Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 27
    Senior Member HavaliBaal's Avatar
    Herşeyi devletten beklemeyin.Madem yatma riskin var savaş günlerini bileceksin, üzerinde çanta taşımayı bileceksin , respawn kağıdı kullanmayı bileceksin.

Sen her olası ihtimali değerlendirmeden gelişi güzel oyna , her teşvik ve tahrike açık ver sonra cezai yaptırım.Kapının önüne 1 tomar para koyupta elini uzatan her hırsız suçlu , bir koyan masum

Sen o ihtimallere karşı tedbir almış olsan bu gün bu sorunu yaşamazdın.

Senior Member
    Çantada taş taşımayacaksıb en sağlam yolu bu. Bir ara şerefsizin teki bizim serverda Reb.4 warrioru rezleye rezleye 80 levele kadar düşürmüştü.

Senior Member ITaladroI's Avatar
    Nickname
    ITaladroI
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Undeaths
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by HavaliBaal View Post
    Herşeyi devletten beklemeyin.Madem yatma riskin var savaş günlerini bileceksin, üzerinde çanta taşımayı bileceksin , respawn kağıdı kullanmayı bileceksin.

Sen her olası ihtimali değerlendirmeden gelişi güzel oyna , her teşvik ve tahrike açık ver sonra cezai yaptırım.Kapının önüne 1 tomar para koyupta elini uzatan her hırsız suçlu , bir koyan masum

Arkadaş gerekli cevabı vermiş. Önlemini kendin alacaksın.
    Last edited by ITaladroI; 11-06-2018 at 11:07 AM.

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    O halde herşeyi kendimiz yapacaksak;

Neden milleti dolandırmayı suç olarak görüp cezalandırıyorlar? Bıraksın "Masumları, saf insanları, bilgisi olmayan kişileri ve insanlara güvenenleri kandırıp, alavere dalavere ile soysunlar yada mağdur etsinler. Bunu bir tek siz kabullenirdiniz.

Sizin dediğinize ve istediğinize göre:
    Ne gerek var polislere? ne gerek o GMlere, görevlilere?

Ayrıca HavaliBaal
    Siz bana her ay magic bag parasını yollayın elbet alırız: koyarız o köşeye,: hatta key alırım üstümde bankam olur. Sen yeter ki parasını ver.

Sen belki tanrı olabilirsin yada kendini öyle sayabilirsin, görebilirsin buna saygı duyarım fakat seninde bana saygı duyman lazım. Ben bir insanım unutabilirim kandırıla bilirim. Bir çok iyi insan yardım ettiğini sanarken dolandırıldığının farkına varmaz. Yarın birgün bilgisi olmayan saf insanları kandıranlara böyle destek olmanız açıkcası aşırı kötü bir yaklaşımdır. Benim düşüncem bunları söyleyen kişiler % 90 buna ITaladroI dahil; bu işi yapanlardır. Çünkü yapmayanlar zararı görebilir ve bilgisi olmayan yada farkında olmayan kişilerin zarar görmemesini isterdi. Siz zarar görmesini istiyorsanız benim düşüncem bu yönde olur.

Allahtan devlet sizin gibi düşünmemişde hırsızlık bu yüzden suç demiş. bu yüzden dolandırıcılık diye bir suç var. bu yüzden insan hakları diye birşey var. Yinede sizin görüşleriniz sizde kalabilir.

Soruma yanıt vermektense yorum yapmak daha fazla ilginizi çekmiş anlaşılan cegvvap verecek bilginiz olmadığı için bu yönü seçmiş olabilirsiniz. Yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Cevabı bulup bizimle doğru bir bilgi aktarımı yaparsanız mağdur olacak arkadaşların önüne geçmiş olursunuz. İyi Forumlar.
    Last edited by TrBarut; 11-06-2018 at 10:07 AM.

