Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 69
    Junior Member
    İYİ GÜNLER Öncelikle nttgame olarak bu efsanevi oyunu muhafaza etmeye başardığınız için size minnettarım.Bu oyunda yaşadığım aksiyon ve eğlenceyi başka hiçbir şeyde oyunda yaşamadım.Benim başlagıç hikayem ise şu şekil internet cafelerde bakıyordum.Yaratık indiriyorlardı.Kutusundan önemli eşyalar çıkıyordu.O zamanlarda pek ilgilenmiyordum oyunla sonrasında başladım.Sürekli bir aksiyon sürekli bir uğraş atmosferinde buldum kendimi,sonrasında ise ft jr girme düşen taşları kırdırma iyi bir eşya düşürünce ve jrden gold bar düşürünce o mutluluk ve sevinci yaşıyordum.Bu oyun adeta 2. yaşamım gibi oldu.Sanal yaşamım gibi her bir etkinlikte yeni maceralar iyi şeyler düşürme bir maceradan ötekine sürükleniyordum.Böylece hayatımın vazgeçilmez bir parçası olmuştu.Başarılı olunca o mutluluk ve sevinç tarif edilememez bir şey oluyordu.Benü oyuna bağlayan başkabirşey ise bitmek bilmeyen aksiyon ve eğlence modunda olmasıdır.Kendimi sürekli yeni heyecanların içinde buluyorum.Oyun yapısını bozmadan bu şekil devam ederse vazgeçilmezlerim arasından olmaya devam edecektir.Şuan ise tek sorun yaratan şey cash fiyatının yüksek olmasıdır.Buda maliyetleri yükseltmektedir.Bunun düzeltilmesi gerekmektedir.Böylece akıcılığını koruyacaktır.Bu muhteşem oyuna en kudretli zamanında başladığım için tarif edilemez derecede mutluyum.Bu sürekli aksiyon ve eğlenceyi sürdürdüğü için nttgame ve knigt onlineye teşekkürlerimi sunuyorum. SERVER ROSETTA NİCK: SirKingCruzher

