Results 1 to 6 of 6
    Junior Member

Exclamation Otp'li charim soyuldu...

12 Yıllık Knıght Onliine Oyuncusuyum Lakin Dün Gece Benim İçin KNIGHT Onlinenın Bittigi Gece Oldu Telefonuma Otp Yaptıgım Halde . Charım Soyuldu Oysaki Otp Olmadan Girilemeyen serverlar var hepsi sacma Bu Serverda Oynanmaz Ben Bu Server'a Geleli 1 ay oldu kuzenimin charıda soyuldu . Otp'li oldugu halde Aklınız varsa Bu Serverı Bırakın Başlamayın Bu Serverda Akılların Bile Ermeyeceği Hackerlar Var Ama Herşeyden Önce Şu Bilinmelidir ki KnıGHT Online Kendine Çeki Düzen Vermelidir Herkese İyi Oyunlar...

Knıght Online Bi Oyuncusunu Daha Kaybetti...

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Oyunu oynamakta olan onlarca oyuncu varken neden benim karakterim soyuldu diye kendine sorman gerekiyor. Bir hesabın ele geçirilmesi veya bir karakterin soyulması için kullanmakta olduğun bilgisayarına veya telefonuna virüs bulaşmış olması gerekiyor. Bunlara ek olarak bilgisayarın sürekli açık ise ve karakterin oyunda ise bilgisayarına uzaktan erişim sağlayarak karakterinin eşyalarını çalabilirler.

Bu durumda en yakın savcılığa gidip, cumhuriyet savcılığına dilekçe yazarak bilgisayarına veya telefonuna iznin olmadan erişim sağlayan kişiden suç duyurusunda bulunabilirsin.
    Last edited by LiteraryLuckys; 10-09-2018 at 10:22 AM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by LiteraryLuckys View Post
    Oyunu oynamakta olan onlarca oyuncu varken neden benim karakterim soyuldu diye kendine sorman gerekiyor. Bir hesabın ele geçirilmesi veya bir karakterin soyulması için kullanmakta olduğun bilgisayarına veya telefonuna virüs bulaşmış olması gerekiyor. Bunlara ek olarak bilgisayarın sürekli açık ise ve karakterin oyunda ise bilgisayarına uzaktan erişim sağlayarak karakterinin eşyalarını çalabilirler.

Bu durumda en yakın savcılığa gidip, cumhuriyet savcılığına dilekçe yazarak bilgisayarına veya telefonuna iznin olmadan erişim sağlayan kişiden suç duyurusunda bulunabilirsin.
    DOSTUM 1500 TL'lik charm soyuldu benim sabah 8 akşam 6 çalısan adamım 2 saat belki giriyorum oyuna sürekli oyunda olsam ne olacak 7/24 oyunda olcazda charımız soyulcak diye oynamayalım o zaman . pc sıfır aldım telefonda sıfır 7 bine aldım ikisini yani daha ne ayrıntı verebilirm pcde veya telefonda degil kardesim bu swde cok illegal adam var aşırı hemde bu serverda oynanmaz ardreamda kesmedik adam bırakmadık charımız soyuldu herneyse savcılıga gidecegimde bu oyunda gerizekalı benim telefonuma nasıl ulaşıpta charımı soyabiliyorlar buna bi çözüm bulmaları lazım güvenlik diye OTP ICS sistemini cıkamıslar hiçbi seye yaramıyor neyse benim için bu oyun bitti bu DİEZ'de oynamayın başlamayın .

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    İlk öncelikle benim belirtmek istediğim durum şu idi; Bilgisayarına virüs bulaşması durumunda, oyun bilgisayarda açık iken uzaktan bağlantı aracılığı ile bilgisayarına bağlanarak eşyalarını ve oyun paranı çalmış olabilirler. Bu noktada bilgisayarın sıfır alınmış dahi olsa indirdiğin dosyalar üzerinden rahatlıkla bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir.

Çok basitinden bir örnek vermek gerekirse bir çok KO oyuncusu Team Speak programını kullanarak birbirleri ile iletişime geçiyorlar. Team Speak kullanan oyuncular bilirler ki son güncelleme ile birlikte eski/korsan sunuculara giriş yapılamıyor. Giriş yapılabilmesi için eski sürümün bilgisayarda yüklü olması gerekiyor. Güncellemeyi direkt yapan oyuncular ise programın versiyonunu geriye alamadıkları için ve programın eski sürümü internet üzerinden farklı sitelerden indirdikleri için bilgisayarlarına virüs bulaşıyor ve soyuluyorlar. Bu sadece Team Speak programı için bir çok kişinin başına gelmiş bir durum. Senin karakterinin soyulma sebebi farklı bir program olabilir.

Savcılık bu noktada çok önemli. Bu gibi işlere girişen hırsızların düşünceleri tıpkı sizin gibi "Adam umursamaz, savcılığa gidip şikayette oluşturmaz." şeklinde olduğu için hiç çekinmeden hırsızlık yapıyorlar. Emin ol bir şey kaybetmeyeceksin, yapacağın tek şey bir dilekçe yazmak ve sonrasında talimatlara uymak olacak. Bu gibi durumlarda hırsızlık yapan kişi hakkında tazminat davası da oluşturabilir, paranı misli ile geri alabilirsin.
    Last edited by LiteraryLuckys; 10-09-2018 at 05:50 PM.

Junior Member
    benim de charım soyuldu OTP kullandıgım halde benim charıda soydular bu server da gmlerin acil mudahale etmesi gerekiyor hackerlar dolandırıcılar her turlu karaktersiz insan toplulugu burada bulusmus bi cozum bekliyorum ben gmlerden

Junior Member
    Nickname
    BRACHYDIOS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    NONSTOP
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    sms , doğrulama , otp sistemi telefonuzda mevcut olduğu sürece, ve item kitleme şifrenizi kimseye söylemedinzi halde, hesaba kayıtlı epost adresiniz de sms doğrulama olduğu sürece hesabınızın çalınması otp den çıkılması imkansiz gibi görünüyor. ancak kullanıcıdan kaynaklı hesap güvenliğini almamış sanız şayet en yakın bilişim suçlarına gitmenizi tavsiye ederim