Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Şimdi taze taze fırından yeni çıkan iki adet ÖNERİM var.

1.) Özellik petlerde lvl aldırınca çok bir işlevi olmuyor ve bu yüzden pekte uğraşan yok ama misal automatic looting eşyasını sadece petler 60 lvl iken kullanabilsin.Böyle bir sistem getirildiği için PERİ sistemi ise sadece savaş alanlarında çalışacak şekilde ayarlanabilir.Tarafımca olan birşeydir. Olsa güzel olur.(Oyunu şu an oynamıyorum yani 60 lvl it stock yapmadım.)

2.) Satıcılarda satılan eşyalar hiç bir şekilde moblardan düşmesin.Bunun ne gibi getirisi olur. Misal biri buy-sell veya farm ile topluyor bus , bes türlerini ve bu şekilde pazarda satmaktadır. Ki bu normal olabilir ama şöyle bir eksi yönü var. İtem basıcak olan adam genelde 50k-100k için satıcıdan almıyor ve pazardan alıyor. Bu şekilde adamdan para gidiyor ve satıcı kazanıyor ki satıcı ya o parayı farklı bir item alıp karakterini güçlendiriyor ya da siteyede satıyor. Siteye satıldığında yine upgrade yapacak adam siteden alıyor gbyi yani kısır bir döngü oluyor oyunda ki gb sürekli dolanıyor ve hiç bir şekilde gb erimesi yapılmıyor.Ama moblardan bus, bes düşmediğini farz ettiğimizde ise adam gbyi alıyor veya topluyor NPC'den çekiyor bunun ile birlikte oyun içinde bulunan gb belli bir miktar erimeye uğruyor.Ki şöyle stok yapanlar olacak filan dersiniz ya onlar silinip 2,5m nakit olarak tedarik edilecek yada eninde sonunda biticek.Bu sadece bus , bes için değil sundireste satılan TS içinde aynı mantık olmalı ve şu an aklıma gelmeyen değerli itemler içinde. Ki oyunda GB hiç bir şekilde değer kaybetmez ve bu şekilde insanlar elinde bulunan gbler ile pusunu çok rahat karşılayabilir.

3.) Bu sistem biraz daha gerçekçi oyun sistemi içindir.(bu son anda çıktı 3.)

Şöyle ki Moradonda genel olarak durgun serverlarda 1k civarı ve yoğun serverlarda ise 1,5k civarı user gözükmektedir.Ve bu oyuncularında %80 - 85 i pazar yapmaktadırlar.Bu kadar pazar yapan insan var ama çoğu multipc veya multiclient yani moradonda tekel kişi olarak sayarsak durgun serverlar 250-300 , yoğun servarlar ise max 400-500 kişidir. Ki bu sayı çok çok iyimser düşüncedir.
    Benim önerim ise şöyle özel bir point sistemi olacak PUS üzerinde bulunan N-point gibi. Ve bu point sisteminde misal 100 (Merchant)M-point bulunuyor diyelim. Bu 100 (Merchant)M-point ile 100 dakika pazar yapabileceksin. Eeeee bu (Merchant)M-point ' i nasıl kazanacaksın.Oyunda fazla fazla etkinlik var ki genel olarak millet etkinliklere giriyor ve pazarda ürününü satıyor. Ama sell yapıyor ama buya atıyor oradan kazanç sağlıyor.Misal BDW sistemi 20 dakika süren bir etkinlik kazanırsan 20 (Merchant)M-point kazanıcaksın, kaybeder isen 10 (Merchant)M-point kazanacaksın ama BDW sıkıntılı bir sistem 5 dakika savaşıp 1 kere ölünce atıyor. Bu sistemin düzeltildiğini farz ederek söyledim bunu. Bunun yanı sıra Forgetten Temple 33 ilâ 35 dakika arası süren bir etkinlik kazanan kaybeden yok Volcanic Rock kesildikten sonra etkinlikten ödül almadan tamamlar isen bile 40 (Merchant)M-point kazanacaksın. Bunun yanı sıra Juraid Mountain etkinliği olarak bug filan olmadığı takdirde 10 ilâ 20 dakika arasında biten bir etkinlik ama etkinlik için belirlenen süre 40 yada 50 dakika olması lazım burada ise kazanan tarafa 30 (Merchant)M-point , kaybeden tarafa 15 (Merchant)M-point verilecek.Bunun yanı sıra ardream, ronarkland base ve ronarkland haritalarında BOWL ve belirlen yerlerde dakikada 1 (Merchant)M-point kazanacak şekilde ayarlanabilir. Belirlenen yer genel olarak karus ise human town çevresi gibi düşünülebilir.Bunun yanı sıra savaşları canlandırmak için savaşlarda monumentlerdan kazandığın 100 np ve 200 np kimsenin gözünde bir değeri bulunmuyor şu an 1 adam kesince 80 - 90 np geldiğinden ama misal savaşı kazandın ve baskın yapıyorsun lufer monu 200 np veriyor ve bunun yanında ise 100 (Merchant)M-point verebilir. Diğer monumentlar ise 100 np ve 50 (Merchant)M-point verebilir. Misal diyorum kaybettin ve basıldın ve monuları bir kere kesince de np veriyor ama burada 200 e 100 değilde 200 e 50 gibi bir oran olacak. Kazanıp rakip ırkta yaptığında 1/2 (Merchant)M-point kazanacan ve kaybettiğin için ise 1/4 (Merchant)M-point kazanacan. Bu misaller biraz daha artabilir ama bence gerek yok ki pazarda çok fazla insan olmayacağından dolayı 2 gün boyunca etkinliklere gir ve (Merchant)M-pointbitene kadar pazara bırak çok rahat satarsın o itemleri.Ve buy merchantta ise 200 (Merchant)M-point 'in var bu sana 200 dakika SELL merchant yapma imkanı sağlayacak ama 100 dakika buy merchant sağlayacak yani buy merchant 2 kat hızlı bitirecek (Merchant)M-point 'i.

