Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 23
    Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by oflu44 View Post
    Aynen dediğin gibi güzel kardeşim. Malesef ki daha önce CR yavaşlığından ve bazı CR çalışanlarının umursamazlığından ve tehditkar tavırlarından dolayı genel tartışma bölümüne uzunca bir konu açmıştım. Çünkü hile kullananları şikayet ettiğim ve ban yemedikleri için çıldırmıştım. Oyunda onları tekrar tekrar görmekten midem bulanıyordu. Konuyu gece açtım sabahı forumdan 1 hafta ban yedim. Dediğin gibi en hızlı yaptıkları iş bu ne yazıkki... Beni banlayan forum moderatörü de AlonsoPedroLopez' dir. Daha sonra Discorddan iletişime geçip beni neden banladığını sorduğumda ise kendisi bana '' Banın istersen süresiz olmasın '' diye tehditte bulunup Discord kanalından da banlamıştır. Bu oyuncular eskiden yabancı yönetimlerin astım kestimlerinden yeterince sıkılmıştı. Sizin de bu şekilde davranmanıza ve uygun bir dille bile eleştiriye açık olmamanızı şiddetle kınıyorum. NTT Game prensipleri olan bir şirketse eğer, çalışanlarını gözden geçirmeli diye düşünüyorum. Benden de size bir kolay gelsin...
    Forum üzerinde hangi bölüm olursa olsun uygunsuz üslup kullanmanız durumunda hesabınıza gerekli cezai işlemler yapılmaktadır. Banlanma sebebinizi size o zaman da bildirmiştik şimdi de bildiriyorum, CR bölümüne açtığınız uygunsuz üsluplu şikayet konunuz yüzünden hesabınız süreli bir şekilde kapatılmıştı.
    Sizin banlanma nedeniniz olarak gördüğünüz Cheat Reports Hakkında konunuz ile almış olduğunuz cezanın uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır.

Banlanma durumunuzun nedenini tarafınıza Discord kanalı üzerinden de bildirmiştim. Buna rağmen orada sergilediğiniz kötü üslup ve davranışlarınız yüzünden oradan da banlandınız.

NTTGame resmi forumunda daha önce açıp ceza aldığınız konularınız gibi konu açmaya veya uygunsuz bir şekilde post atmaya devam etmeniz hesabınızın süresiz olarak kullanıma kapatılmasına neden olur. Bu konuda hiç bir oyuncuya taviz verilmemektedir.

Senior Member
    Nickname
    ssSchweppeSss
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Ben yanlışsam düzeltin, Genel Tartışma Bölümüne açtığım '' CR Hakkında '' adlı posttaki '' uygunsuz dil kullanımı '' sebebiyle ban yemedim mi ?

Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by oflu44 View Post
    Ben yanlışsam düzeltin, Genel Tartışma Bölümüne açtığım '' CR Hakkında '' adlı posttaki '' uygunsuz dil kullanımı '' sebebiyle ban yemedim mi ?
    Genel tartışma bölümüne açtığınız konudan dolayı banlanmadınız.
    CR bölümüne açtığınız şikayet konunuz da yönetime yaptığınız hakaret içerikli konuşmalarınızdan dolayı hesabınız süreli olarak kullanıma kapatıldı.

Senior Member
    Nickname
    ssSchweppeSss
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    İşte üzülerek söylüyorum asıl problem burada başlıyor. Ben neden ban yediğimi bile bilemiyorum. Neden çünkü bunu açık ve net bir şekilde bana anlatmak yerine '' CR bölümüne açtığınız şikayet konunuza yönelik ban yediniz '' cümlesini ben kaç ay sonra öğreniyorum. Ayrıca ben foruma Genel Tartışma Bölümüne açtığım konunun üzerinden ban yediğimi hatırlıyorum ve o konunun altına yorum yaptığınızı daha sonradan konunun kapatılıp ban yediğimi çok iyi hatırlıyorum. O konu postun altına yazmış olduğunuz bir yazıdan sonra kapatıldı ve ben forumdan ban yedim. Discord adresine gelip size açıkça '' hangi ibaresi veya hangi kelimesi hakaret veya uygunsuz içerik 1 tane örnek verebilir misiniz ? '' diye konuştuğumu, bana herhangi bir bilgi vermek zorunluluğunuzun olmadığını ve hakkımı aramaya veya kendimi savunmaya devam edersem beni '' 1 haftalık banınız süresiz olarak uzatılacaktır '' tehditinizle savuşturmuştunuz. Ardından da aynı dakika içerisinde beni Discorddan banlamıştınız. İşte iletişim probleminin doğurduğu bir olay daha... Bizimle açık net konuşmak yerine bot gibi kalıp olan cevaplar verdiğiniz için bir türlü anlaşamıyoruz.
    Last edited by oflu44; 07-19-2018 at 11:17 AM.

Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Aşağıda ki ekran görüntülerinde de görüldüğü gibi bu bilgi size ceza yediğiniz gün Discord üzerinden de verildi. Almış olduğunuz uyarıları dinlemeyerek tutumunuzu devam ettirdiniz ve Discord kanalı üzerinden de ceza aldınız.
    DN: Sunucudan banlandığınız için yazmış olduğunuz postlar oto olarak silinmiştir.

Senior Member
    Nickname
    ssSchweppeSss
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Forumda açtığım konuyu gece açmıştım. Sabah ban yediğimi gördüm, bu nedenle forumda açtığım konu üzerinden ban yediğimi sandım, kafamda sadece konuda herhangi bir şekilde uygunsuz dil kullanmadığım ve kullandıysam eğer bana bir gerekçe sunmanız kafasıyla discorda geldiğim için söylediklerinizi göz ardı etmişim. Dediğiniz gibi gerekli açıklamayı yapmışsınız ancak ben anlamamışım. Olayın sıcağıyla tek bir noktaya odaklandığım için olabilir. Konuşmaları görünce şimdi hatırladım. Aldığınız ss' e göre CR üzerinden ceza aldığımı belirtmişsiniz. Ben de anlamamakta ısrarcı davranmışım. Ancak bu beni 1 haftalık banımın, süresiz forum banıyla tehdit etmenizi gerektirecek bir durum mudur ? Ben Discord kanalında da ne size ne yöneticilere herhangi bir şekilde hakaret dahi etmemişken, beni discord adresinden banlamanız etik bir durum mudur ? Böyle durumlarda (forum kullanıcılarının yanlış anlayıp olayı yorumladığı) tek seçenek 5 dakika konuşma sonunda kişiyi anlamıyor diye banlayıp kanaldan atmak mıdır ? Ben hatamı kabul ediyorum olayın sıcaklığıyla kanala gelip kafamdaki tek bir ibareden (forumdaki konu içerindeki hakaret veya uygunsuz dil kullanımına dair kanıt görme) dolayı söylediklerinizi anlamamış olabilirim ancak sizin yaptığınız yaptırımlar veya kullandığınız tehdit içerikli cümleler doğru mudur ? Yalan yanlış ithamlar diyorsunuz, ortada sadece bir yanlış anlaşılma var ve bu çok açık ve bariz. Olayın sıcaklığıyla ben durumu anlamıyorum ancak oradaki arkadaş da benim yanlış anladığımı anlamış durumda bu şekilde konuşmanızı gerektirecek (tehditvari) bir durum var mı ortada ? İnsiyatiflerinizi neden hep, kural esnetme yerine mevcut kuralların üstüne 1+ ekleme yaparak uyguluyorsunuz merak ediyorum ?

Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Neden uyarıldığınızı ekran görüntüsünde görüyor olmanız gerek. Bir hakaret ediyorsunuz bunun neticesinde ceza alıyorsunuz sonra aldığınız cezaya itiraz edip insanlara farklı bir algı oluşturacak şekilde ithamlarda bulunuyor yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz. Kusura bakmayın ama biz bunu kabul edemeyiz. Size bu durumu kaç kez belirttim bilmiyorum ama her defasında kendinizi haklı gösterip yönetime suç attınız. Bunun neticesinde de önce uyarıldınız sonrasında ise discord kanalından banlandınız.