Junior Member

Cool

Öncelikle Merhaba Knight online başlama tarihim 2008 o zamanlar 12 yaşımda başladım bu oyuna cok anlamıyor ama oyun cok zevkli geliyordu.İnternet cafede abiler izleyerek bir şey kapmaya çalışarak geçti hayatım öyle devam etti zaten İlk karakterim mageydi hiç anlamıyordum ne skil nedir bilmeden oynuyordum o zamanlar koxp çok aktif kullanmadım desem yalan olur kullandım fakat sonra bu yüzden çharım soyuldu ve bende o dönemde 42 lw olan magemi bıraktım aradan 6 ay felan geçti. Sonra herşeyini değiştirerek oynamaya yeniden başladım bu seferki hedefim 45 lw olup 45 alanı atmaktı öyle öyle derken dersleri herşeyi boşverdim ama hiçbirşey umursamadan oynuyordum ama çok mutlu oluyordum cidden internet kafede abileri izlerken bile kafe abi vardı 60 lw magesi vardı onu izledikçe imreniyorumdum sanki bende böyle olucam elinde elixir staf vardı + benımde wood +8 vardı zombide sabaha kadar belkide skeleton party bulursam süperdi msn koxp kurarak yatardım aşşa bazı sabahlar okula gitmeden pc bakar yattım diye çoğu kez trol çekenler vardı sonra 4 ay sonunda 45 lw oldum ama nasıl mutluyum 45 alan atıyorum lüferde pm bile geliyordu bazen sonra işte char güzelleştircem diye eski item kasıyorudm sonra chara alıcak bir arkadaş cıktı o zamanı parası ile 30 tl sattım charı ama bırakırken ne kadar üzüldüm sonra işte aradan zaman geçti öyle bölye çocuk chara pre çekmiş herşey var charda full yapmış char 53 lw olmuştu. Çocuk 60 lw kascam dedi bende o ara cs 1.5 oynuyordum ara vermiştim bir yandan dersleri için bizimkiler biraz baskı yapıyorlardı. Ama Bu Knight online olunca herşey değişiyordu
    Neyse Böyle devam etti Ben sonra tekrardan Bir char açtım charı kasmaya başladık bide bizim cafe sahibi abi char kasmaya bize yardımcı oluyordu oda onla birlikte kasmaya başladık deli gibi char kasıyorduk benım okçu 1 hafta 40 lw yaptık ama pc kapatmıyorum ben düşünün ancak elektrik kesilirse belki yoksa yok O zaman 1 kere kekurikakara kestim kekuri ring çıktı kimsede yok mahallede sanki başkan oldum herkez geliyor çara bakıyor felan çok sonra sattım onu kendıme üstüne para koyup Premium aldım charı 59 lw kasıcam diye başladı okçu serüveni o kadar zevk alıyorum ki düşünün hayat gayem bu oyundu.Bu char Msn koxp o kadar cok kullandım ki msn yazışmaktan çok koxp için kullanıyordum ÖYle derken işte okçum soyuldu char ne yaptım düşünüyorum acaba baskasımı soydu felan sonra işte oyunu bıraktım (Ara verdim bırakamadım) Sonra işte sene 2013 felan istanbula taşındık evimize yakın bir internet kafa vardı orda yeniden oynamaya başladım böyle 59 adream charı yaptım kendıme +7 +7 fp set +9 dex takı 1 tane kekuri felan char cs tek atıyordum magelere o kadar zevkliydi düşün sonra oyunun baya güzeldi sonra asasa döndüm clan girdim adream estiriyoruz Diezde Koxperler çoğalınca bizim db pri bıraktı benden o dönemde sıkılmaya başladım kafeden bir çocuğa charı sattım 100 liraya Derken işte böyle geçti herşey yıllar devam etti suan aktif olarak oynamıyorum artık anladım Knight online bırakılmaz ara verilir diye Ama neler kaybettim bu yüzden meslek lisesi okudum hemde endüstri meslek lisesi hayatım çok şey aldı ama çok ders çıkarttı Knight online 1 oyuna bağlı kalırsan her zaman kaybedersin

Teşekkürler Knight online Bana kattığın ders için
    Ares
    Vao

Junior Member
    Öncelikle NTTGAME ekibi ve KNIGHTONLINE oyuncularına selamlar

Adım Can 26 yaşındayım, İstanbulda yaşıyorum. Forumda böyle bir etkinlik olduğunu gördüm ve knight online oynadığım dönem boyunca yaşadığım iyi kötü anıları bende sizlerle paylaşmak istedim. Buda benim hikayemdir.

BEN VE KNIGHT ONLINE

Knight Online ile tanışmam orta okul yıllarıma dayanıyor. Oyunu birçok oyuncu gibi internet cafede oyunu oynayan bir abimizi izledikten sonra oynamaya karar veriyorum. Aresde oyunu oynayan abimizin mage karakteri var ve czde pk atıyor. Grafikler ve oynanış olsun çok hoşuma gidiyor ve kendi karakterimi açıyorum. Premium alıyorum , başlıyorum oynamaya ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yok ama oyun bilgime dayanarak karakterimi kasıyorum. Gel zaman git zaman farklı karakterler açıyorum hep hüsran hatalar üstüne hata diğer oyuncular tarafından kandırılmalar yanlış item yakmalar hesabımın başkalarının eline geçmesi yani yeni bir oyuncunun başına gelebilecek bütün aksilikleri yaşıyorum. Ama oyunda bişeyleri başarıp kayda değer bir şekilde oynama isteğimi hiç kaybetmiyorum.Oyunun piyasasını öğreniyor , tertemiz bir hesap açıyorum kendime ve oynamaya devam ediyorum.Lise dönemimde Girakon sunucusunda arkadaşımla oynamaya başlıyoruz.Ardream de oynayacak hale geliyoruz ve pk nın tadını çıkarıyoruz .İtemlerimiz orta düzeyde olsada oyundan zevk alıyoruz, yeni arkadaşlıklar ediniyoruz.Bir gün evime yakın güvenilir bir internet cafeyim ve maradonda pazarı dolaşıyorum,yanımda oturan arkadaşım;

-''Kanka şu +8 md yi alıcaksın busla vuracaksın 9 düşünsene!''

