Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
    Junior Member

Lightbulb Chaos baal ve wrinom un farki nedir ?

Arkadaşlar konuyu açma sebebim kendiminde bu konuda çıkmazda olmamdır.

Bidiğiniz üzere krowaz itemlerinde rogue class ta sadece raum bombastik diet lousy olarak gruplara ayrılmış aralarındaki fark tamamen özellikleri ile sınırlandırılmış yani diet pot bastırmaz lousy elindeki silahı düşürür vs.

Fakat warrior classa gelince wrinom ve baal olarak ayrılınca işler değişiyor. Birinin axe diğerinin sword olması dışında neden iç özellikleri birbirinden ayrılmış ve ne düşünülmüş yani wrinom daha seri anladım sword item elini havada tutuyor 2 atagı fazla LR damage buraya kadar da bence bir sıkıntı yok. Kafamdaki deli soru wrinom str verirken baal neden hp olarak özellik almış. Bu konuda açıklamalarınızı bekliyorum. Moderatörlerinde bizim bilgimiz dışında yapılış fikirleri hakkında bilgileri var ve bizlerle paylaşır ise memnun olurum

Wrinom mu Baal mı ? aklımdaki deli soru bu

Senior Member
    Wirinom al rahatına bak.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Bu eşyaları tasarlayan kişi veya kişiler priest oyuncuları da düşünmüş olabilir. Mantıken iki eşyanın +7 sinin arasındaki farka baktığımızda;

Wirinom: Attack Power 179, Lightning Damage 100, STR Bonus 7 vermektedir.

Baal: Attack Power 177, Flame Damage 150, Healt Bonus 7 vermektedir.

Genel olarak ele aldığımızda warrior oynayan bir oyuncunun HP'a ihtiyacı olmayacağı için Wirinom'a yöneliyor. Ancak silahların damagelerine baktığımızda Baal isimli eşyanın diğer eşyaya oranla 50 daha fazla damage'inin olduğunu görmekteyiz. Benim şahsi fikrim priest olmayan bir oyuncu kesinlikle Baal eşyasını kullanmalı. Nedenine gelecek olursak Baal eşyası Wirinom'a kıyasla daha fazla damage'e sahip olduğu için Wirinom ile arasındaki hasar farkını kapatmış olmaktadır. Ayrıca warrior oynayan bir oyuncu undy ile hp sini 14k tamamlasa dahi DB yediğinde hp si otomatik olarak düşmektedir. Burada Baal isimli eşyadan gelen ektra 7 Health Bonus o karakteri bir skill dahi olsa ayakta tutmaya yetecektir.

Senior Member
    Oyunun silahını yapıp tasarlayan kişilerin tamamen yaptığı hatadan kaynaklandığını düşünüyorum. Birincisi Wirinom Baal'dan 2 AP fazla ve STR bonus veriyor üstüne 2 metre vuruş mesafesi ve Normal attack speed. Baal'a ne yapmışlar Slow attack speed, HP bonus, Wirinoma göre 2 ap daha eksik ve 2 metre vuruş mesafesi.

Wirinomda attack speed kesinlikle Slow olmalı idi. 2 ap daha yüksek olmasına istinaden bonusu HP olmalı Baal'ın bonusu STR olmalı idi. Sonuca bakacak olursak Baal ile Wirinom arasında yarı yarıya fiyat farkı var üstüne neredeyse her Warrior elinde Wirinom kulanıyor. Baal kullanan mecburi fiyatından dolayı Baal kullanıyor. Çünkü bariz bir şekilde Wirinom Baal'dan üstün bir silah olmuş. Kesinlikle yapıp hatası diye düşünüyorum. Silahlara dengeli bonuslar özellikler vereceksiniz ki tercih ederken birbirine minimal üstünlük sağlamalılar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LiteraryLuckys View Post
    Bu eşyaları tasarlayan kişi veya kişiler priest oyuncuları da düşünmüş olabilir. Mantıken iki eşyanın +7 sinin arasındaki farka baktığımızda;

Wirinom: Attack Power 179, Lightning Damage 100, STR Bonus 7 vermektedir.

Baal: Attack Power 177, Flame Damage 150, Healt Bonus 7 vermektedir.

Genel olarak ele aldığımızda warrior oynayan bir oyuncunun HP'a ihtiyacı olmayacağı için Wirinom'a yöneliyor. Ancak silahların damagelerine baktığımızda Baal isimli eşyanın diğer eşyaya oranla 50 daha fazla damage'inin olduğunu görmekteyiz. Benim şahsi fikrim priest olmayan bir oyuncu kesinlikle Baal eşyasını kullanmalı. Nedenine gelecek olursak Baal eşyası Wirinom'a kıyasla daha fazla damage'e sahip olduğu için Wirinom ile arasındaki hasar farkını kapatmış olmaktadır. Ayrıca warrior oynayan bir oyuncu undy ile hp sini 14k tamamlasa dahi DB yediğinde hp si otomatik olarak düşmektedir. Burada Baal isimli eşyadan gelen ektra 7 Health Bonus o karakteri bir skill dahi olsa ayakta tutmaya yetecektir.
    O analizi nerede yaptınız bilmiyorumda şöyle bir CZye gidin. Elinde kaç warriorun Wirinom var, Kaç warriorun Baal var. Neredeyse 10 warriorun 8 i Wirinom kullanıyor 1 i Baal kullanıyor 1 i de ya club,ya Raptor, ya Buji gibi diğerlerini.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Vvirinom şık item yakışıklı item ben olsam vırınom alırdım t

.habgisi daha iuyi bilemem ama bi çok user virinomu tercih etmesi daha iyi olduğunu gösterir

Sadece tipi bile alınmads için bi sebep bence

Baalda iş yok

Senior Member TomMarveloRIDDLE's Avatar
    Nickname
    TomMarveloRIDDLE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    SlyTherin
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Valla yanlislikla +8 baal bastiysam kullanirim. Ama wrinom daha iyi

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Bir çok kişi Wirinom eşyasını kullanıyor diye sizde o eşyayı kullanmak zorunda değilsiniz arkadaşlar. Bu eşyaların ikisini de kolayca test etmenin tek yolu parti turnuvasına katılmış, turnuva sunucusuna giriş yapabilen bir kişiden rica etmeniz olacaktır. Veya bir şekilde kendi sunucunuz da tedarik ederek test edebilirsiniz.

Senior Member cetinbaba's Avatar
    Nickname
    BurasiSurvivorBeyler
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Kardeşim oyunu sorgulamak doğrumu oyun oynanmak için var?

Senior Member MrRob0t's Avatar
    Race
    El-Morad
    benim tercihim wirinom olurdu. 2 silahıda kullandım, hiçbir mantıklı açıklamasını bulamasamda wirinom daha çok patlıyordu. Sanırım wirinomda şansım iyiydi.