl konuya gelecek olursak haklısınız bu oyunu para için oynamak bu oyunun doğasına aykırı ama gerçekçi olmalıyız bu oyuna para yatırmadan cz'ye çıkıp oyundan zevk almak mümkün değildir. Bahsettiğim paraların miktarıda az bir para değil durum ortada malesef, bir araba parası yatırmadan düzgün bir char sahibi olmak imkansız gibi birşey. Neyse yapacak hiçbirşey yok malesef, konu öyle yerlere çekildiki benimde canım sıkıldı . Mümkünse konunun kilitlenmesini rica ediyorum.
    Çözüm basit. Oynamak zorunda değilsin. Şuanda Usko'daki kullanıcıların 90% i farm ve para bazlı oynuyor.
    Last edited by ScORp_LiON; 11-07-2018 at 09:50 PM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kafanızdaki bu düz mantık algısını değiştirin arkadaşlar. Ben Ares sunucusunda oynuyorum, şimdi kimse sorsak oooo herkes +10 derler ama öyle değil işte. Pk alanlarında hala +7 krowaz set, +7 +8 silah +1 +2 takı ile gezen bir dünya oyuncu var. Yok araba parası yok şöyle böyle, Youtube'da görev silah, zırh ve takıları ile itemli karakter kesen oyuncular var. Biraz onları izleyip oyunculuğunuzu geliştirin ve ümitlenin. Çayınızı alıp sadece genie ile kasan karakteri izlerseniz bu oyunda hiçbir zaman hiçbir yere gelemezsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhaba ScORp_LiON

Bence Onu demek istemiyor farm diye slotlara el koyuyoruz: yeni gelenlere kasılmaları için engel oluyoruz.

Biraz oyuncu bakışından da bakmalı bazende mantık yürütmeli bu gibi durumlarda. O halde NttGame Ekibi gelsin 35lwle kadar kassın. Boş slot için yeniler fırsat mı bekleyecek görev yapabilmek için.

Hadi farm yapıyoruz. Kospa yasak diyip oyun içinde kosp satmanıza ne gibi mantık bulunabilir ben bunu hiç anlamadım. Para verip alıyoruz slota bırakıp çekip gidiyoruz. Eee oyunu oynamayacaksan ve eğlenmeyeceksen ne diye genie alıp bırakıyorsun. Oyunu kendisi oynayacaksa oyuncuya ne ihtiyacı var bu oyunun?

Bir diğer düşüncede bu olabilir.
    Biz çıkalım botlar kapışsın kendi kendisine o halde

İşin Tuhaf yanı genienizde bozuk. Hiç bi işe yaramıyor her hangi bir oyuncu yada oyunun gönderdiği boss ile yine karakteri kurtaramıyor. Kastığı birse 5 gidiyor.
    oda 2 3 genie ile kasılıyor genieler hep çöpe giderken hem zaman hem para hemde genie kaybediyoruz. işin kötü yanı taş almasak expler hep çöp oluyor.
    Taşlarda %80 veriyor zaten %100 vermiyor birde rezer aradığında bulabilirsen expler geri döner. Yoksa elveda.

Dün ben ve arkadaş aoc kesiyorduk genie açtım potları koydum on ytaptım minörüde ne olur ne olmaz diye %80e ayarladım. Çok iyi başladı devam etti devam etti bir müddet sonra pota basmadı allah demeye kalmadan pota yetişemedim yattı karakter. O arada da sohbet ediyorduk arkadaşla.

Herzaman genie düzgün çalışmıyor ki çoğu zaman çalışmıyor. Adamın Botlara karşı olması doğal. Oyunu kendisi oynamayacaksa Eğlenemez eğlenmek istemiyorsa da oynamasın. Bizde botlarla oynamayalım böylece.
    Biz Bugüne kadar Adam olmayanları Adam yerine Koyduğumuz için suçluyuz.
    Peki Adam olmayıpta kendini adam sanan Madamlara ne Demeli?

