Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31
    Junior Member

Post NTT game Kural hatası yapıyor Sebepsiz ban

İlk ticketim: 4-5 gun once yeni üyelik açıp Rosetta serverında başladım . DC premium aldım ama hiçbir farm slotunda para kasamadım genei parasını bile kurtarmıyor. Genei almaya param kalmayınca bende Makro kullandım kesinlike bi 3. party programı degıl 1 saat kullandım ban yedim. Makronun cezası Ban değil Sözleşmede ve oyun kurallarından CEzası Hapis diye belirtişmiş Hapise atılmak yerine neden ban yedim ? Açılmasını talep ediyorum. teşekkur ederim

Bana gelen cevap:

https://i.hizliresim.com/j6GL8j.png

Bahsedilen kural:

https://i.hizliresim.com/3zn129.jpg
    Bana gelen cevap standart kurallara aykırı 3. party programı kullanmıssınz gibi bi cevap. Ama kurallarda allta resimde ve linkte belirrtiğim gibi Makro ban sebebi değildir Ntt game'nin kendi yazdgını sözleşme ve sözleşmeye aykırı hareket ediyorsunuz. Sözleşmede Makro ilk üç kere zindan cezası ile cezalandırılır yazıyor.
    Last edited by I44; 09-14-2018 at 05:38 PM.

Görücez bakalım bir yetkili görüp gelebilirse neler olduğunu açıklar kardeşim yanlış anlamada eskiden kullandıysan koxp-bot ve silip aylar haftalar sonrasında legal başladıysan ban yemen kaçınılmaz xincode bazı programları algılıyor. ya burda gözden kaçırma olmuş yada bizi kerizliyorsun bende kullandım koxp bot macro şak diye ban zor hemde blocked 3.rd party operator diye. görürüz 6-7 saate şu an yazdıklarınız için destek ekipi hatalı son günlerde herkes destek ekibine çamur atıyor?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.
    Ben makro kullanayım nasılsa cezası hapis, 3 kere atılırım ohhh mis sonra başka hesaba geçip onda da 3 limitini doldururum sonra başka sonra başka güzel olurdu değil mi? Öyle olmuyor işte.

Lütfen kuralları ihlal eden durumlardan oyun tecrübeniz için uzak durunuz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member LuxuryLife's Avatar
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Ben makro kullanayım nasılsa cezası hapis, 3 kere atılırım ohhh mis sonra başka hesaba geçip onda da 3 limitini doldururum sonra başka sonra başka güzel olurdu değil mi? Öyle olmuyor işte.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ceza alan arkadaşı kesinlikle savunmuyorum! Oyun kurallarına aykırı hareket etmiş bunu da itiraf etmiş cezası da kesilmiş ama hak ettiği cezanın kesilmesi lazım. Madem kurallar GM insiyatifine göre değişiyor o zaman neden kurallar var? Kurallar uyulmak için değil mi? Madem ki makrodan dolayı süresiz ban yemiş bunun emsal, teşkil etmesi lazım her makro kullanan kişiye aynı yaptırımın uygulanması lazım. Bir tanesi makro kullanır zindan bölgesine gönderilir bir tanesi makro kullanır süresiz ban yer ise o zaman ne oyun kuralları kalır ne adalet kalır.

Senior Member KeteHore's Avatar
    Nickname
    Bakteri
    Class
    KO -> Kurian
    Race
    El-Morad
    Asıl suç nttgame de hile varsa süresiz ban gerekir ihlal varsa süresiz ban gerekir makroda kozp da gm insiyatifi olamaz her zaman söylüyorum bu legal oyuncuyu cezalandırmaktan ve hilecilere fırsat vermekten öteye geçirmez kurallar ile ilgili olarak kesinlikle yönetimin aldığı kararları uygun bulmuyorum

Senior Member EviLPrince's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus

Makroyla ilgili kuralda GM kararı veya Gm insiyatifi yazmıyor. Öyle bişey varsa diğer kurallardaki gibi eklenmesi gerekir.

Kim olursa olsun Hak, Hukuk, Adalet, diyorum.

Senior Member

burda moderatör açıklamış durumu anlamak mı istemiyosunuz. Macro dan kaç kere ban yedin kim bilir . Açtığın her hesabının silinmesi gerekir bence.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by EviLPrince View Post
    Makroyla ilgili kuralda GM kararı veya Gm insiyatifi yazmıyor. Öyle bişey varsa diğer kurallardaki gibi eklenmesi gerekir.
    Bütün kurallarda gm inisiyatifi geçerlidir. Arkadaşlar anlaşmamız gereken bir konu var bu inisiyatif dediğimiz durum gm'in o gün veya o an olan ruh haline bağlı bir durum değildir. Bunu banlayayım, bunu hapse atayım buna da 7 gün süreli ban atayım diye işlemiyor bu süreç. İnisiyatif için kriterler vardır, kullanıcı ilk kez bilinçsizce bir ihlal yaptıysa gm bu durumu fark ederek ceza indirimi yapabilir, oyuncu artık bu işi alışkanlık haline getirmiş hesabının dosyası bir hayli kabarıksa gm hesabı direkt olarak kapatabilir. Bu sadece benim aklıma gelen sizlere kabaca anlatabileceğim örnekler.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Bütün kurallarda gm inisiyatifi geçerlidir. Arkadaşlar anlaşmamız gereken bir konu var bu inisiyatif dediğimiz durum gm'in o gün veya o an olan ruh haline bağlı bir durum değildir. Bunu banlayayım, bunu hapse atayım buna da 7 gün süreli ban atayım diye işlemiyor bu süreç. İnisiyatif için kriterler vardır, kullanıcı ilk kez bilinçsizce bir ihlal yaptıysa gm bu durumu fark ederek ceza indirimi yapabilir, oyuncu artık bu işi alışkanlık haline getirmiş hesabının dosyası bir hayli kabarıksa gm hesabı direkt olarak kapatabilir. Bu sadece benim aklıma gelen sizlere kabaca anlatabileceğim örnekler.
    Kriterlerin ban politikasında gözükmesi lazım. Yoksa şuan da ki gibi yanlış anlaşılmalara ve de maduriyetlere sebebiyet verebilir.