Senior Member ITaladroI's Avatar
    Nickname
    ITaladroI
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Undeaths
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by TrBarut View Post
    Benim düşüncem bunları söyleyen kişiler % 90 buna ITaladroI dahil; bu işi yapanlardır.
    Böyle bir ithamda bulunuyorsan bunu kanıtla. Kanıtlayamıyorsan bir zahmet üslubunu düzelt. Ben sana gereken cevabı verdim.

Senior Member HavaliBaal's Avatar
    Quote Originally Posted by TrBarut View Post
    O halde herşeyi kendimiz yapacaksak;

Neden milleti dolandırmayı suç olarak görüp cezalandırıyorlar? Bıraksın "Masumları, saf insanları, bilgisi olmayan kişileri ve insanlara güvenenleri kandırıp, alavere dalavere ile soysunlar yada mağdur etsinler. Bunu bir tek siz kabullenirdiniz.

Sizin dediğinize ve istediğinize göre:
    Ne gerek var polislere? ne gerek o GMlere, görevlilere?

Ayrıca HavaliBaal
    Siz bana her ay magic bag parasını yollayın elbet alırız: koyarız o köşeye,: hatta key alırım üstümde bankam olur. Sen yeter ki parasını ver.

Sen belki tanrı olabilirsin yada kendini öyle sayabilirsin, görebilirsin buna saygı duyarım fakat seninde bana saygı duyman lazım. Ben bir insanım unutabilirim kandırıla bilirim. Bir çok iyi insan yardım ettiğini sanarken dolandırıldığının farkına varmaz. Yarın birgün bilgisi olmayan saf insanları kandıranlara böyle destek olmanız açıkcası aşırı kötü bir yaklaşımdır. Benim düşüncem bunları söyleyen kişiler % 90 buna ITaladroI dahil; bu işi yapanlardır. Çünkü yapmayanlar zararı görebilir ve bilgisi olmayan yada farkında olmayan kişilerin zarar görmemesini isterdi. Siz zarar görmesini istiyorsanız benim düşüncem bu yönde olur.

Allahtan devlet sizin gibi düşünmemişde hırsızlık bu yüzden suç demiş. bu yüzden dolandırıcılık diye bir suç var. bu yüzden insan hakları diye birşey var. Yinede sizin görüşleriniz sizde kalabilir.

Soruma yanıt vermektense yorum yapmak daha fazla ilginizi çekmiş anlaşılan cegvvap verecek bilginiz olmadığı için bu yönü seçmiş olabilirsiniz. Yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Cevabı bulup bizimle doğru bir bilgi aktarımı yaparsanız mağdur olacak arkadaşların önüne geçmiş olursunuz. İyi Forumlar.
    Bu oyunu oynayabilecek kapasitede bir insanın az çok beyni var demektir.Oyuna girerken bir hesap kitap içerisindesin , oyun eşyası için oyunu oynarken bir hesap kitap içerisindesin , foruma girerken bir hesap kitap içerisindesin.Peki basit ve çözümünü kimseye sormadan araştırmadan bulabileceğin bir vaka için neden o beynini kullanmıyorsun?

Şimdi senin derdin taşının gitmesi mi , yoksa dolandırılmanın legal olması yönünde bir algı operasyonu mu?

Taşının gitmemesi için ve savaşlarda npt olmaman için yapman gereken karakterin başında olman.Moradon ne için yapılmış ?

O bölge pazar bölgesi ve güvenli bölge.Sen savaş günü emc de pazar aç yada karakteri boş bırak sonra gelip kessinler vay efendim benim np gitti.Çantan yok kağıdın yok ama taş almayı nasıl olduysa unutmamışsın priest gelir taş basar vay efendim soyuldum.

Sen kendi çarına sahip çıkmazsan başkası ne yapsın?

Eeee ben çarımı istediğim yerde bırakırım taşım gitmesin , pazarım bozulmasın , ölmeyim , npmi almasınlar en azından alacaklarsa önce benden izin alsınlar öyle kesssinler öyle kaldırsınlar.