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhaba VviperV

Bence %deyi kendin kafandan sallamış görünüyorsunuz. Çünkü oyun istatislikleriyle hiç alakası yok bunun. Kendi çevrenizde ve kendinizin yaptıklarını % olarak abartılı şekilde burada kendinizi ifşalarak belirtmemelisiniz. Bu oyunun asıl amacı eğlence olduğunu ve bir çok kişininde sizin dediğinizin aksine %70 i eğlenmek için oynamaktadır. Sizin dediğiniz gibi olsaydı Hiç czde pkda yada herhangi bir oyunun köşesinde kimse kalmazdı.

Beni ve benim gibi oyunu eğlence için oynayanları yok sayarak ve para kazanıyor şeklinde kendinize katıp tanımadığınız kişilere bu gibi konularda yanlış bilgiler vermeyiniz.

İyi Forumlar

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by tekdamar92 View Post
    Şu farm slotlarını kim icat etti 10 sene fark etmedik.Kim bulduysa onu siz anladınız Milletin işi gücü yok 8 pc oyun oynuyor.Aklım almıyor aklım.Gitse part time çalışşa daha fazla kazanacak yeter ya.Ulan ben 1 charla baş edemiyordum oynadığım zamanlarda.Durumum müsait şuan laptop alıp pazar char yapabilirim yapmıyorum onu bile.Nasıl bir işsiz bunlar.
    Haunga wariorda 8 pc kasan adam benim öğretmen maaşımdan cok para kazanıyor sen diyorsun ki part time çalışsa daha cok kazanır

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Hoca_35 Doğru söylüyorsun belki ama
    Ya işle uğraşmalısınız yada Oyunla;
    İşiniz Varsa oyuna zamanınız yok demektir. Zaten oyunun ilk zamanlarında en eğlenceli yanı görevleri kendimizin yapıyor kendi kendimize kasıyor olmamızdı. Şuan benimle sizin arasında çok büyük haksızlık var desem yeridir çoğunuz yan gelip yatarak 70 75 lwl oldunuz fakat benim zamanımda elimle kasıyorduk görevlere giriyorduk. Her slotta bozulmaksızın görev partyleri bulunmaktaydı. Tüm slotlar doluydu ve oyunda bir çok kişi vardı.

Bu gibi konularda oyuncu sayıları da düşmeye başladı sonunda kalanları da gördüğünüz kadarı maradon da yatıyorlar.

Son bir şey daha söylemeliyim
    Bu hem sizin hemde burada bulunan herkes için geçerli olmalıdır.

Sizin fikirlerinizin önemli olduğunu düşünmemizi istiyorsanız. Sizlerde başkalarının düşüncelerine saygı duymak zorundasınız. Eğer duymuyor ve bu gibi tartışmalar çıkartmaya çalışıyorsanız sizlerin düşüncelerinizin de hiç bir önem arzetmediğini bilmelisiniz.

Hoca_35,
    Konuşmalarda Forum kurallarına uymamanız takdirde işlem yapılabileceğini unutmayınız.

Kimse kimsenin konusuna müdahale etmesin. Terslemesin Anlatımınız açıklamanız Düzgün değilse yanıt vermeyiniz. Yanıt vermekten kaçınınız. Görmezden geliniz.

Bilerek ve isteyerek kavga, tartışma yada huzursuz edicek konularda; terslemelerle hiç kimseyi rahatsız etmemelidir.

Bu tüm kullanıcılar için geçerli olmaktadır.
    İyi forumlar dilerim..
    Last edited by TrBarut; 11-07-2018 at 10:25 PM.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Adamlar açık açık genieli farm sistemini bitirmek istediğini söylüyor sen hala ... Ayrıca ash haunga gibi yaratıklar drop eklense onlar boş boş duran yaratıklar olmaz emin ol