Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
    Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Lightbulb Taş, Exp ve Np Hırsızlığının Ceza Yaptırımı

Merhabalar

Ben Ramazan Barut,

Bir kaç gün önce bir konu fark ettim benden habersiz taşlarım gitmiş. savaşta yattıp np kaybetmiş ve farkına vardığımda çok geçmişti; olanlar olmuştu.
    Bende böyle birşey olduğunu fark edince bi şaşırdım ve: Kendi kendime "nereye gitti alla allah" dedim. Ve yine gündüz savaşından çıkmış emcden maradona geçiyordum ki işte o hırsızı yakalamıştım. Yine Kullanııcılardan habersiz herkesi diriltiyor ve taşlarını alıyordu.

NP si olmayanlar expe yattıysa bile bir sonraki öğlen savaşında tekrar yatacaklardı. Bu savaştan önce gelmeseler bu exp kaybı kaçınılmaz olacaktır.
    Çünkü taşları elinden habersiz alınmıştı.
    Bende buna "Elmas hırsızlığı" dedim. İzinsiz alınan herşeyin hırsızlık olduğunu herkes bilmektedir.Yinede bazı arkadaşlar "skill adamın skili istediği gibi kullanır" diyenler oldu.

Peki bunu diyen arkadaşlara MoB çekildiğinde Neden bunları diyemiyorlar da -Şikayet- ediyorlar.
    Peki YETKİLİLER onlara "skill onların skilleri kullanmakta özgürler" dese sizce mükemmel bir kapak olmaz mıydı?

Yinede her şeyden önce bu (biz) oyuncuların insan olduğunu bilmeliler. "Unutuldu" yada "bakmıyor", "görmüyor" diyerek suç işlemek suçtan sayılmamalı gibi bir şey olmamalıdır.
    Bir kişi yada kişilere maddi yada manevi zarar veriyor ve zarara sokuluyorsa bunun cezası olması gerekmez mi?
    Bunun farkında olan bazı kişiler yol bulup bu yönde hileler kullanarak yan karakterine taş kasmak da yada satmak için bir başkasının karakteriyle oynamaktadır.

Bunun bir cezai yaptırımı
    Yoksa: nedenini?
    Varsa: cezai kuralını!

Öğrenmek isterim. Şimdiden Teşekkür Ederim.

Bilgisi olanlar ve merak edenler Yorumda sizleri bekliyorum herhangi bir düşünceniz varsa yazınız ve bilgilendiriniz lütfen.
    Ares/TrBarut

Örnek bir videomdur...
    Last edited by AlonsoPedroLopez; 11-08-2018 at 10:15 AM.

Senior Member iVibe's Avatar
    Kardeş hiç mi derdin yok ciddi soruyorum

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Dostum derdimi koca bir sayfayla yazdım derdin mi yok diyorsun Nasıl bir sorudur bu?

Senior Member iVibe's Avatar
    Böyle bir şeyi dert edindiğin için soruyorum Oyunda hoşunuza gitmeyen her şeye ban atılmasını istiyorsunuz biz bu oyunu parti gelince sevinip goleme tp yapılıp ölerek öğrendik takmayın bu kadar kafaya her şeyi

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Evet fakat onun video kaydı alındığında cezai işlemi var. Buda onlara varken buna ceza işlemi uygulamamaları sence saçma olmaz mı?

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Bir ara Khenarth yayında mükemmel bir fikir sunmuştu CZ hariç diğer bölgelerde ölünce exp kaybı yaşamayı kapatma vs gibi. Keşke getirilse bu tarz bir şey de oyuncular ''charı bırakıyorum ama acaba birileri bir şey çeker de expe ölür müyüm'' stresinden tamamen kurtulsa.

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    JoyoAppilance Söylüyorda icraat neden olmuyor. Yani yapması zorsa ağızdan öyle birşeyin çıkması çok tuhaf gelmez mi herkse? Dediğin gibi özelliklede MoBlarda yatmak kalksa iyi olurdu. Aynnı boss eventta boslara yatınca expin gitmemesi gibi...

Fakat oyun açısından düşünülürse bu lwl düşme olasılığını ortadan kaldırmak demektir. Yaratıklar(mosnters) kendi slotlarında bulunduğu taktirde exp verse ve bulunduğu slot dışında atack yapsa bile exp yada attack da damage fazlalığı düşürülse daha iyi olur herkes slotunda kasılır.

Paramunda 4 saat genie açıyorum bi sıkıntı yok priestleyim. 2 dk mutfaktan çay alim gelim dedim o 2 dkda yatmışız party pert xp güle güle genie tırtladı para çöpe gitti.
    Hakkını soran var mı peki!
    yada
    Gitti diye umursayan?
    Takviye yapan?
    Bunların cevapları Hep "YOK" işte
    Last edited by GamesDepot; 11-05-2018 at 04:24 AM.

Junior Member
    Giden exp çok fazla 82 lwl ım geçen 2 kere yattım bronz pre var taş ta kalmamış %10 gibi bir oran gitti bu %10 için kaç paket genie veya kaç saat manuel kasmak gerekiyor hesaplamak bile istemiyorum tamam yatınca bir kayıp olsun ama %1 olsun dokunsun ama incitmesin solo takılanlar için oyunu bırakma sebebi gittim o yüzden%100 sc aldım her zaman rez bulunmuyor iyi niyetle yatanı görüp kaldırıyorlar ama yaratıkların içinde doğduğu için tekrar yatıyor kaldırılan oto town gitse 2. yatma olayı olmaz yani kısaca çok fazla exp gidiyor

Member TrBarut's Avatar
    Nickname
    TrBarut
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BlackPoisoN
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Bu konuda sanırım hiç bir moderatörün yada adminlerin bilgisi yok. O nedenle video çekip atıcaz ister suç yok diyin ister demeyin. Susarak hiç birşey kazanamazsız ki.

Member
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Rez taşlarını magic bag'a koyun biz öyle yapıyoruz ne olur ne olmaz işsiz adam çok yatırıp kaldırır filan =)