Results 1 to 10 of 10
    Junior Member

Sözde biten AFK farmı.

Merhaba NTTGame GM ve Destek Ekibi;

Noah & Çöp itemlerin drop ratesine gelen nerften sonra kısa vadede Normal ve AFK farmı bitirdiniz.

Fakat sunuculara nakit paranın girmemesiyle beraber sitelerin Gold Bar alışlarında ciddi oranlarda artış oldu. Şu an serverlerde Nightmare, Uruk, Satiros, Haunga Warrior gibi farm slotların tamamı aynı şahıslar tarafından AFK şekilde farmlanmaktadır. Tek kişi geniesiz farmlayabilmek için oyunda bulunan slot sayısı maalesef bir elin parmaklarını geçmemektedir, serverlerde ki yoğunlukta göz önünde bulundurulsa solo farm yapmak imkansızlaştı.

Şöyle özetlemek gerekirse eskiden çöp slotunda Afk şekilde 24 saatte bir karaktere 100m kalıyorsa Gold Bar alış siteleri 12TL'ye alıyordu. Gelen %40 nerften sonra şu an ise aynı karaktere 35m kalıyor, Gold Bar'ın alışı 36TL olduğunu varsayarak TL hesabına vurduğumuz zaman AFK Genie farmı yaparak yani 8 bilgisayarla farm yapan insanlar neredeyse Türk Lirası olarak aynı parayı kazanmaktadır. (Noah sayıları rastgele verilmiştir.)

Eskiden okçu karakterimle Half Troll Busucker, Half Troll Berserker keserek oyundan zevk alıyordum. Bu sayede karakterimi güçlendirip, kimseye muhtaç kalmadan oyunda zaman geçirirken eğlenebiliyordum. Şu an da ise 160TL verip Disc Premium alıp sırf farm yapabilmek adına Bifrostta saçma sapan insanlarla muhattap olmak zorunda kalıyorum. Ve ya onbinlerce TL vermiş insanlarla AOC Slotlarında rekabet etmeye çalışıyoruz.

Özetlemek gerekirse yapılan değişikliklerden sonra elle yapılan farmı bitirdiniz, Afk kalarak 8 tane dandik bilgisayardan Türk Lirası kasan oyunla alakası olmayan aynı şekilde devam ediyor.

Senior Member
    Boş konu. Gayet 2 pc ile farm yapıyorum charımı diziyorum.Birinden elimle farm yapıyorum, diğerinden satış. Sen şey diyosun çöp slotlarını getirin de bi an önce 9 lu ok atarak çöp kasayım.

Junior Member
    Quote Originally Posted by oQQoo View Post
    Boş konu. Gayet 2 pc ile farm yapıyorum charımı diziyorum.Birinden elimle farm yapıyorum, diğerinden satış. Sen şey diyosun çöp slotlarını getirin de bi an önce 9 lu ok atarak çöp kasayım.
    İki karakter 24 saat bir yerlere afk bırakıp Türk Lirası kasıyorsun aramızdaki fark bu

Senior Member
    Sen yanlış anlamışsın 2 3 saat farm yaparım onları pazara atarım pus ihtiyacımın bir miktarını bu şekilde karşılarım olay bu. Gece de okçumu genieye bırakırım oyunda para kasarım onunla da ya upgrade ya gem falan. Okey kasma kendini koxper kardeş

Junior Member
    Koxper? Birisini suçlarken kanıtın olması gerekiyor. Genie'nin amaçı Türk Lirası kasmak değil, oyuncular oyuna vakit ayıramadığı için exp kasmalarını kolaylaştırma amacıyla yapıldı. Sizin gibi 100 liraya bilgisayar alıp Türk Lirası kassınlar diye yazılmadı

Senior Member TurkBlade's Avatar
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by haizendal3 View Post
    Koxper? Birisini suçlarken kanıtın olması gerekiyor. Genie'nin amaçı Türk Lirası kasmak değil, oyuncular oyuna vakit ayıramadığı için exp kasmalarını kolaylaştırma amacıyla yapıldı. Sizin gibi 100 liraya bilgisayar alıp Türk Lirası kassınlar diye yazılmadı
    Fakat eskiden durum daha kötü haldeydi, bu yerlerin düzenlenmesi gerekiyordu ve bence şu an daha iyi haldeler.