Sana söz veriyorum.Marsta hayat aktivite olduğunda mgameden bu oyunun lisansını alacam dediğin eklentiyi bizzat ben yazacağım oyuna sırf senin için.

Ha şöyle yaklaşmış olsaydın olaya anlardım.Priestlerin bu skili kullanmaları için onay vereceğimiz bir uygulama entegre edilemezmi desen doğru ve yerinde bir konu derdim ama bu şekilde yaklaşman , asıl suçun oluşmasında % 95 oranlık bölümünün senin sayende olmasını bir kenara bırakıp kendini tamamen mazlum ve masum gösteripte suçun tamamını fırsatçılara (halk dilinde bu uyanıklara fırlama derler) yüklemen çok doğru olmamış.
    Last edited by HavaliBaal; 11-06-2018 at 11:49 AM.

Senior Member xG4uSs's Avatar
    Hocam al bir magic bag 30 taş koy, ayrıca Takasa açık %100 Exp Recovery Scroll var. 30 taşın maddi değerine gelirsek de 30x22.000 = 660.000 coins eder.

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhaba ITaladroI

Keşke biraz paragraf okumalarını iyi yapabilseniz. Okumayı bilmeden üslubunu diyen kişi kimse ciddiye almaz. Yazdıkların boş kalır.

Bir altta katıldığın arkadaş uzunca okumuş ve gördüğün gibi detaylı bir şekilde uzun uzun cevap yazmış. Bunun nedeni yazının hepsini bir tutması yani bütün kitabı alıpda içinden bir cümle seçip (senin yaptığın gibi) "kitabın hepsini okudum" dememesinden kaynaklanıyor.

Yanıtlama tarzı hepsini okuduğu anlamına gelmektedir. Yukarıda belirttiğim ifade bu yönde yaklaşan kişilerin benim aklımda çağrışımlarda bulunduğunu belirttim. Sizin öyle bişey yapıp yapmadığınızı bilemem. Bu nedenle ortada cümlemi bıraktım. Okusaydınız anlarmıydınız orasınıda bilemiyorum. Sizin Ko0nuşma tarzınızı anlayış tarzınızı ancak yazdıklarınıza bakarak çağrışımlarda bulunabilirim. Verdiğiniz yanıtlar bana bu şekilde bir çağrışım etkisi yarattı. Buna hiç bir şekilde yasaklanamaz. Kötü yada iyi olacaksınız diye bir kural yok benim açımdan iyi biri olmadığınızı düşünüyorum. Bu sadece benim fikrimdir. Buna beğensenizde beğenmesenizde yaptıklarınızdan yada konuşmalarınızdan ben bunu gördüm. Cevap konusunda Hiç bir cevap vermediniz. Siz sadece yorum yaptınız. Bu sorumun 2 cevabı vardır ya evettir ya hayırdır siz sadece yorumda bulundunuz. Yorumunuzda ilgimi çekmedi mantıklı gelmedi ve buna birçok örneklerle anlattım. Kanıtlarım yaptıklarınızdır.

Merhaba HavaliBaal
    Öncelikle diğer arkadaşın aksine yazımın tamamını okuyup mantıklı sorularla geri dönüş yaptığın için minnettarm.
    Daha iyi anlatımına cevap verebilmem için sorularını alıp altına cevap yazacağım ki bir karışıklık olmasın.

1)Bu oyunu oynayabilecek kapasitede bir insanın az çok beyni var demektir.Oyuna girerken bir hesap kitap içerisindesin , oyun eşyası için oyunu oynarken bir hesap kitap içerisindesin , foruma girerken bir hesap kitap içerisindesin.Peki basit ve çözümünü kimseye sormadan araştırmadan bulabileceğin bir vaka için neden o beynini kullanmıyorsun?

- Bu oyunda herhangi yaş kısıtlaması olmadığı gibi her yaştan kişilerin oynayabildiği oyun içerisinde görülmektedir. Her ne kadar kişiler yaş olarak yıllansada kişilikleri ve insan oldukları değişmez bir kavramdır.