Bir anlık deli cesareti geliyor ve pazardan +8 miragge daggeri çekiyorum. Hesabımda Premium yok,Trina yok,önden yakacak itemim bile yok.Sadece bi bus alıyorum ve anvili açarak maradonun arkalarına kadar gidiyorum.Yanımdaki arkadaşım telefonuyla video kaydı alıyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki ''confirm'' yazısına basılı tutarak 5dk boyunca beklemişimdir ve bırakıyorum item geçiyor. ''GEÇTİ BEE'' diye bi çığlık atıyorum bütün internet cafe sakinleri bilgisayarlarının başından kalkıp yanıma geliyorlar itemi gösteriyorum. Galiba o an hayatımdaki şansın belirli bi yüzdesini kullandım :P .Çok mutlu olmuştum, okulda arkadaşlarıma anlatıyorum inanmıyorlar. Sonrasında harçlıklarımı biriktiriyor ve birkaç sağlam item desteği ile güzel bir Rogue karakteri yapıyorum. Girakonda JannissaryS clanına giriyorum ve inanılmaz pklar atıyoruz.Güzel arkadaşlıklar ediniyorum. Ardream clanıyız kolluğumuz yanıyor. 2 yıl Knight Online oyunundan gerçek anlamda keyif alıyorum. Daha önce gerçek hayatta görmediğim insanlar ailem gibi oluyor.

Günler geçiyor Koxp dediğimiz illegal yazılımlar çoğalıyor bir çok oyuncu oyunu bırakıyor. Oyun piyasası iyice etkileniyor bu durumdan.Üniversite zamanım geliyor ve bende istemesemde oyunu bırakmak zorunda kalıyorum, itemlerimi satıyorum ve Knight Online dünyasına elveda...

Bir gün kuzenimin yanına Yalovaya gidiyorum. İDO dan bilet alıyorum.Beklerken aklıma clan asaslarımızdan Muratın İDO da çalıştığı aklıma geliyor.Daha önce muratı hiç görmemiştim. Çalışanlara isim soyismini veriyorum. Bir arkadaş geliyor ama bu o Murat değil diyorum özür diliyorum kendisinden.Sonra diyorum ki heralde başka bi yerde görevli diye.. Herneyse deniz otobüsünü kalkış saatini beklerken önümden biri geçiyor. Bizim Murat a çok benziyor daha önce görmedim tabiki ama sosyal medya hesabımda ekli olan Murat arkadaşıma çok benziyor.Yanına gidip soruyorum evet diyor ama ben seni tanımıyorum diyor. Oyundan ve aynı clanda olduğumu söyleyince o da çok şaşırıyor. Oturup bi çay içiyoruz keyifli bi sohbet başlıyor ve eski günleri yad ediyoruz. Ayrıldıktan sonra anlıyorum Knight online'ın bir oyundan fazlası olduğunu...

Bu oyunu bu kadar zaman iyi ve kötü günümde oynadım. Oyun içerisinde çok anım oldu. Yeri geldi ömürlük arkadaşlıklar edindim yeri geldi kandırıldım karakterim hesabım elimden alındı ve yeri geldi en büyük heycanlarımı yaşadığım anlarım oldu. Ama bildiğim bişey var. Ben bu oyunu hayatı tecrübe etme aşamasında oynadım ve birazda olsa insanlara yaklaşımım ve aldığım kararların sonuçlarına dikkat etmem konusunda KNIGHT ONLINE 'ın bana hatrı sayılır yardımı olmuştur. Oynadığım zamanı ve verdiğim emeği hiçbir zaman kayıp olarak görmedim.