Genie alan bir oyuncuya farm yapma diyemeyiz. Önemli olan hilenin olmaması veya çok az olmasıdır.
    Last edited by TurkBlade; 06-22-2018 at 04:01 AM.
    Kim demiş Avrupa insanı medeni?
    Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
    Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
    Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by TurkBlade View Post
    Fakat eskiden durum daha kötü haldeydi, bu yerlerin düzenlenmesi gerekiyordu ve bence şu an daha iyi haldeler.

Genie alan bir oyuncuya farm yapma diyemeyiz. Önemli olan hilenin olmaması veya çok az olmasıdır.
    Farm yapamayan insanlar 8 pc ile oyuna emek verenleri kıskanıyor. İyi bir cevap olmuş. 8 pc ile farm yapılmasın gold bar denilen şeyi şuan 36 olmaz 76 olurdu oyunda bir denge var. Onlar olmazsa sende olmazsın diyorum eleştirenlere...

Senior Member
    Biraz daha artmasi gerektigini düşünüyorum yüzde 10 civarında

Banned
    Quote Originally Posted by tsunamiavm61 View Post
    Farm yapamayan insanlar 8 pc ile oyuna emek verenleri kıskanıyor. İyi bir cevap olmuş. 8 pc ile farm yapılmasın gold bar denilen şeyi şuan 36 olmaz 76 olurdu oyunda bir denge var. Onlar olmazsa sende olmazsın diyorum eleştirenlere...
    Normal bir oyuncu için çok etkiliyor. O slotlarda server giren item gb çok fazla haliyle bu oyunda emeğiyle bir şeyler yapmaya çalışan kişi kastığı kat kat az oluyor. Tek pc bu devirde ne genie farm ne pazar yapılması mümkün değil yaptığına değmez adamlar aşmışlar internet cafe kurmuşlar nasıl rekabet edeceksin. Sonra bu oyuncu elle bir şeyler yapayım diyor ama sağlam farm krowaz bifrost csw belli tekellerin elinde Tlci ekip bunlar karakter full dizili sonra gidiyor 3-5 slotta rekabet etmeye çalışırken oyuna tutunamıyor.

Ben basarım parayı alırım cashimi pkmı ararım rekabet ederim ama bu şartlarda büyük bir oyuncu kitlesi oyuna tutunamıyor şuan server sayısının ve sunucularının azalması doluluğun bu çoklu pcler tarafından olması sebebi budur.

Onlar olmazsa ne olur biliyor musun onların yerine gerçek userler olur boş sanallar değil yeri gelir bu adam pk çıkar pk çokluğundan oyuncu gelir TLci de pkdan zevk alır. Ama pk olmazsa TLcide gider, Tlci olmazsa farmcıda pazarcıda.

Benim gördüğüm oyunda bu böyle giderse ilerisini iyi görmüyorum. Yetkililere önerim oyun rekabet şartların ve gerçek oyuncu kazanımı için oyun sistemin rekabet dengeli hale getirmeleri başta benim gözümde multiden bi farkı olmayan çoklu pc olaylarını tamamen bitirmeleri ve krowaz, bifrost csw şeklinin değiştirilerek küçük gruplara değil oyuncu geneline hitap eden bir sistem olmalı.
    Last edited by QuanTiQ; 06-22-2018 at 08:29 AM.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Merhaba,

Gold bar alış- satış, noah'ın TL değeri vb. konuları lütfen resmi forumda tartışmayalım.

Konu yoruma kapalıdır.