Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 47
    Banned
    Eryudes ben Muonline oyuncusuyum
    Burada bana "oyun içi kazanıp gerçekte satmaksa niyetin saygı duyarım" diye bir laf edemezsin. Ve evet muonline örneğini veriyorum çünkü bir örnek istedin benden.

Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Sürekli olarak oyunda olduğumuz için gerekli tüm slotların kontrollerini sağlıyoruz. Oyun içerisine sadece bilinen oyuncu isimlerimiz ile giriş yapmıyoruz. Bu yüzden PM attığınızda offline olarak görmeniz, bizim online olmadığımız anlamına gelmemektedir. Slotları gelir kapısı olarak görülüp dolu olmasından, görev yapanlar, oyunu oyun için oynayanların ara sıra uğraması bizim için daha değrelidir. Bu durumdan dolayı ekip olarak ilgili slotlardan gelen Coins ve Item drop oranları incelenerek düşürülmüştür. Mevcut getirileri mutlaka sizlerin almak istediği eşyaları karşılamayacaktır fakat bu gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Ülkemizin durumları hakkında tüm detaylarıyla aktarmaktayız. MGame gibi bir büyük firma bu gibi durumları ciddiye almak istemediğinden bu konu hakkında olumlu bir gelişme olmamaktadır. Ülke durumlarından bahsederken yeri geldi GSMH'dan ve diğer tüm ekonomik durumlardan da bahsettik ama ne olursa olsun karşınızdaki firmanın bu konu hakkında sizi anlamasını temenni ederek bunları aktarıyorsunuz. Oyumuzun sunucularında belirli kapasiteler mevcuttur. Ayırılan bu limitleri Premium ürününe sahip olan ve olmayan şeklinde belirlenmektedir. Bu sayıların arttırılması konuşularak en son yapılan değişiklikler ile düzenlenmiştir. Sunucu kapasitelerinden ziyade oyunda yer alan oyuncu sayısı maksimum seviyeyi aştığında oyun içerisinde yer alan etkinliklerde, temel fonksiyonlarda ve diğer özelliklerde sorun yaşanmaktadır. Bu seviyeyi arttırılma durumu ne yazık ki mümkün değildir. Oyunun eski bir alt yapıysa sahip olması değişikliklerin önüne geçiyor, belirli sınırlamaya mağruz kalınıyor.

İllegaliteyi diğer dönemler ile karşılaştırdınız mı? Bunu yaparken tamamiyle yukarıda rica ettiğiniz "objektif" kavramı ile baktınız mı? Oyunu kontrol eden 10-15 kişi mi olduğunu düşünüyorsunuz? Firmamızda görevli her GM'in farklı bir sorumluluğu mevcuttur. Firma içerisinde illegal aktiviteler ile direkt olarak uğraşan ben olduğum için size bu konu hakkında istediğiniz gibi tartışabilirim şeklinde bir yorum bıraktım. Oyun içi kontrollerin yanı sıra; sunufu taraflı, istemci taraflı, XC taraflı, tarafımızdan üretilmiş özel araçlar ve anlık paket kayıtlarına kadar kontrol edilmektedir. Bu sayede illegal oyuncu seviyesi minimuma indirilmiştir. Oyunun yayımcılığını aldığımız dönemdeki oyun ile mevcut oyun arasında evrenler kadar fark bulunmaktadır. Oyuncularımıza bir zorunluluk olarak bu görevi yapın şeklinde bir söylemimiz olmadı. Oyun içerisinde denk geldiğiniz ve hızlı işleme alınmasını istediğiniz illegal oyuncular mevcut ise bunu kuralına uygun bir şekilde tarafımıza iletebilirsiniz şeklinde açıklamalarımız mevcuttur. 7/24 Aktif GM sistemi ile sunucularımız hiç bir zaman boş bırakılmadı. Eski dönemlerdeyken tren partilerin kendi aralarında VS attığını görürken, şimdi iste 1 saat bile olsa banlanmayayım korkusu ile etrafta kaçışan illegal oyuncuları görmekteyiz.

Yine yapımcı firmamıza konu gelecek. Yapımcı firmamızda görevli olan kişiler sadece bizim oyunumuza değil diğer versiyonlarıda kontrol etmektedir. KoreKO, ÇinKO, JapKO vb. sürümleri mevcuttur. Bunların hepsinde farklı bir altyapı kullanılmış ve bunların düzenlemeleri yaparken her biri için aylarca zaman harcanmıştır. Sorunların bu denli geç çözülmesinin sebepleri arasında kültür farklılıkları da yer almaktadır.