Son Önerim oyunun gelirini bir miktar düşürecektir ki oyunda pazarcılar pek olmayacak ve bu adamlar çok fazla premium satımı demektir.Ve bu adamlar serverları doldurmadığından dolayı oyun boşalacak ve insanlar premium almadan oyuna girebilecek yani iki yönden oyun kaybedecek ama oyunu bırakan oyuncuları geri kazanma olasılığı olan bir sistem oyuncuyu düşündüğünüzü iddia eden bir firmasınız ve 3. ÖNERİM her türlü GERÇEK oyuncu için muhteşem bir sistemdir.
    Last edited by pr0xyqr; 08-03-2018 at 08:31 PM.

Senior Member
    Birileri 60 level köpek biriktirmiş herhalde.

Quote Originally Posted by gipsy79 View Post
    Birileri 60 level köpek biriktirmiş herhalde.
    Oyunu şu an oynamıyorum. Cidden birilerinin bunu yazacağını düşündüm ama belirtmemiştim. Haa güvenmiyorsan bir GM- MOD gelip IP kontrol edebilir.

Senior Member
    3. dediğin aşırı saçma. multi açan adam sanki etkinliklere giremez. üstelik hepsinde afk kalır daha bir saçmalık olur.
    1. dediğin de saçma. biz durduk yere iti 60 levele neden kasalım? 60 levelin özelliği süs şeklinde buff vermesi.

2. de saçma. örneğin cz aoc'ta kasan bir adam cz için mecbur peri alıyor. bu adamdan slotu aldıklarında eslant ya da emc gibi yerlere dönmek zorunda. buna ek olarak it almak zorunda mı?

sana bir tavsiye. fikir vermeden 3 4 defa düşün. yoksa dalga geçerler seninle.

Quote Originally Posted by naberlo0o View Post
    3. dediğin aşırı saçma. multi açan adam sanki etkinliklere giremez. üstelik hepsinde afk kalır daha bir saçmalık olur.
    1. dediğin de saçma. biz durduk yere iti 60 levele neden kasalım? 60 levelin özelliği süs şeklinde buff vermesi.

2. de saçma. örneğin cz aoc'ta kasan bir adam cz için mecbur peri alıyor. bu adamdan slotu aldıklarında eslant ya da emc gibi yerlere dönmek zorunda. buna ek olarak it almak zorunda mı?

sana bir tavsiye. fikir vermeden 3 4 defa düşün. yoksa dalga geçerler seninle.
    Multi açan etkinliğe girebilir ama afk kaldığında jrde crye video atabiliyorsun. BDW'de otomatik atıyor FTde ise 1 kişi en fazla 2 char sokabilir ki fazlasıyla giren kosp yada macrodur.

