Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 61 to 70 of 78
    Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SirhanHalil View Post
    Selamun Aleykum arkadaşlar

Knightda herkesin en çok sevdiği 3 şey var , pk , pazar ve farm

Pazar malum artık eskisi gibi değil , çetelerin eline geçmiş durumda , 8 pc ile oynayan bir sürü insan var ve pazarı tutan adamlarda oluyor. Çoğu insan oyunu sadece pazar yaparak oynuyor. Artık eskisi gibi cz kalabalık değil ve pk sadece teamlar arasında dönüyor .

Benim önerim şu yönde , Pazar için en az lvl 59 olmalı. İnsanlar cz ye veya ardreama çıkacak ve her kestiği karşı ırk için 1 pazar coinsi alacak ve bu coinsler 6 dakikalık pazar hakkı tanıyacak.Örn. üstünde 20 pazar coinsi olan 2 saat pazar kurabilecek

Düşününsene herkes pazar coinsi kasmak için cz çıkmak zorunda olur ve eskisi gibi birbirini taniyan tanimayan herkes pk parti kurar , güçlüsü güçsüz olanı herkes pk atar eski günler yeniden canlanır , pazarda çeteler ortadan kalkar yada her karakterine pazar coinsi kasmak zorunda kalır . En çokda ardream canlı olur çünkü herkes 83 e kasamaz ve cz deki oyunculardan çekinir ama ardreamda 8 kişilik pt ler ile herkes herkesi kesebilir . Her 2 ırkdada insanlar item yapar pk ya çıkar .Her 2 ırkdaki elit ve itemli oyuncular itemsizleri kesmeye çalışırken birbirlerinide keser. Günün her saati pk olur .

Peki bu pazar coinsi nasıl olacak ?

1.Öncelikle takas edilmeyecek, satılmayacak ve bankaya konulamayacak

2.Sadece adama yakın iken üstümüze gelecek

3.Pazar kurmak için pazar coinsi basma sistemi kurulacak ve 1 coins basılınca 6 dk hak tanıyacak . Bu sistem otomatik veya kendimiz coins basacak şekilde ayarlanacak

4.Etkinliklerdeki pvplerde pazar coinsi üstümüze gelmeyecek

Herkese iyi forumlar ..!
    Ben öneriyi beğenmedim. benim önerim daha farklı mevcut pazar sistemi komple kaldırılmalı ve müzayede evi oluşturulmalı herkes satmak istediği itemi 2-3 günlük bi süre ile müzayede evine bırakır açık arttırma olarak satılır yada hemen al fiyatı konulur.satılmazsa müzayede evine gider itemini alırsın. yapılan her satıştan müzayede evine koomisyon bırakılır. satılamayan item için bi sorun oluşmaz. pazar kurup saatlerce günlerce char bekletme boşa pc çalıştırma masrafından kurtulunur. pazar bu şekle dünüşürse kaliteli oyuncular olur hep. gereksiz yoğunlukda olmaz serverlarda. aradığın itemi hızlıca bulup alırsın yada satarsın. lütfen bu yazdığım dikkate alınsın daha önce discord kanalında da yazdım ama dikkat çekmedi.

adamı zorla pk yamı çıkaracaksın isteyen pk yapar isteyen pazar kimi insan başta pazar yapıp item dizmek ister kimi önce lw kasıp itemını sonra dizmek ister

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by _WonderWoman_ View Post
    Çok ama çok saçma bir sistem kesinlikle bu konuyu okumaya bile değmeyecek türden.
    Ben öneriyi beğenmedim. benim önerim daha farklı mevcut pazar sistemi komple kaldırılmalı ve müzayede evi oluşturulmalı herkes satmak istediği itemi 2-3 günlük bi süre ile müzayede evine bırakır açık arttırma olarak satılır yada hemen al fiyatı konulur.satılmazsa müzayede evine gider itemini alırsın. yapılan her satıştan müzayede evine koomisyon bırakılır. satılamayan item için bi sorun oluşmaz. pazar kurup saatlerce günlerce char bekletme boşa pc çalıştırma masrafından kurtulunur. pazar bu şekle dünüşürse kaliteli oyuncular olur hep. gereksiz yoğunlukda olmaz serverlarda. aradığın itemi hızlıca bulup alırsın yada satarsın. lütfen bu yazdığım dikkate alınsın daha önce discord kanalında da yazdım ama dikkat çekmedi. bu sistem nasıl