Ekip, Çete, Mafya vb. durumlar oyun içerisinde oyuncunun hayal gücüne bırakılmıştır. İsterlerse kendilerini Yakuza olarak görebilirler. Kurallara uydukları taktirde bizim açımızdan herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Az bir emek sarf ederek sizlerde bu ekiplere dahil olabilirsiniz. İstediğiniz kadar sınırlama getirin mevcut durumda 8 farklı bilgisayar ve 8 farklı servis sağlayıcısı kullanan oyuncularımız da mevcut. Bunların önüne ne yazık ki geçilememektedir. Delos yakın takibimiz içerisindedir. Gerektiği taktirde her türlü düzenlemeler yapılacaktır. Şimdilik herhangi bir gereksinim gözükmemektedir.

İllegal program satan yetkili satıcımız mevcut değildir. Yetkili satıcılarımızın listesine portal üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bahsettiğiniz firmalar oyuncu gibi gözükerek diğer firmalardan temin etmektedirler. Bu durumda önüne ne yazık ki geçilememektedir. Oyuncu bakış açısından çıkmadığınız sürece bunlar size masal gelecektir.

Oyun içi eşyaların ya da GB'lerin alım/satımına çözüm bulunamamaktadır. Bunu engellemenin tek yolu oyunda yer alan takas yöntemi ile pazar sistemini kaldırmaktadır. Bu seçenek ise yine imkansızdır.

En son gelen güncelleme notlarına baktınız mı? Bakmadınızı düşünürek bu sorunuzu es geçiyorum.

Oyuncu isteklerini görmezden gelseydik yapılan değişiklerin hepsi alakasız değişiklikler olurdu. Şayet oyuna sadece gelir kapısı ya da farm alanı olarak görüyorsanız, oynamayabilirsiniz. Tercihinize saygı duyarız.

SOLO oyuncu olarak etkinliklere katılarak gelişim sağlayabilirsiniz. Oyunu baştan sona SOLO oynama düşüncesi zaten Knight Online yapısına aykırı bir durumdur. Bir ekibe dahil olmanızı tavsiye ederiz. Gerekli samimiyeti sağladıktan sonra her türlü ekibe giriş yapabileceğinizi düşünüyorum. Gerekli tüm analizleri yaptığımızdan emin olabilirsiniz. Eski farm slotları ile düzenleme sonrası farm slotları arasındaki denge tamamiyle mükemmel durumdadır. Yine de düzenli takip edilerek eğer bir değişiklik gerekiyorsa bunun önceden duyurusu yapılarak oyuncularımıza bilgilendirme sağlıyoruz.