Son olarak ise eski günlerin hatrına oyuna tekrardan başladım ama eskisi kadar aktif değilim tabiki. Akşamları işten geldikten sonra oyunun akşam etkinliklerine katılıyorum .Yeni arkadaşlıklar ediniyorum. Etkinlikten kutu veya gem alamayıp üzüntüsünü clan chat bölümünden haykıran arkadaşlar oluyor üzülmesinler diye bazen kendi kazandığım mavi kutuyu veriyorum. Gem çekilişleri yapıyorum ) Eski zamanları da çok özlüyorum...

Buda benim hikayemdi.Aklıma geldikçe yazabildim.Etkinlik için teşekkürler.Bunları yazmak bile o zamanları tekrardan hatırlattı bana.

Herkese iyi oyunlar dilerim

Can Sezen

SUNUCU : MANES

NICK : Kaguya
    Last edited by nih_LjPHvt7; 11-04-2018 at 04:43 PM.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Bir Doktor ve oyun.

Knight online çok enterasan bir oyun..Bir nesili mahfetmiş veya benim gibi mahfetmeye çok yaklaşmış bir oyun.Öyle ki hakkında ilginç betimlemeler yapılmış ve "Knight online bırakılmaz, sadece ara verilir gibi." sözler bile söylenmiştir.

Benim hikayem 4. sınıfta başladı.Bir internet kafe ve mahalleli arkadaşlar.Okul çıkışı kafeye uğradığımda yeni bir oyun oynadıklarını gördük başladık ; Adı 'Kınayt Online'dı". Kısa sürede sardı,bağladı.Eroin veya morfin bağımlılarını bilir misiniz?Hiç kriz gördünüz mü ? Ben gördüm ve o dönemlerde bu krizlere bir oyun sebep oluyordu.Kim bilir belki bir Eroin bağımlısını Knight Online'a başlatsaydık Eroini unutturabilirdi..

Yıllar geçse de oyun tutkumuz bitmedi ; Ortaokul ve Lise yıllarımız oyunlarla geçti.Kafeler değişir, kimisi kapanırdı.Babamız kafeleri basar bizleri toplardı.Her kafede 20-30 kişi oyunda ; knight'taydı.İzlerdik , imrenirdik.Biz o zamanlar çocuktuk 10-12 yaşındaydık ama abilerimiz vardı oynarlardı.Ardream charlar dizer oynamaya çalışırdık. Çünkü +60 karakterler cok pahaliydi ama biz cocuktuk..Bazen aylarımız iyi geçerdi mutluyduk ; pk'mızı atardık. Bazen soyulurduk yıkılırdık.Bazen tek amacımız +8 shard'a sahip olmaktı

Aslında bu oyun bizi küçükkken "büyüttü".Daha çocukken hayatı öğrendik,insanlara güvenmemeyi öğrendik.
    Bazen pazarcı olduk ticareti öğrendik,pazarlık yapmayı öğrendik..Bir oyundan hayat tecrübesi edinilebilir mi diye sorabilirsiniz , evet edinilebiliyormuş

Zaman liseye geldi güç bela kendimizi Adana'nın orta halli bir lisesine atmayı başardık.Ama oyun bitmedi.Okul çıkışı hemen internet kafe'nin yolunu tutar gecelere kadar oynardık.İnternet koptuğunda ise tam curcuna ; tüm kafe Cs 1.6 girer ana baba günü gibi Poolday atardık .Tabi en sonunda babamız kafe'yi basar bizi zorla eve götürürdü ama çocukluk işte.
    Lise ortoaokul'a benzemiyordu, zordu. Fizik,kimya,biyoloji.. Zor derslerdi. Birçoğundan 45 bile alamazdık zayıf düşerdi.Ama güç bela 2 düşürmeyi başarır sınıfı geçerdik.Zaman 12. sınıfa geldiğinde ise karşımıza bir sınav geldi kafamız dank etti : YGS-LYS.Hiçbir şey bilmediğimizi farkettiğimizde ise artık çok geçti.Kazanamadık ; mezuna kaldık.Artık oyun yoktu ama çalışmak yetmiyordu lise hayatımız boştu.Çalıştık 2. senede başaramadık.3. seneye kaldık.Yılların hatasını 2 yıl ile ödedik..Ama amacımıza ulaştık..

