Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32
    Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Akathirass View Post
    Ardream'da bir kaç kişiye yazıp soruşturdum bende. Adam düzenli olarak hırsızlık yapıp birilerini dolandırıyor ve söylenilene göre çok büyük bir mebla kaldırmış. Bu işi manes ve destan serverinde yapıyormuş ve dolandırdığı hesabı bir daha kullanmıyormuş ya ncs basıyor yada yeni char açıyormuş. Sürekli ırk değiştirerek yeni birilerini hatta yayıncıları bile dolandırmış söylenilene göre. Konuştuğum bir kaç kişide dolandırılmış çıktı aynı kişi tarafından. Evet benim için kötü bir tecrübe oldu 7 yılın ardından ne işim var burada dedirtti maalesef. Konuştuğum herkes bir bardak su içmemi ve ticket yada forumdan bir şey elde edemeyeceğimi söyledi ki haklılar. Hayırlısı buymuş, ben yinede bir yerlerde iyi insanlar olduğunu varsayıyorum hala.. Hayırlı geceler, Allah'a emanet.
    Dolandırdığı hesabı bir daha kullanmıyor, ya ncs basıyor ya da yeni char açıyorsa yapılan dolandırıcılığın hep aynı kişi tarafından gerçekleştirildiğini nasıl anlıyorsunuz onu anlayamadım.

Senior Member cetinbaba's Avatar
    Nickname
    BurasiSurvivorBeyler
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    geçmiş olsun

Senior Member Ardasdasd1990's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    hocam sen itemi çaldırmamışsınki itemi elinle vermişsin malesef yapılacak bişey yok acı bi tecrübe olmuş bu dünya para ile dönüyor ve hala insanlar birbirine güveniyor geçen clandan bi arkadaş tek pc var sana itemleri veraem yeni hesaba atarmısın dedi bende yaparım sorun yok dedim adam hiç tartışmadan tartmadan verdi 15 gblik itemleri beni tanımıyor bile sadece aynı partide görev yapmışlığımız var ben acımasam adama bankaya atıp yanchar ile oyunuma devam ederdim kimsede bana hırsız diyemezdi neden çünkü adam elleriyle verdi kısaca geçmiş olsun bro bidahada kimseye güvenme :/

Senior Member
    Tartişmasiz iyi dolandırıcı ve hırsızlar var Yeni oyuncuların hacklenmesi dolandırılması çok kolay.
    10 Senedir oynarım geçen hafta çok prof bir hırsızlık çetesine rastladım.

yeni oyuncuların Oyuna başlamadan önce hırsızların taktikleri diye sabit bir konu açma taraftarıyım

Senior Member MlCHONNE's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Geçmiş olsun

Senior Member ExpertELTGamer's Avatar
    Nickname
    ChesTeRBlu3
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Vallaha böyle konulara denk gelince benimde yapasım geliyor Team speakten 33 gb kaptırdım bende olay anında konu açtım buraya malesef rollback geçmişte kaldı giden gidiyor.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Malesef iyi niyetimizi insanlar kötüye kullanıyor. 2012 yada 2013 yıllarında Helios'da oynarken, uzun süre beraber oynadığım bir clan vardı. Clandada samimi olduğum insanlar. Hala görüştüklerim vardır bu kişilerden. Ali Paşa adında bir arkadaş ilede böyle samimi idik. Bana öyle bir koymuş ki adını soyadını bile unutmamışım şimdi hemen aklıma geldi Clandan bir arkadaştan kanka çok ucuza GB buldum ama param yok bana göndersene hemen alayım ayağına sanırım 400 TL civarı para almış. Bir kaç kişiden daha almış. Banada maaş alınca geri veririm internetim kapanacak faturalarımı öder misin demişti bende ödemiştim. Sonra sırra kadem bastı arkadaş. Numaralarını filan değiştirdi. Günlerce aylarca muhabbet ettiğin insanlar nasıl böyle birşey yapıyor insanın aklı almıyor. Biz böyle olmadığımız için karşımızdakilerinde böyle şeyler yapabileceğini düşünmüyoruz malesef.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Akathirass View Post
    Tabi ki benimde hatam var 7 yıl sonra oyuna girip insanlara güvenmek hatadır. Ben hatamı sonuna kadar kabul ediyorum. Trade den iyi itemler verdi bir kaç şey denedik geri verdim olması gerektiği gibi tersini yaparken aldı alt f4 atıp gitti. Benim hatam güvenmek olmuş yine olsa verdiği itemi yine geri veririm adama oyun diye hırsızlık iyi bir şey diye kural yok. ama 7 yıl aradan sonra 3.günümde bunu yaşamak hoş olmadı. Büyük hevesler ile geri dönmüştüm oyuna umarım ilgilenirler bir şekilde çok umudum yok zaten. ticketta'da anlattım
    Müstehakını bulmuşşun iyi olmuş , yukarıda yaptığın açıklamanın anlamı seni keklemiş dupe yapalım diye sende atlamışsın.

Senior Member
    1.si buna çalınma değil. dolandırılma deniyor.
    2.si 3000 tl harcama yaptığın için hesabın banlanabilir. çünkü oyun içi eşyaları para ile satın almak ban sebebi.
    3.sü böyle bir şey için o banlanmaz (çünkü elinle vermişsin). sana da rollback atılmaz. (çünkü elinle vermişsin.)
    eğer tekrar aynı şeyler olacak olursa itemlerim kitli ve ben pokeyim de geç. yani kilit şifresini de bilmiyorum anlamında.
    ek olarak geçmiş olsun

Rolbac imkansız. Çünkü beraberinde birçok sorun getirir. Yani ben gideyim adama item satim parasını alim sorada soyuldum rolback... Nasıl olcak adamın parasına nasıl rolback gelicek