Demek ki diğer oyunları detaylıca incelememişsiniz. Bana bir tane hile olmayan MMORPG örnek verebilir misiniz? Ya da dünya genelinde bir yere sahip oyunlarda hile olmadığını savunabilir misiniz? Valve, Blizzard, Epic Games, Bluehole ve size bir sürü firma sayabilirim. Hile konusuna çözüm bulamayan sadece önlemler almaya çalışan firma olarak. Oyuna girip mevcut slotta yeralan oyuncudan slotu alamadığınızda ya da VS'de kesilip foruma gelerek bu oyuncu hile banlayın şeklinde tavır takınmadığınız sürece gerekli incelemeler yapılıyor, illegal durum varsa işlem yapılıyor. Yukarıda da bahsettiğim üzere oyunda PM atarak bizim online olup olmadığımızı tespit edemezsiniz. Oyuncularımızın bilmediği karakterler ya da sistemler üzerinden kontroller sağlamaktayız. SOLO farm olayına bir düşmanlığımız yok. Farm slotlarından gelen aşırı GB'lerin düşürülmesi gerekiyordu, düşürdük. Aksi bir değişiklik yapılmayacaktır. Etkinliklere katılarak karakterinizi güçlendirmeye çalışabilirsiniz. Oyuncunların gerçek değer biçerek yaptığı alışverişleri ne yazık ki kontrol edemeyiz. Herhangi bir MMORPG oyununa tekrar bakarak aradaki eşitlik durumunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Bu durum illa cebinizden nakit çıkmasıyla ilgili değil harcadığınız vakit hayatınızın en önemli değeridir. Diğer oyunlarda ise bu gibi eşyaları 1 yıl, 2 yıl, 3 ay, 6 ay gibi sürelerle eldebilirsiniz. Kimse size gelipte 0 bir karakter aç, klanıma gel ve sana eşya verelim demez. Bir emek harcamanız ve bunu sizin elde etmeniz gerekmektedir. Ama sizin için emeğin karşılığı farm slotlarından GB kasarak bunu maddiyata çevirmekse, artık bu olay mevcut değil. Bırakmak istediğiniz taktirde de saygıyla karşılarız.
    Şimdi hile konusunda evet eskiye göre koxperlar azaldı ama hala bolca oyunda bulunuyor. K2 döneminden bu döneme koxperlar azaldı ama bu sefer artık koxperlar el altından kastı/kasıyor itemini yani apaçık olarak göstermiyor. Bir arkadaş youtubede bir koxp ile neler yapılabileceğini çok güzel şekilde gösterdi hem de reklam amaçlı olmadan. Bakın şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Wow dediğimiz oyunda hile olabilir bug olabilir vb. Önemli olan o sıkıntıya ne kadar sürede ne kadar güçte karşılık verdiğinizdir. Bu oyunun şurda kalmış 5-10k oyuncusu. Onların da %70-75’ini at ne kaldı? Bu oyunu oynamayı bırakanların farklı sebebi olabilir, ama çoğu oyuncu da bu şirketin yönetiminden muzdarip durumda. Neden? Oyundaki çözülemeyen buglar, koxplar,oyuncunun ciddiye alınmaması, bazı önlemlerde geç kalınması bunlardan bazıları. Tabi ki oyuncu da suçlu. Bakın ben oyunu 2 sene önce bıraktım ve de hiç girmedim, sadece yayınlara felan bakıyorum. Oyuncular da suçlu neden çünkü günümüzde bazı insanlar oyun ile ailesini geçindirmeye çalışıyor ve oyunu iyice ticarethaneye çeviriyor. Sizin yapmanız gereken şu bayilerinizden gb satışını kaldırmak. Ve diğer sitelerde alım satım yapanların hesaplarını ve bu ipden giren hesapları da komple kapatmak.
    Başka bir konu pus sorunu. Bakıyorum cash fiyatı aldı başını gidiyor. Bazı arkadaşlar muzdarip, ve bence de haklılar. Aylık 300-400 TL veya daha fazlasını ödeyip böylesine eski altyapısı oyunu oynamak ve yeterince oyundan hizmet alamamak üzücü bir durum.
    Pus soruma hala cevap vermediniz beklemekteyim. Oyunu bırakırsanız bırakın kardeşim bize ne politikanızda ve yapımcıya atma politikanızda başarılar.

Knight Online nin ifla olması için ilk once mantalitenin degişmesi gerek oyunda pazar yapmaktan baska inanın 'OYUN İÇİ NOAH' kasabileceğimiz hiçbir yer yok.Mgame ya da NTTGAME oyun içi paradan noahtan bir gelir etmiyor ise buna neden el koymuyor? soruyorum size neden oyun içi noah kasılabilecek yerler yok.Anlaşmalı sitelerin gb alışını engellemeyi neden duşünmüyorsunuz?Oyun içi pustan GB satın hiç olmadı komisyonsuz şekilde neden yani anlam veremiyorum oyun içi noah değeri düşürüldüğünde sizin ne gibi bir zararınız olacak.Bırakın insanları çeşitli slotlarda itemini noahını kassın(siteden alımı kaldırmak şartıyla tabiki) oyunu aktif şekilde oynasın.Oyunda gerçekten online olan oyuncular daha fazla emek vererek item kassın noah kassın.
    -Oyunda aktif olan kişiler daha çok emek vererek oyunda daha iyi yerlere gelebilirler.
    -Oyun içi noah paranın yonetime bir geliri olmamasına ragmen bunun için hiçbirşey yapmaması ilginç.Oyun oynayan insanları sitelere mahkum etmesinin ortadan kaldırılması
    -Slotların arttırılarak afk olmadan insanların emek vererek oyun içi kasılabileceği yerlerin oluşturulması.
    -Bazı itemlerin tradeye kapalı olması ya da belirli bir upgradeden sonra kapalı olması.Şöyle açıklamak gerekirse +8 den sonra olan high class ve uniq itemler
    tradeye kapalı hale getirilmesi(Bunun sebebi adam 40 milyar basıp oyunda 1 gunde haşaa ilah olması)

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Yani söylenecek çokta birşey yok arkadaşlar... işinize gelmiyorsa bırakın biz bu halimizden memnunuz diyorlar. Gerisi bize düşüyor artık.