Şimdi tekrar başa dönsem tekrar oyuna bu kadar sarmamam gerektiğini biliyorum ama tekrar başa dönsem kendime hakim olabilir miyim , mechul
    Knight online sadece bir oyun değil, bir yaşam tarzı gibi.Sen onu bıraksan da o seni bırakmaz.Bir yerde bulur
    AlphaZeo / Manes
    Last edited by Humi; 11-19-2018 at 09:41 PM.

Member ILastAssassiN's Avatar
    Nickname
    SergeantGrace
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BüyükSeIcukIuDevIeti
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    merhaba bu efsane oyuna çocuk yaşlarda 2003 yılında basladım henüz bilgisayar yaygın degildi evde ve cafede oynuyordum yıl 2005-2006 yıllarında 12 13 yaslarda orta okul seviyelerinde iken elmorad ta tyonların orada attila düşmüştü cafede arkadaş ortamında 2 priyestle zorla kesmiştik ve içerisinden +1 iron bow atmıstı ozamanlar pazarda +1 i 999m di +7 si bizim için hayal ürünüydü çok sevinmiştik arkadaslarla. karus iken zombilerde sabahlara kadar oturup attilanın cıkması beklerdik. 2008 2011 yıllarında liseye baslamıstım okuldan kaçıp veya boş derslerimizde cafeciden önce sabah saat 5.30 da cafenin acılmasını beklerdik telefonla arayıp cafeciyi cagırırdır . ve 5 6 masa acardık 1 çar pazara digerleri expte ee tabi ozaman dual clevarla 8 le 3 lü 5 lü ok atıyorduk simirdonda 60 olmadan ban yiyorduk ) ama zevki ayrıdı bir çarda pk ya cıkardık. eslatta boss gezerdim buldugum bosları keserdim ozaman içerisinden 2 3 gb lik en az item atıyordu cok degerliydi boss ve hala oynamaya devam ediyorum aralıklı. oynadıgım sunucular Diez RestlesSt0rm - VİPAA /Olmpya azrail/ Beramus-Carnedas / Manes LORDZeudost Patos / DOST biz bu oyunda en cok zevki 2007 2011 yıllarında aldık çünkü ülke olarak cln kuruluyor savaslar yapılıyor milli mesele gibi görüyorduk kore çin avrupa italya gibi ülkelerin oyuncuları fazlaydı ama türkler kadar degildi . daha sonra oyun içi görevler tat veriyor +7 clevar la tüm sunucuyu kesiyorduk 46 lwl de clevar görevine sokuyorduk partiyi dd cıkarıp basıyorduk +6 yapıp satıyorduk. mostonlardan 33k kasıyorduk lwl i elle aylarca kasıyorduk knightonline bir oyun degildir Gerçek hayatta ticareti dahi pazarında ögreten arkadaşlıkları ögreten bir efsane karus ırkı ve human ırkı üzerine kurulu gerçek hayattan bi kesittir aklıma geleni yazdım düşünüp yazmadım hayırlı oyunlar - forumlar
    Sevmek Bir Çay Sevilmek İse Bir Şeker Bizim qibi Garibanlar O Çayı Şekersiz İÇERRR . . . !

