Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 27 of 27
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Cr ve genel işleyiş hakkında biraz bilgi vereyim. Bizlere gelen %100 kanıtlı raporlar hemen işleme alınır ve kısa sürede sonuçlandırılır. Diğer raporlara gelirsek de, yetersiz ya da kanıtsız raporları da oyun içi kontrol edilmesi için ilgili birime iletiriz. Bu ekip kullanıcıları oyun içinde kontrol eder (log ve xigncode logları da dahil) ve 3. parti yazılım veya makro varsa gerekli cezayı verir.

Ceza alan oyuncu yayıncıymış, ünlü birisiymiş, popüler bir oyuncuymuş, premiumluymuş, pus eşyalıymış, bakanın oğluymuş gibi kriterler olmaksızın işleme tabi olur. Bizlere sadece kendi bilgisayarlarınızdan kaydettiğiniz videolar gelmiyor, bir çok yayıncının da şikayeti geliyor ve canlı yayında banlanan veya hapse giren bir çok yayıncı vardır (Aratırsanız bulursunuz muhtemelen). Oyun kuralları bütün oyuncuları kapsar ve kimse kapsam dışında değildir.

Makro konusunda da şöyle bir sıkıntımız var. Ks yiyen, diğer oyuncuyu sevmeyen ya da kutu alamayan bir çok oyuncu makro veya hile varmış yokmuş umursamadan kullanıcıları şikayet ediyor. Ben bir şikayet edeyim de belki kazara ban yer ya da hapse düşer diye tahmin ediyorlarsa böyle bir şey mümkün değildir.

Daha öncede konuşmuştuk, bir oyuncu size ben makro veya hile kullanıyorum diyebilir ama kullanmıyorsa sırf bunu size dedi diye de ceza alacak değildir. Bu yüzden yazılı metinleri kabul etmiyoruz ve bu oyuncuları kontrol ettiriyoruz. Size dediği gibi oyun içinde hile kullanıyorsa zaten ceza alacaktır, yok temizse 1000 kere de raporlasınız asla ceza almayacaktır.
    Ayrıca şunu da belirteyim, benim raporum, bu tarz durumları video ile destekleyin, şeklinde kapatıldı. Yani herhangi bir kontrol sağlanmadı. Arşive taşıma bahanesiyle, konu da silindi zaten İnsan düşünmeden edemiyor, NTTGAME macro kullanan bir oyuncudan ne kazanıyor olabilir, ne gibi bir fayda sağlıyor da işlem yapmıyor, yapmak istemiyor?

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by lhanimarjinalbizdik View Post
    Evet yapılıyor, hem de çok izleniyor diye adam kayırılıyor. Bunu da herkes biliyor. Sizler de çok iyi biliyorsunuz. Canlı yayınlarda bizzat yakalanmasına rağmen, hâlâ devam ediyor. Kim olduğunu çok ama çok iyi biliyorsunuz. Ben yine insaflıyım, çok izleniyor diye belki firmaya katkısı oluyor diye, bilmeyenler vardır diye buradan kim olduğunu yazmıyorum. Eğer işlem yaptırabilecek gücün varsa, özel mesaj at. Yakalandığı, yanlışlıkla kullandıklarını açık unuttuğu videoları atayım. Diyebilirsin ki, kanıtlarınız varsa rapor oluşturabilirsiniz. Ben o raporu oluşturduğumda, ceza almayacağını biliyorum. Madem adam kayırılmıyor, kanıtları size vereyim, siz rapor oluşturun. Yahu en azından kullanmasın diye uyarın, tamam çok izleniyor diye göz yumuyorsunuz, uyarsanız yine tatmin olacağız. Bakın şunu iddia etmiyorum, o kişi veya kişilerin katkısı daha çok. Özellikle çok izlenen bir yayıncının oyuna katkısı, reklam açısından daha çok. Ancak ben de legal bir şekilde, emeğimle oynamaya çalışan bir kullanıcıysam ara yolu bulmak zorundasınız. Ya herkese serbest olacak ve belli başlı kişiler kullanmayacak ya da herkese, olması gerektiği gibi, evrensel hukuk kuralları da bunu emreder, aynı kurallar uygulanacak. Talebim bu kadar basit. Son olarak bu konu altında defalarca belirttim, tekrar belirteyim. Oyunun yüzde %99.9'u illegal olsa, kullanmayan tek kişi kalsa, o kişi de ben olacağım. Oyunu ilk başladığından beri oynarım. Hayatımda bir kere bile en ufak illegal bir şey kullanmadım, kullanmam, asla ve asla kullanmayacağım. Dünyaları bana verseler, ucunda ölüm olsa, öleceğimi bilsem yine kullanmayacağım. Bu oyun hataları ile güzel, ALLAH'a şükür kolum ve parmaklarım da var.
    Makro kullanımıyla ilgili kanıtınız varsa CR bölümüne rapor oluşturabilirsiniz. Kimseye göz yumulmuyor ve yayıncı diye bahsettiğiniz kişiler de yayın esnasında dahi zindana düştüler ya da ban yediler. Bu asılsız iddianıza devam ettiğiniz takdirde tekrar uyarılmadan forum hesabınız ceza alacaktır.