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Pazar komple kalktı diyelim o zaman serverin yarısı boşalır. Kime premium satılacak? Hadi pazar kurmak için online sistem üzerinden bir sc gelmesi zorunlu oldu. Şimdi adam geliyor pazara itemi hemen acilciye satıyor gidiyor. Bu adam sc almak extra para vermek istemez ki. Siz hep kendi açınızdan olaya bakıyorsunuz. Yeni serverda günlerdir item satmaya çalışıyorsun alan olmuyor. Millet 1m 500k nın lafını yapıyor. Online olsa, saatlik cash veya günlük cash ile satın alma olsa çoğu kişinin işine gelmez. Knight online ilk çıktığı zamanda böyleydi şimdide böyle. Metin 2 de ki gibi hem pazar hemde en uygun fiyatı gösteren bir liste olsa güzel olur. O zaten geldi onu da kaldırdılar.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Arthas__ View Post
    Buy pazarının kaldırılması 1 açıdan mantıklı 1 açıdanda mantıksız çünkü buy ile sell arasındaki fiyat farkı düşük eşyaları buya atmak pazarcı olmayan kişi için mantıklıdır. 200k kar etmek için 20 saat neden pcyi açık bırakıp elektrik parası ödesin? Buy pazarı kaldırmak çeteleri zayıflatmak için iyi fikir ama dezavantajıda var.

Pknın canlanması için ise oyundaki karakter eşyalarının dengelenmesi lazım. Bununda tek yolu +9 +10 eşyaların oyundan silinmesidir. Bu durumda oyundaki pk artışı %1000 oranında artar. Pkyı atan kişiler maddi durumu çok iyi olan oyuna 10bin 20bin TL basarak eşyası olmayan farmcıları kesen kişilerdir. oyunda bunun dışında bir pk eylemi söz konusu değildir. Öğrenci olan veya asgari ücrete yakın bir ücret ile çalışan kişiler 1 sene boyunca farm yapıp bir karakter dizmek için uğraşmazlar.
    Ki bunu yapsalar bile 1 sene sonra zenginler ile yine aynı güçte olamazlar. Her zaman adaletsizlik devam eder.
    Ben öneriyi beğenmedim. benim önerim daha farklı mevcut pazar sistemi komple kaldırılmalı ve müzayede evi oluşturulmalı herkes satmak istediği itemi 2-3 günlük bi süre ile müzayede evine bırakır açık arttırma olarak satılır yada hemen al fiyatı konulur.satılmazsa müzayede evine gider itemini alırsın. yapılan her satıştan müzayede evine koomisyon bırakılır. satılamayan item için bi sorun oluşmaz. pazar kurup saatlerce günlerce char bekletme boşa pc çalıştırma masrafından kurtulunur. pazar bu şekle dünüşürse kaliteli oyuncular olur hep. gereksiz yoğunlukda olmaz serverlarda. aradığın itemi hızlıca bulup alırsın yada satarsın. lütfen bu yazdığım dikkate alınsın daha önce discord kanalında da yazdım ama dikkat çekmedi. bu nasıl olur

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Invulnerable55 View Post
    Ben öneriyi beğenmedim. benim önerim daha farklı mevcut pazar sistemi komple kaldırılmalı ve müzayede evi oluşturulmalı herkes satmak istediği itemi 2-3 günlük bi süre ile müzayede evine bırakır açık arttırma olarak satılır yada hemen al fiyatı konulur.satılmazsa müzayede evine gider itemini alırsın. yapılan her satıştan müzayede evine koomisyon bırakılır. satılamayan item için bi sorun oluşmaz. pazar kurup saatlerce günlerce char bekletme boşa pc çalıştırma masrafından kurtulunur. pazar bu şekle dünüşürse kaliteli oyuncular olur hep. gereksiz yoğunlukda olmaz serverlarda. aradığın itemi hızlıca bulup alırsın yada satarsın. lütfen bu yazdığım dikkate alınsın daha önce discord kanalında da yazdım ama dikkat çekmedi. bu nasıl olur
    Müzayede komisyonu da o ay kale sahibine verilir deloscular kazanır. Bırakın bu kirli ayakları ya.

