Results 1 to 10 of 10
    Senior Member A_O_T's Avatar
    Nickname
    CuteI3utPYSCHOOOOOO
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad

Yayın Pc’si Hakkında

Drop yemeden yayın yapabileceğim knightı olduğu gibi aktarabileceğim bir yayın pcsi almak istiyorum. Laptop ya da masaüstü farketmez . Öneri ve tecrübelerinizi paylaşırmısınız. Upload hızım 5mb dowload 100mb .

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Yayıncı olan test moderatör arkadaşımız var, tecrübelerini size aktarır ama donanımda çıkmaza girerseniz biz de 1-2 şey önerebiliriz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Nickname
    CuteI3utPYSCHOOOOOO
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Yayıncı olan test moderatör arkadaşımız var, tecrübelerini size aktarır ama donanımda çıkmaza girerseniz biz de 1-2 şey önerebiliriz.
    Bu konuya yönlendirirseniz sevinirim.
    Yardımlarınızı rica ediyorum.

Nickname
    CuteI3utPYSCHOOOOOO
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Güncellllll

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by just4funnn View Post
    Drop yemeden yayın yapabileceğim knightı olduğu gibi aktarabileceğim bir yayın pcsi almak istiyorum. Laptop ya da masaüstü farketmez . Öneri ve tecrübelerinizi paylaşırmısınız. Upload hızım 5mb dowload 100mb .
    Merhabalar,

Yayın yaparken en önemli etken işlemcidir. Genellikle program ayarlarında işlemci seçiliyor. Daha sağlıklı yayın deneyimi sunuyor. Bu nedenle i7 6. Nesil üstü işlemci ya da amd ryzen r5 1600x üstünü tercih etmenizi öneririm. Yayın yaparken önemli olan upload hızlıdır. 5 megabit upload ile 1080 30fps çok rahat yayın yapabilirsiniz; lakin knight yayını yapacağınızdan dolayı 720p 60fps ya da 810p 60fps yeterli olacaktır. Tercih sizindir.
    İşlemci seçiminizi yaptıktan sonra kesinlikle soğutucunuzu sıvı soğutmalı tercih etmelisiniz. Yayın sırasında işlemciye çok yük bindiğinden dolayı ısınmalar meydana gelir. Temel olarak bunları söyleyebilirim. Aklınıza takılan başka bir konu varsa sorabilirsiniz.

Nickname
    CuteI3utPYSCHOOOOOO
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Yayın yaparken en önemli etken işlemcidir. Genellikle program ayarlarında işlemci seçiliyor. Daha sağlıklı yayın deneyimi sunuyor. Bu nedenle i7 6. Nesil üstü işlemci ya da amd ryzen r5 1600x üstünü tercih etmenizi öneririm. Yayın yaparken önemli olan upload hızlıdır. 5 megabit upload ile 1080 30fps çok rahat yayın yapabilirsiniz; lakin knight yayını yapacağınızdan dolayı 720p 60fps ya da 810p 60fps yeterli olacaktır. Tercih sizindir.
    İşlemci seçiminizi yaptıktan sonra kesinlikle soğutucunuzu sıvı soğutmalı tercih etmelisiniz. Yayın sırasında işlemciye çok yük bindiğinden dolayı ısınmalar meydana gelir. Temel olarak bunları söyleyebilirim. Aklınıza takılan başka bir konu varsa sorabilirsiniz.
    Ekran kartı nvidea 1060t iyimidir?

Moderator NightOwl's Avatar
    Ben yayın yapmaktayım, yayın yapmak istiyorsanız öncelikle nasıl yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor.Yani yayını yapacağınız bilgisayardan mı oyunu oynayacaksınız yada asıl bilgisayarınızdan oyun oynarken görüntüyü yayın bilgisayarına mı aktaracaksınız, bunun cevabı büyük önem taşıyor.Bunun dışında işlemciniz yayını etkileyen en önemli etken olacak ve işlemcinizi i7 6. veya 7. nesil almanızı tavsiye ederim.Upload hızınız ise zaten yeterli durumda, bunlar dışında bir şeyi merak ediyorsanız yine belirtebilirsiniz.

Knight Online yayını için 1060 Ti yeterli olacaktır.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Evet 1060 Ti yeterli seviyededir.

Nickname
    CuteI3utPYSCHOOOOOO
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by nightowl View Post
    Ben yayın yapmaktayım, yayın yapmak istiyorsanız öncelikle nasıl yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor.Yani yayını yapacağınız bilgisayardan mı oyunu oynayacaksınız yada asıl bilgisayarınızdan oyun oynarken görüntüyü yayın bilgisayarına mı aktaracaksınız, bunun cevabı büyük önem taşıyor.Bunun dışında işlemciniz yayını etkileyen en önemli etken olacak ve işlemcinizi i7 6. veya 7. nesil almanızı tavsiye ederim.Upload hızınız ise zaten yeterli durumda, bunlar dışında bir şeyi merak ediyorsanız yine belirtebilirsiniz.

Knight Online yayını için 1060 Ti yeterli olacaktır.
    Çift pc şuan bende mevcut ama nasıl ikisinden yayın yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda bir yardımınız olabilir mi?

Moderator NightOwl's Avatar
    Çift pc şuan bende mevcut ama nasıl ikisinden yayın yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda bir yardımınız olabilir mi?
    Youtube üzerinde bununla ilgili videolar mevcut, reklam olmaması için link atmıyorum.