Forum ve discord üzerinde inisiyatiflerimizi genel anlamda esnek tutmaya çalışıyoruz. Esnek tuttuğumuz için o kadar laf söylemenize, yönetimi bu şekilde kötü göstermeye çalışmanıza rağmen 6 günlük cezanız sonrasında hesabınız tekrardan aktif edilmiş. Nerede olduğunuzu ne konuştuğunuzu unutmayın ki bundan sonra böyle bir sorun yaşandığında kendinizi savunabilecek bir yönünüz olsun.

Senior Member
    Nickname
    ssSchweppeSss
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Konuşmalarım silinmiş olduğu için gözükmüyor ancak ben ne söylediğimi gayet iyi biliyorum. Discord kanalında sadece bana (forum üzerinden açtığım konu üzerinden) hakaret içerikli bir ibareyi kanıt olarak sunmanızı istedim ve sürekli olarak bunu tekrarladım. Discord üzerindeki konuşmamda NTT game çalışanlarına dair 1 tane bile hakaret, küfür vb içerik bulunmamaktaydı ki bulunsaydı ben bu forumda bu yazıyı bu hesap üzerinden yazamıyor olacaktım ki buna eminim. Ben sizle discord üzerinden haksız yere ban yediğimi düşündüğüm halde konuşurken de yazdıklarıma ve konuştuklarıma yine de dikkat etmeme rağmen (yönetici konumunuza saygımdan dolayı) , sırf anlamadığım bir olaydan ötürü hakkımı ararken, beni discord kanalından banlamadan önce forum hakkındaki içerik (uygunsuz dil kullanımı) banımın süresiz bana çevirmekle tehdit ettiniz. Zaten konuşmada da bunu herkes açıkça görüyor. Ben hatamı kabul ediyorum olayın sıcaklığıyla anlamamışım diyerekten (ki gerçekten 3 ay sonra olayın aslını anlıyorum). Ancak siz astığım astık, kestiğim kestik olduğunuz için o an beni tehdit ettiğinizi göz ardı ederek yazınıza devam ediyorsunuz. Tekrar tekrar söylüyorum discord üzerinden veya forum üzerinden herhangi bir şekilde NTT yönetimine ve işleyişine ait hiç bir şekilde hakaretim vb söz kullanımım bulunmamaktadır. Genel Tartışma bölümüne '' CR Hakkında '' adı altında yazdığım konuda CR işleyişini tartışmaya açtığım kelimeleri tane tane seçtiğim sadece bir konu bulunuyor. Bu konuda da herhangi bir şekilde hakaret, yönetimi kötü göstermeye yönelik hiç bir cümlem kelimem yoktur. Eğer kanıtınız var ise buradan gönderebilirsiniz. Biz nerede olduğumuzu gayet iyi biliyoruz, burada resmen hakim karşısında konuşur gibi sizinle konuşmaya çalışıyoruz, aynı şekilde siz de moderatör olarak sadece forum içerisindeki işleyişle alakalı konularda var olduğunuzu ve insanları başka bir mecradan hakkını aramaya çalışırken (NTTGame 'in yönetimine tek bir laf etmeden) forum banına ek olarak yaptırımlarla tehdit edeyeceğinizi unutmayınız. En azından kurumsal şirket yapısına aykırı bir durum olduğundan, NTTGame ' in de bir kurumsal şirket olduğunu göz önünde bulundurursak bu durumun böyle olması gerektiği kanaatindeyim. Kolay gelsin.
    Last edited by oflu44; 07-19-2018 at 01:30 PM.

Senior Member style022's Avatar
    modaretor haklı discord tavrın alaycı bir tavır ban atması normal modaretorleri bende eleştiriyorum GM leri de tabi bazı konularda katı kuralları var bazen yanlıslarını kabullenme olmuyor ama sonucta hepimiz insanız hata yaparız suanki konuda sen haksızsın scorpion haklı discord foto bakaraktan

Senior Member
    Nickname
    ssSchweppeSss
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Discord konuşmalarımdaki herhangi bir cümle dahi orada gözükmüyorken bu kanıya nasıl vardın acaba ?