Results 1 to 7 of 7
    Junior Member

Mouse tuşlarına nümerik tuş atamak

Senelerdir kullandığım 5-6 tuşlu Logitech M705 mouse um var, oyunda priest karakteri oynamaktayım ve klavyemden 8-9 ve 0 skill tuşlarına erişimim çok zor olmakta.. Bu mouse umun kendi resmi Logitech SetPoint yazılımını kurup sadece mouse un tekerlek ya da yan tuşuna bu numerik klavye tuşlarını atayabilirmiyim skill için (mesela cure için mouse scroll tuşuna elle basmak gibi) windows 10 denetim masası fare seçeneklerinde böyle bir özellik yok o yüzden Logitech in kendi driverında ki bu tuş atama özelliğinden faydalanabilirmiyim.. Amacım sadece uzakta kalan skill tuşlarına mouse ile manuel elimle basabilmek. yani uzakta kalan nümerik 9 tuşunu farenin yan tuşuna atamak sorun olmaz değil mi ?. Sanırım bu durum suç teşkil etmiyor ama ben yine de işimi garantiye almak adına sorayım dedim..Yetkililer cevaplayabilirse sevinirim teşekkürler..
    Last edited by Nexium40; 09-22-2018 at 01:55 PM.

bildim kadarıyla aktif oynarken wolf pot ws heal gibi koyabılıyorsun makro ama mesala makroyla exp kasmak slot dönmek mesal okçu 3lü 5li gibi bunların yasak oldunu biliyorum mesala pkda kullanırsın ama slotta oto ayarlayıp gidersen hapis atıyorlar ama su aralar her slotta makro carlar var

ilk zamanlar sürekli cezalar verılırdı ama user kaybettıgı için su aralar musade gibi bişe yapıyorlar sanırım ptlerde k0xper olmadı takdırde hapis atmıyorlar yada ban ilk zamanlar msn hepis sebebi dendınde herkes genıe kurardı slotlarda keşke ole olsa geri

yani gm insiyatifine bağlı ama karışmıyorlar pc basındaysan kardeş öle biliyorum ama pedal gibi seriye bağlama okçu gibi warıror gibi saten belli oluyor sanıyede 3 skıl atıyorlar

önerim db oynuyorsan elının yetişti yere kadar skil koy f1 f2 f3 f4 cok lu skıl dız saten ya komut vercen atıcan skıl tor parazit artına cure ardream için soyluyorum ardreamda asaslar kendı curesini alır senın alcan warıor mage asasa 960 1 kere salla saten pedal onu kurtarııyo aklını kullan herkes gibi olma nasıl kolayına gelıyorsa ole diz skıllerı elın alıştıktan sonra mükemmelleşiyorsun ama makroya alışırsan akıllı oynayamassın cok fark edıyor elle basmakla makro atma arasında straji gelıstıremıyorsun gelişiyorsun ama makro alışırsan gun gectıkce oyun çıkaramazsın skıl kaçırırsın karsına player geldımı mal olursun anca senın gibi bot gibi oynayanları kesersın onun için

tek önerim nasıl kolayına gelıyorsa öle skıll barını diz verımlı kullan skıllerın sanıyelerını nerede ne atsan kurtaracanı hisset
    Last edited by GUMUSEGER_25; 09-22-2018 at 01:59 PM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Klavye yada farenize harf ya da rakam atamak yasak değildir. Örneğin hızlı inventory açmak için farenizin uygun bir tuşuna I atayabilir ya da basmakta zorlandığınız 7 8 9 0 gibi tuşları herhangi bir tuşa atayabilirsiniz.

Ne zaman yasak? Bunları kendi kendine basan bir makro haline getirirseniz bu yasaktır ve tespit edildiğinizde hesabınız ceza alır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Klavye yada farenize harf ya da rakam atamak yasak değildir. Örneğin hızlı inventory açmak için farenizin uygun bir tuşuna I atayabilir ya da basmakta zorlandığınız 7 8 9 0 gibi tuşları herhangi bir tuşa atayabilirsiniz.

Ne zaman yasak? Bunları kendi kendine basan bir makro haline getirirseniz bu yasaktır ve tespit edildiğinizde hesabınız ceza alır.
    Heh tam da demek istediğim buydu ve gerekli açıklama da buydu teşekkür ederim cvp için. Tabi ki macro ya da süre atamak değil de karakterimin başında pk da iken sol elimle erişemediğim skill tuşlarını (8-9-0) mouse umun yan tuşlarıyla basıp tekli heal ya da cure atmak tek amacım.. Bunun için Logitech in resmi sitesinden SetPoint sürücüsünü pc ye kurdum ve oradan bu atamaları yapabilicem.. Bu programı pc me kurmak tehlikeli olurmu diye süphe etmiştim de o sebepten sordum, tekrardan sağolun

Selam,

Peki benimde bu konu ile ilgili olarak moderatörlerimize bir sorum olacak. Şimdi arkadaşımız konuyu açtığı için öncelikle ona teşekkür ediyorum. Benim kullandığım mause da aynı şekilde gaming mause fakat bu mausenin herhangi bir programı bulunmamakta.Yardımcı bir program vasıtası ile bu şekilde tuş atama yapsam legal midir ?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by DenizArman View Post
    Peki benimde bu konu ile ilgili olarak moderatörlerimize bir sorum olacak. Şimdi arkadaşımız konuyu açtığı için öncelikle ona teşekkür ediyorum. Benim kullandığım mause da aynı şekilde gaming mause fakat bu mausenin herhangi bir programı bulunmamakta.Yardımcı bir program vasıtası ile bu şekilde tuş atama yapsam legal midir ?
    Oyuncu klavye ve farelerin yazılımları oluyor, bunlarla rahatlıkla atama yapabiliyorsunuz. Eğer kullandığınız klavye ya da farenin elinizde yazılımı yoksa internet üzerinden bulabilirsiniz. Kullandığınız klavye veya fare oyuncu olarak bilinen değil de standart bir ekipmansa ve siz bunu internetten rastgele bulduğunuz makro yazılımları ile atama yapmaya çalışırsanız muhtemelen xigncode'a takılacaksınızdır. Bu yazılımlar riskli olduğu gibi genelde çoğunun içinde kötü yazılım mevcuttur. Bu yüzden kesinlikle kullanmayın derim ve ürünüzün orijinal yazılımını sadece kendi resmi sitesinden arayınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Oyuncu klavye ve farelerin yazılımları oluyor, bunlarla rahatlıkla atama yapabiliyorsunuz. Eğer kullandığınız klavye ya da farenin elinizde yazılımı yoksa internet üzerinden bulabilirsiniz. Kullandığınız klavye veya fare oyuncu olarak bilinen değil de standart bir ekipmansa ve siz bunu internetten rastgele bulduğunuz makro yazılımları ile atama yapmaya çalışırsanız muhtemelen xigncode'a takılacaksınızdır. Bu yazılımlar riskli olduğu gibi genelde çoğunun içinde kötü yazılım mevcuttur. Bu yüzden kesinlikle kullanmayın derim ve ürünüzün orijinal yazılımını sadece kendi resmi sitesinden arayınız.
    Resmi siteleri üzerinden bulamadım.Bu sebepten dolayı biraz araştırmalarım sonucunda ufak bir program buldum ama korkum hesabımın blokelenmesi.