Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 101 to 110 of 233
    3200 cash an itibari ile 280 tl

Junior Member
    Bu fiyatlarla ben de oynayamam çok yükseldi lükse kaçıyor bu oyunu oynayabilmek. Ekonomik durumuma göre başka bir oyun oynamayı tercih edeceğim.

Senior Member LuxuryLife's Avatar
    Şuan da freni patlamış araba gibi hızla Dolar yükseliyor yetkili arkadaşlar PUS fiyatlarına bir çözüm üretmez ise bu oyun ciddi bir şekilde oyuncu kaybına uğrayabilir.
    Last edited by LuxuryLife; 08-10-2018 at 05:40 PM.

Junior Member
    Henüz daha oyuncuların üzerinde mevcut premiumları sc leri depoları duruyorken son günlerini geçirin pk nın tam 30 gün veriyorum 1 ay sonra eğer cash fiyatlarıyla ilgili bir değişim olmazsa ve dolar bu şekilde artışıyla devam ederse yıllardır süren bu güzelim oyunun sonu gelmiş olacak malum sitelerdeki gb fiyatlarına vesayre bakın usko nun sonu geldi geride kaldı güzel anılar herkese başarılar hayatta ben bıraktım pre bitene kadar son 15-20 gün daha pk atıp son veriyorum serüvene.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by kaskolas View Post
    SAYIN ScORp_LiON DOSTUM KOD YAZIYORLAR BUNNAR KLAVYEDEN KAFASINA GÖRE KOD YAZARAK SATIYORLAR NORMAL PİYASAYLA BİR TUTMA

TAMAM KORUYORSUN EYVALLAHTA 280 TL OLDU CASH 3200 İNDİRİM DERKENDE FİYAT İNDİRİMİ YAPILSIN OYUN İÇERİSİNDEKİ İNDİRİM DEĞİL

100 150 LİRA OLUCAKİ MİLLET ADAM GİBİ OYUN OYNASIN

SANKİ DIŞARIDAN PETROL ALIYORUMUŞUZ GİBİ KONUŞMAYI BRAKALIM ARTIK
    EKMEK DEĞİL BU KOD BU KOD
    Başka bir konu için yazmıştım ama ilgili bölümleri okuyabilirsiniz.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Keşke kod sistemi sizin mantığınızdaki gibi işleseydi ama ne yazık ki öyle olmuyor. Yazılım ve oyun firmaları bir program veya oyun için önce bir kurumsal firma açarlar, daha sonra da yönetici kadrosu ve çalışanları olur. Arge yaparlar ve artık Photoshop, Autocad, Maya, İşletim sistemleri ya da aklınıza ne gelirse onu hazırlarlar ve satışa hazır hale getirirler. Oyun sektöründe de durum aynıdır. Bu kadar yatırım yapan üreticinin amacı elbette yaptığı işten para kazanmaktır ve bu parayı nasıl kazanacaktır? Elbette ürünlerine sahip olunması için lisans kodları ile. Mesela siz Windows 10 pro için bir kod alırsınız 800 liraya, arkadaşınız Windows 10 home edition alır 300 liraya. Netice de ikisi de kod fabrikada seri üretilip demir çelik kullanılmıyor ama firmalarının hedefleri, harcamaları ve kar oranları ile doğru orantılı olarak fiyatlandırılıyor. Kodları basayım nasıl olsa kod üretici elimizde kafamıza göre fiyat verelim olmuyor.

Anlaşmamız gereken diğer bir konu ise 400 n-point 2004 yılında da 5 dolardı, bugün de 5 dolar. Yani ortada zamlanan bir durum yok. Ülkemizdeki yaklaşık 15-16 senedir devam eden ekonomik çöküş ve kurların inanılmaz artışı sadece bu oyunda değil, bütün harcama kalemlerinde astronomik rakamlarla bizleri karşı karşıya bırakmıştır. Her zamlanan ithal ürüne dövizi sabitleyin derseniz bunu kimse kabul etmez. Bugün ithal olan hangi ürünü alırsanız alın bırakın 2004'lü seneleri geçen seneye oranla bile müthiş artmış durumdadır. Bunun sebebi ne dış mihraklar, ne faiz lobisi, ne İsrail ne de ABD'dir. Siz hiç üretmeden Araplar gibi her şeyi ithal ederseniz elbette ülkenizde bulunan döviz miktarı gelen miktarın altında kalır ve bu miktar dibe düştükçe paranız tüm para birimleri karşısında erir. Sadece dolar ve euro değil tüm dünya para birimleri karşısında tl erimiştir. Siyasete girmeden ancak bu şekilde anlatabilirim, ülkenin hemen hemen büyük bir bölümü kurların yükselmesinin asıl nedeninin siyasi belirsizlik olduğunu öne sürüyordu ama seçimler bitti ve belirsizlik ortadan kalktı. Hala tl eriyorsa bunun nedeni belirsizlik değil, ithalatın ihracattan fazla olmasıdır. Eee bir de üstüne kötü yönetilen para yönetimini koyarsak bu fiyatları görmemiz normal. Bugün hangi kaleme bakarsanız bakın fiyatlar uçup gitmiştir. Ben bu tür konular açıldığında sürekli söylerim yine söylüyorum. Öyle garip bir kitle var ki sanki ülkede tek n-point fiyatları yükseliyormuş gibi tepki veriyor. İğneden ipliğe her şey uçtu ve uçmaya da devam ediyor. Her şey zamlanırken enflasyon farkı Haziran ayında 2,61 çıkarken Temmuz ayında 0,55'e geriliyor. İnsan gerçekten de ne diyeceğini bilemiyor.