1. dediğim sadece tarafımca olan bir şey yani çok olur , olmaz sadece bir öneri.belirttim onu ayrıca.

2. dediğim gibi cz aocta farm olmayacak ki bus bes çıkmaz ise oranın kimse yüzüne bakmaz. periyi sadece bf , kro , dış kro ve chaos stone için alır adam eslant veya emcde farm yapacak ise zaten peri fazla kaçar.

Ve sana bir tavsiye okuduğunu anlaki sonra seninle dalga geçmesinler.

Kısaca yazarmısın peti niye 60 kasalım ve buss drobu kaldırılsın yani sana ne zararı var

Quote Originally Posted by HaRBiKoMBoCu View Post
    Kısaca yazarmısın peti niye 60 kasalım ve buss drobu kaldırılsın yani sana ne zararı var
    Tabi ki , petin 60 lvl olması değil de lvl e göre olsun. 30 lvlde de olabilir ama farm biraz zorlaşsın ki diye 60 olsun demiştim 30 da olabilir.
    2. öneride tüm satıcıları(NPCleri) kast etmiştim ama direk olarak buss akla geliyor tabi ki şöyle yapalım öneriyi buss yine moblardan düşsün.Ama elemental scroll ve str,dex kağıtları düşmesin.Bunu açıklamada da söyledim oyundan hiç bir şekilde GB eksilmiyor.Sonsuz bir kısır döngüye giriyor.Normalde item basınca NPCden aldığında bussu OYUN içerisinde gb erimesi yaşanır ama böyle bir durum olduğu için GB sürekli oyun içinde el değiştiriyor.

Ve 3 öneride belli kesime ters düşen şeylerdi ve bunu biliyordum. ilk iki öneri oyun akışını kaybetmemesini sağlayacak türdeydi ama illaki kimilerine ters düşücekti. Ama 3.ÖNERİ kesinlikle olması gerektiğini düşündüğüm bir şey.Eğer ki milletin verdiği emeği alabilmesi için gerekli olan birşey.Pazarda aynı ürüne buy açan onlarca kişi ve aynı ürünü satanda onlarca kişi var ama bu onlarca ,yüzlerce diye tabir ettiğimiz kişiler, 10-15 pc ile bu işi yapan insanlar.Hani yeni server gelsin denildiğinde burası İŞKUR değil diyen Moderatörümüzde var iken bu fikrimi belirteyim dedim. Heeee açık açık belirtiyorum ki 3. öneri oyun gelirini bayağı bir miktar düşürür. Çoğu kişi pazar kuramadığı için 10-15 adet premium değilde 3-5 tane alacak buda oyunda boşalma sağlayacandan premiumsuz girişler çoğalacak ve premium alanlarda bırakacak almayı.Ama sistem ilk 1-2 ay bozuk gibi gözüksede 3. aydan itibaren bence yerli yerine oturacaktır.Adam item çıkarıyor pazara katıyor saatlerce bekliyor satılmıyor çünkü adam orada TEK bir kişi yüzlerce kişi aynı itemi satıyor ve satabilirde ama yüzlerce dediğimiz kişi sadece 8-9 kişi olduğundan saçma oluyor zaten. Buy açıyorlar 1m den satıyorlar 1,1m den bu pazarcılar bu kadar çok olmasa idi buyu 1m olan şey 1,5-2mden satılabilirdi.veya 1,1 mden satılan şeyin 1mden buyu açılmazdı.Yine de bir ÖNERİ'dir bu ama olur , ama olmaz.
    Last edited by pr0xyqr; 08-04-2018 at 09:06 AM.

1 seçeneyi okudum diyerlerini okumaya gerek bile duymadım arkadaş millet carını kasamıyor birde kaullamı uğraşsın olmadı 1 istekte de ben bulunim kaullar içinde exp gold prenium genia getirilsin güzel öneriydi dimi harbiden başka işiniz yokmu

Senior Member TomMarveloRIDDLE's Avatar
    Nickname
    TomMarveloRIDDLE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    SlyTherin
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Kaul sacma ama su merchant point fikrini sevdim..

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Önerilerin hepsi gıcıklık olsun diye yazılmış gibi