Siz belki buraya hesap yapmaya kitap okumaya geliyor olabilirsiniz fakat bu gibi konularda oyuna kimse hesap kitap yapmaya gelmemektedir. Oyunu bir çok kişi keyif almak için oynar. Bunlara bende dahilim. Oyunun bazı durumları bizim elimizde değildir. Bunu sizinde bildiğinizi düşünüyorum. PUS'da satılan itemler gibi oyunculara bazı şeyler zorunluluk kılmaktadır. Bunun en çok kullanılanı zaten bilindiği üzere GENİE'dir.

Basit olan, kafa yorulmayan ve çözümü olan bir sorun olduysa neden KO ekibi çözümü getirmedi. Bunu uzatmayalım ki Başkalarına laf gitmesin. Kimse eksiklerini görmez oyuncular söyledikçe zöümler bulunur ve NTT Game ekibide bu geri dönüşümlerle Oyunu geliştirebilir. Amacı sen bulursun kendin faydalanırsın. Ben bulurum bildiririm Tüm Oyuncular faydalanır. Buda iyi olmanın yardım etmenin ve oyun ekibine katkıda bulunmadır. Ben oynadığım oyunun sağlam ve her şekilde gelişmesinden açıklarının kapanmasından yanayım her sorunda bildirerek düzeltilmesini talep etmekteyim ve çalışmalara başlanılır. Bu gibi bildiriler içinde onlardan birçok kes teşekkür almışlığım vardır.

Gerisini size bırakıyorum siz nasıl düşünürseniz.

Beynim var fakat insan olduğum için bazen duygularımı, bazen aklımı kullanırım: bazen ikisini de kullanamaya bilirim. O anki durumumdan faydalanmak isteyenler için önlem almak Yasak değildir heral de?

2)Şimdi senin derdin taşının gitmesi mi , yoksa dolandırılmanın legal olması yönünde bir algı operasyonu mu?

- Benim derdim değil bir çok kişinin sıkıntısıdır. Bir olaydan başlarsın ve nedenleri neye maloluyor düşünürsün. Ben daha NP kasma çabasındayım clanım pelerini uzatmak amaçlı benden başka çalışanda yok zaten. Yeri gelir monuda yatar beklerim, yeri gelir savaşta komutanlık yaparım, yeri gelir karus npclerine girerim. Sırf NP kasabileyim ve pelerinimi yükselteyim. Ben bunu ilk attığım linkteki videoda keşfettim. ve böyle yaparsa neler olur diyede sonuçlarını kendimle ve bi kaç arkadaşlarımla tartıştım. Burada taşların gitmesi habersiz alındığı için hırsızlık olsa da: taştan sonra olacaklar önemlilik fark ettiriliyor. Hem dediğiniz gibi legal olması hemde suç ve kendi kurallarına haykırılık barındırmamaktadır.

Misal olarak şöyle size anlatırsam aklınızda soru işareti kalmaz. Bir çok kişi PUS dan GENİE alıyor bunun nedeni sürekli pc başında olamayacağı, dışarıdaki işlerini hallederken illegal program kullanmak yerine yasal olan ile exp artışıyla lwl alıp oyyuna katılabilmektir. Ne kadar gb kasmak istesekde o dediğiniz olmamaktadır. Kişi her hangi bir slota genie bıraktığı taktirde(Cardinal slotu, baron gibi gördüğü anda attack yapan slotlar) Genie de pot basar fakat trade kulanıldığında kişinin geniesi kitleniyor skil yada R karşılığı durmaktadır. Zamanla can suyunu çeker ve bam expe "elveda" denir. Tekrar diriltir taşı aldı cebe koydu. Şimdi adamın geniede kapalı taşıda kalmadı ve adam hala slotta duruyor. Slot karakteri tekrar yatırır bam 2. exp kaybı.