Junior Member
    Quote Originally Posted by SirhanHalil View Post
    Selamun Aleykum arkadaşlar

Knightda herkesin en çok sevdiği 3 şey var , pk , pazar ve farm

Pazar malum artık eskisi gibi değil , çetelerin eline geçmiş durumda , 8 pc ile oynayan bir sürü insan var ve pazarı tutan adamlarda oluyor. Çoğu insan oyunu sadece pazar yaparak oynuyor. Artık eskisi gibi cz kalabalık değil ve pk sadece teamlar arasında dönüyor .

Benim önerim şu yönde , Pazar için en az lvl 59 olmalı. İnsanlar cz ye veya ardreama çıkacak ve her kestiği karşı ırk için 1 pazar coinsi alacak ve bu coinsler 6 dakikalık pazar hakkı tanıyacak.Örn. üstünde 20 pazar coinsi olan 2 saat pazar kurabilecek

Düşününsene herkes pazar coinsi kasmak için cz çıkmak zorunda olur ve eskisi gibi birbirini taniyan tanimayan herkes pk parti kurar , güçlüsü güçsüz olanı herkes pk atar eski günler yeniden canlanır , pazarda çeteler ortadan kalkar yada her karakterine pazar coinsi kasmak zorunda kalır . En çokda ardream canlı olur çünkü herkes 83 e kasamaz ve cz deki oyunculardan çekinir ama ardreamda 8 kişilik pt ler ile herkes herkesi kesebilir . Her 2 ırkdada insanlar item yapar pk ya çıkar .Her 2 ırkdaki elit ve itemli oyuncular itemsizleri kesmeye çalışırken birbirlerinide keser. Günün her saati pk olur .

Peki bu pazar coinsi nasıl olacak ?

1.Öncelikle takas edilmeyecek, satılmayacak ve bankaya konulamayacak

2.Sadece adama yakın iken üstümüze gelecek

3.Pazar kurmak için pazar coinsi basma sistemi kurulacak ve 1 coins basılınca 6 dk hak tanıyacak . Bu sistem otomatik veya kendimiz coins basacak şekilde ayarlanacak

4.Etkinliklerdeki pvplerde pazar coinsi üstümüze gelmeyecek

Herkese iyi forumlar ..!
    Böyle bir sistem yerine çok basit bir sistem getirebilir oda buy pazar kurarsın ama item alamazsın örnek ile açıklamak gerekirse +1 md'yi 1.5m alıyorsun diyelim buy pazar kurarsın md'yi koyarsın ama kimse sana itemi atamaz sadece aradığın itemi göstermek için kurmuş olursun. itemi satın almak için satanla pm'den konusup her defasında pazarı bozup trade veya sell pazardan alman gerekicek ki buda her dk pc basında durup zırt pırt pazarı bozup kurman demek doğal olaraktan bizi türk insanı bu tarz yorucu şeylere gelemediği için bir süre sonra buy pazar yerine sell pazardan görür pazarlık yapıp alır.

bu fikirler aklınıza nasil geliyor ? saçma sapan şeyler mantıklı olun az

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by tsunamiavm61 View Post
    Müzayede komisyonu da o ay kale sahibine verilir deloscular kazanır. Bırakın bu kirli ayakları ya.
    müzayede komisyonu premium u olandan alınmaz. premiumu olmayandan alınır o parada oyunun sitesine yayıncı kuruluşa gider dert etme bu kadar. hani oyunun amacı premium pus satmak diyorsunuz ya o yüzden diyorum

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Invulnerable55 View Post
    müzayede komisyonu premium u olandan alınmaz. premiumu olmayandan alınır o parada oyunun sitesine yayıncı kuruluşa gider dert etme bu kadar. hani oyunun amacı premium pus satmak diyorsunuz ya o yüzden diyorum
    Kardeşim oyunun yayıncısına para gitse ne gitmese ne. Oyuna fazla kaptırmayın dışarı çıkın mantıklı bir düşünün. Sonra yazdıklarınıza kendiniz güleceksiniz. Oyun zaten kendine yeni geldi. Herkes istediği gibi bir sistem olsun istiyor.