Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest

Macro İfşa ve İtirafları

Son zamanlarda Knight Online yayınlarında bir çok macro ifşası ve itirafı gerçekleşiyor. Yayıncılar ve çevreleri yayın dışında rahatça kullandıklarını çekinmeden itiraf ediyorlar.

Merak ettiğim bir konu acaba mouse programları sisteminize yakalanmıyor mu ? Bu adamlar uçuk fiyattaki karakteriyle çekinmeden yasak olan programları nasıl kullanmaya cesaret edebiliyorlar ?

Örneğin Ape slotunda AFK şekilde kasan bir macroyu tespit etmek oldukça kolayken sisteminize yakalanmayan bir macro kullanıcısını PK'da nasıl ifşa edebiliriz ? Video çekerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Çok güzel makro kanıtları gönderen kullanıcılar mevcut, bir kısmı da oyun içinde kontrol edilerek tespit edilebiliyor. Size şu şekilde video çekersiniz diye yazarsak makro kullananlara da koz vermiş oluruz çünkü bu yönteme karşı bir tedbir alacaklardır.

Pm konuşmaları geçerli kanıtlar değildir, kullanıcı size hile veya makro kullanıyorum dese bile bu yeterli olmayacaktır. Kullanıcının söylemek dışında gerçekten de bu eylemi yapıyor olması gerekiyor. Makro şüphelilerini her zaman için rapor yapabilirsiniz ama bunu kesinlikle bilinçli olarak yapmanız gerekiyor çünkü bize gelen makro raporlarının ne yazık ki yarısından fazlası oyun içi çekişmeler veya farklı nedenlerden dolayı oluşan hırslardan geliyor ve rapor edilen kullanıcılar temiz çıkıyor. Ben bu oyuncuyu sevmiyorum rapor edeyim de bir ihtimal banlanır ya da hapse girer gibi bir durum olmuyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Çok güzel makro kanıtları gönderen kullanıcılar mevcut, bir kısmı da oyun içinde kontrol edilerek tespit edilebiliyor. Size şu şekilde video çekersiniz diye yazarsak makro kullananlara da koz vermiş oluruz çünkü bu yönteme karşı bir tedbir alacaklardır.

Pm konuşmaları geçerli kanıtlar değildir, kullanıcı size hile veya makro kullanıyorum dese bile bu yeterli olmayacaktır. Kullanıcının söylemek dışında gerçekten de bu eylemi yapıyor olması gerekiyor. Makro şüphelilerini her zaman için rapor yapabilirsiniz ama bunu kesinlikle bilinçli olarak yapmanız gerekiyor çünkü bize gelen makro raporlarının ne yazık ki yarısından fazlası oyun içi çekişmeler veya farklı nedenlerden dolayı oluşan hırslardan geliyor ve rapor edilen kullanıcılar temiz çıkıyor. Ben bu oyuncuyu sevmiyorum rapor edeyim de bir ihtimal banlanır ya da hapse girer gibi bir durum olmuyor.
    Tüm kutsal saydığın varlıkların üzerine yemin ederek oyundaki kitlenin %60'dan fazlasının, asasların abartısız %80'inin makro olmadığını söyleyebilir misiniz çok merak ediıyorum.Yanlış bilmiyorsam sizde playersiniz yani oynuyorsunuz göreviniz dışında.İllaki denk geliyorsunuz.Ben bunun cevabını merak ediyorum sadece.Gene bunun altında da kasıt aramayın sadece bir soru ama cevabı verecek kadar cesur biri çıkacak mı yetkili ağızlardan.Bu arada hala oynamıyorum ve genienin yavaşlığından dolayı exp kasarken makro kullanılması taraftarıyım.

Senior Member
    Kullanıp da ceza almayan o kadar çok kişi var ki..

Senior Member iVibe's Avatar
    Şu macro işi gereğinden fazla abartılıyor. Oyundaki asasların %99 u macro kullanıyor zaten. Bazısı skill + minör kullanıyor bazısı sadece minör. Bir asasın 2 saat pk attığını düşünün seri şekilde minör atması zaten imkansız bu da parmak yani nasıl dayansın. Aynı şekilde kullanan warriorlar ve mageler var.