Bilginize.

Senior Member
    Destan da şu an baya gerilimli bir ortam var. Özellikle 2 clan arasında. Dün taraflardan birinin yayınında adamlar kalkan takma makrosu dahi kullanıyorlar diye bir beyanda bulunuldu. Hatta video hızını yavaşlatırsanız net anlarsınız dendi . Hadi bakalım adil oyun yönetimi göstersin kendini.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Makro kullanımıyla ilgili kanıtınız varsa CR bölümüne rapor oluşturabilirsiniz. Kimseye göz yumulmuyor ve yayıncı diye bahsettiğiniz kişiler de yayın esnasında dahi zindana düştüler ya da ban yediler. Bu asılsız iddianıza devam ettiğiniz takdirde tekrar uyarılmadan forum hesabınız ceza alacaktır.

Bilginize.
    Yahu illa isim mi verelim? Ben firmayı düşünerek, çok izlendiği için size faydası oluyordur diye belki bilmeyenler vardır diye buradan yazmıyorum. Ancak tehdit ederek, beni buna zorluyorsunuz. Ben Cumhuriyet çocuğuyum. Bu yaşıma kadar kimseye biat etmedim, eyvallahım olmadı. bilerek nick vermiyorum çünkü hangi karakterle oynadığı belli değil. Bu kullanıcı da herkese dahil mi? Bu kullanıcıya şu ana kadar nasıl bir yaptırım uygulandı, youtube'a girerseniz, çok kısa süre içinde, yakın tarihli videolarını da göreceksiniz. Israrla kanıtlarımı atmam durumunda işlem yapacağınızı belirtiyorsanız, dediğim gibi özelden yazabilirsin. Sana atayım kanıtlarımı, işlem yaptırabiliyorsan yaptır.
    Last edited by lhanimarjinalbizdik; 09-09-2018 at 12:07 PM.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Cheat Reports bölümü üzerinden devam edebilirsiniz.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Cheat Reports bölümü üzerinden devam edebilirsiniz.
    Ne oldu? Gerçekler ile yüzleşemediniz mi? Attığım linkleri, bahse konu olan kişi ile ilgili bilgileri silince, gerçek de değişiyor mu? Korumaya devam mı Konumuz aslında o değildi, buraya siz getirdiniz.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by lhanimarjinalbizdik View Post
    Ne oldu? Gerçekler ile yüzleşemediniz mi? Attığım linkleri, bahse konu olan kişi ile ilgili bilgileri silince, gerçek de değişiyor mu? Korumaya devam mı Konumuz aslında o değildi, buraya siz getirdiniz.
    Forumun kuralları var ve hala kurallara aykırı paylaşım yapıyorsunuz. Sizi uyarmayacağımı söylemiştim, cezanız sona erdiğinde forumdaki serüveninize devam edebilirsiniz.

Konu yoruma kapatılmıştır!