Şuan - SergeantGrace

Junior Member
    rezerve*****

Junior Member
    Merhaba Knight Online World Ailesi.
    Oyun ile tanışmam 2009 senesinde arkadaşım sayesinde moradonda yılbaşı ağacı kesip keyif almam ile başladı. Daha sonrasında 59 lwl ardream asas kasıp okuldan kaçıp gündüzleri pk atma hevesiyle devam etti. Tabi evde o zamanlar bilgisayar internet vs. Yok Eski manes sunucusunda ilk defa mage oynayarak ekibe katıldım ve çok şey öğrendim. Oradan yeni server Destan açıldığında geçtik ve clan olarak güzel bir saygı ve ün kazandık. Clan komutçumuz oyunu bırakınca bir anda kendimde sorumluluk hissedip komut vermeye başladım. Az çokta başarılı oldum. Daha sonrasında ekibi büyütüp clan turnuvalarında derece kazandım. Oyundaki arkadaşlarim ile Istanbul'dan Adana'ya gidecek kadar sevgi ve arkadaşlık bağı oluştu. Iki sene yazları tatil yaparak bu arkadaşlığı daha da ilerlettik. Sonrasında askerliğimi yapmak için ara vermek zorunda kaldım ve geldiğimde clanimizda bir bayan üye olduğunu öğrendim ve soğuk baktım ilk başta aramızda bayan olmasına. O sebeptendir ki hiçte anlaşamazdik. Olay burada başladı. 1 sene neredeyse her gün kavga ederek devam etti ve sonunda eşim oldu hala inanması güç geliyor açıkçası Bu oyun bana hem eş hem de büyük arkadaşlıklar kazandırdı ve kazandırmaya da devam ediyor

Sevgilerle Knight Online Ailesi

Junior Member
    ÖNCELİKLE MERHABA NTT GAME AİLESİ BU OYUN İLE 2003 YİLİNDA TANİSTİM OZAMANLAR BİLGİSAYAR ALMAK NE MUMKUN İNTERNET CAFELERDE SAATİ 1 TL YE TİKLİM TİKLİM OLAN O MASALARA OTURABİLMEK VE O 1 SAATİN 45 DK SİNİ OYUNA GİRMEK İCİN HARCAMAK KALAN 10 DK İLE MUTLU OLMAYA CALİSİYORDUK VE BEN KAFAYA TAKMİSTİM EVİME NE OLURSA OLSUN BİR BİLGİSAYAR ALMAM GERKİYORDU VE KAFAMA KOYDUGUMU YAPMAK İCİN OKUL SONRASİ BİR İSE GİRDİM GUNLUK 15 TL ALİYORDUM DAHA ÇOCUKTUK O PARA BİZE COK BUYUK GELİYORDU ALDİGİM O PARANİN 5 TL Sİ İLE İNTERNET KAFENİN YOLUNU TUTUP 10 TLSİNİ KUMBARAYA ATİYORDUM VE 7.Cİ AYİN SONUNDA BİLGİSAYARİ ALMİSİTİM.
    VE 1.Cİ HEDEFİME ULASMİSTİM ARTİK 2 . HEDEFİMDEYDİ SİRA 2. HEDEFİM BİR CLAN KURUP PELERİN ALMAKTİ. SAATLERCE 500 K KASABİLMEK İCİN MORADONDA BULCAN , KECON KESTİM CLANİ KURDUM SİRADA 5 M KASMAKTİ 1 HAFTA BOYUNCA SABAH AKSAM MORADONDA FARMLADİM SONUNDA 5Mİ BİRİKTİRİP PELERİN CİNİN YOLUNU TUTTUM PELERİNCİYE VARDİGİMDA HAYATİMİN EN BUYUK HAYAL KİRİKLİGİNA UGRADİM MEGERSEM CLANİ G 3 YAPMAM GEREKİYORMUS BİZ NERDEN BİLELİM SANİYORUZ Kİ 5 M VERİCEZ PELERİNİ ALİCAZ NEYSE KARAKTERİMİ 60 KASİP O PELERİNİ ALİCAKTİM KOYMUSTUM KAFAYA BİRKERE VE SONUNDA HEDEFİME ULASMİSTİM CLANİ G1 YAPMİS O KİRMİZİ PELERİNİ SİRTİMA TAKMİSTİM BU ARADA 2 Sene Sonra ARESİN EN İYİ 3 CLANİ OLMUSTUK (DeusManus) CLANİNDA YER ALAN TUM ARKADASLARİMA SLM LAR :RoxyEvelyn: ve bu oyunun bana en büyük Katkisi su oldu Azim ve Hırs

Arkadaşlar kompozisyon demişler allah ne verdiyse doldurmayın lütfen biraz özenerek oluşturun postlarınızı

Junior Member
    Knight Online anlatılmaz,yaşanır.
    server destan
    nick:LeeAutreXz