Bana kalırsa macro bir charı ölümsüz yapmıyor o adamı kesmeni sağlamıyor sadece oynarken bir kolaylık sağlıyor daha az yorulmanı sağlıyor. Yayınlarda görüyorum karşıdaki okçuya ölüyor adam ve macro diye suçlama yapıyor. Okçunun macrosundan nolur allah aşkına 3lü 5li comboyu ne kadar hızlı yapabilir yani sanırsın uzaktan seri 5li çakıyor.

Nttgame'in oyunculara alıştırdığı en kötü şey şu reportlama olayı. Herkes herkesi şikayet etmeye kalkıyor insanın sinirleri bozuluyor bu bir oyun yani kesildin diye o kişiyi banlatma hakkın yok biraz hırsımızı kenara bırakalım. Farm yaparken adamla ksleşiyoruz adam benden kutu alamıyor diye macrosun koxpsun video alıyorum diyor. Sanki en iyi itemler en iyi scler onda var ve oyunun da en iyi oyuncusu ama bende macro var diye kutu alamıyor. Ben çoğu kez slotumdaki ksci kutu alamasın diye redpot çektim normalde farmerların takmadığı pathosları takıyorum. Ben böyle kutu alabiliyorken adamın macro koxp demesi sinir bozucu. Bence bu asılsız suçlamalara karşı da bir yaptırım olmalı herkes herkesi suçlamaya başladı.

Her şey bir kenara macronun bence ban/hapis gerektiren tek yeri slotlarda exp kasarken kullanılması. Sebebi de genie kullananlara haksızlık olduğu için.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Şuna %10000000 eminim ki bu oyunda sadece ve sadece Okçunun makro kullanması anlaşılır halde diğer jobları kimseye anlıyamaz %10000000 eminim bu konuda ne yazık ki böyle!

Senior Member iVibe's Avatar
    O da kolay kolay anlaşılmıyor ben okçu oynarım ve combom w2w3 şeklindedir ama insanlar bunu görünce macro diyor. Mouse ile combo yapmak zorunda mıyım ki yapamıyorum yani benim yapabildiğim bu.

Senior Member NeedB's Avatar
    Cuma günü utc npc'si başına toplananların %90'ı makro kullanıyor. Kullanmayanlar zaten sağ tık yapıp uzaklaşıyor.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by tekdamar92 View Post
    Tüm kutsal saydığın varlıkların üzerine yemin ederek oyundaki kitlenin %60'dan fazlasının, asasların abartısız %80'inin makro olmadığını söyleyebilir misiniz çok merak ediıyorum.Yanlış bilmiyorsam sizde playersiniz yani oynuyorsunuz göreviniz dışında.İllaki denk geliyorsunuz.Ben bunun cevabını merak ediyorum sadece.Gene bunun altında da kasıt aramayın sadece bir soru ama cevabı verecek kadar cesur biri çıkacak mı yetkili ağızlardan.Bu arada hala oynamıyorum ve genienin yavaşlığından dolayı exp kasarken makro kullanılması taraftarıyım.
    Böyle bir oran vermek yanlış olur çünkü kimisine göre %99 kimisine göre %90 siz de %60 yazmışsınız. Şu konuda anlaşmamız gerekiyor, gerçekten makro kullanan kullanıcılar tespit edildiklerinde ceza alıyorlar. Eryudes'in açtığı sabit konulardaki hapse giden kullanıcı sayısını toplarsanız yine bu yüzdelere ulaşamazsınız. Bununla birlikte cr'den gelen makro bildirimlerinde de yeterli kanıt yoksa kullanıcı/lar oyun içinde kontrol edilmektedir. Gm'lerin oyun içi kontrollerinde de tespit edilen hesaplar ceza almaktadırlar.

Her iyi oynayan makro değildir, bunu da bazı oyuncuların kabul etmesi gerekiyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Rosettada bir akşam pkya gelinde warriorların %90 macro oldugunu göreceksiniz video nasıl çekilir onuda yapında ban yesinler bizde kurtulak