Results 1 to 6 of 6

Exclamation ConTPriesT Çalındı. Bilgi

Merhabalar;
    Başlıkta da belirttiğim üzere 30.10.2018 tarihinde hesabıma alım talebinde bulunan ve fiyat konusunda anlaşmamıza rağmen hesaba ait maili hackleyip karakterimi ele geçiren şahsa dikkat etmenizi rica ediyorum.
    Karakterim server birleşiminden önce Manes serverında olup beni tanıyanlar bilir.Yaklaşık 3 senedir oyunu oynamıyordum.
    Karakter çalınmıştır.Karaktere ait item bilgileri aşağıdaki gibidir.Çalan kişi hakkında dikkat etmenizi rica ediyorum.Kesinlikle alış veriş yapmayın.Başkalarını da dolandırabilir.
    Herkese iyi oyunlar dilerim

Server : Ares
    83/3 %78 Karus Priest 3.343.000 m National Point
    Priest Krowaz (+7) Rebith +1 Set
    Secret-Silver Earring +3 Dual
    Legionnaire Band +3 Dual
    Iron Neck +2
    Glass Belt +3
    Scorpion Shiled +8 (No Rebith)
    Mean Leonar +7 (No Rebith)
    Lycoan Hammer +7 (No Rebith)
    Gab Adamant +8 (No Rebith)
    White dragon neckle +3
    Sash of Sarrows +3
    Karater Shiled of +7 x4
    Priest Paper str +8 set

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Yaşadığınız duruma üzüldüm. Bir email adresin erişimini kaybetmek ciddi bir konudur. Size en yakın bilişim suçlarına giderek suç duyurusunda bulunmanızı öneriyorum. Hemen yardımcı olacaklardır. Email adresime erişimimi kaybettim demeniz yeterlidir.

Hesabınıza erişimi kaybettiyseniz Bilet Gönder > NTT Portal > Hesap Çalınması bölümü üzerinden biletinizi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca hesap erişimi kaybedildiği vakit foruma hesabıma erişemiyorum gerekli kontrolleri sağlayabilir misiniz? gibi bir konu açılabilir. GM ekibi incelemeyi yaptıktan sonra süpheli giriş nedeniyle hesabı kapatır. Böylece eşyaların aktarılmasının önüne geçilebilir. Hesabın sahibi de daha sonra destek bileti göndererek gerekli bilgileri sağlandıktan sonra hesabın açılmasını sağlar.

Bilgi amacıyla söylemek istediğim bir diğer husus ise aşağıdaki konuyu okumanızdır.

Hesap Alım/Satım İşlemleri Hakkında

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhabalar, GamesDepot

Bu bilişim suçlar nerede yada ney oluyor? Ben daha önce aradım. Koca şehirde bulamadım. En son e-devlet(bimer/cimer) üzerinden yazdım.
    Ondan da "Senin oyun kayıplarınla uğraşacak vaktimiz yok" der gibi bir yazı geldi. Hiç bir işlem yapılmadı.
    Bilişim suçlar diye bir siper savcılığı gerçekten var mı türkiye'de?
    Numarayla ulaşma imkanımız yokmudur? her şehirde kurulu değilse oturduğu yerden işlem yapıldığı için bir numara ile bildiriliyor olabilir yada herhangi bir eposta yada web sitesi ile?

Varmıdır böyle bir şey acaba?
    Biz Bugüne kadar Adam olmayanları Adam yerine Koyduğumuz için suçluyuz.
    Peki Adam olmayıpta kendini adam sanan Madamlara ne Demeli?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Bu konuda bir oyuncu konu açmıştı, ilgili konu size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Bilişim suçları

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhaba GamesDepot ,

Baktım ne işe yaradığını gördüm fakat bizim ilde akıl edip siber suçlarla ilgili bir polis kolu oluşturulmamış olduğunu da gördüm.. Bu nedenle buradan istanbul'a başvuru yapma şansınm varmıdır?

Varsa

İzinsiz hesaba Giriişlerin ve maddi yada manevi şekilde olan itemlerin çalınmasına dair bir işlem yapılıyor mu?

Yapılırsa

NTTgameden benim pcm dışında herhangi pcden giriş yapıldığını talep ettiği taktirde nttgame bunu paylaşaca bilir mi?
    Biz Bugüne kadar Adam olmayanları Adam yerine Koyduğumuz için suçluyuz.
    Peki Adam olmayıpta kendini adam sanan Madamlara ne Demeli?

Senior Member
    Türkiyede bilişim suçları kapsamında kredi kartı dolandırıcılığı ile ilgili kapsamlı araştırma ve soruşturma yapılıyor, onun dışında vikipedia ya girmek için yasak program kullanırsanız onunla ilgili de hakkınızda işlem yapılabilir. Ancak burada ''karakterim çalındı da bilşim suçlarına gittim de şikayet ettim de durumu çözdüler de bik bik bik'' diyenlerin ağır şizofren olduğunu düşünüyorum.

Tags for this Thread