Banned
    Quote Originally Posted by BurakPhoenixZ View Post
    Yani söylenecek çokta birşey yok arkadaşlar... işinize gelmiyorsa bırakın biz bu halimizden memnunuz diyorlar. Gerisi bize düşüyor artık.
    Söylenecek çok şey var bu forum söylemek için var. Evet oynamak zorunda değiliz ama yıllarca oynadık iyi zamanda oldu kötü zamanda ama şuan bana göre oyun dengeleri için puss fiyat, çoklu pc, tekelleşen farm, pk iyileştirme yönelik bir düzenleme gelirse ara biter oynamaya devam.

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Arkadaşlar konuyu güncel tutalım. Ntt game'nin oyun hakkındaki düşünceleri mevcut herkes görsün, bilsin.

Senior Member
    Bence oyun bu sene zirvesini yaşıyor. bence her şey kusursuz herhangi bir sorunla karşılaşmadım. sorunlar arana arana bulunuyor cidden üzülüyorum nttgameye yapilan bu haksizliklara

Senior Member GothiCaSasiN's Avatar
    Class
    Rogue
    Server
    Gordion
    Race
    Karus
    şuan için 3200 chas 200 tl diyebiliriz. 1 premiumu aldım , ee karakterimi dizdim ama bana pathos walkry lazım ozaman birazdaha chas cekeyim , her ay oyuna 400 tl veriyorsunuz .ben veriyorum kimsede zorla vereceksin demiyor . oyun içinden bunları karşılamam için zaman lazım oda buraya gelen çoğu oyuncuda yok .
    evet oyun oyuncuları biraz kasıyor , ama seviyoruz bu oyunu herşeyiyle . yayıncı firmanında yapacakları sınırlı onların elinde olsa kimbilir nasıl olurdu . pus indirimleri geçicidir . millet stok yapıp gb ye çevirir . evrensel olan dolara endeksli olması oyunun büyük skıntı .ozaman farm ve diğer aktivitelere filtre yapılmaması lazım . madem dolara bağlı . pusa kalıcı eşya indirimi gelmesi lazım . bu pusda bizi rahatlatır .enazından 1 3200 chas ile aylık ihtiyaçlar giderilebilir
    [PHP][/PHP]

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    pus fiyatları, illegalite ilgili bir yorumum olmayacak. coin getiren her yerde illegalite var oyunda. hangi servera giriş yapıp coin getiren slotlara yada etkinliklere girseniz bunlarla karşılacaksınız.

ben farm ve oyuniçi etkinliklerle karakteri geliştirme konusuna odaklanıcam. Eryudes diyor ki farmı kısıtladık çünkü TL ile satışa çalışıyordu. Kesinlikle haklı. Farm slotları drobu yüksekken bu slotların %80 getirisi TL'cilere gidiyordu. Geri kalan en fazla %20'si karakterini güçlendirmek isteyenlere yarıyordu. %80'e %20. Kurunun yanında yaş yandı. TL'ciler darbe aldı. Peki Eryudes'in söylediği oyun içi etkinliklerle karakter güçlendirme mümkün mü? HAYIR. Maden-ft-chaos-draki-jr ile karakter güçlendirme imkansız. Geriye bf-krowaz-utc-csw kalıyor. Soruyorum bf'de, krowaz'da, utc'de, csw'de karakter güçlendirmeye çalışanların %'de kaçı TL'ci %'de kaçı karakterini güçlendirme amaçlı? Birde şu sorun var. Karakterini güçlendirmede ölçü ney? Adam 8 setini +2 setini +9, +3 yapabiliyor mu diye mi bakıcaz yoksa quest itemli old takılı taze oyuncular kendilerine pay alabiliyor mu diye mi bakıcaz? Benim Dies'te görebildiğim tecrübe ettiğim şu: farm slotlarını kapatmak TL'cilere darbe indirdi ve karakterini +9/+10,+3 yapmaya çalışanıda quest itemlerinden old takılarından kurtulmak isteyenide yok etti. Eryudes'in durmadan zikrettiği oyun içi etkinlikler ise (krowaz-utc-bf-csw) %50 %50 oranlarıyla TL'ciler ve +9/+10, +3 set yapmaya çalışanların elinde. 0'dan karakter dizmeye çalışanların ne farm slotu kaldı ne oyuniçi etkinliği.

Mage ise tamamen bitirildi. Kalkanlı ''dansöz'' magelerin sayısı artıcaktır

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Daha fazla sesimiz çıkarsa bizi ciddiye almaya başlayacaklar. Arkadaşlar herkesten destek bekliyoruz.