Gelelim taş ile Np hırsızlığına;
    Son 50 NP'en var onla savaşa girdin; fark ettiğinde kaybettin Belki Karşı güçlüdürNP varsa bile daha fazla NP kaybetmemek için beklemeyi düşünülebiliir. Kalksan kesecekler kalkmaman gerekiyor expe yatmamak için ve bir REZ gelir ve kaldırır karakter tekrar yatar. bu sefer NP yoksa exp."e var ise daha fazla NP kaybına neden olur.
    NTTGAME KO kurallarında da var.

Şöyle demişti galliba

"Chat ekranı kullanarak spam yapmak,Küfür etmek, saldırganca davranmak veya tahrik edici konuşmalarda bulunmak,Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içerisinde huzursuzluk vermek bunlar ilk suçta 3 gün"

3) O bölge pazar bölgesi ve güvenli bölge.Sen savaş günü emc de pazar aç yada karakteri boş bırak sonra gelip kessinler vay efendim benim np gitti.Çantan yok kağıdın yok ama taş almayı nasıl olduysa unutmamışsın priest gelir taş basar vay efendim soyuldum.

- Bu dediğiniz pek mantıklı gelmedi Pazarları gezerseniz sizin o dediğiniz çanta ve kağıt ile fiyatların bir olmadığını anlarsınız. Çantayı anladım da kağıttan kastınız nedir? Varsa öyle ucuz bir kağıt dağıtın da herkes nasiplensin. Boş konuşmanın anlamı yok.
    Ben sonuçlarını anlatırım siz nerden çekerseniz taşın tanesi 21k savagede genie ilede kasılabilir ücretsiz diğer anlattıklarınız istediklerinizi bu oyunda kaç kişi kasabilir yada alabilir?

4) Sen kendi çarına sahip çıkmazsan başkası ne yapsın?

Başkaları oyun kurallarına uysun ve herkes kendi işine baksın milletin emeklerine göz dikmesin engel olmasın huysuzluk çıkarmasın ahlaksız olmasın ..vb bir çok kural oyunda barındırmaktadır.

5) Eeee ben çarımı istediğim yerde bırakırım taşım gitmesin , pazarım bozulmasın , ölmeyim , npmi almasınlar en azından alacaklarsa önce benden izin alsınlar öyle kesssinler öyle kaldırsınlar.

- Açıklamalarınız bittikce mantıksız alakasız yerlere götürdünüz. Yinede Yanıtlamak gerekirse şöyle diyebilirim.
    Kurallarda herşeyi oyunculara bırakmadıkları gibi o dediklerinide yapamıyoruz. NP'm gitmesin diye bir kelime kullanılmadı böyle saçma kelimelerde kullanılamaz. Kendi düşüncelerinizi kendiniz söyleyin başkası söylüyormuş gibi söylemeyin. Oraya bıraktığım hesabın 1 kesilme şansı olabilir. Tekrar diriltilen karakterin yatması ile giden NPden bahsediyoruz. Size belki hiç denk gelmemiş olabilir fakat savaş zamanında sizin karakteri kişi yada kişiler tarafında kesildiğiniz olursa buda EXP kaybına neden olmaktadır. Üstümüzde her zaman ve her yerde taşımak zorunda oluyoruz. Bunu fırsat bilip kişilere rahatsız vericek tavırlarda bulunmak yasaklar arasındadır. Kuralı 1.yanıtta yazdım. Bu birtek kural içindedir. Bu oyunun içerisinde daha fazla kurallarımız var.

6) Ha şöyle yaklaşmış olsaydın olaya anlardım.Priestlerin bu skili kullanmaları için onay vereceğimiz bir uygulama entegre edilemezmi desen doğru ve yerinde bir konu derdim ama bu şekilde yaklaşman , asıl suçun oluşmasında % 95 oranlık bölümünün senin sayende olmasını bir kenara bırakıp kendini tamamen mazlum ve masum gösteripte suçun tamamını fırsatçılara (halk dilinde bu uyanıklara fırlama derler) yüklemen çok doğru olmamış.