Örneklemek gerekirse,

2006 yılında dolar 1.34 liraymış. O gün 400 n-point'i 5 dolardan, tl olarak da 6,7 liradan alıyormuşuk. Geçen 12 senede ne değişmiş? 400 n-point hala 5 dolar ama tl'ye bakarsak 25,50 lira olmuş. Dolar yarın 4 liraya düşerse 20 lira olur, 3 liraya düşerse 15 lira olur, 1 dolar 1 tl olursa 400 n-point 5 lira olur. Bunun yapımcı ve yayıncıyla alakası yoktur, bu direkt olarak ülkenin ekonomisi ile alakası vardır. Durum böyleyken bile yayıncı firma oyuncularının rahatsız olduğunu bildiğinden farklı yollara başvurup kuru veya fiyatları değiştiremeyeceği için yapımcıyı indirimlere ikna etmiştir ve yapımcı bir çok kez indirimi kabul etmiştir.

Dolar ve Euro'nun rekor üstüne rekor kırması devam ederken ve nereye gideceği belli değilken siz yabancı bir yatırımcıya doları sabitle diye bir teklif götüremezsiniz. Umarım sevgili Patheoz'un dediği gibi yapımcı indirime razı olur ve oyuncu kitlesi olarak bir nebze rahatlarız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Aslında istek olarak çok güzel bir istek buna hayır diyecek kimse yoktur ama şöyle düşünün nasıl bir sabit kur? 3lira 4 lira? Bu konular açılmaya başlandığında dolar 3 lirayı aşmıştı şikayetler yine aynıydı. 4 oldu 5 oldu 6 oldu 7'ye dayandı şikayetler haliyle artarak devam ediyor. Kaça sabit? Yarın 8 9 10 11 12 olursa ne olacak?

Diyelim ki ithal ürün satan bir dükkanın var. Bir ürünü farklı bir ülkeden dolar 6.5 liradan ithal ettin, haliyle bunu Türkler kullanacak. Müşterin sana dese ki bunu Türkler kullanacak kuru 3 dolara sabitle yapabilir misin? Yapımcının anlaşması dolar üzerinden, dolarla veriyor, dolarla alıyor. İstek yaparken gerçek ekonomiyi unutup hayal kurmamalıyız derim ama bu yazımdan dolayı kırılmayın çünkü ekonomi çok kötü durumdadır.
    Dediklerine katılmamak elde değil ancak sen şuanki durumda bir oyuncu olarak ne yapmayı önerirsin bana açıklarmısın.Anlıyoruz anlaşma dolarla şirketlerin ikisi de ithal şirket peki bu durumdayken ne yapılmalı halen cash almaya devam mı etmeli yoksa bu şirketleri dize mi getirmeli soruyorum sana..Bir Türk olarak sessiz mi kalalım bu duruma karşı.

Junior Member
    Kardeşim anlamadığım şey sen neden şirketi savunuyorsun ? 280 liraya cash almak hoşuna mı gidiyor ? Neyin açıklaması yani bu aklım almıyor memleket ne hale gelmiş oyundaki cash fiyatları ne hale gelmiş hala savunmadasın? Size bişey diyen var mı ? Gm’lere bişey diyen var mı ? Oyuncuların şikayeti şirkete ve bu saçma fiyatlara.

Junior Member
    Öncelikle herkese iyi günler dilerim. 2002 2003 ares beta açılmasından beridir oyunu aralıklarla oynadığımı belirtmek isterim. Pus fiyatları hiçbirzaman böyle cep yakıcı olmamıştı diyebilirsiniz oyun türk değil diye ama şunu unutmayın oyunu ayakta tutan kesim türkler yani biziz. Demem o ki nttgame yol yakınken fiyat politikasını gözden geçirsin bazı arkadaşlarımız indirimden bahsetmiş bunlar geçici çözümler arkadaşlar ve yönetimden konuyla alakalı cılız ses çıkıyor. yönetim userlerin sesini duyana kadar cash almıyoruz !..

Junior Member

TAMAM HAKLI OLABİLİRSİNİZ bu gidişat oyunuda oyuncuyuda etkiler bunuda anlamanız gerekir zaten user tutmakta zorluk cekiyor usko

millet pvp serverlerine abanınca ne olucak ? bununda farkına varmanız gerekiyor veya varmaları gerekiyor

1606 asgari ücret alıyor bu insanlar bu saaten sonra bi dc premium veya exp premium alıpta bu insanların oyun oynayacağı zor bir durumdur

şuan ki tablo paran varsa gel yoksa güle güle

EKONOMİMİZ TEPE TAKLAK HAKLISINIZ BU OYUN BİZ TÜRKLER TARAFINDAN OYNANIYOR SANMIYORUM DÜNYADA 2000 İNİ GEÇSİN YABANCI OYUNCUSU

HERNEYSE DEDİKLERİMİ ANLAMIŞSINIDIR UMARIM

he bu arada windows 10 nu istediğim şekilde istediğim programını bedavaya yükleyebilirim Merak etme
    Last edited by kaskolas; 08-10-2018 at 05:54 PM.

Bu gidişle hepimizin sonu oyunu bırakmak olacak sanırım. 1 hafta kadar bekleyip duruma göre ben de değerlendirme yapacağım.