- Farkında olmak için bu olayın benim başımdan zaten geçmesi gerekiyor. İnsan oğlu tecrübelerle birçok şeyi öğreniyor ki bunun için bazı arkadaşlar dediğinizi önerdi fakat bu açtığım konuda hiç bir şekilde uzun yada kısa açıklama yada yorumluk bir mevzu yoktu başımdan geçeni anlatıp sizden bilginiz varsa bunun evet suç yada hayır suç değil demenizdi. Siz olayı yoruma bıraktınız yorumlarınızda konuyla hiç alakası yoktu. Ben sizden cevap beklerken siz kendi düşüncelerinizi yazmayı uygun gördünüz.

Şuanda yanıtlarınıza göre bile hala evet yada hayır diyebilecek biriniz çıkmadı. Sadece yorum yapıldı. Cevap ise alınamadı. Kimisi okudu kimisi okumadan yorum yapıldı. Ben buraya zaten sizlerden çok GM, Mod veya Forumdan sorumlu kişiler tarafından kuralların anlatımı var olup olmadığıyla ilgili bilgi edinmek için yazdım. Sizlerin katılmasınada birşey diyemem düşüncelerinizi fikirlerinizi yazabilirsiniz ama bu benim soruma cevap olmayacaktır. Benim cevabımı verecek hiç bir görevli geri dönüş sağlamadı.

O nedenle çözüm bulunana kadar bu konu devam edilecektir.

HavaliBaal
    Sana söz veriyorum.Marsta hayat aktivite olduğunda mgameden bu oyunun lisansını alacam dediğin eklentiyi bizzat ben yazacağım oyuna sırf senin için.

- Hadi söz verdin diyelim sen yada ben önce hayat içinde birimiz öldük yada sen vefat mı dersin yok oldu mu dersin bilmiyorum. Sözünde nasıl durabileceksin? Sözünde durmayana ADAM denir mi? Bence bu gibi laflar etmemelisin seneye bianda marsla ilgili dediğin o şey olur ve onun etkisiyle sen yada ben yada ikimize bir şey olduğunda sözünde duramayacaksın. O nedenle burada kullandığın söz bana pek gerçekçi gelmemektedir.
    Last edited by TrBarut; 11-06-2018 at 05:10 PM.

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhaba ufuk_yildiz26

+ Hocam al bir magic bag 30 taş koy, ayrıca Takasa açık %100 Exp Recovery Scroll var. 30 taşın maddi değerine gelirsek de 30x22.000 = 660.000 coins eder

Öneriniz çok güzel fakat bu dediklerinizi sadece zengin kesim kullanabileceğini söylemem gerekiyor. Magic bag hatırladığım kadarıyla 80-89 arası cash olmalı; %100 exp recovery scroll zaten PUSda bulunmuyor. Servera göre fiyat değişiyor bizim serverda aradım 3 kişiyi gördüm oda farklı zamanlarda en düşüğü 70m olarak fiyatlandırılmıştı.

Her ay yada bittikce alabilenler zengin kesimdir. Sürekli para basacak durumda olamayan birçok oyuncu bu oyunda mevcuttur. Onlardan biride benim elbette. Sadece zengin kesim alır oda sürekli itlik yapan olursa oda çok para harcar ve isyan etmeye başlar.

Preminiumu bile 2 3 ayda bir alabiliyorum.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Quote Originally Posted by HavaliBaal View Post

Quote Originally Posted by ITaladroI View Post
    Arkadaş gerekli cevabı vermiş. Önlemini kendin alacaksın.
    Kadrolu yıkama - yağlama ekibide gelmiş, hoşgeldiniz.

Karakterlerin başına askeri ücretle elemanda tutalım mı vardiyalı olacak şekilde başına bir şey falan gelir mazallah ?